Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 z oficjalną datą premiery - jest nowy zwiastun

105 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2012 o 06:15, HumanGhost napisał:

Jeśli nie będzie otwartego beta weekendu to ja odpadam.


Nie będzie, youtube, twitch, own3d możesz sobie pooglądać przy następnym BWE 20-22 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

O ile do GW2 nic nie mam o tyle rozwalają mnie małolaty przekrzykujące się tu w komentarzach.
WoW will die. Rift Will die. Die will die!


To i mnie rozwalają małolaty. ;) Polecam ignorować, od lat stosuję i żyje się lepiej.

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

GW1 nie zmienił NIC w świecie gier. GW2 tak samo nie zmieni NIC. Co nowe MMO to słychać
jakoby stare miały zdechnąć a na świat idzie nowe, lepsze i cudowniejsze. Naiwne...


Bo każdy - poza AN - boi się zaryzykować? :P
Seria GW wprowadziła dużo nowości, niektórym się podobają innym mniej.

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

Pytam się fanów GW tak moknących z wrażenia na wieść o premierze. Co takiego ma GW2 czego
nie mają inne gry i mieć nie mogą, co ściągnie do GW2?


Całą masa argumentów :D
Lore, brak abo, opcjonalny (not p2w) item shop, sidekicking, brak grindu, genialne rasy, zbalansowane klasy, brak klasycznej trójcy, rozwinięty craft, DE itd itp.
Choć dla mnie osobiście najważniejsze jest lore tego świata.

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

Brak abonamentu? Oj masa F2P mmo jest na rynku.


Ta a uwagi warte żadne niemal. Zresztą GW2 nie jest F2P, trzeba jeszcze kupić kodzik, więc płacić trzeba - raz. ;)

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

Zresztą za ten - haracz lol - w postaci
30-40zł na miesiąc dostaje się nei tylko stałe ulepszenia ale i nowy content.


Zmartwię. W GW1 dostawaliśmy nowy content + łatki i update''y w miarę regularnie, bez konieczności płacenia (pomijam dodatkowe kampanie, które można było tez opcjonalnie kupić). :P

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

Dorosły
człowiek nigdy w życiu nie powie, że 40zł to za dużo na grę MMO(ma już kompa, ma dobrego
neta ale cholera akurat na abo już nie starcza ;D)


Cóż, jestem dorosły i uważam (mimo, że mam kompa i Internet), że opłacanie abo w jakiejkolwiek grze MMO jest poronione. 40zł to dużo na miesiąc i nie wydam tyle wiedząc, że za miesiąc znów muszę zapłacić, żeby móc grać. Mimo, że byłoby mnie stać, to uważam to za głupotę.

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

Gra z tego co czytam nie jest nic a nic nastawiona na PVE. Jest ono nudne i nie daje
żadnej frajdy i poczucia progresu.


O k***. :D Widać, że nie grałeś bo ta gra stoi i stawia na PVE, a PvP to jakiś tam trybik dla odskoczni od rozgrywki. Szczerze mówiąc przewaga graczy grających jedynie PvE w serii GW.
Teraz czekam na zbluzganie mnie przez fanów trybu pvp w GW. xD

>W końcu tu itemy są takie same i nic nie dają(bazuje

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

na waszych słowach). Nie ma sensu więc bić kolejnego bossa. Gracze chętni PVE znikną
po przejściu kampanii(miesiąc-dwa max za 200zł) Niestety gracze PVE to 70% każdego MMO


Przegrałem PvE 5k godzin w GW1 podobnie jak jakieś 3mln osób. ;) Także z lekka solenie głupot ci wyszło. :P
Wynika to z tego, że nie walczy się o lepsze itemki (choć też! To że mają równe staty to nie znaczy, że działają tak samo ;) lub wyglądają tak samo) a o osiągnięcia i przede wszystkim - omg - fun grania w grupie. :P

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

PVP? System swobodnej budowy postaci jest i w rifcie. Tylko jak kogoś kręci PVP to zapraszam
do DAOC. W ogóle masa gier w historii mmo miała/ma dobre PVP ale jakoś te gry dzieciaki
omijają, za to GW2 "oooo pvp" ;]


PvP omijam szerokim łukiem wszędzie, w GW1 pvp i to raczej tego niezbyt zaawansowanego spróbowałem dopiero po jakichś 4 latach grania (skończyło się na r2 glada ^^ czyli cienko). Zwłaszcza w GW, gdzie wszyscy są praktycznie równi pod względem statystyk, więc zazwyczaj dostaję klępę. :P

Dnia 28.06.2012 o 21:39, Lailonn napisał:

ps. Jak komuś żal 40zł na tak rozbudowaną grę jak EVE z mega złożonym PVP, to już w ogóle
pozostawię bez komentarza...


No cóż, jak mówiłem omijam pvp jak się da więc i Eve odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli MoP nie da ognia (ale sadze ze jednak da) to moze faktycznie trzeba bedzie sie zainteresowac GW2.
Tak czytam i czytam o tym i gra zapowiada sie apetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 15:43, thiefi napisał:

Już się pojawiają rysy na tej grze w postaci plotek o tym , że będą sklepy z przedmiotami
za realną kasę, które umożliwią ci bycie lepszym.

Tak ogólnie to niezłe wypociny napisałeś.
"Po pierwsze.. primo"
Nie plotki tylko to już stało się faktem. RMAH - Real Money Auction House funkcjonuje już od jakieś czasu.
"Po drugie. Piromo"
Gram od dnia premiery Diablo III. Na swojego Wizarda jak na inne postaci nie wydałem ani jednego centa euro [tak jak jeszcze kilku innych znajomych na mojej FL, chociażby Pietro87 i [wielkim mega skrócie] idzie mi, że tak powiem całkiem dobrze. Na GAH mimo iż już nie ma aż tak rewelacyjnych itemów bo wiekszość tych lepszych ludzie wystawiają by zarobić na pikselach ale jednak jeśli ktoś chce i potrafi to i na Gold AH znajdzie itemki by mu się grało. Nie ma co myśleć RMAH = P2win to bardzo głupie myślenie.

Dnia 28.06.2012 o 15:43, thiefi napisał:

Diablo 3 ogólnie rzecz biorąc nie spełnił (gigantycznych) oczekiwań recenzentów czy fanów serii.

Z tym to się mogę jedynie odrobinę zgodzić.
Co do PvP. Będzie jednak zdecydowanie za późno... dziwne, że Blizzard się z tym nie wyrobił do premiery ;/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i z tego co czytałem, sklep w grze będzie działał na podobnej zasadzie co w GW1. Jeżeli ktoś grał/gra to wie jak on wygląda. I moim zdaniem, jest do najlepsze rozwiązanie.

W sklepie możemy kupić np. dodatkowe sloty na postaci (chociaż 8 slotów darmowych, które otrzymujemy przy posiadaniu wszystkich częsci wystarcza w zupełności), możemy kupić odblokowanie wszystkich skilli i eq dla PvP (które można zdobyć w grze, ba! jest to nawet lepsze rozwiązanie, gdyż dzieki temu zdobywamy umiejetność grania danym "buildem"), możemy kupić eventowe stroje które nie dodają nic, po za wyglądem. Postaci jako herosi (dodane wraz z zwiększeniem limitu hero z 3 do 7) też nie jest jakimś mega boostem typu Pay2Win. Większa skrzynka? Od tego są muły, które osobiście tworze z postaci PvP, dzięki czemu mam więcej miejsca na fajne itemki i do tego mogę sobie pograć PvP. O czymś zapomniałem?

Wiec gdzie Wy, którzy narzekacie na sklep in-game, widzicie tutaj Pay2Win? To nie WoW, gdzie lepszy sprzęt oznacza lepszą postać. Pokażcie mi jednego gracza w GW1, który dzięki temu że ma broń kupiona za pierdyliard golda z gry posiada więcej hp/dmg, od tego, który na swoją broń wydał 1 platynę (+ koszty afiksów/sufiksów i inskrypcji) . <cisza> <cisza> <cisza> Tak myślałem... Wiec zanim zaczniecie pisać tego typu komentarze, poczytajcie trochę, to nie boli.

A boostery typu "większy exp" "szybszy craft"? W GW2, podobnie jak w GW1, będzie ustalony maksymalny poziom postaci i w momencie jego osiągnięcia nadal będzie można "expic" ale nic po za większa cyferka nie dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w PVE są itemy inne i znaczące, to kupowanie za kasę boosetrów zmienia grę...

Co do rifta to chyba grałes w wersję 1.0 ;)

Nic co wymieniłeś nei ejst niezwykłe i niespotykane. Co do ilości contentu to każda kolejna gra ma go więcej niż stare tytuły na start. To się nazywa NOWA GRA.

Link, który dałeś robił upośledzony człowiek. Zaczyna zdaniem, że nie zamierza krytykować jednej czy drugiej gry a jedynie porównać. Jednak Już na starcie dorzuca durne obrazki i komenty przy abonamencie a potem dodaje,że system postaci z WoWa jest nudny. Rotfl ;]

Potem już z górki. Pasek skilli w Wowie za duży i zbyt trudny a cudownie 5 skilli dostepnych w GW to wymagające nauki i zawansowany taktycznie system. OMFG System walki bardziej kompleksowy, bo będzie guzik uników zamiast stat? Tylko GW2 wymaga skilal i teamworku.

Ogólnie gość nie ma pojęcia co mówi a porpzez mówienie "będę obiektywny" nikt się takim nie staje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie hejce - w ogóle jak rzekomo dorosły cżłowiek uzywa zwrotu hejcić? ;d Rozumiem Internetowe skróty typu OMG etc, bo mają xx lat ale to?

Moje komentarze - co zaznaczyłem - były oparte na słowach jednego z uczestników tej dyskusji, nie do mnie pretensje, że nie umie sensownie chwalić.

Rozbudowany Story Line - SWTOR
Dynamiczne eventy - RIFT

Nikt Ci nie doda contentu za free. Nie ma fizycznie opcji aby dodawali w grze bez abonamentu nowy content za darmo. Może tak być TYLKO gdy growy sklepik da zyski. Nikt tam nie pracuje harytatywnie.

Ogarnij się czytając co ludzie piszą. Skoro nie potrafi nikt rzeczowo podać zalety GW2 nad innymi grami, to i krytyka nie musi być genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże w końcu ktoś sensownie piszący!

Rozumiem jak ktos lubi lore danej gry. Nie ma coz tym dyskutować. Pytanie na ile brak grindu choćby miesięcznego(tyle zajmuje wymaxowanie postaci w RIFT) zabije uczucie robienia postępów. No bo właściwie "gdzie zmierzamy" jako gracz? Nigdzie, bo wsio mamy na tacy podane.

Co do balansu to GW1 go nie miał i nigdy żadna gra mieć nie będzie to to argument raczej w sferze życzeń ;)

Te ''głupoty" były komentarzem na poziomu wychwalania. Już tłumaczyłem ;)

5k godzin w grze bez progressu? Boże ja jako dorosły z rodziną nie mam tyle czasu na pierdoły ;) Tylko z opisu fanów nie ma tam powodów by bić tych bossów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2012 o 13:59, Lailonn napisał:

5k godzin w grze bez progressu? Boże ja jako dorosły z rodziną nie mam tyle czasu na
pierdoły ;)


Ale walić trzy posty pod rząd to Ci się chce ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 23:24, Budo napisał:

Nie wiem na ile gw2 namiesza w świecie mmo, wowowi to do śmierci daleko. Ale jestem pewien,
że dostaniemy solidną pozycję wartą swojej ceny.

Nie musi dużo namieszać, bo nie będzie miało abonamentu, więc aktywność graczy ogólna może być mniejsza. W przypadku braku abonamentu nie ma już "ciśnienia" na zasadzie "jak nie będę regularnie grał, to zmarnuję opłatę". Aktywność może być więc nie tak równomierna, jak w abonamentowych.

Inna sprawa to wspomniane dodatkowe płatności, nie wiadomo teraz jak często będą content patche i ile będzie szło za to zapłacić. Z dodatków pudełkowych rezygnują, będą tylko dostępne normalne rozszerzenia świata. Wątpliwe, aby to wszystko było za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wpadłeś samozwańczy mdoeratorze, że tak działa system odpowiedzi i co więcej moje posty są w odstępie 5-7min pisane?

A dzisiaj mam dzień wolny, mogę pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 13:47, Lailonn napisał:

Jeśli w PVE są itemy inne i znaczące, to kupowanie za kasę boosetrów zmienia grę...

Co do rifta to chyba grałes w wersję 1.0 ;)

Nic co wymieniłeś nei ejst niezwykłe i niespotykane. Co do ilości contentu to każda kolejna
gra ma go więcej niż stare tytuły na start. To się nazywa NOWA GRA.

Link, który dałeś robił upośledzony człowiek. Zaczyna zdaniem, że nie zamierza krytykować
jednej czy drugiej gry a jedynie porównać. Jednak Już na starcie dorzuca durne obrazki
i komenty przy abonamencie a potem dodaje,że system postaci z WoWa jest nudny. Rotfl
;]

>

Dnia 29.06.2012 o 13:47, Lailonn napisał:

Potem już z górki. Pasek skilli w Wowie za duży i zbyt trudny a cudownie 5 skilli dostepnych
w GW to wymagające nauki i zawansowany taktycznie system. OMFG System walki bardziej
kompleksowy, bo będzie guzik uników zamiast stat? Tylko GW2 wymaga skilal i teamworku.

Ogólnie gość nie ma pojęcia co mówi a porpzez mówienie "będę obiektywny" nikt się takim
nie staje...

Szczerze - w całym filmiku chodziło bardziej o przeciwieństwa i różnice między GW2 i WoW-em , a więc pokazywał nawet największe głupoty (pasek skilli).Kiedy mówił o kompleksowości walki chodziło mu głównie o Cross Porfession Combo. WoW-ie każdy bije sam na własną rękę to co ma na fokusie. W GW2 ludzie muszą bardziej współpracować , aby np z takiej ściany ognia wycisnąć największy dmg (np.Ranger będzie strzelał z łuku , łotrzyk tańcem ostrzy rozpyli dookoła ogień itp.). Poza tym zapomniał też dodać o ważnej zmianie - W WoW-ie jak i innych MMO mamy system aggro , a zaś w GW2 boss atakuje osobę z największym ubytkiem hp (Nie atakuje maga na start tylko osobę która ma np. 1000/10000 hp.). Dalej jest też sprawa z unikami - tu nie chodzi o to , że "o odskoczę i uniknę obrażeń" tylko o to , że np. boss robi wielki zamach i szybko wali wielkim mieczem w ziemię , a ty wtedy odskakujesz. Dzięki temu zamiast stania w miejscu jesteśmy wiecznie w ruchu co czyni walkę bardziej dynamiczną i wymagającą. Skoro już jesteśmy przy ruchu to grając hunterem w Wow-ie (a dużooo grałem) podczas ruchu zawsze musiałem się zatrzymać , aby użyć np. Arcane Shot/Auto Shot.W GW2 pojedynczy strzał/szybki strzał mogę zrobić w ruchu i nie będę miał problemu z animacją.
Co do contentu - widać , że źle to napisałem. Powinno być "więcej contentu niż GW1 teraz/WoW teraz".
Pozdrawiam

PS: Tak w Rift-a grałem prawie , że na początku co też tłumaczy mój ubytek wiedzy na temat tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem fenomenu takiej gry jak Guild Wars. Gracz przemierza świat w samotności, nie licząc party. Jaka z tego przyjemność ? Po osiągnięciu po kilku tygodniach maks najwyższego poziomu postać w zasadzie przestaje się rozwijać, jedynie może pozyskać lepsze przedmioty...nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 16:08, Sarturias napisał:

Trochę nie rozumiem fenomenu takiej gry jak Guild Wars. Gracz przemierza świat w samotności,
nie licząc party. Jaka z tego przyjemność ? Po osiągnięciu po kilku tygodniach maks najwyższego
poziomu postać w zasadzie przestaje się rozwijać, jedynie może pozyskać lepsze przedmioty...nuda.


Niestety, najlepsze przedmioty można mieć już po kilku godzinach grania ;( Strasznie słaba gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 16:08, Sarturias napisał:

Trochę nie rozumiem fenomenu takiej gry jak Guild Wars. Gracz przemierza świat w samotności,
nie licząc party. Jaka z tego przyjemność ? Po osiągnięciu po kilku tygodniach maks najwyższego
poziomu postać w zasadzie przestaje się rozwijać, jedynie może pozyskać lepsze przedmioty...nuda.

Rzeczywiście, w MMO gra się tylko dla przedmiotów i wbijanie nowych lvl. Gratuluje mocnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 13:52, Lailonn napisał:

Rozbudowany Story Line - SWTOR
Dynamiczne eventy - RIFT


Widzisz, a tu masz wszystko do kupy razem z dużym, barwnym światem, miodną oprawą graficzną i wymagającym, dynamicznym pvp. I bez abonamentu.

Dnia 29.06.2012 o 13:52, Lailonn napisał:

Nikt Ci nie doda contentu za free. Nie ma fizycznie opcji aby dodawali w grze bez abonamentu
nowy content za darmo. Może tak być TYLKO gdy growy sklepik da zyski. Nikt tam nie pracuje
harytatywnie.


Charytatywnie*
Gw 1 ma już ok 7 lat i jeszcze dodają kontent, a sklepu w grze nie było od początku. Growy sklepik w gw2 przyniesie zyski, nie bój się i nowa zawartość będzie. Jak była w gw, tak i będzie w gw2, czy to eventy, czy to dungi, czy to questy i festiwale/święta, czy całe duże lokacje.

Dnia 29.06.2012 o 13:52, Lailonn napisał:

Ogarnij się czytając co ludzie piszą. Skoro nie potrafi nikt rzeczowo podać zalety GW2
nad innymi grami, to i krytyka nie musi być genialna.


Nikt nie potrafi? Lolz, to chyba ktoś inny nie potrafi czytać. Ja Ci nie każę kupować gw2 i zrywać z wowem/eve/torem/ddo czy w co tam grasz. Ja tylko mówię, że gw2 jest zaje*iste i odniesie sukces, bo jest tak wciągające i dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować