Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zrezygnuje z DualShocka w PS4?

27 postów w tym temacie

Mała uwaga: wysłużonym, nie zasłużonym. Co do newsa. z jednej strony można się było tego spodziewać. Wszyscy chcą w jakimś stopniu naśladować Nintentdo, ale kompatybilność z Vitą to też dobry pomysł. W PS3 przyszedł dosyć późno (w końcu Vita wyszła stosunkowo późno) i skoro działał, dziwne by było porzucenie tak dobrego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DualShock nigdy nie leżał mi w dłoni. Za mały, za lekki - wydawał się jedynie kawałkiem plastiku. Ucieszyłem się kiedy zobaczyłem tego newsa, bo konsola Sony jest u mnie skreślona właśnie z powodu kontrolera. Ciekawe tylko czy ten nowy będzie na tyle wygodny, by odwrócić się od nowego xboksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat obecny Dualshock jest w sam raz,ale zmiany zawsze się przydadzą.Za to pad od Xboxa 360 nie leżał mi ani trochę,ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po używaniu 15 lat używania padów Sony poczułem gigantyczną ulgę biorąc w dłonie pada do X360. W tej chwili pad Sony wywołuje mnie mnie wrażenie "odpustowej zabawki".
Japońskie rączki są mniejsze od naszych i póki byłem małym brzdącem to mi w ogóle nie przeszkadzało ;)
Mam nadzieje, że popracują nad ergonomią bo Sony w ogóle pomija ten aspekt (chociaż DS był naprawdę udanym padem jak na moment wyjścia). Cały czas mam jeszcze PSP FAT i głowie się niesamowicie jak można było zapomnieć o wygodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze używałem pada od playstation i nic mi w nim nie przeszkadzało, np. pad od xklocka kompletnie mi nie przypadł do gustu, ręka mi się jakoś przy nim męczyła, a teraz chcą mi tu zmieniać pada. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj- coraz głośniej o nowych konsolach, coraz więcej plotek: hype zaczyna się rozkręcać podczas tych mroźnych dni !)
Noale skoro już jest news, to można sobie pogdybać: JA Vity nie mam, ale IMO pomysł z "poszerzeniem" zakresu padów na wzór Vity, czyli dodanie jakichś dodatkowych guziczków, panelów, czy innych ekranów może się chyba udać. Oczywiście oby tylko nie przekombinowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Byle nie było takiego cuda jak w WiiU, który działa bardzo krótko. Wygląda na to, że
> trzeba będzie z konsolą kupować dodatkowo pad.

A PS Vita to niby ile trzyma? I nie krótko, bo trzyma 3h. To bardzo dobry wynik. Przynajmniej wiadomo, że po tym czasie czas najwyższy sobie zrobić przerwę a nie grać 25h na dobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie poszli w kierunku pada xboxa. Dual Shock idealnie leży w moich dłoniach i gwarantował wygodę nawet przy bardzo długich sesjach. Prawdą jest, że mam małe dłonie i to może mieć wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię dualshocka, ale nic nie trwa wiecznie. Może następca będzie lepszy? Wkurzyłbym się gdyby zmiana wyszła na gorsze. Dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie na rynek więcej niż jeden model pada, wtedy można by sobie wybrać który komu bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 16:27, Fatal-X napisał:

Ja tam lubię dualshocka, ale nic nie trwa wiecznie. Może następca będzie lepszy? Wkurzyłbym
się gdyby zmiana wyszła na gorsze. Dobrym rozwiązaniem byłoby wrzucenie na rynek więcej
niż jeden model pada, wtedy można by sobie wybrać który komu bardziej pasuje.


Marce na pewno by się to nie przysłużyło. Playstation i Sony to dualshock, dualshock to Sony i Playstation. Pad ma być integralną częścią konsoli, nie ma szans na kilka modeli (chyba, że mowa o jakichś dodatkowych nakładkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej powodów, żeby nie kupować PS4 ...
ja bardzo lubię pad od PS3 i nie znoszę tego od X360, ale to jego muszę używać częściej na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2013 o 14:56, TobiAlex napisał:

A PS Vita to niby ile trzyma? I nie krótko, bo trzyma 3h. To bardzo dobry wynik. Przynajmniej
wiadomo, że po tym czasie czas najwyższy sobie zrobić przerwę a nie grać 25h na dobę...



Wiesz jak dla mnie 3 godziny to krótko, poza tym jak ktoś będzie chciał grać 25h na dobę to równie dobrze może to robić z podłączonym kablem od ładowarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobrze, DS3 uważam za porażkę. Ma wady jak każdy pad, ale wykonania cyfrowych spustów (które często niechcący się wciska) i ciągle ześlizgujących się z kciuków gałek analogowych wybaczyć nie można, całkowicie dyskwalifikują one ten pad jako coś wygodnego i niezawodnego. Z resztą w ogóle nie wiele nowego wprowadził, niemalże bezużyteczny żyroskop i bezprzewodowość to za mało, ja czekam na coś co pozwoli mi celować z tak samą precyzją jak myszka (co za tym idzie czas porzucić schemat z dwoma analogami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować