Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2011 o 19:18, zadymek napisał:

> Nicely done:
>
> http://www.youtube.com/watch?v=sNDZb0KtJDk&feature=player_embedded
No to czekamy aż światły umysł KM rozpocznie kolejną dyskusję:)



On chyba nie zna niestety angielskiego, a i tak wątpię żeby w tej sprawie trafiły do niego jakiekolwiek argumenty... ;)

Idę zająć się moim hobby, czyli nie zbieraniem znaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 23:39, Mogrim napisał:

> Nicely done:

Polskiego języka w gębie zapomniałeś?


A skąd z miejsca tak wysoki poziom chamstwa bez wyraźnego powodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 23:45, Pietro87 napisał:

A skąd z miejsca tak wysoki poziom chamstwa bez wyraźnego powodu ?


To u niego normalne, najlepiej ignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 01:33, Maciej2194 napisał:

Doczytałem sie ostatnio, że zaproszenie swojej miłości do domu to grzech. co o tym sądzicie
?


A gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 01:33, Maciej2194 napisał:

Doczytałem sie ostatnio, że zaproszenie swojej miłości do domu to grzech. co o tym sądzicie
?

6-latków nie zapraszaj, resztę chyba możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 13:52, KrzysztofMarek napisał:

Nie byłem plemnikiem. Nie byłem jajem. Stałem się nowym życiem z chwilą połaczenia jednego
z drugim. Choćbyś nie wiem ile razy powtarzał swoją mantrę.


EEeeeeee. To że nie byłeś jajem mogę jeszcze zrozumieć. Ale nie plemnikiem ??. To czym byłeś wcześniej jak nie plemnikiem ?? ]:-> zanim stałeś się ''tym'' nowym życiem. Nie zaprzeczasz trochę samemu sobie. To jak to jest 1 jabłko + 1 jabłko = 1 nowe wielkie jabłko ? ;>.                                                                                                   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz skończyć jako ksiądz, w porywach nawet biskup, to powinieneś się stosować do tych zasad.

Jeśli chcesz korzystać z rad SE, powinieneś się czym prędzej udać do psychiatry, albo od razu do neurologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 14:19, rob006 napisał:

Jeśli chcesz korzystać z rad SE, powinieneś się czym prędzej udać do psychiatry, albo
od razu do neurologa...

Bez przesady. Odchodząc od moje prywatnego stosunku do kościoła to wyżej wymienione rady nazwał bym wyjątkowo mało kontrowersyjnymi. Raczej mogą tylko wywołać uśmiech na twarzy, szczególnie te porównania do siostry :D. No i do domu miłość zaprosić można, tyle że nie na randkę. O przechodzeniu od razu do rzeczy nic, biskup nie wspominał. Wyjątkowo sympatyczny artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 14:14, Braveheart napisał:

> /.../>
EEeeeeee. To że nie byłeś jajem mogę jeszcze zrozumieć. Ale nie plemnikiem ??. To czym
byłeś wcześniej jak nie plemnikiem ?? ]:-> zanim stałeś się ''tym'' nowym życiem.
Nie zaprzeczasz trochę samemu sobie. To jak to jest 1 jabłko + 1 jabłko = 1 nowe wielkie
jabłko ? ;>.                                                                                      

Szkoda, że nie rozumiesz. Ale to pewnie wynika z braku wiedzy o genetyce: plemnik ma 23 chromosomy, jajo ma 23 chromosomy, ale człowiek ma 46 chromosomów. Zupełnie nowy skład i nowa jakość. 
Jeśli masz nadal trudności ze zrozumieniem, to wyobraź sobie, ze to Ty byłeś gruszką. Bo to gruszkę organizm Twojego ojca przerobił na plemnik. Czy to oznacza, że Ty byłeś gruszką? No dobra, byłeś gruszką i tak mam Cię nazywać?           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 06:13, KrzysztofMarek napisał:

Szkoda, że nie rozumiesz. Ale to pewnie wynika z braku wiedzy o genetyce: plemnik ma
23 chromosomy, jajo ma 23 chromosomy, ale człowiek ma 46 chromosomów.


Człowiek ma mózg, zygota nie ma. Czyli zygota nie jest człowiekiem? Czy może wolisz policzyć ilość komórek jaką ma człowiek, a ile ma ich zygota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 20:36, rob006 napisał:

Człowiek ma mózg, zygota nie ma. Czyli zygota nie jest człowiekiem? Czy może wolisz policzyć
ilość komórek jaką ma człowiek, a ile ma ich zygota?

Cała ta "dyskusja" do niczego nie prowadzi, jedyne czym się rzucacie to odmiennymi kryteriami "człowieczeństwa". Za to nikt nawet nie ociera się o meritum sprawy: dlaczego nie można załatwić zygoty? Jeśli spełnia jakieś kryterium człowieczeństwa to co z tego? Zygota, zygota,, embrion, dziecko. A o matce i kwestii wyboru nie mówi nikt.
I jeszcze całe to durne maglowanie kwestii czy to "zabójstwo" czy zaledwie aborcja (u KM nawet eutanazja) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 06:13, KrzysztofMarek napisał:

Szkoda, że nie rozumiesz. Ale to pewnie wynika z braku wiedzy o genetyce: plemnik ma
23 chromosomy, jajo ma 23 chromosomy, ale człowiek ma 46 chromosomów. Zupełnie nowy skład
i nowa jakość. 

Tylko weź pod uwagę, że plemnik i jajo jako organizmy haploidalne mają pełen garnitur genów niezbędnych do stworzenia dokładnego klonu organizmu swojego rodzica. Gdybyśmy potrafili podwoić w plemniku i jajku każdy chromosom to powstałaby zygota z "programem wytworzenia" człowieka identycznego jak właściciel plemnika lub jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 23:17, zadymek napisał:

dlaczego nie można załatwić zygoty?

Można i robi się to milionami.

Dnia 04.08.2011 o 23:17, zadymek napisał:

Jeśli spełnia jakieś kryterium człowieczeństwa to co z tego?

Problem w tym, że spełnia jedynie zgodność genetyczną. Jest to dokładnie tyle samo ile zgodności zapewnia komórka włosa. Też ma pełny materiał genetyczny człowieka. Jednak włosami nikt się nie przejmuje i ładuje je do pieca albo do śmietnika.

Dnia 04.08.2011 o 23:17, zadymek napisał:

Zygota, zygota,, embrion, dziecko. A o matce i kwestii wyboru nie mówi nikt.

Jedyne logiczne wyjaśnienie tej kwestii to uznanie za człowieka organizm ludzki, który jest samoświadomy. Test jest prosty i stuprocentowo wiarygodny.
Wg takiego kryterium chronionym prawnie człowiekiem stałyby się niemowlęta dopiero w wieku od ok. 14-18 miesięcy. I na dodatek Spartanie też byliby zadowoleni bo zniknąłby problem niechcianych i maltretowanych dzieci.
Organizm ludzki który nie jest samoświadomy spełnia w zasadzie większość kryteriów dorosłego zwierzęcia (czasem nawet mniej). Natomiast niektóre dorosłe zwierzęta (takie jak delfiny i szympansy) są samoświadome w związku z tym niektóre kraje obejmują je sporo wyższym stopniem ochrony (i jakości) ich życia niż pozostałe zwierzęta.

Dnia 04.08.2011 o 23:17, zadymek napisał:

I jeszcze całe to durne maglowanie kwestii czy to "zabójstwo" czy zaledwie aborcja (u KM nawet eutanazja) :/

Eutanazja, to konik KM, więc temat może być rozwlekły. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować