Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ewolucja serii Heroes of Might and Magic

143 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2006 o 20:34, Arclight napisał:

Kings Bounty opierało się na trochę innych zasadach niż Heroes, więc...


ale z tej gry herosi powstali :) na niej sie wzorowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyjemniej sie gralo w IV niz III ale to prawda kolory gry byly nie ciekawie zrobione byly strasznie takie gumowe, bardzo sztuczne albo ze jednostki bylo trzeba wybierac i nie dalo sie ich polepszac ale i tak sadze ze homm IV narazie byl the best ; ). Wiem ze V bedzie miala zastosowania z III ale to tam drobne szczegoly ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do piatki to ta czesc moze zyskac uznanie wielu wielbicieli heroesa.Ciekawie prowadzona kampania choc zle zbilansowany poziom trudnosci(jesli chodzi o poczatkujacych graczy).Ale grafika i animacje moga powalac i jak najbardziej zadawalaja.Walka wydaje sie ze zupelnie inny system choc podobny.Zdecydowanie wieksza role odgrywaja morale i szczescie.Dzieki malemu(stosunkowo) polu walki ważne jest ulozenie jednostek wzgledem przeszkod.Zabojcza w tym wypadku jest zdolnosc taktyki.Nie podoba mi sie natomiast obrona miast.Okropnie to wygląda.Mury zajmuja bardzo duzo miejsca i ich wyglad jest kiepski i te wrota dramat.I jakos to zdobywanie miast sztuczne jakies.Ale mozna ta czesc polubic za ciekawe nowe pomysly i ladna grafe(choc po kilku dniach gry i tak nie zwraca sie na szczegoly).Ale wszystkim polecam kupno polskiej wersji bo ja smigam na ang.(choc bez wiekszosci pojedynczych map-mam tylko 6 :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pamietam jak sie slinilo do grafiki w 2 :D ach to byly czasy. Potem 3 kolejne nieprzespane noce. Potem 4 jedna nie przespana noc i won z taka gra ;/ . teraz 5 i moze w koncu wielki powrot kultowej gry na ktorej opiera sie caly swiat gier turowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż panie JeRzy, prochu pan raczej nie wymyślił tym artem. I choć dla neofitów serii taki tekst jest w sam raz, to powtarzanie w kółko tych samych informacji staje się już nużące. Jeżeli ktoś właśnie zainteresował się serią, to może poszukać sobie ich choćby na oficjalnej stronie. Nie mówię, że pana tekst jest nieciekawy czy wręcz kiepski. Jest tylko niepotrzebny.

No ale komentarze pod obrazkami wymiatają. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a tak co do Homm5. Mam bardzo duże zastrzeżenia co do tej gry i chce się nimi z wami podzielić. Po pierwsze interface jest dużo słabszy niż w poprzednich częściach - poruszanie się po grze wymaga więcej wysiłku klikania itp. Kolejną wadą jaką chciałbym przedstawić jest brak zamku barbarzyńcy. Miał on wielu ulubieńców, czyż nie? Co się tyczy jednostek - uważam, że zamek Dungeon schrzaniono totalnie. Spójrzcie na to - Mroczna Matriarchini, Siostra Krwi - toż to do h...(herosów) nie podobne! To samo jest w Sylvan (i dlaczego nie Rampart albo Preserve?) - Tancerz Deszczu czy jakoś tak, to jest taaaakie naciągane, że głowa mała! A czemu zastąpiono Nagi jakimiś Rakszami ni z gruszki i z pietruszki. Żałuje także zastąpienia Czerwonych Smoków Smokami Cienia - to jest kicz, jakich mało... Brak mi też wielu innych jednostek. Ponadto uważam, że w tłumaczeniu i w nazwach oryginalnych są błędy. Niby czemu nazywa się Dżinna Sułtańskim Dżinnem? Z tego co wiem sułtanami to były Ifryty, których by the way nie uświadczymy w Homm5. To już broszka autorów, ale w tłumaczeniu też można przecież nanosić zmiany. Nazwy Herosów - padaka. Gryfy w jakimś kasku - szajs! Szkoda, bo ja długo na te grę czekałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 18:14, Sierra Nevada napisał:

Dobra a tak co do Homm5. Mam bardzo duże zastrzeżenia co do tej gry i chce się nimi z wami
podzielić. Po pierwsze interface jest dużo słabszy niż w poprzednich częściach - poruszanie
się po grze wymaga więcej wysiłku klikania itp. Kolejną wadą jaką chciałbym przedstawić jest
brak zamku barbarzyńcy. Miał on wielu ulubieńców, czyż nie? Co się tyczy jednostek - uważam,
że zamek Dungeon schrzaniono totalnie. Spójrzcie na to - Mroczna Matriarchini, Siostra Krwi
- toż to do h...(herosów) nie podobne! To samo jest w Sylvan (i dlaczego nie Rampart albo Preserve?)
- Tancerz Deszczu czy jakoś tak, to jest taaaakie naciągane, że głowa mała! A czemu zastąpiono
Nagi jakimiś Rakszami ni z gruszki i z pietruszki. Żałuje także zastąpienia Czerwonych Smoków
Smokami Cienia - to jest kicz, jakich mało... Brak mi też wielu innych jednostek. Ponadto uważam,
że w tłumaczeniu i w nazwach oryginalnych są błędy. Niby czemu nazywa się Dżinna Sułtańskim
Dżinnem? Z tego co wiem sułtanami to były Ifryty, których by the way nie uświadczymy w Homm5.
To już broszka autorów, ale w tłumaczeniu też można przecież nanosić zmiany. Nazwy Herosów
- padaka. Gryfy w jakimś kasku - szajs! Szkoda, bo ja długo na te grę czekałem...

Eeee tam przyzwyczaisz się do wyglądu nowych nazw...
A sułtańskie dżiny możesz po sowjemu pieszczotliwie nazywać "dżinkami" czy jak tam lubisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sierra nevada jest moim zdaniem chory ja mam całkiem odwrotne zdanie dobrze że są naprzykład raksze (a w ogóle te raksze są cudowne =) ) to dobrze że jest coś nowego a nie w kółko to samo bardzo podobają mi się dżiny są bajeczne i moją ulubioną jednostką z całej gry jest minotaur(tylko ulepszony) bo wali dwa razy i to jest super ci tancerze z natury to jest też bardzo fajne. Może zamek barbarzyńców będzie w dodatku. JEST JEDEN FATALNY BŁĄD TE DRZEWCE W BECIE BYŁY SUPER A TERAZ W PEŁNEJ SĄ DO DUPY SĄ JAKIEŚ DZIKIE JAKIEŚ CHUDE PATYKI I TE LIŚCIE FU!!!!. Wiem bo mam Herosa 5z torrenta. szkoda że nie ma ifritów ale to już przeżyjemy. aha są jeszcze bajeczne smoki a NAJBARDZIEJ zielony i złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich komentarzy więc nie wiem czy ktoś już wytknął, iż w pierwszych dwóch częściach HoMM można było werbowac 6 a nie 5 jednostek w każdym z zamków jak to można wnioskować z textu,co prawda bohater mógł zabrać jedynie 5 z nich,ale zawsze:P poza tym już wspomniany tu dodatek do HoMM2 "Price of Loyality" zawierał generator losowych map,nie mam pewności czy nowsze wersje podstawowej "dwójki" także takowego nie zawierały..no i co się jeszcze "Dwójki" tyczy..już tam pojawiły się pierwsze portale,które przenosiły naszego "hirołsa" do drugiego z nich(w przypadku gdy portali jednego rodzaju było więcej niż 2,do jednego z pozostałych tego samego typu:P). No i oczywiście HoMM IV,ta gra wzbudza wiele kontrowersji,jest tak inna,że aż dziwna,ale czy gorsza? Co prawda cała seria HoMM była(i jest) strategią turową z elementami RPG,ale w "czwórce" przy odpowiednim rozegraniu,gra szybko zmienia się w RPG''a z elementami strategii turowej,fakt że to już nie to samo,ale wciąż zabawa była niezła. JeRzy pisze też że grafika w tejże części jest nie klimatyczna? No cóż,pierwszy raz postacie były w pełnym 3D,a nie jak np. szkieleciki w "dwójce" przy każdorazowym obrocie zamieniały broń tak,że tarcza zawsze była skierowana w nasza stronę(lub odwrotnie,nie mam już pewności,za długa przerwa:P) a jednostki z "jedynki" chodziły tyłem gdy musiały wrcać..,poza tym już z artykułu wynika że grafika z części drugiej do trzeciej przeszłą zmianę i zpoważniała..więc czemu nie kontynuować tego w części czwartej?:P dodatki do "czwórki" dawały to samo co dodatek do "dwójki",więc czemu są w jakiś sposób dyskryminowane? HoMM IV jest zupełnie inna,ale to wciąż HoMM IV a nie np. LoM IV:P
Ktoś tu jeszcze wspominał że Diablo nie ewoluuje (^^),a ewoluuje ewoluuje,choć dla osób które albo nie grały w serie(tak serie,tak samo jak Gothic jest serią choć bedą pewnie tylko 3 części + dodatek:P) nie ma pomiędzy częsciami praktycznie róznicy,ale dla nałogowego gracza Diablo tak samo nie ma różnicy między Heroskami:P Wiem bo mam takich znajomych(a ja pykam i w to i w to:P)
I ostatnia rzecz:) Pawcio765 pisze:
"(..)Wiem bo mam Herosa 5z torrenta. szkoda że nie ma ifritów ale to już przeżyjemy. aha są jeszcze bajeczne smoki a NAJBARDZIEJ zielony i złoty."
Zielony i złoty są najbardziej bajeczne?xD
Pozdrawiam wszystkich fanów HoMM;)
(JeRzy dlaczego nie napisałeś o King''s Bounty?..:(..może jakoś to przeżyję:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna recenzja(Uśmiechnięte smoki i zapewniające niezwykłe szczęście- bieganie od kupki zasobów do kupki :)). Dobrze opisane wszystkie części oficjalne i co najważniejsze - te mniej oficjalne. I właśnie co do tych mniej oficjalnych. Jeśli HV będzie szło w stronę taką jak WOG to będzie to najlepsza z najlepszych gier wszechczasów. To co się dzieje w WOGu to poprostu cudo. Ta gra tam żyje i za każdym razem nawet na tych samych planszach można grać jak zupełnie w nowych (dzięki urozmaiceniu stworzeń, budynków i związanych z tym "usług"). Mam tu tylko cichą nadzieję że polski wydawca dorzuci Shadow of Dead a nie tylko podstawowego HIII do paczki, to każdy, kto jeszcze nie grał w WOGa będzie mógł na nowo odkryć i pokochać Heroesów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do recki - fakt, autor wykonał kawał dobrej roboty, ale...
Za mało o IV. Nic o King''s Bounty. Nic o Might and Magic - a to przecież pokrewna seria. A co do heroesów V. Zdania swego nie zmienie. Jest mi niezmiernie przykro, ale Ubisoft lekko spartaczyło miodek tej milusi ślicznusi gierki. Tancerz Wojny, Mroczne Matriarchinie i Hydry Głębinowe - dziecko by to lepiej wymyśliło. A gdzie złe czarownice, gdzie Gargantuany? Gdzie MegaSmok? Gdzie Troglodyci? GDZIE jest mój kochaniutki ptaszek gromowładny? Gdzie Ifryty? GDZIE NO GDZIE ONE SOM? Buuuuuu :(
Ogłaszam upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sierra Nevada,pytasz gdzie to gdzie tamto,a ja Ci odpowiem tak: miejmy nadzieje,że w dobrym dodatku do dobrej części piątej, i że dodatek ten będzie sporo wnosił, mało kosztował i nie będzie na siebie kazał zbyt długo czekać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sierra ty byś chciał żeby wszystko ciągle było tak samo. To chyba dobrze że są jakieś nowości a w dodatku będą te wszystkie. jak się napisze na forum ubisoftu albo do nich to może będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszą częścia serii tak jak dla większości była 3-ka. ;) Czwórka była kompletną klapą. Niby mieli unowocześnić itd a wyszedł szais. Z niecierpliwością czekam na część piątą która ma powrócić trochę do trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem "5" to najlepsza część jeśli chodzi o grafike, bohaterów, miasta. jednostki może nie są wspaniałe, ale są świetnie zaprojektowane, ogólnie super, lecz trudno po graniu w poprzednie wersje przyzwyczaić się do nowego interfejsu mam już orginała bo mi brat przywiózł z USA ciekawi mnie czy ukaże się spolszczenie w fotmie patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Hirołsy 5 od 3 tygodni(orginalne są zamówione wiec prawa nie łamie w żaden sposób) i jako wieloletni fan serii Heroes mogę powiedzieć:
PLUSY:
*powrót do ulepszania stworów, przedłuża rozgrywkę
*system zamkowo(rozrodczy?)-finansowy znany z 3 jest lepszym roziwązaniem niz ten znany z 4
*budynki są dużo droższe czyli 3ba naprawdę myśleć nad tym czy kupic armie czy budowac
*ciekawe rozwiąznie awansowania w umiejętnościach drugorzędnych
*bardzo dobra grafika - PODZIEMIA!!!
*stwory mają ciekawe zaklęcia szczególnie pit lord!
*bardzo dobra fabuła kampanii
*ciekawe rozwiązanie walki

MINUSY:
*niektóre potwory mają dziwne kształty ale to kwestia przyzwyczajenia
*czary to chyba ja lepsze znam w realu niż są w grze, dziadostwo!!
*mapy przygód sa relatywnie małe jak na ten engine gry, baaaardzo małe
*irytujące pole bitwy
*kamera na polu bitwy :((( szmelc ni to Etherlords ni Hirołsi
*interfejs - brak overall view, niby moge klikac se na pasek zasobow ale to nie mowi mi ile mam kopalni
*mapy sa mało urozmaicone
*zamki są mega niezbalansowane (licze na patche)
*kampanie 3ba przechodzić po kolei, nie mozna wybierac ;/ choc to uwarunkowane jest fabułą z 2 strony
*brak edytora (chyba ze cos nie tak z moja wersja)- CZY WYSCIE OSZALELI EDYTOR ZABRAC??!!!!! ZA TO NALEZY SIE UKRZYZOWANIE I STERYLIZACJA DEVELOPEROW!!
*brak filmików po kazdej kampanii- za prawie 100zł to można nakrecić filmiki kochani Rosjanie patrzcie na Blizzarda
*brak opisów co robi dana specjalizacja u bohatera w menu wyboru scenariuszy
*mało artefaktów na mapie
*mało wszystkiego na mapie bo małe mapy
*animacje czarów zrobione w 5 minut

WNIOSEK:
Każde Hirołsy to nowa przygoda. Każde to ogniwo w wielkim łancuchu serii. Mam wszystkie na orginale poza tymi co niby były przed homm1. Nawet price of loyality na allegro se kupiłem :D
HoMM 5 polecam ale to nie jest krok w przód ani przełom, to nie jest 3, to po prostu ANOTHER COMPUTER GAME daję jej tak 7+/10 i czekam na dodatki i patche!

POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, jeszcze do MINUSÓW:
*brak zaawansowanych opcji graficznych - nie można wyłączyć cieni które mają taki pikselozę że Arkanoid na Atari siada

PS:
Starałem sie być obiektywny prosze mnie także skomentować :) liczę na konstruktywną krytykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować