Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2006 o 14:29, Bimber Fresh napisał:

Jestem mistrzem ortografii w mojej podstawówce.


To fantastycznie :), ale mogłeś zmieścić to w poprzednim poście, o ile w ogóle chwalenie się jest słuszne :].

Jeśli napradę marzysz o karierze prasowej dam Ci dwie dobre rady.

1. Zacznij kleić własne artykuły o interesującej Cię tematyce już teraz! Za kilka lat pewnie będzie śmiał się z ich poziomu, ale za te kilka lat będziesz być może daleko za resztą klasy.
Nie bój się też próbować - jeśli uważasz, że coś umiesz, szukaj w internecie odpowiednich stron i pytaj się czy możesz pisać, czy przyda im się Twoja pomoc.
2. Jeśli JUŻ myślisz o studiach to nie polecam w Twoim wypadku dziennikarstwa. Ucz się o tym o czym chcesz pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja am zamiar zostać grafikiem komputerowym.

PS. Niedawno byłem na testach intekigencji i predyspozycji zawodowych. Spotkanie z psychologiem (i wyniki) już 05.01.2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat wcale nie oszalał. Np. na mojej polibudzie czegoś takiego stanowczo brakuje ale jak studia prowadzą stare dziadygi, ktore ostatni komputer jaki widzieli z daleka, bo to byla jedyna Odra w okolicy, to niby jak oni mają uczyć? Coś takiego to bardzo nowoczesne podejście do prowadzenia specjalności. W Poznaniu owszem można się nauczyć programowania ale nie w takim sensie jak byśmy przynajmniej po części chcieli. Jest to programowanie nudne do bólu obejmujące bardziej zastosowania przemysłowe, logistyczne, rachunkowe itp. Jak już uczą programowania grafiki to tylko OGL, ktory jest już rozwiązaniem bardzo niemodnym i słabo rozwijającym się. Nie można się tutaj nauczyć zespołowej pracy przy tak wymagającym projekcie jakim jest gra komputerowa. Widać,ze studenci z Polski próbują jakoś przełamać lody ale wychodzą im potem takie kichy jak "Mars - Bunt robotów". Jest kilka ewenementów takich jak studio Reality Pump ale tu wchodzi w grę także to, że jest to kapitał niemiecki, niemieckie kierownictwo zakorzenione w doswiadczeniu tak wspaniałej firmy jak Top Ware. Dobrze, ze nasze uczelnie zaczynają myśleć o ksztalceniu ludzi tworzących narzędzia rozrywkowe, bo jeśli ten kraj ma stać tylko na handlu, to długo nie postoi, bo handel należy w tym kraju do Francuzów. Jeśli mamy rezygnować z produkcji ciężkiej, to trzeba ja czymś zastąpić, niech to będzie rozrywka, dołączmy do reszty Świata i nie śmiejmy sie z takich pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdajesz sobie sprawy jakie to jest trudne. Tworzenie programów jest trudne a co dopiero gier.
P.S. Młodzi gracze myślą, że się tam dostaną i będą grać a tam będzie jedno wielkie równanie algorytmiczne to wam ręce z głową opadną ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 17:16, marcin1930 napisał:

Ja mam pytanie odnośnie studiowania informatyki: co tam się wogule robi??

Mój kumpel poszedł na informatykę stosowaną i ma więcej fizyki niż informatyki - POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 17:31, Sareavok1 napisał:

Nie zdajesz sobie sprawy jakie to jest trudne. Tworzenie programów jest trudne a co dopiero
gier.
P.S. Młodzi gracze myślą, że się tam dostaną i będą grać a tam będzie jedno wielkie równanie
algorytmiczne to wam ręce z głową opadną ;].


Ja sobie nie zdaję sprawy? Looknij pare moich postów wstecz, to się przekonasz z czego sobie zdaję sprawę. To, że to jest trudne nie znaczy, że Polacy nie powinni się tego uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że Ekonomia i Bankowość to dobry kierunek z możliwością zdobycia dobrej pracy?

A może są jeszcze inne ciekawe kierunki studiów, ale z działu Ekonomia bo to mnie najbardziej interesuje?
Proszę serdecznie o pomoc i ew. dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie pójdę gdzieś do Krakowa albo Wrocławia na politechnikę i zostanę przy informatyce :D. Ale jak będzie czas pokaże, na razie muszę gimnazjum ukończyć, żeby dostać się do dobrego liceum, a potem maturę nieźle napisać... tyle roboty, a tak mało czasu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po studiach technicznych pracę znajdziesz na pewno- w kraju i za granicą. Mój brat w tym roku też zaczynał to na technicznych studiach były pustki porównując do czasów kiedy ja starałem się dostać na polibudę. Mogę też stwierdzić z własnego doświadczenia że większosć firm nie patrzy jaki kierunek studiów miałeś ani nawet jakie miałeś oceny. Ważne że masz dyplom i liczy się tylko to co umiesz. Po wszelkich ekonomiach politologiach i turystykach ludzi jest multum- natomiast technicznych jakby coraz mniej. Coraz trudniejsze są czy co?? Bo do łatwych to nigdy te studia nie należały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem akurat w 3 klasie gimnazjum. Do liceum wybieram się na profil językowy- angielski- bo bardzo lubię ten język, i wg. mnie uczenie się go daje przyszłość (nie chodzi mi tu o wyjazd do innego kraju). Chciałem iść na coś związanego z informatyką, ale że w liceach informatyka nie obejrdzie się bez matematyki, to sobie odpuściłem. Juz zaczynam myśleć o studiach. Gdy obejrzałem powyższy link (ten o kierunku- gry komputerowe), pomyślałem że to może być coś dla mnie. inną opcją jest anglisyka czy coś tym rodzaju. Jakie kierunek polecicie, jaką uczelnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak w liceum wykręcisz się od matmy to na studiach też? Jak jej nie lubisz to daj sobie spokój z czymkolwiek co przypomina komputer. Albo zacznij sie uczyć matmy. Jeśli chcesz iść na uczelnię techniczną to musisz w tej chwili podjać decyzję, czy chcesz zdawać maturę ścisłą, a jeśli nie to humanistyczną. No chyba, że będziesz kozak i zdasz rozszerzoną ze wszystkiego. To już nie te czasy gdy wystarczyło zdać maturę z czegokolwiek i dopiero na egzaminach wstępnych rozstrzygnać gdzie się idzie. Jak idziesz na profil językowy to od razu Ci mówię, że dostanie się na polibude itp. jest bardzo kosztowne. Sam bylem na poszerzonym niemieckim. Języka się nie nauczyłem, bo jest chory (też wolę angielski - poziom upper intermediate), a do matury i wstępniaków musiałem się przygotowywać na kosztownych kursach, bo matma i fiza była w tej klasie do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w drugiej klasie liceum, obecnie rozważam dwa kierunki, a mianowicie historie sztuki bądź archeologię... Szczerze wątpię żebym znalazła po nich pracę lepszą niż zamiatanie ulic w obecnych czasach ale przynajmniej coś co lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 21:33, freja napisał:

Witam, jestem w drugiej klasie liceum, obecnie rozważam dwa kierunki, a mianowicie historie
sztuki bądź archeologię... Szczerze wątpię żebym znalazła po nich pracę lepszą niż zamiatanie
ulic w obecnych czasach ale przynajmniej coś co lubie :)



Od razu Cię uświadomię, że w dzisiejszych czasach bardziej od tego czy skończysz historię, czy kulturę śródziemnomorską czy filozofię czy dziennikarstwo, zależy to czy masz talent, pasję i wiedzę odpowiednią by gdzieś pracować.
Ja jestem na historii i bynajmniej nie czuje się ograniczony do pracy w IPN''ie albo przyziemnych robót (co nie znaczy, że tu albo tu brzydziłbym się pracować) - świat stoi otworem :], wszystko zależy od Ciebie. A lepiej, aby studia dały Ci satysfakcję i rozwinęły talenty, bo nie wiem na co komu pracownik, który ukończył kierunek, którego nienawidzi (vide Monty Python i skecz o drwalu :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 17:31, Sareavok1 napisał:

Mój kumpel poszedł na informatykę stosowaną i ma więcej fizyki niż informatyki


A niby czego się spodziewał ? Że mu od razu dadzą np. modelowanie komputerowe jak jeszcze metod numerycznych na oczy nie widział ?
Jak gośc ma tworzyć jakąkolwiek symulację, czy cokolwiek bez podstaw matematyczncyh i fizycznych. Na większosci studiów technicznych przez pierwsze lata rządzi matma i przedmioty pokrewne. Jeżeli gdzieś masz informatykę na której na pierwszym roku nie dominuje matma czy fizyka, to to nie jest informatyka ;)

Poza tym jak jest na informatyce stosowanej tzn. ,że jest to informatyka ukierunkowana na np. fizykę, tym samym będzie miał sporo przedmiotów specjalistycznych w zależności od wydziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 12:34, Barklu napisał:

A ja wybieram się na politechnikę na kierunek elektrotechnika. Jak myślicie, dostanę gdzieś
po tym prace?

Cieżko dostać pracę po czymkolwiek. Ale wystarczy chcieć i umieć szukać. Ale polecałbym próbowć sił na jakiś bardziej "nowoczesny" kierunek np. automatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować