Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2007 o 17:42, hito_kun napisał:

Gdyby KTOKOLWIEK wiedział, że tak będzie:) Jakbym wtedy przypuszczał, ze ludzie tak się na
BG rzucą to bym spokojnie zainwestował 4 stówki w Baldury z NEK, żeby po tych kilku latach
wyciągnąć z frajerów 2-3 razy tyle:)

No Ja pamiętam jak jeszcze 4 miechy temu jeden koleś wystawił na Allegro 50 egzemplarzy gry po 19,99.... stary jak się wszyscy na to rzucili, drugiego dnia już wszystkie były wykupione, ludzie brali po 3- 4 gry :P nawet Ja dałem się skusić;P Gdybym tylko wiedział to od razu bym 10 sztuk wziął:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zna jakąś dobra solucie do 1 i 2 części Baldur''s Gate wraz z dodatkami? Od pewnego czasu wracam do starych gier i teraz przyszła kolej na nie :) (najlepiej zęby były PL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:29, hito_kun napisał:

Może i nie po polsku, ale najdokładniejsze, jakie można znaleźć.
BG1 http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/75251/2456
BG2 http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/258273/34147

Hoho, komuś to się chciało. Ja tam wole bez poradnikow. Jest to jedna z nielicznych gier, w ktorych wole pomyslec 3 godziny nad rozwiazaniem niz lookac do solucji. To chyba o czyms swiadczy

P.S. Gratuluje delegata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:44, reaven1 napisał:

No Ja pamiętam jak jeszcze 4 miechy temu jeden koleś wystawił na Allegro 50 egzemplarzy gry
po 19,99.... stary jak się wszyscy na to rzucili, drugiego dnia już wszystkie były wykupione,
ludzie brali po 3- 4 gry :P nawet Ja dałem się skusić;P Gdybym tylko wiedział to od razu bym
10 sztuk wziął:P


Coż, dobre, stare Allegro. Ja teraz osobiście poluję na Planescape''a, bo wstyd, że jeszcze nidgy nie miałem tego klasyku w rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:35, Erton napisał:

Hoho, komuś to się chciało. Ja tam wole bez poradnikow. Jest to jedna z nielicznych gier, w
ktorych wole pomyslec 3 godziny nad rozwiazaniem niz lookac do solucji. To chyba o czyms swiadczy

P.S. Gratuluje delegata :)


Obawiam się, że najbardziej świadczy o poziomie dzisiejszych gier, gdzie w większości wolimy użyć poradnika niż tracić czas na rozwiązywanie niejasnego zadania. Zupełnie na odwrót. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 01:29, Icestalker napisał:

Coż, dobre, stare Allegro. Ja teraz osobiście poluję na Planescape''a, bo wstyd, że jeszcze
nidgy nie miałem tego klasyku w rękach.


Masz czego żałować. Torment to jedna z 10 najlepszych gier w jakie kiedykolwiek było mi dane zagrać. Fabularne cudo, z mistrzowskim klimatem. Szkoda, że niezrozumiana i niedoceniona przez wielu graczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 01:37, hito_kun napisał:

Masz czego żałować. Torment to jedna z 10 najlepszych gier w jakie kiedykolwiek było mi dane
zagrać. Fabularne cudo, z mistrzowskim klimatem. Szkoda, że niezrozumiana i niedoceniona przez
wielu graczy:(


Jak przyjadę do Polski, to powinien na mnie czekać jeden egzemplarz, miejmy nadzieję, że odrobię straty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2007 o 01:37, hito_kun napisał:

Masz czego żałować. Torment to jedna z 10 najlepszych gier w jakie kiedykolwiek było mi dane
zagrać. Fabularne cudo, z mistrzowskim klimatem. Szkoda, że niezrozumiana i niedoceniona przez
wielu graczy:(

Niedoceniana?... nie no może tylko nieliczni, którzy wola typową naparzankę jej nie rozumieją, bo to jest gra fabularna w pełnym słowa tego znaczeniu, wspaniałe krainy, świetne questy i nieziemski klimat:) Znam masę ludzi, którzy tą grę wręcz uwielbiają, ja również jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 16:13, reaven1 napisał:

Niedoceniana?... nie no może tylko nieliczni, którzy wola typową naparzankę jej nie rozumieją,
bo to jest gra fabularna w pełnym słowa tego znaczeniu, wspaniałe krainy, świetne questy i
nieziemski klimat:) Znam masę ludzi, którzy tą grę wręcz uwielbiają, ja również jestem z niej
bardzo zadowolony.

Najpierw takie peany, a na końcu jedynie "zadowolony"? Moim zdaniem jednak seria Baldur''s Gate jest lepsza [wiem, nikt nie mówi, że jest gorsza - takie jest moje zdanie po prostu :P].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2007 o 16:31, HiroshiTakubo napisał:

Najpierw takie peany, a na końcu jedynie "zadowolony"? Moim zdaniem jednak seria Baldur''s
Gate jest lepsza [wiem, nikt nie mówi, że jest gorsza - takie jest moje zdanie po prostu :P].


No z tym że Baldur jest lepszy to Ja się muszę zgodzić... nawet teraz nie znam gry, która mogła by przebić klimat i samą specyfikę tej gry... Jedno jest pewne, dopóki mój komputer i moje CD-ki będą na chodzie, dalej będę w niego grać i cieszyć się nim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 16:47, reaven1 napisał:

No z tym że Baldur jest lepszy to Ja się muszę zgodzić... nawet teraz nie znam gry, która mogła
by przebić klimat i samą specyfikę tej gry... Jedno jest pewne, dopóki mój komputer i moje
CD-ki będą na chodzie, dalej będę w niego grać i cieszyć się nim:)


(chlip) wzruszyłam się :D... Baldur''s Gate będzie istniał tak długo, jak długo będą o nim pamiętać jego fani... a zapomnienie takiej gry to hm... grzech ;) i tylko skleroza może coś takiego uzasadniać ;). (heh te doniosłe słowa ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:08, hito_kun napisał:

Jak widać po tym wątku, fani BG mają się dobrze i skleroza na razie im nie grozi:)


Szkoda tylko, że oficjalna strona już nie działa, nie? ;)

Może ktoś się z Was zgłosi do jej prowadzenia? W miarę czasu i możliwości mógłbym coś tam pomóc przy jej dalszym rozwoju. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że się nawet nad tym zastanawiałem, ale nie wiem jak by to było u mnie z czasem. Od czerwca czekają mnie dodatkowe obowiązki i nie wiem, czy byłbym się w stanie ze wszystkim wyrobić. Przemyślę to, a jeżeli ktoś inny się w tym czasie zgłosi to z chęcią mu pomogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:32, hito_kun napisał:

Powiem Ci, że się nawet nad tym zastanawiałem, ale nie wiem jak by to było u mnie z czasem.
Od czerwca czekają mnie dodatkowe obowiązki i nie wiem, czy byłbym się w stanie ze wszystkim
wyrobić. Przemyślę to, a jeżeli ktoś inny się w tym czasie zgłosi to z chęcią mu pomogę:)


Znając życie to pewnie nikt się nie zgłosi, a każdy będzie czekał aż się ktoś zgłosi, żeby mu pomóc. ;)

Oczywiście nie wykluczam, że mogło się zgłosić już parę osób do jej prowadzenia tylko CDP nikogo nie wziął. Ja tam nie wiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:29, reaven1 napisał:

No mógłbyś na tym sporo zarobić , bo z tego co wiem to jest bardzo dużo chętnych, którzy by
dali za niego dość sporo kasiory :P

Tak się ostatnio mówi, ale imo to nieprawda. Na Allegro jest kilka fajnych ofert, np. BG1 za 30zł, BG2+ToB za 40zł. Myślę, że to mimo wszystko świetne oferty, ale ludzie tego nie kupują. i wkurza mnie, że ktoś pisze, że dużo by dał za Baldura, a nie ma gdzie kupić, podczas gdy na Allegro jest wiele ofert, przy czym żadna z nich nie przekracza 100zł, a większość plasuje się poniżej 50zł (co imo za Baldura jest niczym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam BG2!!! Kiedy odpaliłem demówkę aż się zachwyciłem kiedy spotkałem Minsca i Boo! Według mnie jest to najlepsza para w BG2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam BG2!!! Kiedy odpaliłem demówkę aż się zachwyciłem kiedy spotkałem Minsca i Boo! Według mnie jest to najlepsza para w BG2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować