Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 21:42, iwaneszek napisał:

> > /.../ Jestem tylko człowiekiem
i mogę popełniać błędy ale dzięki takim sytuacjom się uczę.

Burza nie dotyczyła Kopernika, bo on, zgodnie ze zwyczajami naukowymi, ogłosił swoja pracę jako hipotezę. I jego praca podobała się niemal wszystkim - jako hipoteza i podobało sie to, ze obliczenia mozna było prowadzić o wiele łatwiej, niz uzywając teorii Ptolomeusza. Sam teoria Kopernika została dowiedziona dopiero dwa wieki później. Przy okazji - Kopernik popełnił co najmniej dwa grube błędy i kilkanaście pomniejszych - co oczywiście nie zmniejsza wartosci jego teorii - moze jedynie słuzyć jako ilustracja właściwej naukowcom, prawdziwym naukowcom, ostrozności w ogłaszaniu odkryc.
Burza wybychła w przypadku innych badaczy, którzy zaczęli głosić (a przypominam, ze sama teoria została dowiedziona dwa wieki później) że teoria Kopernika nie jest hipotezą, tylko prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>> A ja ufam Bogu: "Ty jesteś Piotr, skała, i na tej skale zbuduję Kościół mój, a bramy

Dnia 11.03.2009 o 21:48, Mogrim napisał:

piekielne go nie przemogą".

Żeby nie było. Wierzę w Chrystusa i Boga oraz szanuje ich tylko uważam że ludzie zepsuli idee tego kościoła a od czasów Piotra to minęło 2000 lat. I nie denerwuj się tak bo nie każę ci zmieniać poglądów tylko wyrażam swoje bez obrażania innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:25, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Czy to prawda, że w tłumaczeniu Księgi Rodzaju pomylono się? Wiadomo nam,
że kobieta powstała z żebra mężczyzny, jednakże w języku hebrajskim żebro i bok to jedno
słowo, więc na prawdę to kobieta powstała z boku mężczyzny, co dodatkowo oznacza, że
zawsze ma stać u jego boku. Tak nam ksiądz mówił.

O ile dobrze pamiętam z Tory Pardes Lauder, JHWH wyjął Adamowi którąś kość, ale nie zostało sprecyzowane którą, żeby Adam nie mógł później pogardzać Ewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:52, iwaneszek napisał:

Żeby nie było. Wierzę w Chrystusa i Boga oraz szanuje ich tylko uważam że ludzie zepsuli
idee tego kościoła a od czasów Piotra to minęło 2000 lat.


Wierzysz "w", ale nie wierzysz "im". To co powiedział Chrystus jest jasne; jesteś mądrzejsza od niego - wolna droga.
"A jeśli Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak celnik i poganin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:38, Mogrim napisał:

> Żeby nie było. Wierzę w Chrystusa i Boga oraz szanuje ich tylko uważam że ludzie
zepsuli
> idee tego kościoła a od czasów Piotra to minęło 2000 lat.

Wierzysz "w", ale nie wierzysz "im". To co powiedział Chrystus jest jasne; jesteś mądrzejsza
od niego - wolna droga.
"A jeśli Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak celnik i poganin".

Jeśli Chrystus jest kim jest to tylko bóg morze być od niego mądrzejszy. Nie wiem tylko czy jest zadowolony z tego co się na ziemi dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:40, iwaneszek napisał:

Jeśli Chrystus jest kim jest to tylko bóg morze być od niego mądrzejszy.


Chrystus JEST Bogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:42, Mogrim napisał:

> Jeśli Chrystus jest kim jest to tylko bóg morze być od niego mądrzejszy.

Chrystus JEST Bogiem...

Wiem ale sam Chrystus tak o sobie mówił dlatego to sformułowanie zostało użyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:43, iwaneszek napisał:

Wiem ale sam Chrystus tak o sobie mówił dlatego to sformułowanie zostało użyte.


Bardzo wybiórczo podchodzisz do tego co mówił. Ja wierzę w to, co obiecał Kościołowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:40, iwaneszek napisał:

A jakie masz zdanie na temat prawosławia,protestantów czy innych chrześcijan np.koptystów?


Prawosławni, tysiące odłamów protestanckich i tym podobne odłączyły się od Kościoła i Następcy Piotra. Ubi Petris ibi Ecclesia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:47, Mogrim napisał:

Prawosławni, tysiące odłamów protestanckich i tym podobne odłączyły się od Kościoła i
Następcy Piotra. Ubi Petris ibi Ecclesia.


Z tego, co czytałem o ekskomunice, to dostają automatycznie bana, tak? Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:50, Skywalker560 napisał:

Z tego, co czytałem o ekskomunice, to dostają automatycznie bana, tak? Dobrze myślę?


Heretyk i schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, czyli "automatycznie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:55, Mogrim napisał:

Heretyk i schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, czyli "automatycznie".


Tak też myślałem. Zresztą to i tak logiczne, w końcu oni sami odcinają się od źródła i tworzą własną społeczność. "Najlepsze" jest w tym wszystkim to, że doszło do tylu podziałów, że niestety nie ma chyba mowy o jedności. To jest właśnie efekt "pójścia z duchem czasu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Protestanci są podzieleni na tysiące odłamów. Prawosławni niby nie ale każdy region ma innego patriarchę np.Rosja ma patriarchę i uważa że to jest też patriarchę Ukrainy (patriarcha wielkiej rusi ) tylko że Ukraińcy go nie uznają bo też mają swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj też że Pismo zapowiedziało powstanie wielkiego odstępcy który u wielu będzie miał upodobanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 09:22, TetraGramaton napisał:

Poczytaj też że Pismo zapowiedziało powstanie wielkiego odstępcy który u wielu będzie
miał upodobanie.

Założę się że w szkole w Rosji uczą że katolicy to ci źli i to oni odstąpili a nie prawosławni. I to my jesteśmy skazani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 11:11, iwaneszek napisał:

Założę się że w szkole w Rosji uczą że katolicy to ci źli i to oni odstąpili a nie prawosławni.
I to my jesteśmy skazani.


A ja sie założę że większy autorytet ma ten który powie fałsz z kazalnicy w garniturku niż ten który rzeknie prawdę a był obdartuchem z ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:49, Findan napisał:

> Pytanie: Dlaczego nie spisywano??
Większość zapisków z tamtych czasów nie przetrwało do dziś. Mniej osób się tym interesowało
i nie każde trzęsienie było spisywane. Trzęsienia miały miejsce na obszarach nie dostępnych
wtedy.


Nie dostępnych?? Hmmmm...to chociażby w Azji nikt nie mieszkał??

Dnia 10.03.2009 o 19:49, Findan napisał:

> A porównaj 2000 lat temu do dzisiejszego na jaką skalę był...
Skąd masz wiedzę o stanie głodu 2000 lat temu? Skoro tak się wypowiadasz to znaczy, że
masz jakieś porządne źródła.


Porówna mniej więcej liczbę ludności w tamtych czasach do dzisiejszych.

Dnia 10.03.2009 o 19:49, Findan napisał:

> to była przenośnia
Aha, czyli jednak nie ma żadnego anioła :]


Wiesz co to jest przenośnia??

Dnia 10.03.2009 o 19:49, Findan napisał:

> A przez kogo??
"Efekt cieplarniany – zjawisko podwyższenia temperatury planety powodowane
obecnością atmosfery
."
Efekt cieplarniany to zjawisko naturalne, używasz pojęć
o których nie masz pojęcia ;)


Ok. To się zapytam ciebie w ten sposób, czy załóżmy 2000 lat temu był efekt cieplarniany?? Twoim zdaniem to zjawisko naturalne, czyli już dzisiaj powinniśmy się chyba spalić.

Dnia 10.03.2009 o 19:49, Findan napisał:

> Ateista różni się od człowieka wierzcego, iż człowiek wierzący ma nadzieje a ateista

> nie. Oczywiście ty będziesz się spierał, że to bez sensu mieć taką nikłą nadzieję.
Jaką nadzieję? Na co?
> Lecz zauważ co ci się stanie jeśli np. załóżmy byś uwierzył??
Tylko w co? W Boga, trolle, Odyna, Ishkura, Latającego PS, czy Marsjan? Nie ma różnicy.
Czy coś stracę? Czas, zdolność racjonalnego myślenia, trzeźwość umysłu oraz moja moralność
może zostać wypaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:47, Mogrim napisał:

> A jakie masz zdanie na temat prawosławia,protestantów czy innych chrześcijan np.koptystów?


Prawosławni, tysiące odłamów protestanckich i tym podobne odłączyły się od Kościoła i
Następcy Piotra. Ubi Petris ibi Ecclesia.


A skądwiadomo, ze to nie oni wybrali prawdziwą drogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 06:30, kacper78 napisał:

> /.../ > Ok. To się zapytam ciebie w ten sposób, czy załóżmy 2000 lat temu był efekt cieplarniany??
Twoim zdaniem to zjawisko naturalne, czyli już dzisiaj powinniśmy się chyba spalić.
/.../

Tak całkiem nawiasem mówiąc, jeden wybuch wulkanu Krakatau wyemitował wiecej popiołów i gazów cieplarnianych, niz udało sie to całej ludzkości i to od poczatku swiata do teraz i jeszcze ile się uda przez kilkaset nastepnych lat łącznie. Jak powszechnie wiadomo, lodowce stopiły sie, bo nasi prapra...praprzodkowie palili ogniska, na których piekli mamucie mięso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować