Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 23:05, tkoeman napisał:

Hej, widzę, że mamy próbkę 500-letniego sporu katolik vs protestant.
http://www.forum.ateista.pl/viewtopic.php?p=121300#121300
Mogrim i squeglee obczajcie powyższy link-sądzę, że to Was może zainteresować.


Było wałkowane kilka razy na tym forum. Powtarzać to na ateiście z tymi nawiedzonymi ludźmi? Nie mam siły.

Dnia 20.07.2007 o 23:05, tkoeman napisał:

A msza z tancerką? Hmmm...no ja bym poszedł, więc być może to jest jakaś metoda w zateizowanych
krajach.


Metoda na jeszcze większe zateizowanie. Czekać tylko, aż zrobią tam jakąs rytualną prostytucję czy coś (pójdziemy obaj, ok?)

Dnia 20.07.2007 o 23:05, tkoeman napisał:

Zresztą na tę mszę po łacinie też się zamierzam wybrać (coś tak mniej więcej jak na
nowe filmy Tarantino i Lyncha)-zawsze to jakiejś nowe doświadczenie-brawo dla B16 za jej restorację!


Ciężko trafić na taką mszę, jest odprawiana w kilku kościołach w Polsce w większych miastach. Jeszcze sie nie daj Boże nawrócisz...

Dnia 20.07.2007 o 23:05, tkoeman napisał:

Zresztą dzisiaj w turystycznej miejscowości, w której miałem przyjemność się byczyć kościół
okazał się najchłodniejszym miejscem, no i jeszcze się na spotkanie Rodziny Radia Maryja załapałem.


Ciekawe czy tam miałbyś odwagę poobnosić się z ateizmem. Nóżki by zmiękły, co? Z Rodziną Radia Maryja nikt nie zadziera - co najwyżej anonimowi ateiści na ateista.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co będziecie się teraz nawzajem podburzać i dokuczać?:P
W sumie ten temat powinien być dawno zamknięty, choć wiele się z niego nauczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 23:32, zpawelz napisał:

Heh... widzę, że Mogrim poczułeś siłę swojej religii w moherach.


Jak to mówią - lepiej poczuć siłę religii w moherach niż ateizmu w oprawcach Stalina i Hodży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Było wałkowane kilka razy na tym forum.

No, nie zauważyłem.

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Powtarzać to na ateiście z tymi nawiedzonymi ludźmi?

Tam? Ależ po co? Myślisz, że tam problemy z biblijnymi skałami kogoś obchodzą?

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Metoda na jeszcze większe zateizowanie. Czekać tylko, aż zrobią tam jakąs rytualną prostytucję
czy coś (pójdziemy obaj, ok?)

No kiedyś, bodajże w Persji, była taka Bogini, której kapłanki były jednocześnie prostytutkami. Każda kobieta zanim zaczęła być w pełni respektowanym członkiem społeczeństwa musiała odbyć staż duchowy w tejże świątyni, którego długość była wprost proporcjonalna do urody stażystki. Gdyby niezbędnym warunkiem uczestnictwa w ceremoniach ku czci tejże Bogini było wyrzekniecie się ateizmu, ja zrobiłbym to bez wachania.
Tak więc, jak widzisz, tancerki i takie tam mogą się przyczynić do deateizacji doskonale.

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Ciężko trafić na taką mszę, jest odprawiana w kilku kościołach w Polsce w większych miastach.

A ja byłem w zupełnie niewielkim mieście i tam stało na tablicy ogłoszeń-msza po łacinie w każdą niedzielę o 20.00...Zresztą mieszkam w pobliżu dwóch bazylik więc sądzę, że się gdzieś załapię.

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Jeszcze sie nie daj Boże nawrócisz...

Faktycznie, jak od czasu do czasu mnie nachodzi by iść do kościoła (bo nawet to lubię) to mam pewne obawy, że nagle z ołtarza bije w moim kierunku snob olśniewającego światła i rozlega się gromki głos : >>tKoemanie nawróć się-Jezus cię kocha!<< No, coś strasznego...Apage normalnie...

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Ciekawe czy tam miałbyś odwagę poobnosić się z ateizmem. Nóżki by zmiękły, co? Z Rodziną Radia
Maryja nikt nie zadziera - co najwyżej anonimowi ateiści na ateista.pl.

Ja nie wiem jak się obnosić z ateizmem-w sumie wszedłem bez robienia krzyży i przysiadów i spokojnie popijalem wodę w ławce, choć to chyba za mało.

squeglee

Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

Racja. Za dużo w naszych postach jadu i złości, nawet w postach chrześcijan. Apeluję o opamiętanie się ;).

A pomyśl jakby to forum miało jeszcze swoich dyżurnych ortodoksa, muzłumanina, żyda i buddystę-tak byśmy o bogach tańcowali, że aż by wióry z parkietu leciały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 21:17, Mogrim napisał:

(...) Nie wiem czemu mówisz że luteranie nie tańczą na nabożeństwach, skoro "erotyczna
msza" jak ją nazwały media miała miejsce u luteran.

No popatrz, to jeden wybryk luterańskiego kapłana źle świadczy o całym Kościele? Więc jakim cudem wybryki wielu katolickich księży źle świadczą wyłącznie o nich samych? Do "jedynej słusznej religii" inną miarę należy stosować? A niby na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:41, tkoeman napisał:

Tam? Ależ po co? Myślisz, że tam problemy z biblijnymi skałami kogoś obchodzą?


To po co o tym tam piszą? To jest ciekawa sprawa: ateistów z atesta.pl religia i kościół brzydzą, ale piszą o niej naokrągło (nawet news o wakacjach papieża się tam pojawił - nawet na katolickich forach się o tym nie rozprawia).

Dnia 21.07.2007 o 10:41, tkoeman napisał:

Gdyby niezbędnym warunkiem uczestnictwa w ceremoniach ku czci tejże Bogini było wyrzekniecie
się ateizmu, ja zrobiłbym to bez wachania.
Tak więc, jak widzisz, tancerki i takie tam mogą się przyczynić do deateizacji doskonale.


Bzdura! Sam przyznajesz, że ateizmu byś się nie wyrzekł (tj. pewnie bys sie wyrzekł, zrobił co było do zrobienia a na odchodne kapłance powiedział "żartowałem!"). Nie jest to więc dobry pomysł.

>A ja byłem w zupełnie niewielkim mieście i tam stało na tablicy ogłoszeń-msza po łacinie w każdą niedzielę o >20.00...Zresztą mieszkam w pobliżu dwóch bazylik więc sądzę, że się gdzieś załapię.

Aa, to jest zupełnie co innego. Prawdopodobnie to była zwykła msza Novus Ordo (taka jak na codzień) tylko po łacinie. Ją można odprawiać zawsze. Papież zniósł ograniczenia na Mszę Trydencką - to nie to samo, różni się znacznie.

Dnia 21.07.2007 o 10:41, tkoeman napisał:

Faktycznie, jak od czasu do czasu mnie nachodzi by iść do kościoła (bo nawet to lubię) to mam
pewne obawy, że nagle z ołtarza bije w moim kierunku snob olśniewającego światła i rozlega
się gromki głos : >>tKoemanie nawróć się-Jezus cię kocha!<< No, coś strasznego...Apage
normalnie...


Jak o tym pomyślę to mam czarną wizję: nawróciłbyś się, poszedłbyś do seminarium, przyłożył się i został arcybiskupem. Co byłoby dalej nie chcę myśleć.

Dnia 21.07.2007 o 10:41, tkoeman napisał:

Ja nie wiem jak się obnosić z ateizmem-w sumie wszedłem bez robienia krzyży i przysiadów i
spokojnie popijalem wodę w ławce, choć to chyba za mało.


Aż żal człowieka bierze, że nie ma inkwizycji, a jak była - to że taka łagodna.

Dnia 21.07.2007 o 10:41, tkoeman napisał:

A pomyśl jakby to forum miało jeszcze swoich dyżurnych ortodoksa, muzłumanina, żyda i buddystę-tak
byśmy o bogach tańcowali, że aż by wióry z parkietu leciały!


Na razie to forum ma najwięcej ateistów. Swoją drogą dzisiaj w "Europie" wywiad z najsłynniejszym zoologiem świata - ryśkiem dawkinsem. Gość bredził o tym że respektowanie umiarkowanych religii prowadzi do podatności świata na ekstremizmy. Ten debil nie rozumie, że wielokulturowość i tolerancja, którą zapewnie miłuje (i wpuszczanie muzułmanów do europy) powinny być jego zmartwieniem, a nie miłosierne chrześcijaństwo. Sam pisze: "radykalny, dogmatyczny ateizm, stuprocentowa pewność że Boga nie ma jest tak samo nierozsądna jak pewność, że Bóg istnieje" - wasz bożek dawkins się widocznie waha.

PS
Kolejny film z serii "co katolicy zapożyczyli od protestantów (zdjęcie turlającej sie tancerki akurat z protestanckiej świątyni):
http://www.youtube.com/watch?v=zw6995uGbaU
Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:56, minimysz napisał:

No popatrz, to jeden wybryk luterańskiego kapłana źle świadczy o całym Kościele?


Gdzie tak napisałem? Stwierdziłem FAKT, że to protestanci byli prekursorami tych cyrków (tak jak np. "kościoły bez boga"); wiem, że wielu protestantom się to nie podoba, ja nie oceniam wszystkich, tylko stwierdzam fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:03, Ceteris Paribus napisał:

> /.../> Nie dam swojego adresu bo boję się pedofilów z internetu. Ja zaś proponje Tobie przeczytanie
jeszcze aqz tych ksiązek, ktre przeczytałeś kiedyś tam.

Mam na półkach zaledwie 20 metrów bieżących książek w dwóch rzędach i dodatkowe 10 metrów w piwnicy, na półkach i w kartonach. Około 50 metrów bieżących rozdałem po przeczytaniu ( mniej więcej 20 metrów trafiło do dwóch szpitali, tam chorzy się nudzą i przynajmniej mieli zajęcie) , jakieś 10 metrów bieżących po prostu wyrzuciłem. Nie proponuj więc mi ponownego czytania konktretnych książek bo lekturę wybieram sobie sam, do starych pozycji wracam, kiedy potrzebuje coś sprawdzić albo po prostu odświerzyć pamięć.
Co do adresu i pedofilów z internetu - to juz dziecinna wymówka, co to, sądzisz, że mógłbym Cię poszukiwać? A po co? Mieszkasz zapewne z rodzicami, to im listonosz odda kopertę z płytami, więc w czym widzisz problem? W tym, że musiałbyś wycofać się z błednych twierdzeń? Nie chcesz, to nie, tylko jak nie chcesz, to bądź łaskaw już mi nie odpisywać ani nie komentować moich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie jeszcze raz zdanie, które zacytowałam. Jak ktoś w ten sam sposób napisze o katolikach, to go mieszasz z błotem - Ty o innych masz prawo tak pisać.... Że nie wspomnę o tym, że wszystkie odłamy protestanckie do jednego worka teraz wrzucasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 11:17, minimysz napisał:

Przeczytaj sobie jeszcze raz zdanie, które zacytowałam.


Nie, nie - ty sobie przeczytaj. Squeel napisał "to nie luteranie tańczą na nabożeństwach" na co mu odpisałem, że to przecież ich wynalazek. Gdzie ty tu widzisz wrzucanie do jednego worka? Jak ktoś napisze, że w kościołach katolickich ludzie tańczą na nabożeństwach - to powie prawdę, bo są takie kościoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

Mam na półkach zaledwie 20 metrów bieżących książek w dwóch rzędach i dodatkowe 10 metrów w
piwnicy, na półkach i w kartonach. Około 50 metrów bieżących rozdałem po przeczytaniu ( mniej
więcej 20 metrów trafiło do dwóch szpitali, tam chorzy się nudzą i przynajmniej mieli zajęcie)
, jakieś 10 metrów bieżących po prostu wyrzuciłem.


To bardzo miło z Twojej strony. Jednak ja bym książek nie wyrzucał, szkoda po prostu. Już mogłeś do antykwariatu oddać, ale to Twój wybór.

Dnia 21.07.2007 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

Nie proponuj więc mi ponownego czytania
konktretnych książek bo lekturę wybieram sobie sam, do starych pozycji wracam, kiedy potrzebuje
coś sprawdzić albo po prostu odświerzyć pamięć.


I właśnie o to mi chodzi. Odśwież sobie pamieć i wyjdź kawalek dalej poza Stonehage, czy Wyspe Wielkanocną. Ja wiem, że Ty to masz w poważaniu, bo Ciebie nie interesują teorie Danikena. Ale jeżeli chcesz zarzucać mnie swoimi kontrargumentami to dobrze by było gdybyś wiedział o czym dokładnie mówisz. Bo jest tak jak wcześniej napisałem - "obraziłeś" się na Danikena i jego teorie więc będziesz je wszystkie gnoił opierając sie przy tym na dwóch sprawach.

Dnia 21.07.2007 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

Co do adresu i pedofilów z internetu - to juz dziecinna wymówka, co to, sądzisz, że mógłbym
Cię poszukiwać? A po co?


To nie wymowka. To jeden z "żarcików", które mi wcześniej serwowałeś. Więc niewiem czym Ty sieoburzasz? Jak nie rozumiesz "żartów" i sie frustrujesz to "przykro mi to nie moja sprawa". :-P

Dnia 21.07.2007 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

Mieszkasz zapewne z rodzicami, to im listonosz odda kopertę z płytami,
więc w czym widzisz problem?


I tak jak już to miałbyś moje dane. Są to drugie rzeczy po mojej japie, których w internecie nie zaierzam zamieszczać. Ot przekonaie, bezpieczenstwo. Nie chcę też sugerować, że Ty mógłbyś mieć jakieś nieprzyjemne, czy "odbytnicze" zamiary co do mojej osoby, ale na świecei jest wielu niemiłych panów, na tym forum pewnie tez...

Dnia 21.07.2007 o 11:14, KrzysztofMarek napisał:

W tym, że musiałbyś wycofać się z błednych twierdzeń? Nie chcesz,
to nie, tylko jak nie chcesz, to bądź łaskaw już mi nie odpisywać ani nie komentować moich
postów.


Uwierz mi, że ja chciałbym zobaczyć te filmy! Nawet za cene obalenia moich teorii, choc wcale nie musiałbym sie z tym filmem zgodzić. Pamiętasz zapewne moje wymagania co do tych eksperymentów ze wcześniejszej strony? Nawet jeżeli by to obaliło moje teorie, to poczół bym się lepiej. Jednakowoż jest to tylko szczyt góry lądowej! Jest jeszcze wiele innnych spraw, o których pisałęm, le je pomijasz bo są niewygodne. Swoje kontrargumenty opierasz tylko o Stonehage i Wyspe Wielkanocną, śmieszne. Dlatego Tobie zalecałem powtóną lekturę książek Danikena. Ael to jest jednak dla Ciebie niewygodne i moze obalic Twioje błędne twierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:56, minimysz napisał:

> msza" jak ją nazwały media miała miejsce u luteran.
No popatrz, to jeden wybryk luterańskiego kapłana źle świadczy o całym Kościele? Więc jakim
cudem wybryki wielu katolickich księży źle świadczą wyłącznie o nich samych?

O, ciekawy punkt widzenia. Bo widzisz, same stosunki seksualne księży są zabronione. W prawie tego nie ma i już się nie liczą. Jeśli jakiś ksiądz się na to odważy, nie można się przyczepić, bo prawo kościelne tego zabrania. Jeśli 10000 księży się na to odważy-to nie wina K R-K, tylko samych kapłanów. KRK zostaje bez winy. http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1184484729 tu też zwyrodnialcami są księża, ale to nie splamiło dobrego imienia samego Kościoła.
Mogrim: to prawda. POLSCY luteranie nie tańczą na nabożeństwach, a grzecznie siedzą/stoją, modlą się i słuchają kazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>POLSCY luteranie nie tańczą na nabożeństwach, a grzecznie siedzą/stoją, modlą się i słuchają kazania.

Na początku pisałeś luteranie, więc nie wiem czemu miałem myśleć o polskich, ale skoro mówisz że tak jest, to wierzę na słowo.
Co do odszkodowania: dlaczego uważasz, że nie splamiło to dobrego imienia kościoła (mimo, że to nie kościoła wina, ale mam nadzieję, że kard. mahony z Los Angeles wyleci ze stanowiska, bo szczerze nie cierpię tego modernistycznego ekumenisty, który zbudował nie kościół a świątynie new age z garażami), skoro co rusz w internecie można przeczytać w komentarzach internautów, że KK=pedofilia, a księży należy kastrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

To po co o tym tam piszą? To jest ciekawa sprawa: ateistów z atesta.pl religia i kościół brzydzą,
ale piszą o niej naokrągło (nawet news o wakacjach papieża się tam pojawił - nawet na katolickich
forach się o tym nie rozprawia).

Rozpisał się o skale baptysta, a nie ateista.
A to o wakacjach papieża-to jest coś wielce interesującego dla ateisty(czy agnostyka, czy czegoś tam)-antylkerykała. Mnie tego typu doniesienia w ogóle nie obchodzą bo antyklerykałem nie jestem.

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Bzdura! Sam przyznajesz, że ateizmu byś się nie wyrzekł (tj. pewnie bys sie wyrzekł, zrobił
co było do zrobienia a na odchodne kapłance powiedział "żartowałem!"). Nie jest to więc dobry
pomysł.

Rozgryzłeś mnie przyznaję :( Tak naprawdę byłbym niewierzący, praktykujący...ale to i tak chyba ciut lepiej, z punktu widzenie statystyk chociażby, niż niewierzący, nieprakykujący.

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Aa, to jest zupełnie co innego. Prawdopodobnie to była zwykła msza Novus Ordo (taka jak na
codzień) tylko po łacinie. Ją można odprawiać zawsze. Papież zniósł ograniczenia na Mszę Trydencką
- to nie to samo, różni się znacznie.

Aha. No ale zawsze to coś.

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Jak o tym pomyślę to mam czarną wizję: nawróciłbyś się, poszedłbyś do seminarium, przyłożył
się i został arcybiskupem. Co byłoby dalej nie chcę myśleć.

Jakieś wewnętrzne sabotaże, wprowadzanie libertyńskich precedensów...Rzeczywiście lepiej niech zostanie tak jak jest i JHWH mej wolnej woli nie łamie. :]

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Aż żal człowieka bierze, że nie ma inkwizycji, a jak była - to że taka łagodna.

Hej! No ale mimo wszystko spokojnie i cicho siedziałem!

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Na razie to forum ma najwięcej ateistów.

Sprawdź sobie pierwszą dychę posterów z tego wątku-ateistów jest w niej dwóch (jak ostatnio sprawdzałem to 5 i 10 miejsce).

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Swoją drogą dzisiaj w "Europie" wywiad z najsłynniejszym
zoologiem świata

Po Karolu Darwinie!

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

- ryśkiem dawkinsem. Gość bredził o tym że respektowanie umiarkowanych
religii prowadzi do podatności świata na ekstremizmy. Ten debil nie rozumie, że wielokulturowość
i tolerancja, którą zapewnie miłuje (i wpuszczanie muzułmanów do europy) powinny być jego zmartwieniem,
a nie miłosierne chrześcijaństwo.

Dla mnie antyteizm Dawkinsa też jest przesadzony.

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

Sam pisze: "radykalny, dogmatyczny ateizm, stuprocentowa
pewność że Boga nie ma jest tak samo nierozsądna jak pewność, że Bóg istnieje" - wasz bożek
dawkins się widocznie waha.

Niezupełnie. Dawkings jedynie wskazuje, że są teiści twierdzący, że mają 100% pewność co do istnienia ich bożka i pisze, że czymś nierozsądnym jest by ateiści robili to samo tyle tylko, że w drugą stronę.

Dnia 21.07.2007 o 11:03, Mogrim napisał:

PS
Kolejny film z serii "co katolicy zapożyczyli od protestantów (zdjęcie turlającej sie
tancerki akurat z protestanckiej świątyni):
http://www.youtube.com/watch?v=zw6995uGbaU
Polecam!

Fajne. Jest co zwiedzać i oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 12:16, tkoeman napisał:

Dla mnie antyteizm Dawkinsa też jest przesadzony.

No ba. Książki póki co nie czytałem, zamierzam nadrobić straty, ale z tego co na razie wiem, Dawkins uważa religię za wylęgarnię zła i głupoty. Klapki na oczach, że nie chce widzieć zalet religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 23:15, Mogrim napisał:

> Hej, widzę, że mamy próbkę 500-letniego sporu katolik vs protestant.
> http://www.forum.ateista.pl/viewtopic.php?p=121300#121300
> Mogrim i squeglee obczajcie powyższy link-sądzę, że to Was może zainteresować.

Było wałkowane kilka razy na tym forum. Powtarzać to na ateiście z tymi nawiedzonymi ludźmi?
Nie mam siły.


Zapewne teraz już wiesz co ja tak niedawno czułem\czuję. Identyczna sytułacja tutaj, tylko, że z zamianą "kolorów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, to jednak stwierdzenie "katoliccy księża to pedofile" jest prawdziwe, bo są tacy księża.
A wrzucanie do jednego worka widzę choćby w tekście "to protestanci byli prekursorami tych cyrków" - nawiasem mówiąc bardzo to przypomina argumentację "a ateiści coś tam" bardzo chętnie przez niektórych tu stosowaną tak jakby protestanci czy ateiści jakąś choćby w miarę jednolitą wspólnotę tworzyli.
Potępiany przez Ciebie gospel ma znacznie więcej wspólnego z oddawaniem czci JHWH niż posępne msze katolickie
"Miriam prorokini4, siostra Aarona, wzięła bębenek do ręki, a wszystkie kobiety szły za nią w pląsach i uderzały w bębenki. A Miriam przyśpiewywała im:
«Śpiewajmy pieśń chwały na cześć Pana,
bo swą potęgę okazał,
gdy konie i jeźdźców ich
pogrążył w morzu»." (Wj 15,20-21)
"I rzekł Dawid naczelnikom lewitów, aby ustanowili swoich braci śpiewakami przy instrumentach muzycznych: cytrach, harfach, cymbałach, aby rozbrzmiewał głos donośny i radosny. (...) Tak cały Izrael prowadził Arkę Przymierza Pańskiego wśród radosnych okrzyków, grania na trąbach, cymbałach, harfach i cytrach. Gdy Arka Przymierza Pańskiego przybyła do Miasta Dawidowego, Mikal, córka Saula, wyglądała przez okno i ujrzała króla Dawida tańczącego i grającego, Wtedy wzgardziła nim w swym sercu." (1 Krn 15,16; 15,28-29)
"Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy,
wykrzykujcie Bogu Jakuba!
Zacznijcie śpiew i w bęben uderzcie,
w harfę słodko dźwięczącą i lirę!
Dmijcie w róg na nowiu,
podczas pełni, w nasz dzień uroczysty!" (Ps 8,2-4)

squeglee

Dnia 21.07.2007 o 11:26, Mogrim napisał:

O, ciekawy punkt widzenia. /ciach/

I bardzo chętnie przez Mogrima lansowany. Tyle że jakoś dziwnie zasada "czyny kapłanów nie świadczą o Kościele" odnosi się wyłącznie do katolicyzmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować