Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo technologii Illumiroom zaprezentowane na targach CES 2013

19 postów w tym temacie

Adam Berlik

Illumiroom to, można rzec, technologia przyszłości. Pozwala ona, za pomocą specjalnego projektora i Kinecta, na wyświetlanie obrazów pochodzących z gry nie tylko na telewizorze, ale i na pozostałych obiektach znajdujących się w pomieszczeniu.

Przeczytaj cały tekst "Demo technologii Illumiroom zaprezentowane na targach CES 2013" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda interesująco, ale faktycznie ciężko powiedzieć, czy sprawdzi się to w praktyce. 3d jakoś furrory nie zrobiło. Projekt chyba panasonica z różnokolorowymi światłami, podmuchami i różnymi zapachami (w przypadku horrorów smrodami:) też jakoś nie wyszedł na światło dzienne. Ale dobrze, że trwają prace nad czymś oryginalnym i wykraczającymi poza ramy obecnego kształtu elektronicznej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niepotrzebny bzdet ktory jak 3D nie urwie nam d#$y. zreszta jestem posiadaczem i fanem PS. Ale milo ze microsoft wydaje pieniadze i traci czas na niepotrzebne bajery.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niepotrzebny bzdet ktory jak 3D nie urwie nam d#$y. zreszta jestem posiadaczem i fanem PS. Ale milo ze microsoft wydaje pieniadze i traci czas na niepotrzebne bajery.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto pamięta jak pokazano kinect: Project Natal i jak się skończyło jak trafiło do sklepów ten wie, że to też tak może się skończyć... Microsoft jest dobry w robieniu takich filmików ale efekt końcowy może BARDZO odbiegać od tego co teraz pokazują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny niepotrzebny bzdet ktory jak 3D nie urwie nam d#$y. zreszta jestem posiadaczem
> i fanem PS. Ale milo ze microsoft wydaje pieniadze i traci czas na niepotrzebne bajery.Pozdrawiam
Nie byłbym taki pewny ;)
3D od początku mnie nie rajcowało, a to po prostu jest super! Patrząc po komentach na YouTubie, nie tylko ja tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ja pamiętam jaki był Hype gdy M$ pokazał Kinect i Natal. Rzeczywistość okazała się, jak zwykle w przypadku tej korporacji, żałośnie i przykro brzydka. Choć pomysł świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nikt nie zauważył "wspaniała" technologia polega na podłączonym projektorze (raz pod nogami, raz nad głową) użytkownika, reszta to zwykłe efekty dorabiane do filmu propagandowego. Zabawę z projektorem to już tysiące ludzi uskutecznia od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale... czemu to ma w zasadzie służyć? Przyznam, że mi od oglądania tego spotu się niedobrze robiło - jak cały pokój się ruszał. Z takim FoV parę minut i leżysz na podłodze próbując ogarnąć gdzie jest góra a gdzie dół. Także imho kolejny gadżet do kolekcji "fajne, ale na co to komu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, niestety nie wiem kto by rachunki za to placil, juz pomijam fakt ceny calego setup''u ktory pewnie by sie liczyl w dziesiatkach tysiecy dolarow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czemu to jest lepsze, od powieszenia białego ekranu na ścianie i grania na samym projektorze? Różne elementy wystroju pokoju nie będą przebijać się przez obraz i ekran będzie jednolity. Po co mały mocno świecący telewizor i kiepska otoczka wokół niego? Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3D chyba jednak trochę lepsze...Sam niewiem czy bym patrzył na karabin w telewizorze czy pod telewizorem. Efekt z padającym w domu śniegiem jednak bardzo mi się spodobał. Gdyby nad tym trochę popracowac można by wymyślic coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile z tego filmu to jedynie "wizja" i jak to się będzie miało do rzeczywistości. Jak już wcześniej pisano, Kinect (wczesny Natal) według pierwszych prezentacji miał być 8 cudem świata, a jak to wyszło w rzeczywistości to wszyscy wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować