Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szykuje się walka Dawida z Goliatem - studio NovaLogic pozywa giganta Activision w sprawie Call of Duty: Modern Warfare 3

22 postów w tym temacie

NovaLogic. Jak ja dawno nie słyszałem tej nazwy.
Jakoś seria Delta Force nigdy nie była moją ulubioną, ale lubiłem NL za serię Comanche i Armored Fist.
Zobaczymy jak się sprawa potoczy, tzn. przy jakiej kwocie zostanie zawarta ugoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, może teraz twórcy serii filmów Delta Force pozwą Novalogic? :P IMHO nie mieliby szans, bo po ich stronie stałby sam Chuck Norris!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie będzie ciekawie. Nie chcę się wypowiadać kto ma większe szanse na wygraną. Swoją drogą bardzo dobrze grało mi się w pierwszego Desert Storm''a i miło go wspominam. Jeszcze ciekawy był Global Storm, ale jednak to nie było to samo co bieganie po pas w piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaasne. Tak samo jak Camerona kolejni filmowcy oskarżają/ zaskarżają Camerona za Avatara i tak samo jak nagle okazało się że Wachowscy inspirowali się pierdyliardem innych filmów tworząc Matrixa?
Wniosek jest prosty- zrób coś co zyska popularność a co sprytniejsi będą próbowali wyciągnąć od ciebie kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałem gry o Delta Force, ale NovaLogic niech się pierw samo zapozna z prawem, bo jeśli chodzi o symbol to jest on tylko podobny, a nie taki sam. O Delta Force nie mogą się czepiać bo to nie oni pierwsi wymyślili taką nazwę. Przegrają jak nic, gdy tylko widzą, że coś się dobrze sprzedaje to chcą z tego kasy dla siebie....litości...Są gorsi od Activision. NovaLogic nie ma prawa zagarnięcia dla siebie tej nazwy. Jak już ktoś wpomniał, istniał taki film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 13:27, SarenkaB napisał:

Jaaaaasne. Tak samo jak Camerona kolejni filmowcy oskarżają/ zaskarżają Camerona za
Avatara i tak samo jak nagle okazało się że Wachowscy inspirowali się pierdyliardem innych
filmów tworząc Matrixa?

Problem w tym, że tutaj wszystko praktycznie jest po stronie NovaLogic. Nie ma czegoś takiego, jak jednostka Delta Force, jest 1st Special Forces Operational Detachment-Delta. Delta Force jest za to zarejestrowanym znakiem handlowym firmy NovaLogic. Acti, używając w grze nazwy "Delta Force", a nie "1st SFOD-Delta" naruszyło ich copyrighty i tyle.

Ale i tak się skończy ugodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:15, NeroNarmeril napisał:

W ogóle ktokowiek wygrał w sądzie z molochami typu Acti, elektroniki czy Ubi?

Zazwyczaj dostawali tyle kasy na ugodę, że nie opłacało im się wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, racja jest po stronie NL i jakikolwiek inny wyrok niż na ich korzyść byłby zbyt wielkim skandalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 13:30, oxygar napisał:

NovaLogic niech się pierw samo zapozna z prawem, bo
jeśli chodzi o symbol to jest on tylko podobny, a nie taki sam. O Delta Force nie mogą
się czepiać bo to nie oni pierwsi wymyślili taką nazwę.


A Ty zapoznaj się ze sprawą zanim zaczniesz komentować.
NL mają wykupione prawa do nazwy Delta Force więc niezależnie, kto i kiedy tę nazwę wymyślił to i tak jest ona własnością NL.A logo jest wystarczająco podobne żeby się sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NovaLogic ma markę Delta Force w garści. Logo też jest ich. Activision bezprawnie użyło markę Delta Force i niemal skopiowali logo więc NL ma wygraną raczej w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 13:22, Azvar napisał:

To ciekawe, może teraz twórcy serii filmów Delta Force pozwą Novalogic? :P IMHO nie mieliby
szans, bo po ich stronie stałby sam Chuck Norris!


A może twórców filmu powinni pozwać US Army i właśnie Delta Force? Wtedy nawet Chuck Norris by nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:49, TobiAlex napisał:

> To ciekawe, może teraz twórcy serii filmów Delta Force pozwą Novalogic? :P IMHO
nie mieliby
> szans, bo po ich stronie stałby sam Chuck Norris!

A może twórców filmu powinni pozwać US Army i właśnie Delta Force? Wtedy nawet Chuck
Norris by nie pomógł.


Chuck by nie pomogl, bo siedzi w banku i czeka na wyplate pozyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaahahahahh Activision zapłaci oj zapłaci....:D
Jeżeli to prawda że oni wysyłali do nich listy a oni to zignorowali to umyślnie i z pełną świadomością złamali prawo
Activision....remember snipers are waiting...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:20, Dared00 napisał:

> W ogóle ktokowiek wygrał w sądzie z molochami typu Acti, elektroniki czy Ubi?
Zazwyczaj dostawali tyle kasy na ugodę, że nie opłacało im się wygrywać.

W amerykańskim sądownictwie ugoda jest zwycięstwem;)
Podobno tam większość spraw kończy się ugodą i trzeba trafić na wyjątkowo ciętego zawodnika by w ogóle doszło do starcia w sądzie: ot, takie kapitalistyczne podejście do sprawiedliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować