Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja Rozszerzona - recenzja

70 postów w tym temacie

gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy królów trafił ostatecznie na konsolę Xbox 360. Niemal rok po premierze, po wielu przejściach i chwilach niepewności, Geralt ma wreszcie szansę dotrzeć do graczy, którzy nie mają czasu na ustawiczne grzebanie w pecetowych bebechach. Czy warto było czekać tyle czasu, by móc zasiąść z padem w dłoni przed dużym telewizorem? Owszem. Konsolowa wersja przygód wiedźmina broni się bowiem bardzo skutecznie.

Przeczytaj cały tekst "Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja Rozszerzona - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż , gracze komputerowi byli beta testerami i po roku mają wreszcie pełną grę.
Sam musiałem przejść W2 po premierze z bugami i tą śmieszną panoramiczną rozdzielczością czyli czarnymi pasami u góry i dołu zjadającymi 1/3 ekranu.

Patch to poprawił, po kilku miesiącach od premiery... normalnie beta. Poza tym wersja PC była ordynarnie krótka (o połowę krótsza od jedynki). Teraz dodali 4 godziny gameplaya, znów byliśmy beta testerami.

CDP Red poczytał komentarze, fora i z nich sie dowiedział jak dokończyć grę. Wiedzmin 2 był niezłą grą, ale niedopracowaną i jakby urwaną w połowie. Zagram w te rozszerzenie, ale ludzie... to powinno być odrazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztunia na pierwszym screenie, tylko ten brzydal po lewej mi psuje kadr :P

@thiefi,

Premierowo było trochę kompromitacji, po nadmuchaniu balonu z hypem, ale z tymi beta-testerami to bym jednak nie przesadzał. CDP na szczęscie nie działa na zasadzie - "wydajemy grę i o niej zapominamy". Myślę, że np. nieszczęśnicy którzy nabyli ostatnich "hirołsów" docenili by taki support, także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi

Daj Pan waćpan spokój. Idąc tym samym tropem można by powiedzieć iż Mass Effect 1 to tylko 1/3 gry. Jak oni mogli nam to zrobić, przecież powinna być cała trylogia na raz. Krótszy czas gry, przecież technologia się zmieniła, nie ganiamy już po mapie wybijając setki potworów itp itd. Czasami wydaje mi się iż niektórym nie można dogodzić, Redzi wydają grę na światowym poziomie(Nie moa bezbłędnych premier w dzisiejszych czasach) grę tę ulepszają jeszcze rok po premierze, a ludzi i tak swoje. Cóż, nie na darmo polska stolicą narzekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu w wadach jest grafika gry? (wiem w plusach też) Chodzi mi o to że recenzent czepia się o grafę jakby nie wiedział (choć wie i wspomniał o tym w recenzji) możliwości Xboxa 360. Zawiało trolem troche :/ Nie żebym wyzywał go ale takie mam odczucia po przeczytaniu wad gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generycznych misjach pobocznych

Jakich ? Może jeszcze geriatrycznych ? Recenzja jest ok. ale od tego kwiatka oczy mnie zabolały.

http://www.sjp.pl/generyczny

Na samą edycję rozszerzoną czekam. Wreszcie jakaś motywacja, żeby przejść po stronie szyszkojadów i kurdupli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta czesc o grafice i to jeszcze bez instalacji na dysk podczas gdy chyba kazdy na dysk instaluje to zagranie ponizej pasa i trolling majacy na celu sprowokowanie wojenek. Nie wiem dlaczego Myszasty strollowal ale brawo niedlugo zleca sie ludzie i cel osiagniety - komentarzy bedzie sporo. Brawo jeszcze raz brawo xD
Poza tym recenzja super Myszasty to jednak klasa sama w sobie. Tylko ten fragment o grafice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 09:25, thiefi napisał:

No cóż , gracze komputerowi byli beta testerami i po roku mają wreszcie pełną grę.


To co powiedzieć o Diablo 2 do którego patche wychodzą nawet po 12 latach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 10:49, dragnor napisał:

Ta czesc o grafice i to jeszcze bez instalacji na dysk podczas gdy chyba kazdy na dysk
instaluje to zagranie ponizej pasa i trolling majacy na celu sprowokowanie wojenek. Nie
wiem dlaczego Myszasty strollowal ale brawo niedlugo zleca sie ludzie i cel osiagniety
- komentarzy bedzie sporo. Brawo jeszcze raz brawo xD



Ale grafa naprawdę wygląda wyraźnie gorzej, niż na piecu. I nie chcę wciskać kitów, bo na iksie widziałem gry, które wyglądały lepiej. To nie trolling, to moje odczucia po porównaniu. :)

Dnia 13.04.2012 o 10:49, dragnor napisał:

Poza tym recenzja super Myszasty to jednak klasa sama w sobie.


To jeden z najfajniejszych prezentów urodzinowych, jakie dostałem. Serio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Myszasty
Dobra recenzja, choć przez jakąś połowę skupiasz się na rzeczach o których była mowa przy wersji PC. Jest to zrozumiałe zważywszy że nie wszyscy w nią grali.

Wszak wiedźmak, to istota chutliwa i pochędożyć lubi, więc w tejże materii również co nieco dodano...

Tym oto zdaniem przywróciłeś mi nadzieję na ER xD
Ciekawe czy nowe animacje kur**** czy po prostu Triss dostanie rundę 2 xD
Skoro już grałeś to mam do ciebie kilka pytań, hope you don''t mind :-)
Czy nadal:
- Geralt płonie po rozmowach przy ognisku?
- W cutscenach walki, Geralt ma w łapie miecz defaultowy stalowy czy taki jaki masz wyposażony aktualnie?
- Geralt przy animacji z elfką w Vergen ma na sobie defaultowe brzytwy i kurtkę?
- Geraltowi magicznie wisi na plecach hak na trofea, mimo że nie ma na sobie zbroi podczas scenki z sukkubem?
- Brak finisherowych animacji na wilkołaku, endriadze i krabopająku?
To kilka palących kwestii na których poprawę liczyłem wraz z premierą ER. Zdaję sobie jednak sprawę że na niektóre nie znasz odpowiedźi gdyż mogłeś nie mieć okazji sprawdzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 09:25, thiefi napisał:

No cóż , gracze komputerowi byli beta testerami i po roku mają wreszcie pełną grę.
Sam musiałem przejść W2 po premierze z bugami i tą śmieszną panoramiczną rozdzielczością
czyli czarnymi pasami u góry i dołu zjadającymi 1/3 ekranu.

Widzisz, ja przeszedłem W2 zaraz po premierze, bez żadnego patcha ( nie dało się u mnie spatchować gry ) i na słabym sprzęcie ( Radeon 4870 512, 4GB RAM i pierwszy 3- rdzeniowy Phenom ) ale nie napotkałem na prawie żadne bugi, gra mi się praktycznie nie wywalała - czego nie mogę powiedzieć o tak wychwalanym TESV SAkyrim, gdzie problemy są już od dnia premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 09:25, thiefi napisał:


thiefi zmuszać ludzi do zadawania sobie pytań prowadzących do ciekawych wniosków to sztuka, ale już tworzenie zarzewia pod kłótnie, jest niezwykle niestosowne i dalekie od netykiety. Nie wyrośnij nam na kolejnego hate trolla, który usilnie próbuje na siebie zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować