Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2008 o 10:33, Kruk. napisał:

Jak zregenerować Punkty Życia w Tibii?


Jaja se robisz ? Eh no dobra powiem: zjedz coś (meat, ham, cheese...) a punkty się zregenerują. Albo wypij mikture lub rzuć zaklęcie. Thats all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 12:38, Miedniczka69 napisał:

> Mam pytanie jak zarejestrować się do tibii ?

Chcesz dołączyć do Nas - TIBIAŃCZYKÓW? Ieyehehe. :>

Jasne że tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 10:10, Nertis napisał:

> Co jest bardziej opłacalne:
> Firebomb czy Great Fireball?

Czekaj...niech sobie przypomnę :P.Firebomb to zostawia fire fieldy ,a Great Fireball wali bezpośrednio??
Jak ktoś Ciebie ściga to lepiej puścić firebomb to mob (lub koleś) będzie musiał przejść przez
fieldy :P.Ale tak ogółem to częściej się używa Great Fireball (dawno nie grałem ,więc mogę
się mylić ;) ).

Ale tak na sprzedaż to chyba raczej GFB, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 19:59, Deejay napisał:

Ale tak na sprzedaż to chyba raczej GFB, nie?


Zdecydowanie bardziej oplaca sie GFB.
Runy często kupowane przez high levelowych sorków i druidów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:10, Prince07 napisał:

> Ale tak na sprzedaż to chyba raczej GFB, nie?

Zdecydowanie bardziej oplaca sie GFB.
Runy często kupowane przez high levelowych sorków i druidów :D



To zależy... Firebomby są dobre, jak ktoś już jest trapnięty, to puszcza się poto aby nie mógł nas popychać ;] Dla niższych lvl, polecałbym raczej poisonbomb(nie wiem jak teraz leci bo nie gram;])

GFB... jeżeli już chcesz robić runki na sell ;] To raczej polecałbym zacząć od HMM ;] Mało many, mało souli a zysk całkiem przyzwoity ;] Jak będziesz robił Bp GFB to może Ci się to znudzić za 1 razem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:15, Manieusz napisał:

GFB... jeżeli już chcesz robić runki na sell ;] To raczej polecałbym zacząć od HMM ;] Mało
many, mało souli a zysk całkiem przyzwoity ;] Jak będziesz robił Bp GFB to może Ci się to znudzić
za 1 razem ;]

No właśnie zrobiłem swój pierwszy bp HMM :D Całkiem szybko idzie przy tłuczeniu mieczykiem rotwormów na fibuli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:15, Manieusz napisał:

GFB... jeżeli już chcesz robić runki na sell ;] To raczej polecałbym zacząć od HMM ;] Mało
many, mało souli a zysk całkiem przyzwoity ;] Jak będziesz robił Bp GFB to może Ci się to znudzić
za 1 razem ;]


To źle polecasz bo jeden bp gfb kosztuje tyle co 2 bp hmm więc kalkulacja jest prosta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:50, Prince07 napisał:

> GFB... jeżeli już chcesz robić runki na sell ;] To raczej polecałbym zacząć od HMM ;]
Mało
> many, mało souli a zysk całkiem przyzwoity ;] Jak będziesz robił Bp GFB to może Ci się
to znudzić
> za 1 razem ;]

To źle polecasz bo jeden bp gfb kosztuje tyle co 2 bp hmm więc kalkulacja jest prosta :P


Ech... Mówiłem, że dawno grałem :P Musiałbym zobaczyć jak jest teraz ;] Ale jak ja liczyłem biorąc pod uwagę soule na bp, jedzenie, mane, czas no i zysk ;] To mi wychodziło, że bardziej opłaca sie robić Bp Hmm ;]

Czyli, Deejay, rób te runki, na których zarobisz więcej ;] Wcześniej polecam troche pobawić się w matematyke, wszystko poobliczać, i wszystko będzie jasne ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile tak mniej więcej stoi bp run Avalanche ? A propo to chyba to jest teraz jeden z najbardziej opłacalnych czarów dla druidów by się dorobić - kiedyś to tylko UHy :) Acha i jeszzce jedno, jak to jest teraz z tymi UHami; tzn. czy ktoś jeszcze je kupuje po update''cie, żeby można było sobie na tego typu runkach nadal dorobić ? :)
Z góry dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 17:04, Velociraptor napisał:

i jeszcze jedno, jak to jest teraz z tymi UHami; tzn. czy ktoś jeszcze je kupuje po update''cie,
żeby można było sobie na tego typu runkach nadal dorobić ? :)
Z góry dzięki i pozdrawiam !


raczej już nikt nie kupuje,wszyscy starali się je wykorzystać przed update''em albo posprzedawać,bo tak naprawdę teraz high lvl już nie potrzebują tego,bo to g... leczy.....w ogóle Tibia to teraz jeden wielki shit,odradzam granie,sam skończyłem i wcale nie żałuję :)
Aż zdziwiłem się,że tak łatwo mi przyszło oderwanie się od "nałogu"...prawdopodobnie w dużej części przyczynił się do tego brak tych przyjaciół,którzy odeszli dawno,a z którymi tak fajnie mi się rozmawiało,mimo że mieli np. lvl 20~,a teraz serwer,na którym ja grałęm jest po prostu żałosny więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co on ci odpowiada? Masz 100 gold pieces i 8 poziom? I najważniejsze, czy jesteś druidem? Czarów dla magów uczy w Venore NPC Chatterbone.
Ludzie, ludzie. Angielski to nie wcale taka ciężka sprawa... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:41, szerszeń45 napisał:

A co on ci odpowiada? Masz 100 gold pieces i 8 poziom? I najważniejsze, czy jesteś druidem?
Czarów dla magów uczy w Venore NPC Chatterbone.
Ludzie, ludzie. Angielski to nie wcale taka ciężka sprawa... ^^

Mam 100 gp i 8 lvl a trzeba byc druidem?? bo ja jestem paladynem ,a i tez psialem to tego drugiego npc na gorze on tez nic nie odpowidał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie mnie. Przecież ten tępy NPC nie gada głupot wbrew pozorom. Skoro mówi, że uczy tylko druidów to uczy tylko druidów. Czary dla paladynów i rycerzy uczy Asrak w Venore.
Już widać, że nie zagrasz w to długo. Jak można w ogóle włączać jakieś MMO bez jakichkolwiek podstaw angielskiego? Oo
A potem dziwują się dlaczego na Tibię wieszają psy. Ja się nie dziwię skoro gracze nie mogą skapować co mówią NPCe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytan odnośnie czaru sumon creature - utevo res:
1. Jaka jest zależność między życiem przyzywanego potwora, a ilością zużywanej many?
2. Ile potworów można przyzwać na raz?
3. Czy hp i dmg przyzwanego potwora jest taki sam jak "oryginału" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2008 o 01:33, Deejay napisał:

1. Jaka jest zależność między życiem przyzywanego potwora, a ilością zużywanej many?

Nie rozumiem tego pytania ale odpowiem, że przyzwany summon ma tyle samo hp ile jak to powiedziałeś "oryginał"

Dnia 28.01.2008 o 01:33, Deejay napisał:

2. Ile potworów można przyzwać na raz?

Maksymalnie 2.

Dnia 28.01.2008 o 01:33, Deejay napisał:

3. Czy hp i dmg przyzwanego potwora jest taki sam jak "oryginału" ?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 07:37, Prince07 napisał:


> 1. Jaka jest zależność między życiem przyzywanego potwora, a ilością zużywanej many?
Nie rozumiem tego pytania ale odpowiem, że przyzwany summon ma tyle samo hp ile jak to powiedziałeś
"oryginał"

Chodziło mi o to, ile many wydam na przyzwanie potwora z np. 100hp.
Ale już wiem, że to nie tylko od jego życia zależy. Na tibia.pl w spisie potworów jest przy każdym napisane jaki jest koszt jego przyzwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem gre na Valori (jak by co pierwszy raz gram) Chce lepsza broń niż to co mam gdzie mam ją dostać/kupić na pewno w sklepie ale gdzie i co trzeba powiedzieć temu sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:31, Lord Andre 1 napisał:

Właśnie zacząłem gre na Valori (jak by co pierwszy raz gram) Chce lepsza broń niż to co mam
gdzie mam ją dostać/kupić na pewno w sklepie ale gdzie i co trzeba powiedzieć temu sprzedawcy.


Zależy od tego ile masz kasy ;] Ale proponuję szybki system ;]
Idziesz na raty(szczury) w kanałach zbierasz tyle ile możesz do Bag''a(torby) i wychodzisz
Idziesz do Ziomka który kupuje raty (nie pamiętam nazwy) Ale jest od po lewej stronie od głównego placu (łatwo rozpoznać cały czas jakieś oferty ktoś wysyła
Robisz tak ciągle póki nie masz 50gp ;]
Gdy masz 50gp piszesz na gł. placu "Buy mace" i kupujesz ją od człowieka, naciskając p.p.m. na kase i Trade with...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować