Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED: Chcemy, by Wiedźmin stał się częścią popkultury

42 postów w tym temacie

Myślę, że w Polsce Wiesław już jest częścią popkultury. Na zachodzie przydałaby się jakaś dobrze zrobiona ekranizacja. Niestety, patrząc na amerykańskie standardy i polskie możliwości, to się nie może udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdne Wojny są niejako międzynarodowe. Wiedźmin nadal postrzegany jest jako swojski typ i tego długo nie zmienią.
Nie pomaga też brak tłumaczeń książki co właściwie likwiduje fanów zachodnich, nie mówiąc już nawet o tym że w samej grze wrzucani są oni na głęboką wodę. W świat którego nie znają, między postacie których nigdy nie widzieli mimo że główna postać odnosi się do nich po przyjacielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 12:52, Ziw napisał:

Myślę, że w Polsce Wiesław już jest częścią popkultury. Na zachodzie przydałaby się jakaś
dobrze zrobiona ekranizacja. Niestety, patrząc na amerykańskie standardy i polskie możliwości,
to się nie może udać.

Amerykańskie standardy: wybuchy, durne dialogi (w Wieśku są ekstra), wybuchy, półnagie kobiety (to się nie uda, w Wiedźminie są nagie :P),wybuchy.
Polskie możliwości: ??? Jest coś takiego w naszej kinematografii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin nie ma takiego potencjału jak GW czy LotR i tyle. Może i byłoby fajnie ale dobre dialogi, przekleństwa i cycki nie wystarczą. Od fantasy jest LotR właśnie od dialogów chociażby Tarantino a od cycków internet. Brakuje jeszcze czegoś co by Wiedźmina bardziej wyróżniało. Ot dobre fantasy, ale przecież nie jedyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 13:00, Hulk131 napisał:

> Myślę, że w Polsce Wiesław już jest częścią popkultury. Na zachodzie przydałaby
się jakaś
> dobrze zrobiona ekranizacja. Niestety, patrząc na amerykańskie standardy i polskie
możliwości,
> to się nie może udać.
Amerykańskie standardy: wybuchy, durne dialogi (w Wieśku są ekstra), wybuchy, półnagie
kobiety (to się nie uda, w Wiedźminie są nagie :P),wybuchy.
Polskie możliwości: ??? Jest coś takiego w naszej kinematografii?


Nie przesadzajmy, taki Władca Pierścieni przyjął się genialnie, ludzie zaczęli czytać książki, tworzyć gry etc, a nie były to tylko "wybuchy" "durne dialogi" i "półnagie kobiety".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 13:09, Lerten napisał:

Nie przesadzajmy, taki Władca Pierścieni przyjął się genialnie, ludzie zaczęli czytać
książki, tworzyć gry etc, a nie były to tylko "wybuchy" "durne dialogi" i "półnagie kobiety".

Zapomniałeś o wybuchach :). Wyjątek potwierdza regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni wydany w dzisiejszych czasach nie cieszyłby się taką popularnością. Na jego popularność złożyła się trochę więcej rzeczy niż tylko fabuła, postacie oraz genialny świat.
Cieszy mnie sukces LoTR, ale sądzę, że Wiedźmin mu dorównuje - oczywiście jeśli pominiemy fakt, że obaj panowie skupiali się w swoich książkach na czymś całkowicie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 13:09, Lerten napisał:

> > Myślę, że w Polsce Wiesław już jest częścią popkultury. Na zachodzie przydałaby

> się jakaś
> > dobrze zrobiona ekranizacja. Niestety, patrząc na amerykańskie standardy i
polskie
> możliwości,
> > to się nie może udać.
> Amerykańskie standardy: wybuchy, durne dialogi (w Wieśku są ekstra), wybuchy, półnagie

> kobiety (to się nie uda, w Wiedźminie są nagie :P),wybuchy.
> Polskie możliwości: ??? Jest coś takiego w naszej kinematografii?

Nie przesadzajmy, taki Władca Pierścieni przyjął się genialnie, ludzie zaczęli czytać
książki, tworzyć gry etc, a nie były to tylko "wybuchy" "durne dialogi" i "półnagie kobiety".



Władca Pierścieni to zupełnie inny klimat, bardziej zachodni właśnie - patetyczny i epicki (czasami wręcz do przesady). Do Wiedźmina to nie pasuje. Amerykański film rozrywkowy nie może mieć PEGI większego niż 13, żadna wytwórnia na to nie pójdzie. Wyobrażasz sobie Wiedźmina robionego pod taką kategorię? Ja nadal uważam, że to się nie może udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesław jest częścią popkultury w Polsce, a myślę, że też i w Rosji, ale by stał się popularny w krajach kultury łacińskiej, potrzeba czegoś więcej. Dobrze zrealizowany film mógłby być nawet lepszy niż LOTR Jacksona.

Oblężenie Cintry, druga inwazja Nilfgaardu na północ, bitwa o wzgórze Sodden i pod Brenną to wydarzenia o dużej skali, bardzo spektakularne i fotogeniczne. Ale przecież klimatyczne są też pojedynki (np. Geralta z braćmi Michelet czy Ciri z Bonhartem) i walka z potworami. Oczywiście podstawą jest dobry scenariusz i odpowiedni budżet - bez kasy nie sposób wiarygodnie przedstawić powieści, bo przecież mamy do czynienia ze światem, w którym obecna jest magia, zjawiska nadprzyrodzone i stworzenia z innych wymiarów.

Powiem tak: gdyby to zrobił Tomek Bagiński w formie pełnometrażowych filmów animowanych, to mógłby być hit. Jaki Wiedźmin ma potencjał, obrazuje choćby ten krótki, ale bardzo klimatyczny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=BMc1ySC6Qao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 14:05, Pafun napisał:

Jak słyszę hasło "popkultura" to mi się rzygać chcę!!!


To jakim cudem funkcjonujesz na takim forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin by poważnie zamieszać globalnie nie obejdzie się bez porządnie przetłumaczonych książek w języku angielskim - teraz to podstawa. Same gry to grubo za mało a dla kogoś kto nie zna książek może być to dość ciężkostrawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 12:52, Sanders-sama napisał:

Raczej nie urośnie to do rozmiarów Władka czy Star Warsów... Po prostu Wiedźmin nie ma
aż tylu fanów co oba wspomniane uniwersa.


Jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej marne szanse na to po rewelacyjnej "jedynce" bardzo kiepska "dwojka" jesli sie marzy o takim sukcesie trzeba poprawiac jakosc nie ja obnizac.Co z tego ze graficznie dwojka swietna jak cala reszta lezy na lopatkach.Podstawowa platforma mialy byc PC a tymczasem typowa konsolowke z tego zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 15:31, zawcia napisał:

> Raczej nie urośnie to do rozmiarów Władka czy Star Warsów... Po prostu Wiedźmin
nie ma
> aż tylu fanów co oba wspomniane uniwersa.

Jeszcze ;)

Myślenie życzeniowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować