Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe staje się faktem! Ubisoft znosi krytykowany DRM!

91 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Takie wydarzenia określa się jako zwycięstwo dobra ze złem. Złe były zabezpieczenia Ubisoftu, które nieustannie wymagały połączenia ze swoimi serwerami. Firma w końcu postanowiła z nich zrezygnować.

Przeczytaj cały tekst "Niemożliwe staje się faktem! Ubisoft znosi krytykowany DRM!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest :D gość mówi, że tak jest już od czerwca zeszłego roku? To trochę sporo czasu :D i tera na to zwrócono uwagę :D. Może jednak ten DRM tak ludziom nie przeszkadzał, skoro np ten news jest dopiero teraz :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra- była fala krytyki na to zabezpieczenie itp. Ale ciekaw jestem, czy po tej decyzji Ubisoft obwieści nam: " po zniesieniu DRM''u nasze portfele z napisem "from PC" przytyły", czy powie " jak nas PCtowcy dymali, tak nas dalej dymają"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 10:50, Sanders-sama napisał:

Przecież już Brotherhood i Revelations nie wymagał neta do single... Skąd takie oświecenie
teraz?


Myślę, że stąd, że po tylu produkcjach z chamskim DRM''em, wypuszczaniu na PC gier z opóźnieniem, nieraz marnie zoptymalizowanych, i ciągłym wyzywaniu (większości) PC-towców od piratów i złodziei, duża częśc graczy PC-towych postawiła na Ubi grubą kreskę i pokazała im środkowy palec, nie kupując ich gier (sam jestem przykładem). I było im kompletnie obojętne, jakie sobie Ubi wrzuca DRM''y, bo sam symbol Ubi oznaczał dla nich automatyczną rezygnację z zakupu - więc problem ich nie dotyczył i nie interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten DRM już jakiś czas temu "wyewoluował" w usługe sieciową w stylu Steama czy Origin (tylko naturalnie strasznie biedną obecnie). HoMM VI i Anno 2070 miały już tryb offline, tylko nie działała wtedy warstwa meta gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nawet bez neta nie miałem problemów z grą w Revelations. Więc ten DRM taki uciążliwy jednak nie był, skoro większość osób nie zauważyła, że połączenie z netem nie jest już wymagane do gry w SP.
W przypadku Ubi nie opłaca się kupować ich gier zaraz po premierze. To dotyczy zresztą większości gier na rynku i jest to wiadome od dawna, ale gracze nadal uwielbiają pre-order. Praktyka robienia beta testów już po premierze, kiedy betatesterami są sami gracze jest może i naganna, ale obecnie powszechna. Wystarczy poczekać trochę czasu, a nie lecieć jak osły do sklepów zaraz po premierze, a później narzekać, że gra wymaga kilku patchy do komfortowej gry.
Zresztą, nie warto bojkotować żadnej firmy, bo każda robi coś wartościowego. Nawet jeśli Ubi twierdzi, że olewa pecety, a gracze pecetowi to złodzieje (co jest częściową prawdą), to po serii AC nie widać tego olewactwa. Gra przy pomocy myszy i klawy jest wygodniejsza niż przy pomocy pada (sprawdzałem!), a optymalizacja jest co najmniej poprawna. Słyszałem, że z ostatnim Ghost Reconem sprawa wyglądała gorzej, ale po jednej grze nie warto skreślać całej firmy. Szczególnie, że ACIII, Watch Dogs oraz, mam nadzieję, BG&E2 to gry, którymi warto się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie ktos pomyslal troche, obejscie istniejacego DRMu w grach Ubisoftu jest tak banalnie latwe wiec im sie poprostu to nie oplacalo .... pytanie czy oleja graczy PC wypuszczajac beznadziejne pory na ''odczep sie'' czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czy nie można było tak od razu? Przecież od wielu lat stosuje się ten myk z jednorazową rejestracją, która tam potem pobiera mały plik odblokowujący grę. Tylko zatanawiam się czy nie jest to za późno, bo jednak przez ostatnie lata Ubi pokazało już gdzie ma graczy PCtowych i jak do nich podchodzi. I teraz mimo mojego sentymentu do Ubi z przed kilku lat to ciężko by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:24, Muradin_07 napisał:

Tylko zatanawiam się
czy nie jest to za późno, bo jednak przez ostatnie lata Ubi pokazało już gdzie ma graczy
PCtowych i jak do nich podchodzi.


Ano dokładnie. Wydaje mi się, że Ubi już tak mocno zniechęciło do siebie PC-towców, że raczej rezygnacja z idiotycznego DRM (z którego i tak, na zdrowy rozsądek, zrezygnowa było trzeba) nie zachęci do dania Ubi drugiej szansy tych, którzy już dawno się na nich wypieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś to w CD-Action ktoś się głupio cieszył, że niby ten DRM da popalić piratom, chociaż tradycyjnie po dupsku dostali uczciwi nabywcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować