Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 3 - przegląd ocen

80 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2012 o 10:57, Karanthir666 napisał:

Jak sobie poużywaliście, to teraz się wypowiem. ubi, acti i ea zazwyczaj robią 1 lub
2 pierwsze części gry dobre. Potem to już zarzynanie marki. Dobry przykład to Dragon
Age, Mass Effect, Dead Space, Assassin Creed odrzucił mnie przy pierwszej części.

Nie rozumiem, najpierw piszesz że robią pierwsze części dobre, a potem, że pierwsze części cię odrzuciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym żeby tak było... ale spójrzmy na to z innej strony: w tym roku jest też kilka innych gier, które tymi grami roku mogą spokojnie zostać np. Dishonored, Max Payne 3, Assassin''s Creed 3 czy XCOM: Enemy Unknown (w którego teraz gram i jest po prostu super). W tym roku naprawdę miałbym z tym problem z wyborem tej jednej jedynej gry. Ale na pewno nie byłoby to ani Diablo III, ani Mass Effect 3 czy najnowszy CoD :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 02:50, Karanthir666 napisał:

Czy ja coś pisałem p starym silniku i brzydkiej grafice? Nie.

A czy Ty umiesz czytać? :)

Dnia 24.11.2012 o 02:50, Karanthir666 napisał:

Więc przestań sobie wymyślać.

Wypisałem najczęstsze argumenty dla których opinie graczy są nic nie warte.
Z tego jest cytat. "Nudny" jest chyba najpopularniejszy ;)

Dnia 24.11.2012 o 02:50, Karanthir666 napisał:

Bo to co robią ubi i ea, to przechodzi ludzkie pojęcie.

Ea, ok. Ale co ma do tego ubi? Ubi DRMem sypał. Tyle.

Dnia 24.11.2012 o 02:50, Karanthir666 napisał:

masz rację, nie jestem wartościowym graczem,

I tyle z dziedziny "wartościowych" opinii graczy

Dnia 24.11.2012 o 02:50, Karanthir666 napisał:

Klimat, grywalność i fabuła.

Mam wrażenie, że nawet jakby i Tobie nimi po ryju przywalili to być ich nie zobaczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 22:56, Madoc napisał:

> a ja nie wierzę, że przebije FC 1. Nigdy nie zapomnę tej siepaniny z monsterkami.
Była
> i strzelanina, i horror i solidne s-f...
> tu chyba nie ma watków s-f tylko zwykły przyziemny psychopata w roli głównej (podobnie

> jak w FC2) - taka fabuła nigdy mnie powalała na kolana ;)
Aktualnie gram w FC 1 i właśnie mutanty są dla mnie najgorszym pomysłem. Podobają mi
się otwarte mapy i piękne krajobrazy, ale to tłuczenie się z potworami przypomina mi
obcych z pierwszego Crysisa, którzy też moim zdaniem byli tam zupełnie niepotrzebni.
A FC3 jest chyba tym, czym Far Cry miał być- grą z piękną, tropikalną wyspą, dającą masę
możliwości i swobody. Zagram na pewno.


obcy zawsze są potrzebni. Szczególnie dla takich maniaków s-f jak ja ;)
tak jak mówiłem historyjki z czarnymi charakterami, których jedynym atrybutem jest to, iż sa bardziej lub mniej szurnięci są...jakby to powiedzieć...zostanę przy okresleniu przyziemne i nudne. Tajemnice ocych, kosmos, inne wymiary tudzież mistyka to jest to, co mnie kręci :) bo zwykłych poj...ebów - zeswirowanych, przyćpanych czy zwyczajnie trzepnietych to człek spotyka na codzień i nie musi w tym celu ekspolorowac wirtualnych krain ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 14:10, Muradin_07 napisał:

Ale na pewno nie byłoby to ani Diablo III, ani Mass Effect 3 czy najnowszy CoD :/


Tak jak jestem pewny, że na gramie pod koniec roku dadzą plebiscyt na grę roku 2012, tak chciałbym aby też dali głosowanie na największą porażkę/rozczarowanie roku 2012.

Bo w sumie ciekawiło by mnie, jak wysoko by wylądowało Diablo III. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwszy Far Cry to właśnie sztampa i nuda, zero oryginalności. Chcesz mistyki - zagraj sobie w stareńkiego Outcasta lub nieco nowszego Advent Rising.

Rozwala mnie jak ktoś kupuje grę o wyspie psycholi i płacze, że kosmitów tam nie ma.

@Cygi
Ja bym tam wolał, żeby Mass Effect 3 został tak ładnie "wyróżniony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 15:16, castlerock napisał:

obcy zawsze są potrzebni. Szczególnie dla takich maniaków s-f jak ja ;)

Ale siłą Crysisa była duża doza swobody, którą dawały dosyć otwarte mapy, specjalne mocy kombinezonu czy dodatki do broni. Pozwalało to na kombinowanie, planowanie akcji. Wprowadzenie obcych uprościło rozgrywkę, chodziło tylko o to, by wpakować w nich jak najwięcej pocisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 15:40, Cygi napisał:

Bo w sumie ciekawiło by mnie, jak wysoko by wylądowało Diablo III. ;)


zdecydowanie najlepiej wydana kasa na gry w tym roku to d3. do hejterow pod newsami o d3 juz przywyklem, ale tutaj ? czas na leczenie bo to nie jest normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na 200-300 h. Później nie ma co robić. Dlatego ludzie hejtują tę grę. W D2 nadal ludzie grają świetnie się bawiąc. D3 nie wytrzyma nawet pięciu lat. I tutaj jest ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 16:13, Kraju napisał:

Gra na 200-300 h. Później nie ma co robić. Dlatego ludzie hejtują tę grę. W D2 nadal
ludzie grają świetnie się bawiąc. D3 nie wytrzyma nawet pięciu lat. I tutaj jest ten
problem.

Za te 5 lat to będzie znacznie bardziej rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 02:23, Karanthir666 napisał:

> Kotlet, stary silnik, grafika be, nudny jak flaki z olejem. Pewnie cos pominąłem...
a
> tak fanboy/hater attack xD
W każdą grę ubi od czasów trylogii piasków czasu grałem góra kilka godzin. po prostu
nuda. Jedynia PoP 2008 skończyłem całego, co mocno żałuję. Dla mnie ubi wraz z ea mogliby
przestać istnieć. Jakoś bym tego nie zauważył.


Hmmm ... gram w gry Ubi od czasów PoP Piaski Czasów i od tamtej pory grałem w:

kolejne dwie części PoPa
Far Cry
Heroes of Might and Magic V
Dark Messiah Might and Magic
seria Assassin''s Creed
PoP 2008
seria Anno ( 1404 i 2070 )
Rayman Orgins

i uważam, że są to bardzo dobre gry, oczywiście w mojej ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 00:51, Karanthir666 napisał:

> Aha. Czyli te wysokie oceny nie mają znaczenia, bo grę zrobił Ubisoft?
Recenzje można kupić. Tylko opinie graczy są tak naprawdę miarodajne. Aż dziwne, że o
tym nie wiesz.


Chyba sobie żartujesz co? Widać te oceny miarodajne na metacritic, gdzie wpada banda debili i ocenia np. Diablo III / ME III na 0. Bardzo miarodajne. Gdybym chciał patrzeć na oceny graczy, to nie grałbym w 99% gier, gdzie w 98% bardzo bym żałował że nie grałem (vide wymienione przeze mnie Diablo III / ME III).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 15:50, Demagol napisał:

Ja bym tam wolał, żeby Mass Effect 3 został tak ładnie "wyróżniony".


Diablo III to był tylko przykład, w tym roku znalazło by się kilka pozycji, które rozczarowały wielu.

@EmperorKaligula

Tylko dlatego, że masz inne zdanie co do gry, to już mam się leczyć...niedojrzałe posunięcie z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 15:40, Cygi napisał:

Bo w sumie ciekawiło by mnie, jak wysoko by wylądowało Diablo III. ;)


Problem z Diablo III to był całkiem inny: po prostu chyba większość miała naprawdę za wysokie wyobrażenia na temat tego tytułu i chyba słusznie, bo Diablo II kopało po twarzy równo. Trójka raczej tego nie robiła. Przed zagraniem w betę było coś takiego "Łooo, Diablo III! Zaraz sobie zagram i normalnie masakra będzie" i ogólne jaranie się tym. Gdy już pograłem powiedziałem "No, fajnie... Diablo III... no...". To nie była zła gra, wręcz przeciwnie- naprawdę dobry, solidny kawałek grania od Blizza. Tylko kurczę: na coś innego czekałem, na coś innego liczyłem i tutaj jest problem.

Oczywiście ktoś może mówić Mass Effect 3, ale chyba aż tak bym na tym tytule wieszać psów bym nie wieszał. Na pewno ME3 było lepsze od DAII, a DA II to był całkiem spory fail ze strony EA. Tak naprawdę ciężko by było naprawdę znaleźć na tyle failowy tytuł, który mógł zawieść na całej linii.

A Far Cry 3? Na pewno może być jednym z FPSów roku jeżeli nie FPSem roku. Ale na grę roku to chyba ciężko będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 23:01, Muradin_07 napisał:

Problem z Diablo III to był całkiem inny: po prostu chyba większość miała naprawdę za
wysokie wyobrażenia na temat tego tytułu i chyba słusznie, bo Diablo II kopało po twarzy
równo.

To co działało kiedyś, nie musi działać dziś. Jakby dziś wyszło DII, też wcale IMO lepiej by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo jakby nie patrzeć to przy Torchlight i Torchlight 2 bawiłem się naprawdę świetnie. Może to też "Blizz Effect", czyli po Blizzardzie oczekuje się czegoś więcej niż od innych ekip. Tak czy inaczej Diablo III może się zaliczyć do naprawdę dziwnych premier tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 23:14, Muradin_07 napisał:

To zależy, bo jakby nie patrzeć to przy Torchlight i Torchlight 2 bawiłem się naprawdę
świetnie. Może to też "Blizz Effect", czyli po Blizzardzie oczekuje się czegoś więcej
niż od innych ekip. Tak czy inaczej Diablo III może się zaliczyć do naprawdę dziwnych
premier tego roku.

Mówię o dłuższym czasie gry. Kiedyś monotonne robienie czegoś przez długi czas, nie robiło specjalnie na nikim wrażenia. Dziś wygląda to zgoła inaczej. Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.
Jeżeli ktoś dziś usiadł przy D3 i mu nie podszedł, strzelam, że D2 zaliczyłoby podobną "wtopę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować