Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Need for Speed: Carbon - Temat ogólny

5126 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2006 o 16:41, MARCOS napisał:

Narazie mam pewne zastrzeżenia do samochodów z grupy Muscle Cars,
gdyż bardzo łatwo wpaść nimi w poślizg i nie ma później w ogóle nad nimi panowania.


zawsze tak było, że samochody Muscle (Ford Mustang itp.) były trudne do opanowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:05, BlackBomb napisał:

Wiem, że w grze jest napisane co robi right ctrl, ale nie chce mi się wejść.(za dużo razy już
dziś zagrałem) Możesz powiedzić co on robi?


W sumie sam nie wiem co on robi bo zawsze jak go wzywalem to bylem przed nim i nie widzialem co robi ale dosyc mocno spowalnial przeciwnikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 15:56, Makus89 napisał:

> Pomoże mi ktoś?

A gdzie instalujesz gre?? Bo jesli do tego samego folderu co miales wypakowane pliki instalacyjne
to nie ruchnie... Sproboj zmienic sciezke docelowa... u mnie to pomoglo.

Niestety nie pomogło i okazało się że instalowałem w różnych folderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś odemnie.

Zacznijmy od początku. Wczoraj ok. 24, zacząłem ściągać to chyba najbardziej oczekiwane demo tego roku. Jak zwykle w nocy prędkości spokojnie utrzymują się powyżej 200kb/s, więc myślałem, że za pół godziny się ściągnie. Ale przez zapchane serwery, musiałem poczekać całe 10 min. dłużej :P
Instalacja ... no cóż, wozpakowałem archiwum, potem instalacja instalatora i dopiero gry.
Odpaliłem, poszło, więc jest dobrze. Jednak będzie chodzić, ale pewnie będzie się strasznie cięło.
po wszystkich intrach itp. w menu ustawiłem sobie tylko wygląd samochodów na max, reszta oczywiście na min. (więc osoby, które grają na max detalach i nażekają, na grafe, poprostu mają jakieś skrzywienie ... :P).

Na początek postanowiłem się pobawić autoscupltem (no nazwę wymyślil nie ma co ... udaną, i tak pewnie źle napisałem). Jak się spodziewałem, wszystko fajnie się robi, czyli jest OK.
Po przerobieniu samochodów, postanowiłem je perzetestować na drodze. I po kolei:

Lancer
W normalnym wyścigu, bardzo dobry, dobrze trzyma się nawierzchni i ma niezłą trekcję. Z osiągami też nie najgorzej.
Na drifcie, też niczego sobie, tylko trzeba się do niego przyzwyczaić (z resztą jak do innych aut).
W kanionie też się nim dobrze jechało, ale nie jeschałem tam niczym innym, więc nie mam jak porównywać.

Camaro
Na okrążeniach, nie najlepiej się nim jeździ. Ma spore przyspieszenie, ale wchodząc w zakręty, trzeba sporo zwalniać.
Drift, tym samochodem jest genialny. Co by tu dużo gadać ... najlepiej mi się nim driftowało.
W kanionie nie jechałem.

Lambo
No cóż, Exotic to najmniej lubiana przezemnie grupa samochodów, ale jak już jest to trzeba było się przejechać. Zwykły wyścig ... jeździ się trochę lepiej niż Camaro. Rozwija większe prędkości i lepiej wchodzi w zakręty (naturalnie też trzeba zwolnić).
W drifcie, prawie taki sam co Lancer, ale jednak to jeszcze nie to, co nie znaczy, że jest do niczego. I tym autem fajnie się driftowało.

No właśnie, drift ...
Całkiem nowe system, wdg mnie dużo łatwiejszy niż w U2, a wszędzie zapowiadali, że będzie trudniejszy. Ja opanowałem go w kilka minut. Jak już się zaczyna jechać bokiem, to aż nie chce się przestawać. Mi się to rozwiącanie bardziej podoba, niż w poprzednich częściach. Jest bardziej dynamiczny, fajniej wygląda i łatwo go opanować. Moim zdaniem tutaj EA nie skopało sprawy.

No cóż. Jakby tu to podsumować. Kolejny NFS, wnosi dużo więcej nowości niż Most Wanted. Chciaż demo jest nieźle okrojone w stosunku do wcześniejszych to i tak nadal uważam, że gra będzie bardzo dobra. Zostało nam tylko czekać na full wersję i modlić się, żeby była tak dobra, jak zapowiadają twórcy.

Demo odemnie dostaje tylko -5/10 ... powód - dość często wywala błąd aplikacji i w porównaniu do pełnej wersji oferuje nam bardzo mało, przez co wiele osób może się do tego tytółu zrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co tu dużo pisać...
Grafika cukierkowa dużo lesza była w MW :|(1024x768 AAx4 i wszytko na fulla)
Tak samo z otoczeniem dookoła trasy :|
Sama jazda podczas wysigu jest fajna, ale auto jest leciutkie co za tym idzie jak smigniesz na ręcznym jadąc ponad 100 km/h auto prawie wogóle sie nie śliza tylko odrazu wyprostowuje sie i jedzie dalej :|
CO do driftu to za pierwszym razem sie przeraziłem...naszczeście po 2 jezdzie załapałem o co chodzi :P
ogólnie fajna zabawa, ale jednak wolałem drift jak w U2 ;]
Ja mam nadzieje, że jeszcze twórcy poprawią wszelakie niedoróbki :]
Demo oceniam na 6/10 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:05, BlackBomb napisał:

Wiem, że w grze jest napisane co robi right ctrl, ale nie chce mi się wejść.(za dużo razy już
dziś zagrałem) Możesz powiedzić co on robi?

twój wspólnik ,pomocnik,kolega,brat,teść a może po prostu koleś który che spotykać się z twoją siostrą wyzwalany klawiszem right ctrl zajeżdża drogę najgroźniejszemu oponentowi lub bardzo niegrzecznie go taranuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:07, Makus89 napisał:

> Wiem, że w grze jest napisane co robi right ctrl, ale nie chce mi się wejść.(za dużo razy
już
> dziś zagrałem) Możesz powiedzić co on robi?

W sumie sam nie wiem co on robi bo zawsze jak go wzywalem to bylem przed nim i nie widzialem
co robi ale dosyc mocno spowalnial przeciwnikow ;)

następnym razem przytrzymaj klawisz L wtedy masz panoramę sytuacji za tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem w demo NFS: Carbon i... nawet mi się to podobało :). Co mi się najbardziej podobało ???
1. Soundtrack:
Gdy słuchałem soundtracku na oficjalnej stronie NFS:C niezbyt mi przypadł do gustu. Jednak podczas gry jest o wiele lepiej :) Muzyka świetnie pasuje do klimatu nielegalnych wyscigów, buduje świetny nastrój... Muzyka w pełni zasłużyła u mnie na ocenę 10/10
2. Grafika i silnik gry :)
Grafika stoi na wysokim poziomie. W końcu EA zrobiło pożądne modele samochodów z ruchu uilcznego (auta nie biorące udziału w wyścigach). Jedyna rzecz która denerwuje to zwalniani gry, gdy ustawi sie za wysokie detale :). Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, nawet na słabszych PeCetach działa płynnie (jak u mojego kumpla na P4 3 GHz, 512 Ramu, GF 4 Titanum 128 MB).Na moim blaszaku działa płynnie na ustawieniach: 1024x768, modele aut - high, AA x2, tekstury - medium, filtrowanie bilinearne (czy jakoś tak). Ocena grafiki: 9/10. Silnik gry: 9+/10
3. Autosculpt
Autosculpt to po prostu mażenie każdego Tunera :). Co prawda części samochodu można zmieniać w miejscach z góry zaplanowanych przez programistów EA, ale i tak jest super :). Ocenka: 9+/10
4. Wyścigi:
Ogólnie. Drift jest niezły (chociaż mógłby być lepszy), efektowny (ślizg przy prędkości 100 MPH :)), ale trzeba się do niego przyzwyczaić (zbyt długie przytrzymanie strzałki na klawiaturze/krzyżaka na padzie i samochód jest prostopadle do drogi :)). Circuit takie jak w poprzednich odsłonach serii, czyli b. dobre. Co do wyścigów w kanionie. Ogólnie spoksik "konkurencja", ale nie podobało mi się to, iż po wyprzedzeniu rywala i utrzymaniu sie na pierwszej pozycji przez 10 sek. wygrywało się wyścig (brak drugiej rundy :/). Ogółem: 8+/10
5. Samochody:
Najlepiej prowadziło mi się Exotic''i (Circuit i Canyon Race) i Tunery (Drift i Canyon). Muscle Car''s nie przypadły mi do gustu, nie odczuwan prędkości itp.
W demie brakowało mi free road (jak w demku U2) i pościgu policyjnego (podobno mają być). Demko jest niezłe i tyle. Miejmy nadzieję, że pełna wersja będzie najlepszą grą z serii Need for Speed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie bo zostaly mi ok 3 godziny do scigniecia dema czy ktos gral juz w to demo na kompie podobnym do tego Athlon 2500 xp+ 1,8 GHz GeForce ,5200 FX 128 mb ,512 RAMU????Che wiedzice czy mi pojdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/me podnosi rekawicę :P Jeszcze dzzisiaj Twoj rekord zostanie strącony :P nie wiem czym to zrobiłeś, ale ja jeżdżę Lancerem :P Tymczasem, ok. 22 biore się do roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować