Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2009 o 22:07, Rethas napisał:

> Kurde a myślałem że wchodząc na to forum natrafię na rzeczową dyskusję. Jednak się
myliłem...

Przegoń stąd SoundWave''a, a wszystko będzie w porządku, hehe. Ale jeśli chcesz podjąć
rzeczową dyskusję, to serio zapraszam.


no chciałbym tylko się boję że moje "braki" W wiedzy o np chrześcijaniźmie są za duże. I najpierw coś poczytam w necie, a później pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 22:07, Rethas napisał:

Przegoń stąd SoundWave''a, a wszystko będzie w porządku, hehe. Ale jeśli chcesz podjąć
rzeczową dyskusję, to serio zapraszam.

Trudno o rzeczowa dyskusje z kims, komu brak nawet umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, co jest dosc widoczne kilka postow wstecz. JP II patrzy na ciebie z gory i sie usmiecha zapewne ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie np ogólnie katolicyzm nie przekonuje. Wszystko nie trzyma się "kupy" poza tym trudno jest mi wierzyć w coś za czym ludzie w średniowieczu palili "wiedźmy" na stosie czy zwoływali krucjaty. I gdyby na górze był ktoś kto głosi pokój to dawno zrobiłby coś by zatrzymać tą masakrę (jak napisałem wyżej krucjaty itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krucjaty krucjatami, tego wypierać się nie będę, ale co do tego palenia na stosie - jeżeli pijesz do Inkwizycji, to niestety pudło, albowiem za palenie odpowiadali już świeccy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 21:37, Mogrim napisał:

> No już nie przesadzaj, paru by się znalazło. Także i Papież może być heretykiem.


Który był?


Aleksander VI. Ewentualnie Klemens 5 jako marionetka.(ci najbardziej znani)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w imię czego przez stulecia ludzie zabijali? W imię boga. W imię czego nawoływali do przemocy, gwałtu i innych form przemocy? W imię boga. Bo ten kto był innej wiary, innego koloru skory był przeciwny ich bogu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh. Wałkowane i przewijane to już było ale wiele źródeł podaje rożne wersje ale były sądy biskupie które skazywały na śmierć tak samo jak świeckie(było ich dużo mniej) Na jaką skale był inkwizycja tego nie wiadomo i pewnie się nie dowiemy.Rethas i SoundWave przestańcie robić syf przekomarzajcie się gdzie indziej a tak tylko spamujecie bo głównie to tylko sobie jeździcie i wkurzacie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 22:13, Rethas napisał:

A za ciebie zapewne się modli. O rozum.

To katolicy sadza, ze w niebie jeszcze sie modli? Co za glupota :d Przeciez to wszystko mozna i teraz robic... ale mozliwe, ze za duzo wymagam od religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystkie religie i ich bogowie NAWOŁUJĄ DO POKOJU. A i tak wszyscy się nienawidzą nawzajem (chodzi mi to o wyznawców religii), JAK I ZARZYNAJĄ. Islamscy terroryści, Słuchacze radia Maryja i innego chłamu potrafią tylko nienawidzieć. I dlatego niee wyznaję żadnej religii bo wszystkie religie to samo zakłamanie i nienawiść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w Albanii czemu Hodża zabijał wierzących? W imię uczynienia Albanii pierwszym ateistycznym państwem świata. Dlatego nie zrzucałbym wszystkiego na religie, bo taki Stalin z pewnością gorliwym prawosławnym nie był, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co mi chodzi zło na świecie będzie, a to że ludzie zabijają w imię czegoś czego nie ma tylko po to by usprawiedliwić swoje mordy jest dla mnie chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 22:38, Quinti napisał:

Wiesz o co mi chodzi zło na świecie będzie, a to że ludzie zabijają w imię czegoś czego
nie ma tylko po to by usprawiedliwić swoje mordy jest dla mnie chore.


Tak to prawda. I tylko dlatego wypowiadam się w tym temacie. Nie żeby podważyć istnienie boga tylko denerwują mnie ludzie ślepo zapatrzeni w swoją religię i ślepo jej wierzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dość można by powiedzieć dziwną sytuacją jest gdy obie strony walczące mówią do swoich żołnierzy "I niech Bóg będzie z wami".

To z kim on wreszcie wtedy jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bóg nie istnieje bo jak wyżej napisałem gdyby istniał to chyba nie pozwolił by jego nauki interpretowano w ten sposób. Bo religia ma dwa zadania kontrolować i być usprawiedliwieniem wszystkich złych czynów. Taki Rydzyk chce mieć forsę - proste mamy fanatycznie religijne babcie i dziadki. teraz pójdą za nim. Politycy w tych emerytach widzą elektorat który posłucha kogo?? Rydzyka. Islamiści zabijają "niewiernych" za co? nie za to że są bogaci czy coś tylko dlatego że są inni. I prawda jest taka religia i rzekomy stwórca to prosta wymówka. DO RZEZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym, że nie ma, to się NIE zgodzę. Swoją drogą, uważam to za płytkie, skreślanie religii za podane przez Ciebie powody. A to wszystko to jest wina wolnej woli właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 22:45, Quinti napisał:

Islamiści zabijają "niewiernych" za co?


A religioznawcy zajmujący się Biblią urządzają do dziś krucjaty? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza zapiskami sprzed 2000 lat jest jakiś inny dowód na jego obecność?? Nie. Pojawiają się tylko puste frazesy typu Allah Uagbar (czy jakoś tak) po czym boom nie ma samochodu i 5 niewinnych osób.
Królowie byli wysłannikami boga więc lud musiał podążać za nim. Bo był wysłannikiem boga a bogu nie można się sprzeciw stawić. Jak dla mnie całą bajeczkę o bogu wymyślił jakiś cwaniak żądny władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować