Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opłata audiowizualna zamiast abonamentu radiowo-telewizyjnego

140 postów w tym temacie

Tutaj nie będę oryginalny: po co płacę np. abonament jakiejś sieci cyfrowej jak muszę płacić dodatkowo za to samo? Że posiadam tablet/smartphona/laptopa w którym mam internet to też muszę płacić? To jest trochę dziwne, bo za dostęp do niego też raczej muszę płacić jeżeli mam go w domu, a na strony typu TVP.pl nie muszę wchodzić. Od miesiąca jestem bez telewizji i jestem prze szczęśliwy z tego powodu- omija mnie całe to wszystko i czuję się zdrowszy na duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jakbym słyszał:
"Niestety nasza tuba propagandowa cienko przędzie, więc wszyscy muszą się na nią zrzucić"
Jeszcze chwila każdy będzie bulił opłatę klimatyczną, bo "wszędzie jest czym oddychać".
Niech pan Bogdan Z. wsadzi sobie swoją kulturę i dziedzictwo narodowe tam gdzie światło nie dociera i odczepi się od moich środków nomen omen życiowych.

Gapis =>
W moich stronach 11 PLN to 6 dobrych czekolad (w promocji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 16:19, Muradin_07 napisał:

Tutaj nie będę oryginalny: po co płacę np. abonament jakiejś sieci cyfrowej jak muszę
płacić dodatkowo za to samo? Że posiadam tablet/smartphona/laptopa w którym mam internet
to też muszę płacić? To jest trochę dziwne, bo za dostęp do niego też raczej muszę płacić
jeżeli mam go w domu, a na strony typu TVP.pl nie muszę wchodzić. Od miesiąca jestem
bez telewizji i jestem prze szczęśliwy z tego powodu- omija mnie całe to wszystko i czuję
się zdrowszy na duszy.


Ja od momentu gdy wynająłem mieszkanie, czyli od października w ogóle nie oglądałem telewizji.
Co lepsze, od tegoż miesiąca mam również abonament na TV i internet z Vectry, ale postanowiłem telewizora nie kupować/z domu nie przywozić, bo i tak bym nie miał kiedy oglądać.
Tak więc płacę już za TV mimo, że nawet dekodera nie aktywowałem. A dodatkowo miałbym płacić za już opłaconą TV, której i tak nie oglądam?
Środkowy palec dla tego pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co głupsze - to czy opłata za wywóz śmieci w wysokości ~27zł.
Od osoby.
Miesięcznie.
W modelu rodzinnym większej niż 2+1 to szaleństwo.

Się pierze ludziom mózgi kryzysem wywołanym przez śmieci w garniturach to się zaczyna od malej sumy, potem coraz więcej...

Te 10zł to już wolałbym rzucić Trójce. Ale tak się nie da że „zamiast".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było, że tak to się skończy - dzięki temu, że ten nowy abonament będzie obowiązkowy (prawie) dla wszystkich dużo łatwiej go będzie egzekwować. Mimo jego obniżenia przełoży się to na większe wpływy do rządowej kasy. I nie ma tu znaczenia, czy ktoś ogląda TV czy nie - nie o to w tym podatku chodzi.
Niestety, przez ostatnie lata znacznie wzrosły wydatki budżetu państwa - przede wszystkim dopłaty do ZUS-u. Jak tak się spojrzy uczciwie, to na parlament, rząd itd. nie idzie aż tyle kasy - najwięcej pochłaniają wszelkie renty i emerytury - zwłaszcza grup uprzywilejowanych, które mogły przechodzić na wcześniejsze emerytury. Górnicy, służby mundurowe, sędziowie, prokuratorzy - wszyscy muszą się na nich składać. Więc ja bym akurat nie był w tym przypadku krytyczny tylko w stosunku do obecnego rządu - sprawę zawaliły kolejno chyba wszystkie rządy w ciągu ostatnich 20 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 15:59, leszeq napisał:

Gdyby ta TVP jeszcze miała coś do zaoferowania...


Jeśli się nie mylę to jest coś takiego jak "misja publiczna". Chętnie bym zapłacił te 10 zł jeśli tylko TVP oferowało by coś więcej niż gwiazdy tańczące i śpiewające na lodzie. W TVP info są całkiem fajne i pouczające filmy dokumentalne jakich wymagałoby się od stacji państwowej w ramach realizowania owej misji publicznej. Tylko wiecie kiedy one są emitowane? W środku nocy, zaczynają się ok. północy. Jeśli tak, to ja jasno widzę gdzie mnie TVP ma jako odbiorcę, oferuje mi się obrzydliwy prymitywizm, który jest jak ''cios w mordę" ze strony państwa i wymaga się bym jeszcze za coś takiego płacił. HA! Dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy sie napinacie? Robicie napinke wszyscy.. z posrod tysiaca ludzi ktorzy sie napinaja MOZE jeden jest gotowy cos z tym zrobic.. Kiedys czyttalem ze polacy maja syndrom niewolinka i z tym sie zgadzam.. Panstwo je..ie nas na kazdym kroku i oprocz napinki na forach nic nie widze.. Byl koles ktory chcial cos z tym zrobic (wysadzic wiejska) i byl sam.. Moze za 50-100 lat nasze spoleczenstwo dojrzeje do tego aby powiedziec glosno co mysli o zlodziejach z wiejskiej..

Pozdrawiam was i zycze wam szczesliwego nowego roku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą forsy, ale od siebie nic nie dają. Ciągle te gówniane M jak shit i inne bzdurne seriale. Niech zrobią blok anime i mogę dopłacić te 11 zł miesięcznie. Inaczej nie potrzebuje TVP bo ich zwyczajnie nie oglądam, nie ma tam nic ciekawego. Sam szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca nie oglądam telewizji a telewizora używam jako dużego monitora do oglądania filmów w internecie. Na cholerę mi publiczna telewizja?
Kolejne opłaty? To to znaczy, że "ma obowiązywać wszystkich"? Noworodki i niemowlaki też? Parodia na nowy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 17:18, Phoenixpl napisał:

Byl koles ktory chcial cos z tym zrobic (wysadzic wiejska) i byl sam..


Mam nadzieję, że to był żart, bo jeśli dla Ciebie coś takiego jest sposobem na rozwiązanie problemu, to chyba żyjesz w niewłaściwym kraju. Myślę, że w takiej Somalii czułbyś się bardziej na miejscu. A jeśli chcesz coś zmienić na poważnie - załóż partię, zbieraj podpisy pod projektami ustaw. Przemocą wiele tu nie zdziałasz.

Co do samej idei... Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie podatek ów będzie wprowadzony. Bo obecnie najlepszym sposobem na to, by nie płacić abonamentu, jest poproszenie o przedstawienie egzemplarza umowy, jaką zawarłem z TVP i na podstawie której miałbym płacić. Takim zawarciem może być np. odebranie książeczki, kupno telewizora itp, ale jeśli nie posiadam żadnej z tych rzeczy (a akurat tak się śmiesznie składa, że naprawdę nie posiadam), to niby na jakiej podstawie miałbym płacić? I za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 17:25, Panor napisał:

Chyba czas opóścić ten kraj >.>.


W pełni Cię popieram, dobry wybór! ;) A na podróż kup sobie jakiś słownik ortograficzny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol? Nie mam telewizora, nie oglądam telewizji i mam wspierać TVP? Chyba czas się zwijać w jakieś przyjemniejsze do mieszkania miejsce. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że to był żart, bo jeśli dla Ciebie coś takiego jest sposobem na rozwiązanie
> problemu, to chyba żyjesz w niewłaściwym kraju. Myślę, że w takiej Somalii czułbyś się
> bardziej na miejscu. A jeśli chcesz coś zmienić na poważnie - załóż partię, zbieraj podpisy
> pod projektami ustaw. Przemocą wiele tu nie zdziałasz.
>
> Co do samej idei... Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie podatek ów będzie wprowadzony. Bo
> obecnie najlepszym sposobem na to, by nie płacić abonamentu, jest poproszenie o przedstawienie
> egzemplarza umowy, jaką zawarłem z TVP i na podstawie której miałbym płacić. Takim zawarciem
> może być np. odebranie książeczki, kupno telewizora itp, ale jeśli nie posiadam żadnej
> z tych rzeczy (a akurat tak się śmiesznie składa, że naprawdę nie posiadam), to niby
> na jakiej podstawie miałbym płacić? I za co?


To byl jeden z przykladow..Inny przyklad ogolno polskie protesty w sprawie ACTA.. I to zdarzylo sie bo chceli ocenzurowac internet itp.. I wcale duzo ludu nie poszlo na wiece.. Wiec zastanow sie nad syndromem niewolnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinni zacząć od reorganizacji tej całej telewizji publicznej z misją utrzymywania swoich zakichanych "gwiazd". Dostają grubą kasę i im ciągle mało. Prezes wszędzie, gdzie się da miajczy, że ma niedobór... Nie rozumiem jak u nas mogą takie nieekonomiczne, z kiepskim zarządzaniem kolosy na glinianych nogach działać.

Wracając do napomkniętej przeze mnie misji typ. Od wielu lat nie bardzo mogę zrozumieć na czym ta misja polega. Pojęcie "misja" rozumiem, ale w kontekście tv publicznej to dla mnie zagadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 17:40, Phoenixpl napisał:

To byl jeden z przykladow..


Rozumiem, że dla Ciebie nie ma różnicy między morderstwem a demonstracją? Super. Gratuluję podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 17:42, Kakarotto napisał:

Najpierw powinni zacząć od reorganizacji tej całej telewizji publicznej z misją utrzymywania
swoich zakichanych "gwiazd". Dostają grubą kasę i im ciągle mało. Prezes wszędzie, gdzie
się da miajczy, że ma niedobór... Nie rozumiem jak u nas mogą takie nieekonomiczne, z
kiepskim zarządzaniem kolosy na glinianych nogach działać.


Tak własnie wygląda własność państwowa :D W prywatnych firmach nigdy by to nie przeszło, bo jak nie ma kasy, to nie można jej wydać :D W państwowych spółkach jak nie ma kasy, to rząd nakłada nowe podatki albo podwyższa już istniejące :D Dlatego jestem za rozsądną prywatyzacją - telewizje itp nie są spółkami o znaczeniu strategicznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kolejny pomysł na wyciąganie kasy... z radarów nie starcza, podatek od deszczu pójdzie do samorządów, to muszą sięgać głębiej do kiesy obywateli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować