Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II: Heart of the Swarm - betatest

450 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

> Proszę bardzo. Ataki ad personam, które mi zarzucałeś, teraz wyprowadzasz Ty.

Ataki ad personam? Ja tylko stwierdzam fakt, że masz jakiś problem, bo drogi kolego,
sam udowodniłeś wszem i wobec, że nie czytałeś mojego tekstu, nawet pierwszego akapitu
- i co więcej, biłeś się w piersi, że nie ma tam napisanego tego, co ewidetnie napisane
jest. Więc masz problem - albo z czytaniem ze zrozumieniem, bo czytałeś, ale nie pojąłeś;
albo z pamięcią, bo przeczytałeś i zrozumiałeś ale zapomniałeś; albo jakiś inny, głębszy,
który sprawia, że postrzegasz rzeczywistość taką, jaką chcesz by była a nie taką, jaką
jest. Tak czy inaczej, stwierdziłem tylko coś obiektywnego, pewien fakt - problem jest.
A to nie jest atak ad personam - sprawdź w sieci na czym takie coś polega. Jeśli problem
ci nie przeszkodzi, oczywiście. No, ale teraz, gdy już zdajesz sobie sprawę z jego istnienia,
powinno być lepiej. Po twoim poście widać, że jeszcze nie jest, dlatego go zignoruję
i poczekam na nastepny. Ten następny, sensowny, pisany już bezproblemowo rozpoznam niechybnie
po tym, że na samym początku przeprosisz mnie za całą krytykę bezpodstawną, bo bazującą
na błędnym, urojonym przez ciebie założeniu.


Czy Ty w ogóle czytasz co piszesz? W tekście twierdzisz jedno, po czym w komentarzach mówisz o czym zgoła innym. To już zakrawa na problem dla psychologa. Przytoczyłem Ci cytaty z wypowiedzi, którą zręcznie zmanipulowałeś, jednak nadal nie odnosisz się do tego, tylko starasz atakować się moją osobę. Co z Tobą człowieku? Jesteś naprawdę aż tak marnym trollem i "dziennikarzyną", że nie potrafisz odnieść się do cytowanych argumentów?

Przeprosin domagam się od Ciebie i dziwię się, że moderator/Twój naczelny nie reaguje na to, co wyprawiasz. A cóż to jest?
1. Wycieczki osobiste względem czytelników oraz ubliżanie im.
2. Manipulowanie wypowiedziami.

To ostatnie co najmniej nie przystoi dziennikarzowi, a udowadniasz to w każdym poście, gdzie tniesz cytaty, aby Tobie było wygodnie. Twój "tekst" (cudzysłów zamierzony, bo wstyd coś takiego porównywać do wartościowego tworu dziennikarskiego) przeczytałem i zapoznałem się z Twoimi komentarzami, w których jednoznacznie przeczysz temu, co spłodziłeś. Cytaty masz powyżej. Poczekam aż się do nich odniesiesz, a do tego czasu ograniczę się do śledzenia i wypowiedzi w innym wątku, który zdaje się dotyczyć Twojej osoby ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64535&u=152).


I ponownie, do znudzenia, przytoczę Ci fragmenty, do których się odnosisz:

Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

Ale tekst jest dla tych, którzy nie grali w multi w podstawkę. Więc co to za różnica,
co się od niej zmieniło? Nie potrafisz zrozumieć takiej prostej rzeczy (napisanej wyraźnie
zresztą na samym początku tekstu), a zarzucasz mi brak rzetelności i słaby warsztat.


"Widać nie napisałeś, a ja, niestety, nie mam zdolności mentalnych umożliwiających odczytanie Twoich myśli. Dodatkowo w postach powołujesz się na totalnych laików w temacie SC2, a nie tylko wersji multi. Teraz nagle chodzi o osoby, które nie grały tylko w multi."

Poważnie przedstawić Ci rysunek? Swoją drogą rzeczowość iście świetna: odwoływanie się do jednego fragmentu postu, a pomijanie innych, w których są zarzuty również oparte na cytatach, tym razem z tekstu. Świetnie! Nie dziwię się, że popełniłeś taki przypadek, jak ten tekst, skoro sobie wybiórczo wybierasz tematy odpowiedzi/pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 07:22, Inferno0009 napisał:

> To tez typowe zachowanie ludzi z nizszych poziomow... Zreszta... po
> co mi uwaga osoby ktora "nie znam sie, ale i tak sie wypowiem"?

Z wypowiedzi Sławka
"(...) myślałem, że to tylko mną gardzicie za posiadanie innego zdania - ale nie, wy
gardzicie sobą nawzajem też, a wartość człowieka wyznacza jego skill i APM. Smutne. (...)"

Nawet jeśli ktoś jest na "niższym poziomie", nie znaczy, że dyskusja jest bez celowa.
Celem dyskusji jest przekonanie osoby drugiej do swojej racji. Dyskutowanie z osobą o
tym samym zdaniu do niczego nie prowadzi, tylko potwierdzacie swoje zdanie.



Niestety... mnie nie chodzilo o poziom gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 07:41, Hunter900MHz napisał:

> > To tez typowe zachowanie ludzi z nizszych poziomow... Zreszta... po
> > co mi uwaga osoby ktora "nie znam sie, ale i tak sie wypowiem"?
>
> Z wypowiedzi Sławka
> "(...) myślałem, że to tylko mną gardzicie za posiadanie innego zdania - ale nie,
wy
> gardzicie sobą nawzajem też, a wartość człowieka wyznacza jego skill i APM. Smutne.
(...)"
>
> Nawet jeśli ktoś jest na "niższym poziomie", nie znaczy, że dyskusja jest bez celowa.

> Celem dyskusji jest przekonanie osoby drugiej do swojej racji. Dyskutowanie z osobą
o
> tym samym zdaniu do niczego nie prowadzi, tylko potwierdzacie swoje zdanie.
>
>

Niestety... mnie nie chodzilo o poziom gry...


Wiem, ale tak fajnie pasował mi poziom tu i tu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 23:38, sebba99 napisał:

Wynika z prostego rachunku matematycznego - który o dziwo - wait for it... - nazywa sie
rachunkiem prawdopodobieństwa..... aaa.....


to ze grasz w kolko to samo to Twoja wina, a nie gry. kazda gra ma skonczona liczbe opcji jakie mozesz zagrac, nic w tym odkrywczego... ale przyszpanowales nowo poznanym zagadnieniem na matmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:32, KeyserSoze napisał:

ale jaką sztuką może być SC2? Sztuką sprzedania ludziom jeszcze raz dokładnie
tego samego, tak by się jeszcze cieszyli, że mogą to kupić?


niezły trolling bro, można nazwać starcrafa 2 sztuką gdyż posiada on pewne cechy które sztuce tak jak filmowi czy muzyce można przypisać. Dla jednych SC2 to życie dla innych tylko gra ale czego nie można powiedzieć o SC2 to, że sprzedają Ci coś jeszcze raz! No bez przesady, HotS przeszedł gruntowną przbudowe, od silnika graficznego po interfejs, na balansie i nowościach kończąc. W grze gdzie najmniejsza zmiana wpływa na balans gry w takim stopniu że pewne taktyki przestają mieć znaczenie to wprowadzenie chodźby jednej małej jednostki sprawia, że gra zmienia charakter na wielu polach rozgrywki. Tutaj nie ma miejsca na takie gadanie jak to Blizzard mało daje ponieważ już na samym początku było założenie, że dl a3 ras ma być taka iloś a taka jednostek i te nowe miały zastąpić stare. Tak właśnie zastąpić ale to gracze wykrzyczeli, że chcą je zostawić w grze więc Carrier czy Thor zostały ale to nie znaczy, że Blizzard zrobił mało, bo doprowadził te jednostki do stanu użytkowania przemeldowując Thora i zastanawiając się co zrobić z Carrierem. Po za tym jak byś przeczytał ostatni artykuł odnośnie zmian w becie HotSa to być wiedział ile jednostek przewinało się przez betę i ile zmian tam zaszło. Chyba żadna gra takich zmian nie przeszła w becie jak HotS, więc nie pisz głupot, że kupujesz drugi raz to samo. Najgorsze jest jednak to, że spora część osób próbuje Ci coś wyjaśnić a Ty dalej ciągniesz ten swój wózek i próbujesz wmówić ludziom, że masz racje. Tak się nie da rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo czasu to jak może być nuda jak mam taki zapiernicz by pierwszy atak zrobić jak najszybciej (u terran max około 6min 30 sekund bo potem przeciwnik może mieć już np. tanki w trybie siege które są około 7 minut). Jak cos po nie udanym ataku gra trochę zwalnia i zaczyna się nękanie i zbieranie armii. Nic dziwnego że autor dostawał po tyłku skoro spokojnie sobie przez 10 minut budował budynki ;D

Do autora: To gra/strategia czasu rzeczywistego a nie Smerfy, tu trzeba działać od początku na najwyższych obrotach bo inaczej kaplica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2013 o 10:01, megamocny872 napisał:

Najgorsze jest jednak to, że spora część osób próbuje Ci coś wyjaśnić a Ty dalej ciągniesz
ten swój wózek i próbujesz wmówić ludziom, że masz racje. Tak się nie da rozmawiać.


Bo to autor tylko z innego konta ;P bo za duży atak na brak profesjonalizmu był i nie miał kto go bronić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2013 o 02:54, KeyserSoze napisał:


Faktycznie, bardzo mi przykro - doprowadziłem do tego, że ludzie z tego forum okłamują
się wzajemnie i samooszukują, że będzie jeszcze jakiś multi w WoL po premierze HotS.
Nie, nie będzie. Wszyscy programerzy pójdą w HotS. Wszystkie turnieje - HotS. Wszystkie
casty i streamy - HotS. Wszyscy, którzy chcą na choćby w połowie poważnie grać - HotS.
A gwóźdź do trumny to też balans, który pójdzie w HotS. Wszystkie nowe patche, wszystkie
zmiany, będą robione pod kątem HotS, bo Blizz musi brać pod uwagę nowe jednostki. Ale
te same zmiany będą też dotyczyć WoL, bo przecież nie będą robić dwóch zestawów patchy,
nie? Więc w WoL będą zmiany, które rozwalą całą grę, bo są obliczone na jednostki, których
w WoL nie będzie. Albo to, albo patchy do WoL w ogóle nie będzie. Tak czy tak, grać będzie
można, ale to już będzie martwa gra w porównaniu z tym co było. Jak gość po lobotomii
- niby żyje, ale co to za życie. Po premierze HotS WoL zmieni się w warzywo. I dlatego
każdy musi kupić HotS, albo przestaje się liczyć. To zabawne, że jest tu aż tylu znawców
SC2, a żaden tego nie zauważył. Kiepscy znawcy? Albo nie chcą do siebie dopuścić prawdy,
jak ci z forum... Żal ich trochę...


Kolejna bzdura. WoL ma OSOBNY BALANS, żadne zmiany balansu HOTS nie będą wpływały na WoL. Zresztą już teraz to widać - w HotS inny jest Reaper, Hydralisk itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku, przy okazji premiery WoL skutecznie zniechęcił mnie pan do zakupu tej gry - przeczytałem pana recenzję i wypowiedzi w programie zmieszczonym na stronie gamecorner.

Twierdził pan iż SC2 jest grą niszową i nowi gracze napotkają scianę z graczy z 10 letnim doświadczeniem i nie będą mieli prawa dobrze bawić się przy nowy wówczas produkcie Blizzarda.

Na szczęscie mój błąd naprawiła moja dziewczyna która kupiła mi SC2 na urodziny (miałem wtedy 15 lat).

Nie mając doświadczenia z sc/bw krok po kroku wchodziłem w świat tej gry. Najpierw skończyłem kampanię, potem grałem na AI, 4/4, 3/3 w końcu 2/2 i 1/1.

Nie napotkałem żadnej sciany a jedynie grę która do tej pory stawia przede mną nowe wyzwania i daje satysfakcję jakiej nie dała mi do tej pory żadna inna gra.

Wbrew temu co pan napisał system przydzielania oponentów działa w WoL znakomicie i tak też będzie działał w Hots.

Czytając pana "recenzję" odniosłem wrażenie iż jest ona tylko nastawiona na wzniecenie takiej samej dyskusji jaka odbyła się przy okazji pana artykułu na gamecornerze.

Trzeba przyznać iż ta sztuka się udała, ludzie komentują wkurzają się, pan zgrywa znawcę nie mając pojęcia o temacie.

Przy okazji receznji LoL napisał pan że wsyzscy ci gracze nie mogą się mylić. To jak jest w przypadku Sc2? Wszyscy dali się nabrać tylko nie Sławomir Serafin?

Kolejną rzeczą jest pana sposób odnoszenia się do czytelników - napisał pan że ma pan kilkanascie lat doswiadczenia w pisaniu recenzji - dziwi mnie że pana dotychczasowi pracodwacy nie zwrócili uwagi na ewidentny brak kultury ,ewidentne braki w znajomości słowa pisanego oraz brak profesjonalizmu i obiektywizmu:/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos dziwne ze nikt z konkurencji (nie tylko w Polsce) czy to na GOL, czy na Imperium Gier, Rock Paper Shotgun czy jeszcze innych portalach nie podziela jego zdania odnosnie WOL czy HOTS''a... O podejsciu do tematu i analizy materialu nawet nie mowiac... Szczegolnie polecam przeczytac artykul o HOTS na GOL - tam przynajmniej widac ze przylozono sie do pracy...
A Slawek ? Slawek ciagle probuje "robic ludzi w człona"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2013 o 19:52, Steelshadow napisał:

Różnice będą od razu widoczne dla wszystkich którzy spędzili przy grze w multi więcej
niż 50 godzin, nie tylko dla pierwszych 200.


Nie twierdzę, że różnicę nie będą widoczne, nie o to chodzi. Zdaje się, że balans gry jest robiony pod kątem graczy profesjonalnych, bo tam są turnieje, streamy, oglądalność, sponsorzy i kasa. Ta część ogółu graczy liczy się najbardziej jeżeli chodzi o zmiany w rozgrywce.

Dnia 06.01.2013 o 19:52, Steelshadow napisał:

Kolejna bzdura. WoL ma OSOBNY BALANS, żadne zmiany balansu HOTS nie będą wpływały na
WoL. Zresztą już teraz to widać - w HotS inny jest Reaper, Hydralisk itd itp.


Czyli gracze HotS nie będą mogli grać z graczami WoL? Czy będą mogli ale będą dysponować jednostkami o różnej charakterystyce? Jak to w końcu jest?

Dnia 06.01.2013 o 19:52, Steelshadow napisał:

BTW: ekonomia zaraz po zabijaniu? Co z tego ze zabijesz oddzial rzolniezy jak na jego
miejsce ekonomia wrzuci 3 oddzialy? Wiec jest chyba na odwrot... no ale nie rozumiejac
tego nie umie sie niestety grac w Starcrafta ;)


WOT?! 0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 11:35, fenr1r napisał:

Czyli gracze HotS nie będą mogli grać z graczami WoL? Czy będą mogli ale będą dysponować
jednostkami o różnej charakterystyce? Jak to w końcu jest?



Gracze HotSa i WoLa będą mieli osobne mutli to chyba logiczne. Jak mają grać gracze WoLa i HotSa w to samo sroko jednostki będą inne ? HotS to będzie osobna gra ale wymagająca podstawki. Nie można połączyć tych dwóch ladderów bo mają różny balans i różne umiejętności jednostek. WoL będzie osobno rozwijaną grą dla tych którzy chcą w niech grać, ale jak zagrałem pare meczy w HotSa to już nie chcem wracać do WoLa. HotS moim zdaniem przybliża się do BroodWara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 11:35, fenr1r napisał:


> Różnice będą od razu widoczne dla wszystkich którzy spędzili przy grze w multi więcej

> niż 50 godzin, nie tylko dla pierwszych 200.

Nie twierdzę, że różnicę nie będą widoczne, nie o to chodzi. Zdaje się, że balans gry
jest robiony pod kątem graczy profesjonalnych, bo tam są turnieje, streamy, oglądalność,
sponsorzy i kasa. Ta część ogółu graczy liczy się najbardziej jeżeli chodzi o zmiany
w rozgrywce.


Jaki sens robienia balansu pod graczy nie profesjonalnych? Tam wszystko jest imba...

Dnia 07.01.2013 o 11:35, fenr1r napisał:

> Kolejna bzdura. WoL ma OSOBNY BALANS, żadne zmiany balansu HOTS nie będą wpływały
na
> WoL. Zresztą już teraz to widać - w HotS inny jest Reaper, Hydralisk itd itp.

Czyli gracze HotS nie będą mogli grać z graczami WoL? Czy będą mogli ale będą dysponować
jednostkami o różnej charakterystyce? Jak to w końcu jest?

Hots z Hotsem, WoL z Wolem, miedzy platformowe to najwyzej chatowanie, no chyba ze nas zaskoczą ale wątpie... :> gz spostrzegawczosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedzie identycznie jak we wszystkich poprzednich grach blizzarda. Po dokupieniu dodatku po uruchomieniu gry wybierasz czy chcesz grac w podstawke czy w dodatek. Jesli chcesz grac np. z kumplem ktory nie ma dodatku to wybierasz ze grasz w podstawke i jedziecie z koksem, jak byscie oboje mieli WOL. Jesli za to wybierzesz ze grasz w HOTS''a to bedziesz gral z ludzmi ktorzy tez go posiadaja. Caly system rozgrywek (ladder, customy, unranked) jest oddzielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - redaktor Serafin zapewnił gram.pl zwiększony ruch na stronie, jednak radziłbym się zastanowić jak długo pan Sławek może jechać na trollowaniu i wzniecaniu kłótni swoimi pseudo recenzjami oraz jak wpłynie to na wiarygoność waszego portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby redakcja gram.pl nie znała dotychczasowej twórczości red. Serafina i nie czytała jego paszkwila na temat WoL, tak więc umożliwienie mu opisywania bety HoTs było najprawdopodobniej zamierzonym zabiegiem ze strony Gram.pl. Z góry było wiadomo co pan Serafin napisze o grze wyprodukowanej przez znienawidzonego Blizzarda, w dodatku grze która pokazała jego ukochanemu DoW II miejsce w szeregu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytyka krytyką, ale nie musisz używać słów wulgarnych oraz obrażać innych osób w tym przypadku autora, w związku z powyższym nakładam karę w wysokości Degrad -1, jeśli raz jeszcze kogoś obrazisz bo nie zgadzasz się z tą osobą, na konto nałożymy bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 13:21, Isildur napisał:

Krytyka krytyką, ale nie musisz używać słów wulgarnych oraz obrażać innych osób w tym
przypadku autora, w związku z powyższym nakładam karę w wysokości Degrad -1, jeśli
raz jeszcze kogoś obrazisz bo nie zgadzasz się z tą osobą, na konto nałożymy bana.


Szybkie pytanie isildur. Czy redaktorzy mogą dostać degrada za chamskie / nie kulturalne / obrażające wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 13:48, Neleron napisał:

Szybkie pytanie isildur. Czy redaktorzy mogą dostać degrada za chamskie / nie kulturalne
/ obrażające wypowiedzi?


Jeśli treść newsa bądź wypowiedzi w jakiś sposób kogoś obrażają, to zgłaszajcie to na ekipa[at]gram.pl , tylko uzasadnijcie swoje zgłoszenia ;)

za [at] - wiadomo co wstawić? ;]

EDIT:

Przejrzę wszystkie posty w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 13:50, Isildur napisał:

> Szybkie pytanie isildur. Czy redaktorzy mogą dostać degrada za chamskie / nie kulturalne

> / obrażające wypowiedzi?

Jeśli treść newsa bądź wypowiedzi w jakiś sposób kogoś obrażają, to zgłaszajcie to na
ekipa[at]gram.pl , tylko uzasadnijcie swoje zgłoszenia ;)

za [at] - wiadomo co wstawić? ;]


Napewno zdajesz sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź na moje pytanie .
Odpowiedź brzmi TAK / NIE.

----
Żeby nie było offtopu:

Nie oszukujmy się, SC II, a zwłaszcza dodatek nie jest arcydziełem strategii.
W mojej opinii, dodatek jest co najwyżej świetnie wykonaną rzemieślniczą robotą.

Praktycznie większość strategii wprowadza w dodatkach dodatkowe jednostki.. ale wprowadzają także nowe rasy, tryby, przedmioty - cokolwiek. Wszystko to zmienia balans.
Wysławianie dodatku tak jakby gra była genialna, za fakt wprowadzenia kilku nowych jednostek jest nieporozumieniem.
Prawdopodobnie itak mimo wszystko zakupię dodatek, pogram w kampanię i trochę w multi - jednak nie sądzę, żeby gra zasługiwała na notę wyższą niż 8/10 lub dla ,,fanatyków" 8.5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować