Zaloguj się, aby obserwować  
Raffiti

Grand Theft Auto 4 na X360 i PS3 [M]

3251 postów w tym temacie

niedlugo wakacje a ja nie bede mial cor obic wiec dzisiaj se postanowilem ze po rozdaniu swiadectw kupie xboxa 360 i gta 4 na wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w GTA IV jest z wielkością terenu gry? Jest większy niż w San Andreas czy raczej nie? Jeszcze jedno pytanko: ile samochodów (tak na oko) jest w grze? Więcej niż w SA? Wg strony gta4.net niebyt dużo ich jest (chociaż ze zdjęć wynikałoby, że pokazane są tylko te samochody, które na trailerach było widać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 14:33, Sarturias napisał:

Jak w GTA IV jest z wielkością terenu gry? Jest większy niż w San Andreas czy raczej
nie?


Hm, tu w zasadzie trudno mi określić. Tereny Liberty City są bardzo duże, mniej więcej porównywalne z SA, z czymże że w San Andreas było wiele terenów "pustych" - wsi i tym podobnych, w przypadku GTA IV tak nie ma, wszędzie coś jest :)

Dnia 04.05.2008 o 14:33, Sarturias napisał:

Jeszcze jedno pytanko: ile samochodów (tak na oko) jest w grze? Więcej niż w SA?
Wg strony gta4.net niebyt dużo ich jest (chociaż ze zdjęć wynikałoby, że pokazane są
tylko te samochody, które na trailerach było widać).


Jest dość dużo aut, w każdej dzielnicy jeżdżą różne, nie ma tak że w jednej spotkasz każdy typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super, ale... No muszę to z siebie wyrzucić:) Co oni do jasnej ** zrobili z samochodami? Oprócz wyglądu wszystko co z nimi związane jest do bani. Prowadziliście kiedyś samochód który zamiast kół ma żelki Haribo? Zero sterowności, jeżdżą na zakrętach gdzie chcą. Przyspieszenie połowę wolniejsze od tego co by się można spodziewać po prowadzonym złomie. Dźwięk silnika beznadziejny, najgorszy chyba ze wszystkich części, no może pomijając 1 i 2. Irytujące wycie silnika dobijającego do odcięcia zapłonu przed zmianą biegu, głownie z pierwszego na drugi. No ja rozumiem że mogą koła trochę pobuksować, ale jakoś tak nie pasuje to do buksowania. A robi to każdy pojazd jeżdżący, od motocykla, przez osobówkę, po wielką ciężarówkę. A hamowanie? Jak kilometrowy skład pociągu.
Moim zdaniem najlepiej się jeździło w Vice City, a reszta była ok. W czwórce skopali ten element jak się tylko dało. nie potrafię się przyzwyczaić i basta.
BTW gra poza tym szkopułem i może kilkoma drobnymi jest świetna:) Ale do 10/10 to jej duuużo brakuje. IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:13, destro177 napisał:

Gra jest super, ale... No muszę to z siebie wyrzucić:) Co oni do jasnej ** zrobili z
samochodami? Oprócz wyglądu wszystko co z nimi związane jest do bani. Prowadziliście
kiedyś samochód który zamiast kół ma żelki Haribo? Zero sterowności, jeżdżą na zakrętach
gdzie chcą. Przyspieszenie połowę wolniejsze od tego co by się można spodziewać po prowadzonym
złomie. Dźwięk silnika beznadziejny, najgorszy chyba ze wszystkich części, no może pomijając
1 i 2. Irytujące wycie silnika dobijającego do odcięcia zapłonu przed zmianą biegu, głownie
z pierwszego na drugi. No ja rozumiem że mogą koła trochę pobuksować, ale jakoś tak nie
pasuje to do buksowania. A robi to każdy pojazd jeżdżący, od motocykla, przez osobówkę,
po wielką ciężarówkę. A hamowanie? Jak kilometrowy skład pociągu.
Moim zdaniem najlepiej się jeździło w Vice City, a reszta była ok. W czwórce skopali
ten element jak się tylko dało. nie potrafię się przyzwyczaić i basta.
BTW gra poza tym szkopułem i może kilkoma drobnymi jest świetna:) Ale do 10/10 to jej
duuużo brakuje. IMO.


A dla mnie to bardzo dobrze, że samochody przestały być zabawkami. Wolno się rozpędzają, mają długą drogę hamowania i przy dużej prędkości jest problem z wejściem w zakręt. Z tym zawieszeniem no to trochę przesadzili, ale nie zapominaj, że każdy standardowy amerykański samochód ma gumowate zawieszenie i może o to generalnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:13, destro177 napisał:

Gra jest super, ale... No muszę to z siebie wyrzucić:) Co oni do jasnej ** zrobili z
samochodami? Oprócz wyglądu wszystko co z nimi związane jest do bani. Prowadziliście
kiedyś samochód który zamiast kół ma żelki Haribo? Zero sterowności, jeżdżą na zakrętach
gdzie chcą. Przyspieszenie połowę wolniejsze od tego co by się można spodziewać po prowadzonym
złomie. Dźwięk silnika beznadziejny, najgorszy chyba ze wszystkich części, no może pomijając
1 i 2. Irytujące wycie silnika dobijającego do odcięcia zapłonu przed zmianą biegu, głownie
z pierwszego na drugi. No ja rozumiem że mogą koła trochę pobuksować, ale jakoś tak nie
pasuje to do buksowania. A robi to każdy pojazd jeżdżący, od motocykla, przez osobówkę,
po wielką ciężarówkę. A hamowanie? Jak kilometrowy skład pociągu.
Moim zdaniem najlepiej się jeździło w Vice City, a reszta była ok. W czwórce skopali
ten element jak się tylko dało. nie potrafię się przyzwyczaić i basta.
BTW gra poza tym szkopułem i może kilkoma drobnymi jest świetna:) Ale do 10/10 to jej
duuużo brakuje. IMO.



A mi się właśnie jeżdżenie samochodem podoba ... i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mnie też system sterowania autami się bardziej podoba niż w poprzednich częściach.
Co do wchodzenia w zakręty, to już z tym nie mam problemu. Przed zakrętem najpierw przytrzymuje przez chwile jazdę do tyłu, puszczam przytrzymuje hamulec ręczny i wchodzę w zakręt. Rzadko kiedy wypadam z zakrętu ;).

EDIT:
Dodam, że wrażenia z jazdy Turismo, przy pełnej prędkości, na bardzo długiej i dwukierunkowej drodze są bezcenne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieję... Nagle coś się stało, textury się nie wczytują a zaraz potem gra sie wyłącza i komunikat żeby wyczyścić płytkę albo zrestartować konsole... I to i tak nic nie pomaga. Chcę zacząć nową grę i nawet się nie wczytuję bo się wyłącza. Spróbowałem na innym profilu, gra się włączyła na parę minut ale zaraz i tak poszło...
Ale same intro chodzi dobrze. O co chodzi ? Dodam, że przedtem wszystko było w porządku...


Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwiśnie Wam GTA to poza tymi metodami z np. ps3site.pl istnieje alternatywna (u mnie działająca).

Oczywiście pomysł dot. tylko wersji na PS3 (sam posiadam pierwsze 60gb).

Wystarczy zresetować konsolę "twardo" (tylnim prztyczkiem), relogować się na PSN i skasować save na którym się "było" podczas zwiechy (to ostatnie nie wymagane, ale ładowanie save''a tego ze zwiechy trwa ponad 30 minut, drugiego w kolejności - około 15 sekund). I odpalić grę i czekać do skutku. Przesave''ować, zresetować konsolę już na miękko (od przodu) i grać dalej :)

Stąd też nawyk save''owania dwa razy jest nieodzowny i praktyczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem GTAIV. Po walce z ostatnim bossem pojawiły się napisy końcowe :(
Grać oczywiście można dalej,a w statsach mam dopiero 65% gry więc jeszcze dużo przede mną.
Wracam do LC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 23:16, m-4 napisał:

Właśnie skończyłem GTAIV. Po walce z ostatnim bossem pojawiły się napisy końcowe :(
Grać oczywiście można dalej,a w statsach mam dopiero 65% gry więc jeszcze dużo przede
mną.
Wracam do LC:)


A tak z ciekawości zapytam: Ile czasu zajęło Ci przejście gry?
Otrzymanie achievementa "Liberty City Minute" jakoś specjalnie trudne jest, czy te 30h to optymalny czas ukończenia głównego wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja san andreas przechodzilem caly rok :) wszystko zwiedzalem trenowalem sile itp. gta 4 zamierzam przejsc w pol roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak walniemy samochodem w inny samochód to co się dzieje ??
Właściciel samochodu w którego walnęliśmy wychodzi czy nic nie robi ? Przechodnie się gapią czy idą dalej jakby nic się nie stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 13:47, Virus 500 napisał:

Jak walniemy samochodem w inny samochód to co się dzieje ??
Właściciel samochodu w którego walnęliśmy wychodzi czy nic nie robi ? Przechodnie się
gapią czy idą dalej jakby nic się nie stało ?


A nie widać tego na gameplayach? Poszukaj czegoś, a na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować