Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Jako że w Bg2 tb gram od niedawna (a gra leży u mnie od premiery :p) więc niech mi ktoś wytłumaczy co dodają mody (domyślam się że pewnie dodatkowe questy i zapewne postaci mogą osiągac wyższe levele ale po co to wszystko? dla mnie świat gry jest ogromny :D) ? Czy warto je zdobyc i czy ewentualnie instalowac od razu czy lepiej na począdku przejśc podstawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:39, Noirr napisał:

> Niech ktoś mi opowie o Banter Packu. Które postacie dostały najwięcej banterów?


generalnie banterow jest mnostwo dla kazdej postaci, nie mam pojecia ktora ma najwiecej,
w sumie i tak nie ma to znaczenia przy takiej ich ilosci. kazda postac ''mowi'' w sposob
dla siebie charakterystyczny, z odpowiednim akcentem i manierami, znajdzie sie nawet
miejsce na nowe romanse. postacie opowiadaja wiecej o swojej przeszlosci, nawet ciekawe
opowiastki:) mankament - sa po angielsku, no chyba ze jest juz spolszczenie, bo ostatnio
nie jestem na czasie jesli chodzi o mody.

Hm , a rozmawiamy o tych samych banter packach? Ten o który pytam jest chyba po polsku -
http://hrothgar.webd.pl/wieza/?go=banterpacks
Jak o tym mówimy , to z kim można romansować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:55, Alien1981 napisał:

....


heh ale pytanie. przeczytaj kilka (nascie) stron poprzednich a mniej wiecej bedziesz miec pojecie:D generalnie mody dodaja wszystko. scalaja obie czesci, dodaja nowe przedmioty, questy, lokacje, rozmowy, ai npc i potworow, wprowadzaja poprawki do mechaniki i systemu itp itd. na poczatku lepiej przejdz podstawe, najlepiej ze dwa, trzy razy, zeby sie juz dobrze ograc, poznac kilka trickow itp bo mozesz miec troche problemow z modami ktore wprowadzaja utrudnienia. jednak jak juz poznasz baldura troche to mody staja sie wrecz niezbednikiem, bo gra z czasem staje sie troche za prosta, a tak jest, mozna rzec, wiecznie zywa i urozmaicona:)

Asthariel - ja mowie o banter packu autorstwa cmorgana, mozna romansowac z viki(w pierwszej czesci), branwen, dynaheir, postaciami z modow, czasem nawet z dwiema naraz, o ile nie rywalizuja ze soba:D

edit: nie mowimy o tym samym, ale podejrzewam ze tamten dodaje mniej wiecej to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 19:55, Alien1981 napisał:

Jako że w Bg2 tb gram od niedawna (a gra leży u mnie od premiery :p) więc niech mi ktoś
wytłumaczy co dodają mody (domyślam się że pewnie dodatkowe questy i zapewne postaci
mogą osiągac wyższe levele ale po co to wszystko? dla mnie świat gry jest ogromny :D)
? Czy warto je zdobyc i czy ewentualnie instalowac od razu czy lepiej na począdku przejśc
podstawe?

Na początek polecam -
Item Upgrade - nowe przedmioty do złożenia z części
BG trilogy - żebyś od razy grał w jedynkę , potem w dwójkę
Solaufein , Xan - nowi NPC (postacie do przyłączenia)
Ease of Use - mnóstwo usprawnień i ułatwień , sam możesz wybrac które chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgranie na twardego nic nie dało, do tego odkryłem, że link do dodatków BG1 też nie działa ;-/
Właśnie zainstalowałem BG1 z wersji 5CD i kopiuje wszystkie płyty do folderu z grą, mam nadzieję, że to uchroni mnie przed zmienianiem płyt ;-) aż się boję instalować BG2 o modach nie wspominając :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:40, sodolis napisał:

...


przede wszystkim zainstaluj obie gry w pelnej instalacji. raz ze jest to wymagane do bgt, a dwa ze wtedy nie musisz kopiowac wszystkich plyt, bo gra bedzie wymagac tylko jednej, dowolnej w napedzie, co w praktyce przeklada sie na mniej zajetego miejsca niz jakbys mial skopiowane wszystkie plyty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:46, Noirr napisał:

> ...

przede wszystkim zainstaluj obie gry w pelnej instalacji. raz ze jest to wymagane do
bgt, a dwa ze wtedy nie musisz kopiowac wszystkich plyt, bo gra bedzie wymagac tylko
jednej, dowolnej w napedzie, co w praktyce przeklada sie na mniej zajetego miejsca niz
jakbys mial skopiowane wszystkie plyty:D

W jedynce mam trzy opcje instalacji minimalną, Zalecaną i dowolną, wybrałem Zalecaną mam nadzieję, że to równa się Pełna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:57, sodolis napisał:

...


nie. obok w okienku masz napisane ile bedzie zajmowac na dysku. zalecana to cos kolo 800 mega, dowolna zajmuje do 2 giga wiec to jest raczej pelna. wybierasz dowolna i zaznaczasz po prostu wszystkie opcje do instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci jeszcze nigdy nie miałem tylu problemów z zainstalowanie gry ;-/ szok
Teraz już jakoś idzie ale co krok to jakaś zagwozdka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Instalujesz antyk na dobrym kompie, to czego sie spodziewac xD
Skombinuj pentka 500 to pojdzie jak rakieta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać jak się nazywa kamień, który otwiera portal z 3 poziomu na czwarty poziom w Twierdzy strażnika? Bo myślałem , że zdobyłem ten kamień ale i tak nie mogę przejść... więc może to nie ten? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 13:25, patryk1605 napisał:

Czy możecie mi podać jak się nazywa kamień, który otwiera portal z 3 poziomu na czwarty
poziom w Twierdzy strażnika? Bo myślałem , że zdobyłem ten kamień ale i tak nie mogę
przejść... więc może to nie ten? ;>

uj uj najpierw powiedź co było na 3 poziomie , bo juz nie pamiętam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do portalu z 3 na 4 poziom Twierdzy Strażnika jest berło które znajdujesz w komnacie do której na samym początku ucieka elf Yakman (pierwsza komnata na południe od tej do której przybyłeś z 2 poziomu). Aby naprawić to berło musisz też znaleźć 3 klejnoty które są rozsiane po całym labiryncie: jeden ma przy sobie grupa Tanar''ri, drugi jest w posiadaniu Baatezu a trzeci jest u Kambiona którego znajdziesz w ostatniej komnacie labiryntu (tam też jest portal prowadzący na 4 poziom).
Aby przejść ten labirynt i skompletować wszystkie 3 klejnoty zabierz i przeczytaj dziennik Yakmana - są tam zawarte wskazówki których wyjść powinieneś używać w kolejnych komnatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 13:25, patryk1605 napisał:

Czy możecie mi podać jak się nazywa kamień, który otwiera portal z 3 poziomu na czwarty
poziom w Twierdzy strażnika? Bo myślałem , że zdobyłem ten kamień ale i tak nie mogę
przejść... więc może to nie ten? ;>

zawsze możesz zasięgnąć do poradnika , który jest w dodatkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2008 o 13:53, Aragloin napisał:

zawsze możesz zasięgnąć do poradnika , który jest w dodatkach..


W jakich dodatkach? Ja kupiłem razem z dodatkiem i żadnego poradnika tam nie było co by mówieł kawałek po kawałku jak co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 13:56, Wintesun napisał:


> zawsze możesz zasięgnąć do poradnika , który jest w dodatkach..

W jakich dodatkach? Ja kupiłem razem z dodatkiem i żadnego poradnika tam nie było co
by mówieł kawałek po kawałku jak co zrobić.

mówię o rubryce DODATKI w menu gry przy autostarcie..W sadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz na niej użyć zaklęcia "Zamiana kamienia w ciało" (czar maga z 6 poziomu) - to przywróci postać do życia, potem musisz jedynie z nią porozmawiać i z powrotem przyłączyć ją do drużyny.

EDIT:
Co do broni to już zależy od tego w czym specjalizuje się postać którą zamierzasz w nie uzbroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 10:52, Budo napisał:

Instalujesz antyk na dobrym kompie, to czego sie spodziewac xD
Skombinuj pentka 500 to pojdzie jak rakieta :D

W domu mam jeszcze części od swojego starego kompa Duron 1200, 2x128MB RAM i GF2 400 ;-D
Kiedyś poszedłem do komisu, bo chciałem kupić jakieś stare części, siostra na informatykę do prezentacji potrzebowała, to dali mi między innymi Celerona 550 za darmo, bo już nie mieli gdzie tego złomu trzymać ;-D

Jakieś 45 minut już klikam "rzut kośćmi" i daje sobie spokój mam 90 jak na Druida to i tak chyba nieźle ;-D

PS. Masz laptopa ze sobą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie piątek po pracy :D Moja dróga połowa jest na uczelni więc ja mogę spokojnie pograć w Bg2 :p. Przyłączyłem do drużyny Valygar''a i chciałem się dowiedzieć czy można mu założyć jakąś inną zbroję, bo wszystkie które mam u niego w plecaku są podświetlone na czerwono. Co prawda moim zdaniem jego zbroja jest dobra ale pytam z ciekawośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować