Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED: Gry RPG są popularne, bo pozwalają oderwać się od codzienności

39 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2012 o 17:53, Piotrek54321 napisał:

Simsy też w sumie na tym polegają.
Za to w RPG pojawią się często tak różne od naszego szarego, wspaniałe światy.

No nie do końca. W Simsach robisz to samo co w życiu. Co najwyżej robisz to lepiej (lepsza kariera, większy dom, itp.). Ale naprawdę nigdy nie zostaniesz pogromcą potworów i nie będziesz latał z mieczem po lochach. Tak samo nie dorobisz się takiego sprzętu jak Jensen w Deus Ex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 20:20, Almarcino napisał:

Oj mam tak samo przyjacielu. Od lat probuje wszystkiego co sie da i nic nie ma takiej
mocy jak Gothic. Jedynie pierwszy Wiedzmin dal mi sporo radosci i spedzilem przy nim
pewnie wiecej niz 100 godzin, dwojka to jednak nie to samo. No nic, czekamy!

Ja Wiedźmina przeszedłem tylko raz, bo komp zaczął szwankować. Ale 2. część przeszedłem raz za razem 3 razy nim zaczęła się nudzić. A i tak między 2 innymi grami zacząłem przechodzić 4. raz. To ewenement, bo raczej szybko się nudzę i zazwyczaj gram w 2 gry na raz, a przy okazji czytam 2 książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh jeśli chodzi o cRPG to jestem nałogowcem mam swoje typy które katuje do upadłego, nie ważne że jest to już nty raz kiedy grę przechodzę poprostu łapie nastrój i nie ma bata żebym nie zagrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gry RPG są popularne, bo pozwalają oderwać się od codzienności"? Nie bardziej, niż każdy inny rodzaj gier. W moim odczuciu większą siłą gier cRPG jest fakt, że dają każdemu poczucie osiągania bardzo osobistego sukcesu, czego wielu ludziom dzisiaj brakuje na co dzień. Każdy może sobie teraz powiedzieć, że dzięki swojej pomysłowości i zaangażowaniu stworzył postać, która daleko zaszła. Im więcej wymagało to grzebania w statystykach i główkowania, tym większa duma i satysfakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru kolejną politycznie poprawną grę lub kolejną strzelankę na szynach z dzielnymi hamerykancami a cRPGa w którym mogę grać właściwie kim chcę i wędrować gdzie chcę to wybór jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 22:13, SpecShadow napisał:


wędrować gdzie chcę


Oj tego potrzebuje każdy nowy rpg! Póki co za duzo niewidzialnych scian i ograniczeń :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 20:57, L33T napisał:

Ehh jeśli chodzi o cRPG to jestem nałogowcem mam swoje typy które katuje do upadłego,
nie ważne że jest to już nty raz kiedy grę przechodzę poprostu łapie nastrój i nie ma
bata żebym nie zagrał.


Też kiedyś grałem kilka razy w to samo... Teraz niestety nie te lata, więcej nowych gier co skutkuje brakiem czasu na granie po raz n-ty w to samo oraz szkoda czasu na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 17:58, Mercuror napisał:

Wszystkie gry na tym polegają... Sztuczne robienie szumu wokół premiery pewnej gry. Żałosne
w tej formie.


Ale gdyby chodziło o Assassin''s Creed 3, na pewno żałosne by nie było. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 17:51, Rzulek napisał:

Porządny RPG sprawi, że nie
będziesz mógł się oderwać, a jak już to zrobisz to podczas zasypiania myślisz o tym w
jaki sposób będzie się fabuła toczyć, albo co nowego zobaczysz.

:) Skąd ja to znam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:15, Essau napisał:

Jasne,że się zgadzam. Jedni wchodzą do innego świata czytając książki, inni oglądają
filmy. My odrywamy się właśnie w grach.

Jedno drugiego, nie wykulcza. Jestem pasjonatem zarówno RPG, jak i ksiązek Kinga. Uwielbiam też filmy Scorsese. W każdym wypadku, można odpłynąć :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 00:48, Vojtas napisał:

Ale gdyby chodziło o Assassin''s Creed 3, na pewno żałosne by nie było. Mylę się?

Mylisz się. Daj mi link do jakiegokolwiek z moich postów, który wskazywałby na to, że jestem fanbojem do takiego stopnia.

Sztucznemu robieniu szumu wokół jakiejkolwiek gry mówię nie, a to, że CD RED jest jednym z czołowym "pieniaczy fal" przed premierami własnych gier wiadomo nie od dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 14:09, Ostrowiak napisał:

groteskowość stwierdzenia powala

I wystarczy, bo obiema kampaniami promocyjnymi, a w tej chwili trzema, nadrabiają za niejedne studio. Chociaż może to tylko moje wrażenie, bo nie da się uniknąć faktu, że gram.pl niegdyś był tubą propagandową CDP, a teraz jest tubą propagandową każdego, kto da mamonę (vide akcja z BF3, gdzie od kolejnych newsów o treści jakie to BF3 jest fajne, a inne gry z MW3 na czele są do bani, człowiekowi robiło się niedobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 09:45, Valmar napisał:

> Jasne,że się zgadzam. Jedni wchodzą do innego świata czytając książki, inni oglądają

> filmy. My odrywamy się właśnie w grach.
Jedno drugiego, nie wykulcza. Jestem pasjonatem zarówno RPG, jak i ksiązek Kinga. Uwielbiam
też filmy Scorsese. W każdym wypadku, można odpłynąć :f


A kto powiedział,że wyklucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 14:06, Mercuror napisał:

> Ale gdyby chodziło o Assassin''s Creed 3, na pewno żałosne by nie było. Mylę się?
Mylisz się. Daj mi link do jakiegokolwiek z moich postów, który wskazywałby na to, że
jestem fanbojem do takiego stopnia.


Nie chce mi się szukać, ale różnie się mówi na mieście.

Dnia 04.04.2012 o 14:06, Mercuror napisał:

Sztucznemu robieniu szumu wokół jakiejkolwiek gry mówię nie,


A jakie jest niesztuczne?

Dnia 04.04.2012 o 14:06, Mercuror napisał:

a to, że CD RED jest jednym z czołowym "pieniaczy fal"
przed premierami własnych gier wiadomo nie od dziś.


Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, prawda? :) Jak CDP ma sprzedawać gry, jeśli nie będą ich reklamować? Jak to sobie wyobrażasz? Że ludzie sami się dowiedzą? Że nagle zacznie ich obchodzić produkt małego, stosunkowo młodego studia? Sama jakość nie wystarczy. Mógłbym zgodzić się z tym, że na polskich portalach branżowych Wieśka powinno być trochę mniej, ale z drugiej strony, gdy na szali leżą miliony zł, to miałbyś na ich miejscu opory? Edycja konsolowa w Polsce potrzebuje IMO większej reklamy niż pecetowa, z uwagi na dominującą pozycję komputerów - mówię oczywiście ogólnie, a nie o stronach typu GOL. Druga sprawa - o tym, jakie newsy się tu pojawiają, decyduje Gram.pl. Jeśli się zbyt rozdrabniają, to do nich miej pretensje. Równie dobrze można by mieć pretensje do Rutkowskiego, że ostatnio nie ma dnia bez niego w telewizorni. Przecież to dziennikarze decydują kogo pokażą i co opiszą. Nie to żebym bronił Naczelnego Detektywa Polski, bo uważam go za buraka, ale to swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:38, Kajmal napisał:

> szczęka mi opadła, gdy ujrzałem ten screen :D to chyba max detale? ja niestety doświadczyłem

> jedynie najniższych, ale teraz na nowej karcie mam ochotę z powrotem odpalić Wiesława

> :)

Uwierz mi.Wiesław na ultra wygląda co najmniej b.dobrze.Opad szczęki gwarantowany;)


tzn bez tego ubercośtam pewnie będę musiał grać i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować