Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koreańczycy kupią Electronic Arts?!

65 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2012 o 22:01, Dared00 napisał:

Ta, tyle, że zanim BW należało do EA.


Ale to tylko dowodzi tego, jak EA ma wpływ na jakość gier oferowanych przez BioWare teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Połowa z tych gier wcale dobrze się nie sprzedała. Więc nie wiem czy te marki coś na
siebie zarobiły w dniu premiery :) Mowa tutaj o MoH, NFS, C&C. Lipa. BioWare pożeracz
pieniędzy ? Cóż można wymienić DA: Początek i serie Baldurs Gate, Never, gdzie sprzedały
się wyśmienicie. Flagowe gry EA już nie istnieją. Teraz nazywa się to BioWare i pomniejsze
studia jak DICE.


Ty chyba żyjesz w jakimś inny świecie :) Baldurs Gate, Never , kotor nie zarabiają już od lat, Dragon age początek to tylko marne 3mln w 3miesiące od premiery , mass effect 2 to też słaba sprzedaż. Bioware nie zarabia nawet ułamka tego co reszta EA. Więc mi nie opowiadaj bioware to ostatnio raczej zjadacz zysków EA szczególnie słabnący TOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Połowa z tych gier wcale dobrze się nie sprzedała.

Błagam, nie trolluj już.
BF3 - 13 milionów, MoH - 5 milionów, Sims 3 (4 miliony w rok po premierze), NFS The Run (1,5mln). O sportowych seriach nie wspomnę.

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Więc nie wiem czy te marki coś na siebie zarobiły w dniu premiery :)
BioWare pożeracz pieniędzy ?

Taa, bo ToR był tani i wcale nie kosztował tych 150-300mln $.

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Cóż można wymienić DA: Początek

Dragon: Age - 7 lat tworzenia, 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy na trzech platformach. Zacnie.

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

serie Baldurs Gate,

To nie seria EA, ba, to nie jest już nawet seria Bioware, bo licencja należy do kogoś zupełnie innego. Cała seria natomiast sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy. Cała seria.

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Never, gdzie sprzedały się wyśmienicie.

Gdzie niby? Pomijam już fakt, że takie wysokobudżetowe cRPGi z gwiazdorską obsadą są znacznie droższe w produkcji niż korytarzowy FPS - ergo, zysk z nich mniejszy. Jak myślisz, czemu gry od Bioware od lat stają się coraz bardziej liniowe?

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Flagowe gry EA już nie istnieją.

No ba, bo wszystkie wymienione przeze mnie serie nie są flagowcami. A, zapomniałem też o Crysisie.

Dnia 26.04.2012 o 21:57, vegost napisał:

Teraz nazywa się to BioWare i pomniejsze studia jak DICE.

DICE pomniejszym studiem - lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 22:06, Henrar napisał:

> Flagowe gry EA już nie istnieją.
No ba, bo wszystkie wymienione przeze mnie serie nie są flagowcami. A, zapomniałem też
o Crysisie.


Crysis to marka Cryteku, EA zarabia tylko na dystrybucji, większość zysków ma Crytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te wyniki to mało ?! Z resztą ich gry nigdy nie wchodziły do wszystkich. Nie mogą konkurować tylko dlatego, ze nie działają na silniku CryEngie 3 ? : ) Tak, DICE nigdy nie było własnością EA. Oni ich wykupili. Dlatego jest to pomniejsze studio, które na ich zlecenie robi gry. Bo jak wiemy, EA to nie studia a wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 22:11, vegost napisał:

A te wyniki to mało ?! Z resztą ich gry nigdy nie wchodziły do wszystkich. Nie mogą konkurować
tylko dlatego, ze nie działają na silniku CryEngie 3 ? : ) Tak, DICE nigdy nie było własnością
EA. Oni ich wykupili. Dlatego jest to pomniejsze studio, które na ich zlecenie robi gry.
Bo jak wiemy, EA to nie studia a wydawca.


EA kupiła również Bioware a ono też już jest tylko pomniejszym studiem które nie przynosi zbyt dużych zysków , o ile jakieś przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vegost....jak masz pisać bzdury to proszę weź kartkę,zapisz je i zatrzymaj dla siebie,ok?
EA to chyba największy wydawca ( piszę chyba bo nie jestem pewien).Simsy,BF`y,Fify,Nfs`y,MoH`y,Crysisy,Star Wars...I od cholery gier które są sprzedawane w ilościach bardzo sporych więc samym Mass Effectem EA nie żyje -.- i w 100% dało by sobie radę ;) swoją drogą wątpię aby EA sprzedało się koreańcom.Dla graczy byłby to totalny over i tyle.Rynek zostałby zasypany mmorpg z cholera wie jakimi itemshopami no i po prostu była by kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że na Gram.pl pojawiają się podobne newsy, bo wtedy zawsze można liczyć na wiekopomne komentarze naszych nieocenionych forumowych komentatorów, co to wszystkie rozumy pozjadali (chociaż można odnieść wrażenie, że raczej rozumki)... od razu się człowiek po ciężkim dniu roześmieje solennie :)

Skąd komukolwiek mogłoby przyjść na myśl, że skoro jakaś koreańska firma wykupiłaby EA, to ci drudzy zaczęliby robić gry na modłę tych pierwszych?!? A może jest na odwrót - może to Koreańczycy chcieliby zacząć robić gry w stylu zachodnim i dlatego chcieliby przejąć EA? Albo nic nie chcą zmieniać, tylko zwietrzyli dobry biznes i chcą być jego częścią, żeby im zyski przynosił? Widać samych analityków tutaj mamy i proroków, którzy wiedzą jednak lepiej i jak Kasandra nas ostrzegają, jakie to katastrofy nas czekają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 22:11, vegost napisał:

A te wyniki to mało ?!

Mało, patrząc na koszta produkcji i patrząc na wyniki pozostałych serii.

Dnia 26.04.2012 o 22:11, vegost napisał:

Z resztą ich gry nigdy nie wchodziły do wszystkich.

No ba, Mass Effecty to niby co było. Dragon Age 2 również.

Dnia 26.04.2012 o 22:11, vegost napisał:

Nie mogą konkurowaćtylko dlatego, ze nie działają na silniku CryEngie 3 ? : )

A co to ma niby wspólnego?

Dnia 26.04.2012 o 22:11, vegost napisał:

Tak, DICE nigdy nie było własnością EA. Oni ich wykupili. Dlatego jest to pomniejsze studio, które na ich
zlecenie robi gry.

Porażająca logika. Bioware to niby czym jest? Takim samym studiem wewnętrznym EA, jak DICE - robią gry na zamówienie i nie mają żadnej autonomii, jak studia uczestniczące w EA Partners (Crytek, Epic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, zetknąłem się z paroma grami, którymi zajmuje się Nexon, więc spokojnie mogę powiedzieć, że w tym wypadku (komunikacja z supportem) na pewno nie będzie się wiele różniła od tego, co prezentuje EA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koreańcy dorwą się do euro-amerykańskiej kultury i rynku, zniszczą totalnie wszystko, zaleje nas powódź niedorobionego grindfest chłamu bez supportu, bez reakcji na prośby naprawienia bugów etc.
Możemy narzekać na to jak nas rąbią EA i im podobni, ale przynajmniej robią porządne (w miarę) gry, poza tym to nasi i tu nie chodzi o rasizm lecz o mentalność kultur za czym idą wszelakie zmiany. Wystarczy spojrzeć na taki Vindictus czy inne produkcje Nexona, ma pierwszy rzut oka ciekawe, jednakże dość szybko przekonać się można, że to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shepard biegający z wielgachnym mieczem i walący Reaperów za 6k demage oh yeach już się nie mogę doczekać może gra nie będzie mniej żałosna od trójki ale przynajmniej będzie zabawna :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 07:14, Fang napisał:

Shepard biegający z wielgachnym mieczem i walący Reaperów za 6k demage oh yeach już się
nie mogę doczekać może gra nie będzie mniej żałosna od trójki ale przynajmniej będzie
zabawna :>

Widzę, że się zgadzamy w kwestii żałosności trójki hłehłe.

EA tak jak i BW już dla mnie nie istnieją po spartoleniu zakończenia ME3. Życzę firmie szybkiego upadku, a seria Mass Effect, chociaż była niegdyś moją ulubioną, już się dla mnie kompletnie nie liczy. Bardziej się jej zepsuć nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać samych analityków tutaj mamy i proroków, którzy

Dnia 26.04.2012 o 22:24, PinKee napisał:

wiedzą jednak lepiej i jak Kasandra nas ostrzegają, jakie to katastrofy nas czekają :]


No coś w tym jest ;-) Chociaż IMO to na dwoje babka wróżyła, czyli... byłoby lepiej albo gorzej - haha i w ten sposób mam 100% trafności swoich prognoz ;-)

Anyway pamiętam, kilka lat temu kiedy SquareEnix przejmował mocno podupadłego Eidosa i też był taki wysyp "analityków" na forach dyskusyjnych ;) Czegoż to wówczas nie prognozowano, wymienię może tylko kilka smaczków, nie w kolejności alfabetycznej: "pozatrudniają samych żółtków i każdą serię przerobią na jRPG", będą wydawać tylko gry, gdzie bohater ma wielki miecz i dziwną fryzurę, a kobiety wielkie cyce i oczy - hehe "wielkie melony i szybkie ogony" ;-), będzie zalew japońskiego kiczu, zniszczą dobre marki, będą wydawać gry tylko na konsole, etc. ;-)

^^ Dziś można sobie na spokojnie zobaczyć ile z tego się sprawdziło (jeśli w ogóle coś się sprawdziło ;-), także IMO nawet jeśli te plotki się sprawdzą, to nie wiem czy jest powód do paniki ;-) Po głębszym zastanowieniu można nawet spojrzeć bardziej optymistycznie - może support by się poprawił :) Może EA przestałaby wyłączać serwery rok po premierze, bo "już nikt nie gra w tego starocia" ;) ? Ja tam nie wiem, więc i panikował za bardzo nie będę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować