Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ewolucja serii Heroes of Might and Magic

143 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2006 o 17:28, gmx napisał:

> Kogoś zabiję - i nie będzie to żaden z forumowych szpiegów, wrrr....
>
nie no, moze wystarczy obciecie palcow... u stóp (bo czyms trzeba pisac i grac ;) )

a tak poza tym to moze by przycisnac kogos w cdp zeby na stronie glownej pojawily sie zakladki
z pisanymi przez Was textami i hostowanymi stronami. bo jak narazie to ja na to wszystko trafiam
tylko przez forum a co maja zrobic "szeregowi" gracze?

Nie trzeba przyciskać - już o tym kiedyś wspominałem. Nie chcieliśmy zrobić kilku worków, w których poniewierałyby się pojedyncze teksty. Niedługo będzie już wystarczająco dużo materiałów, by powołać do życia zakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swietny artykul. Naprawde OBY TAKICH WIECEJ! :)
Dzieki niemu, dowiedzialem sie ze bylo cos takiego jak HOMM3,5 :D. Kurcze...Robicie mi tylko smaka na HOMM5 ktorego juz zamowilem i na ktorego nie moge sie doczekac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli w kasztelu pojawiły się na łąki dla jednorożców, nie można było już zbudować klifów dla gryfów."
chyba nie pasuje to "na"

Artukul mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę nic wypominać, ale jeśli chce się pisać już dokładniejsze opisy serii, to należałoby zbadać pochodzenie tych gier. Czasami można trafić na interesujące aspekty. Na przykład obie części King''s Bounty. To, że nie były zbyt popularne nie oznacza, że się nie liczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:11, Furrbacca napisał:

Ja nie chcę nic wypominać, ale jeśli chce się pisać już dokładniejsze opisy serii, to należałoby
zbadać pochodzenie tych gier. Czasami można trafić na interesujące aspekty. Na przykład obie
części King''s Bounty. To, że nie były zbyt popularne nie oznacza, że się nie liczą...

OMG, ktoś to jeszcze oprócz mnie pamięta? Szacunek!
Patrząc w ten sposób trzeba by dorzucić całą serię Might and Magic, oraz zrobić odniesienia chociażby do Hammer of The Gods, ze względu na prezentację walki... niestety, artykuł nie może zawierać wszystkiego. Wiem też z doświadczenia, jak autora boli wywalanie całych partii tekstu, by zachowany został główny temat i odpowiednie proporcje zagadnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:40, Lucas the Great napisał:

Patrząc w ten sposób trzeba by dorzucić całą serię Might and Magic, oraz zrobić odniesienia
chociażby do Hammer of The Gods, ze względu na prezentację walki...


Ale z tego co mi wiadomo to HoMM pochodzi w prostej linii od King''s Bounty... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się łezka zakręciła. Z tego wzruszenia sięgłem po swoich wyniszczonych przez los Heroesów III. Nawet ją zainstalowałem i na wieczór wrócę do starych dobrych czasów. :) Żałuję, że nie można kupić w sklepie gram.pl Homm1 i Homm2, bo niestety takowych klasyków nie mam. :) Dla samej kolekcji sądze, że powinnem to mieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:42, Kukowsky napisał:

Żałuję, że nie
można kupić w sklepie gram.pl Homm1 i Homm2, bo niestety takowych klasyków nie mam. :) Dla
samej kolekcji sądze, że powinnem to mieć. ;)


HoMM 1 i HoMM 2 są w pakiecie razem z HoMM 5. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:44, Sarafan_Knight napisał:

HoMM 1 i HoMM 2 są w pakiecie razem z HoMM 5. :)

Ja mam niezbite dowody, że tylko Homm3... :) Homm1 i 2 to już pewnie dawno w magazynach nie mają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł o Might and Magic to już nie lada wyzwanie :P
Gier było 9, a trzeba by opisać występujące w nich nawiązania... to trudna sprawa i łatwo rzecz spaprać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:52, Kukowsky napisał:

Ja mam niezbite dowody, że tylko Homm3... :) Homm1 i 2 to już pewnie dawno w magazynach nie
mają. :)


o_O
A ja jestem święcie przekonany, że gdzieś na gram.pl kiedyś czytałem, że będzie też jedynka i dwójka. No ale skoro pisze, że tylko trójka to tak pewnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:59, Sarafan_Knight napisał:

A ja jestem święcie przekonany, że gdzieś na gram.pl kiedyś czytałem, że będzie też jedynka
i dwójka. No ale skoro pisze, że tylko trójka to tak pewnie jest.


tez to chyba widzialem w pierwszej wersji wydania kolekconerskiego V, pamietam ze sie cieszylem ze bede mial wszystkie czesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zbieramy podpisy żeby w Eztra Klasyce wydali Homm1 i Homm2: Złota Edycja za 20zł... :) Dwie części w jednym to by była gratka dla fanów Homm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 16:19, MonkOfWar napisał:

PS Jeśli można sobie coś zażyczyć na czas niedaleki: a może by tak o RPGach z Forgotten Realms?

Tez chetnie bym poczytal o Pools of Radiance / Darkness czy Curse of the Azure Bonds...

Dnia 20.05.2006 o 16:19, MonkOfWar napisał:

Choć niestety NWN 2 już Wam nie przypadnie i zostanie skaszaniony...

??? Niby dlaczego zostanie skaszaniony? Obsidian to taka zla firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróccie uwagę na to, ile miejsca autor poświęcił na Heroes III, a ile na Heroes IV. Prawda, że wymowne?
A tak na marginesie to w HIII były wrota żywiołów, a nie zamek elementalisty (nigdy nie spotkałem się zresztą z tym określeniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 19:37, Kukowsky napisał:

To może zbieramy podpisy żeby w Eztra Klasyce wydali Homm1 i Homm2: Złota Edycja za 20zł...
:) Dwie części w jednym to by była gratka dla fanów Homm. :)



Ostatnio widziałem 1 razem z 2 w seri "Tanie Granie" (czy jakoś tak) w jakimś sklepie(chyba Auchan , ale głowy nie dam). Było to zapakowane w zwykłe pudełko jak od płyty z muzyką, oczywiście wydane przez CD Projekt. Nie wiem tylko czy nie była to jakaś stara seria w zasadzie już niedostępna. Kosztowała w przecenie 4,90 (na okładce było 9,90)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 20:07, Miocen napisał:

A tak na marginesie to w HIII były wrota żywiołów, a nie zamek elementalisty (nigdy nie spotkałem
się zresztą z tym określeniem).


A co za różnica? Fakt zamek nosił nazwę Wrót Żywiołów, jednak żywioły a elementy są używane zamiennie.
Tak więc w zamku występują same stworzenia żywiołów lub inaczej elementów ognia, wody itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować