Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2007 o 00:37, Mistic napisał:

Zależy które npc. Np. Montaron głos ma, ale angielski, mimo to jego głos wymiata :P Szczególnie
jak się wkurza ^^ Eh, teraz widze jak polska wersja z lekka zatraciła klimat tłumacząc całą
gre, nawet podkładając głosy ;)


Wiesz, ostatnio próbowałem znaleźć BG2 i 1 po Angielsku, ale nic z tego. Chciałem poczuć jaka ta gra miała być na prawdę. Angielski nie sprawiłby mi problemu, ostatnimi laty nawet się nie orientuję kiedy zaczynam czytać po Angielsku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 01:41, hito_kun napisał:

Chyba żartujesz? Właśnie to polskie głosy są znacznie lepsze niż ich angielskie odpowiedniki.
Ściągnij sobie to
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/JonBGII.rar
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/Aran.zip
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/Sarevok.zip
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/BG2soundsets-All16NPCs.zip
odsłuchaj sobie w Baldurze i sam powiedz, które głosy brzmią dla Ciebie lepiej. IMO polonizacja
wypadła lepiej niż oryginał.


No wiesz, to tylko pokazanie części plików dźwiękowych. A przecież, żeby ocena była coś warta trzeba by przejść całą grę po polsku i angielsku, nie ma innej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągniesz sobie jakieś mody typu TDD lub DSotSC w wersji nie-Weidu to będziesz miał angielską wersję (poza głosami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka klasą gra się Waszym zdaniem najciekawiej , oczywiście w takiej perspektywie , że przechodzi sie pierwszą część i eksportuje postac do dwójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 09:03, cmurder napisał:

jaka klasą gra się Waszym zdaniem najciekawiej , oczywiście w takiej perspektywie , że przechodzi
sie pierwszą część i eksportuje postac do dwójki


Dla początkującego gracza w BG1 poleciłbym wojownika, potem gdy już nabędziesz trochę umiejętności, zrobić multi klasowca np. mag/wojownik, gra się nim bardzo przyzwoicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 01:59, hito_kun napisał:

Jeżeli ściągniesz sobie jakieś mody typu TDD lub DSotSC w wersji nie-Weidu to będziesz miał
angielską wersję (poza głosami).


Tak zrobiłem z TDD i efekt nie był zadowalający pod względem modu, więc nie wypalił. A poza tym przecież prawimy również o dźwiękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 09:03, cmurder napisał:

jaka klasą gra się Waszym zdaniem najciekawiej , oczywiście w takiej perspektywie , że przechodzi
sie pierwszą część i eksportuje postac do dwójki

Tak jak reaven1 polecił bym multi klasowca, ale wojownik/złodziej/mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2007 o 12:35, balduran2 napisał:

Tak jak reaven1 polecił bym multi klasowca, ale wojownik/złodziej/mag.


Hmmm na sam początek gry w jedynkę multi M/W/Z to samobójstwo... lepiej niech zacznie grać wojownikiem w jedynkę a potem multi zrobi do dwójki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 12:39, reaven1 napisał:

Hmmm na sam początek gry w jedynkę multi M/W/Z to samobójstwo...

Nie prawda - ja grałem i jakoś przeżyłem.
Ale jeśli cmurder jest początkującym graczem BG, to faktycznie - może mieć problemy i to nawet duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 14.05.2007 o 12:47, balduran2 napisał:

Ale jeśli cmurder jest początkującym graczem BG, to faktycznie - może mieć problemy
i to nawet duże.


I o tym właśnie piszę, nie powinien jako początkujący gracz od razu być rzucany na głęboką wodę, gra wieloklasowcem i odpowiednie rozdysponowanie jego statów to rzecz dla doświadczonego gracza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grać w BG1 wojownikiem, a w 2 zrobić z niego kensai i dualować na maga. Dzięki temu gra się łatwo, przyjemnie i poznaje się tajniki rozwijania postaci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 13:12, hito_kun napisał:

Najlepiej grać w BG1 wojownikiem, a w 2 zrobić z niego kensai i dualować na maga. Dzięki temu
gra się łatwo, przyjemnie i poznaje się tajniki rozwijania postaci:)

To mi nowości nie powiedziałeś:P przeczytaj dwa posty wyżej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gratulacje hito_kun. Komu jak komu ale tobie wyjazd do Tokyo [Nippon wow!] się należał!
2. Ja właśnie teraz gram jedynkę wojownikiem, a w 2 chce go kensaiem zrobić i razem z Kachiko będziemy siepać wszystkich złych ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tego moda z tym yoshimo i z ta jego miloscia i jak mam go zainstalowac?? Rozpakowalem to na pulpicie i jest jaklies 8 folderow i jakis plik co mam z tym wszystkim zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:52, Piciulec napisał:

mam tego moda z tym yoshimo i z ta jego miloscia i jak mam go zainstalowac?? Rozpakowalem to
na pulpicie i jest jaklies 8 folderow i jakis plik co mam z tym wszystkim zrobic??


Przenieś wszystko do katalogu z grą, np.: C:/Program Files/Bioware/BG II/ i tam odpal aplikację (nazwa zakończona jest ".exe"), ta która w nazwie ma też Setup. Wtedy otworzy się okno dialogowe, gdzie będziesz mógł wybrać język i wszystkie komponenty. Jeśli masz wersję nie-weidu, to przenieś pliki do katalogu z grą i odpal aplikację .exe i zrób wszystko co napisze Ci instalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 16:01, Icestalker napisał:

> mam tego moda z tym yoshimo i z ta jego miloscia i jak mam go zainstalowac?? Rozpakowalem
to
> na pulpicie i jest jaklies 8 folderow i jakis plik co mam z tym wszystkim zrobic??

Przenieś wszystko do katalogu z grą, np.: C:/Program Files/Bioware/BG II/ i tam odpal aplikację
(nazwa zakończona jest ".exe"), ta która w nazwie ma też Setup. Wtedy otworzy się okno dialogowe,
gdzie będziesz mógł wybrać język i wszystkie komponenty. Jeśli masz wersję nie-weidu, to przenieś
pliki do katalogu z grą i odpal aplikację .exe i zrób wszystko co napisze Ci instalator.


tylko ze tu wlasnie nie ma zadnego setup jest 8 folderow i jakis plik i read me:P i to wszystko mam przensie bo folderu bg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:52, Piciulec napisał:

mam tego moda z tym yoshimo i z ta jego miloscia i jak mam go zainstalowac?? Rozpakowalem to
na pulpicie i jest jaklies 8 folderow i jakis plik co mam z tym wszystkim zrobic??


Najlepiej od razu rozpakować całą zawartość pliku do folderu z grą... potem uruchamiasz aplikacje z końcówką "exe" może ona zawierać część nazywy moda i dopisek setup:) potem pójdzie już z górki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować