Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oops... We did it again, czyli problemy z instalacją łatki Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2 na PC

199 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2012 o 16:49, Vivek1 napisał:

Nie mam. ja bym to pobierał ze 2 dni, ten uszkodzony patch pobierałem jakieś 12 godzin...


Jakbyś zaczął wczoraj, zamiast jojczyć na forum, to byłbyś w połowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 13:37, Sarinew napisał:

Ale czy pomoze, tego nie wiem, bo sa opinie typu mam zielone i mam bledy:P


Dzięki za pomoc, ale podczas weryfikacji wykazuje, że wszystkie pliki są złe.
Reasumując - po ściągnięciu 10 gb patcha okazało się, że nie da się gry spatchować. Kilkunastokrotne ściąganie rzekomo dobrych wersji plików nie pomogło. Próba weryfikacji które pliki są złe też nie pomaga. Jedynym sposobem wydaje się być ściągnięcie całej gry z goga. Ile to giga? 20?
Nie dziękuję, to wystarczający znak dla mnie, że szkoda czasu na tę grę.
Mimo wszystko, dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 22:44, walgierz napisał:

Nie dziękuję, to wystarczający znak dla mnie, że szkoda czasu na tę grę.
Mimo wszystko, dziękuję wszystkim za pomoc.

Eeee. A grałeś już w pecetowego wieśka 2?
Jeżeli tak, to masz właśnie darmowe DLC nie mające nic wspólnego z DRM, które przerabia grę na wersję, której normalnie nie daje żadna firma na świecie (patch równy połowie nowej gry).
I wcale mnie nie dziwi, że w 10 GB aktualizacji może zdarzyć się jakieś kilka MB baboli. Testowanie takiej aktualizacji w każdych możliwych warunkach, to nie jest kaszka z mleczkiem. Przy dużo mniejszych aktualizacjach różnego softu wiele rzeczy trzeba testować i testować, a i tak to nie wystarcza.

Dlatego nie ma co się zniechęcać tylko poczekać. Wszystko wymaga trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 10:17, Olamagato napisał:

Dlatego nie ma co się zniechęcać tylko poczekać. Wszystko wymaga trochę czasu.



To CDPR mógł poczekać np. tydzień i wydać łatkę jak będzie przynajmniej sprawdzone, że się ona zainstaluje bezproblemowo na edycji premierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLA MNIE TO NIE JEST TŁUMACZENIE ŻE COŚ CO DALI ZA DARMO MOŻE NIE DZIAŁAĆ!! Najbardziej mnie rozbraja właśnie taka głupia gadka. Niech redzi przestaną się szczycić świetnym traktowaniem klienta bo wcale nie czuje się świetnie traktowany. Problem był przy W1, W2 i teraz przy tej wspaniałej "łatce". REDZI nie szanują klienta. Tyle w temacie. Nie chce ktoś oryginalnego, używanego W1+W2? :) chętnie oddam za darmo. wawrzluk@interia.pl
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 10:33, KrzysztofT napisał:

To CDPR mógł poczekać np. tydzień i wydać łatkę jak będzie przynajmniej sprawdzone, że
się ona zainstaluje bezproblemowo na edycji premierowej.

Pytanie czy problem leży w samej instalacji czy w przetestowaniu pecetowej wersji W2 po upgradzie.
Jeżeli to drugie, to żadne czekanie i testowanie nie mogłoby pomóc. Przede wszystkim dlatego, że przetestować można 10-20-30 konfiguracji sprzętowych, ale gracze mają tych konfiguracji jakieś 30 tysięcy. I tylko oni mogę realnie przetestować taką nową wersję gry. Dużo łatwiej jest na konsolach, gdzie ewentualny upgrade to 1 (słownie: jedna) konfiguracja sprzętowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 11:42, wawrzluk napisał:

DLA MNIE TO NIE JEST TŁUMACZENIE ŻE COŚ CO DALI ZA DARMO MOŻE NIE DZIAŁAĆ!! Najbardziej
mnie rozbraja właśnie taka głupia gadka.

Właśnie taka gadka jest głupia.
Mogli wcale nie tracić miesięcy darmowej pracy na niewdzięczników.
Moim zdaniem jest ogromna różnica między takimi, którym się w ogóle nie chce (np. EA, UBI), a takimi, którzy może i popełniają błędy, ale coś robią, nie oczekując nowej kasy zanim w ogóle kiwną palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupie Edycje Rozszerzoną na PC to tez będę miał ten problem czy to jest przy łatani gry ze zwykłej na rozszerzoną ??
pytam bo zamierzam kupić teraz tą Edycje rozszerzoną na PC i chciałby wiedzieć czy ma się spodziewać jakiś "zgryzów " przy instalacji z góry dzięki za jaką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 13:40, Y8U napisał:

A ja kupie Edycje Rozszerzoną na PC to tez będę miał ten problem czy to jest przy łatani
gry ze zwykłej na rozszerzoną ??
pytam bo zamierzam kupić teraz tą Edycje rozszerzoną na PC i chciałby wiedzieć czy ma
się spodziewać jakiś "zgryzów " przy instalacji z góry dzięki za jaką odpowiedz

Takie kłopoty tylko przy łataniu gry... tylko cdpred takiego cudaka potrafi zrobić.

Poddaję się, ściągam z gog.com i zostawiam kompa na całe popołudnie i noc i może cały jutrzejszy dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 12:03, Olamagato napisał:

Moim zdaniem jest ogromna różnica między takimi, którym się w ogóle nie chce (np. EA,
UBI), a takimi, którzy może i popełniają błędy, ale coś robią, nie oczekując nowej kasy
zanim w ogóle kiwną palcem.


Super, komuś, kto Ci wciśnie nieświeżą kiełbasę (ale za darmo!), też będziesz bardzo wdzięczny? REDzi mają ten problem, że z jednej strony wygłaszają bardzo górnolotne deklaracje - "udostępnimy ZA DARMO całą zawartość z xboksa!", a w przyziemnych sprawach dają ciała.
O ile mogę być wdzięczny (i jestem, żeby nie było) za wydanie ER, to jakoś nie widzę powodów do wdzięczności za:
- uszkodzone pliki instalatora wypuszczone tydzień przed premierą
- olanie testów ER w wersji pecetowej (dodatkowe przerywniki między aktami wyświetlające się TYLKO w 16:9? W grze "rdzennie pecetowej"?)
- chwalenie się listą wprowadzonych zmian na ponad sto pozycji, podczas gdy sporo bugów zgłaszanych na ich forum wlecze się chyba od wersji 1.0

Wychodzi mi na to, że moce przerobowe REDów niestety nie idą w parze z ich marketingiem, który każdą premierę i niemal każdego patcha rozdmuchuje jakby Bóg wie co zrobili, a technicznie sprawy się po prostu sypią (problemy z premierą, odpalaniem DLCków, teraz z instalkami i "rozszerzenie" gry o zupełnie nowe bugi).

Wiedźmina 1 kupiłem w dniu premiery, na dwójkę miałem preorder chyba pół roku wcześniej (kiedy tylko je uruchomili). Jeśli/Kiedy wydadzą Wiedźmina 3, to chyba jednak się wstrzymam, poczekam ten rok na kolejną Edycję Rozszerzoną i patche do niej, zapowiedziane zapewne jako "najbardziej kompletna, poprawiona, rozszerzona i dopracowana wersja "Wiedźmin 3 Edycja Rozszerzona Wersja Reżyserska Deluxe"" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mi wydaje się że jestem od wyjścia W2 testerem... Nie mam wcale zamiaru kupować trzeciej części, poza tym nie widzę żeby REDZI robili coś w kwestii naprawy tego bubla. Napisali kilka porad które nie działają. Odradzam kupno gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 10:17, Olamagato napisał:

Eeee. A grałeś już w pecetowego wieśka 2?

Grałem.

Dnia 21.04.2012 o 10:17, Olamagato napisał:

Dlatego nie ma co się zniechęcać tylko poczekać. Wszystko wymaga trochę czasu.

Nie no, Olo, to nie chodzi o to, że mam jakieś fochy na CDPRed. Ja po prostu zniecierpliwiłem się trudnościami, jakie napotkałem przy procesie patchowania. I zwyczajnie zniechęciło mnie to do gry skutecznie. Może za miesiąc, dwa, przejdzie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 16:29, walgierz napisał:

I zwyczajnie zniechęciło mnie to do gry skutecznie. Może za miesiąc, dwa, przejdzie mi.


Luzik. W każdym razie jeśli Ci przejdzie, to polecam zassać od razu wersję GOG i nie użerać się z patchowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP znowu pokazał jak to nie jest anty DRM tylko żeby sobie zainstalować i pograć w podstawke Wiedźmina 2 to przy aktywacji trzeba pobrać 11Gb danych!!! Przy instalacji gra sprawdza dostępność updatów i sama je ściąga nie pytając o zdanie a jeśli anulujemy to po ponownym uruchomieniu dalej trzeba pisac kod i to samo od nowa... CDP chce tym sposobem zobligować ludzi do kupna edycji rozszerzonej chyba bo nie wiem kto zechce ściągać te 11Gb danych. No trudno ja się z Wiedźminem 2 chyba pożegnam dość chłodno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Rozumiem rozgoryczenie graczy którzy nie mają dostępu do szybkiego netu i muszą męczyć się wielogodzinnym ściąganiem... ale cóż takie czasy. Osobiście nie mam tego problemu ponieważ posiadam wystarczająco szybkie łącze i zassałem ową łatkę w 2 godziny - zaczekałem z instalacją do następnego dnia by być pewnym, że nie będzie z nią problemów... to była dobra decyzja i aktualizacja gry odbyła się u mnie bez żadnych reperkusji... :)

Zacząłem przygodę od nowa na poziomie - mrocznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 14:06, Dermi napisał:

- uszkodzone pliki instalatora wypuszczone tydzień przed premierą

Nie wiem jak można uszkodzić pliki, za to wiem jak bardzo badziewne serwery i połączenia potrafią zepsuć każdą transmisję. Z drugiej strony doskonale wiem jak każde ściąganie psuje robactwo zainstalowane przez samych użytkowników. Bardzo często są oni więc sami sobie winni.

Dnia 21.04.2012 o 14:06, Dermi napisał:

- olanie testów ER w wersji pecetowej (dodatkowe przerywniki między aktami wyświetlające
się TYLKO w 16:9? W grze "rdzennie pecetowej"?)

Może już od dawna nie mają monitorów 4:3 ;)

Dnia 21.04.2012 o 14:06, Dermi napisał:

Wiedźmina 1 kupiłem w dniu premiery, na dwójkę miałem preorder chyba pół roku wcześniej
(kiedy tylko je uruchomili). Jeśli/Kiedy wydadzą Wiedźmina 3, to chyba jednak się wstrzymam,
poczekam ten rok na kolejną Edycję Rozszerzoną i patche do niej

Ja już od kilku lat kupuję gry zazwyczaj dwa lata po premierze. Pięknie dopracowane, bez DRMów i na dodatek kilka razy tańsze. Jakoś przestałem się podniecać "nowościami". Szukam rzeczy działających i to działających długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2012 o 10:04, Olamagato napisał:

Nie wiem jak można uszkodzić pliki, za to wiem jak bardzo badziewne serwery i połączenia
potrafią zepsuć każdą transmisję. Z drugiej strony doskonale wiem jak każde ściąganie
psuje robactwo zainstalowane przez samych użytkowników. Bardzo często są oni więc sami
sobie winni.



Tak tak znamy to :)
Praca w BioWare murowana [tam też mimo liczby userów liczonej w setkach tysięcy na forum technicznym wszyscy twierdza, że problemy ma tylko 5%]
Nie trybi ci jednak drogi Olmagato, że skoro forum W2 jest wręcz zawalone podobnie jak to gramowe [choćby ten temat] to jednak CDP znów dał dupy ?
Nie rozumiem co to za moda ostatnio panuje na usilne bronienie badziewia, jakiś dev da ciała - wszyscy zaczynają szukać winy wszędzie tylko nie w badziewnym niedopracowanym produkcie, jakaś paranoja......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować