Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2008 o 11:24, Harvenar napisał:

Kurde, szkoda, że powiedzieliście mi o tym jak już wszystko poinstalowałem :/ No nic,
trzeba będzie znowu pogrzebać w plikach, albo przejść BG normalnie, bez żadnych modów.



No i bardzo dobrze :p Po co CI jakieś MODY i takie tam ja w BG przechodziłem bez modów i patchy jakoś nie narzekałem na bugi zy coś w tym stylu... co do złodzieja to zawsze brałem JanJansena :d i złodziej i mag :p

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 09:23, gorn63 napisał:

Nie kupiłem,wiecie dlaczego?Z pewnego śmiesznego powodu..
W Media Markt nie ma żadnego BG,ani PoPa,nawet Gothiców i innych gier z ExtraKlasyki(!)

Spróbuj w Empiku, tam powinno być. Przynajmniej w krakowskich empikach są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie BGT. Gdzieś w tym topie był zamieszczony link do poradnika instalacji i postąpiłem tak jak sugeruje autor a teraz podstawowa kwestia. Jak uruchomić BGT? To sie uruchamia przez BG 1, BG 2 czy osobną aplikacją? Po instalacji BGT pojawił sie folder ale nie ma tam żadnej aplikacji startowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 17:53, maniek515 napisał:

Mam takie pytanie odnośnie BGT. Gdzieś w tym topie był zamieszczony link do poradnika
instalacji i postąpiłem tak jak sugeruje autor a teraz podstawowa kwestia. Jak uruchomić
BGT? To sie uruchamia przez BG 1, BG 2 czy osobną aplikacją? Po instalacji BGT pojawił
sie folder ale nie ma tam żadnej aplikacji startowej.

Jedynie rozpakowałeś pliki instalacyjne. Musisz w katalgu BG2 odpalić setup BGT i zainstalować moda. Odpalasz potemBG2 i grasz. Podczas instalacji nie trzymaj w napędzie płyt od baldursów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 17:58, hans olo napisał:

Jedynie rozpakowałeś pliki instalacyjne. Musisz w katalgu BG2 odpalić setup BGT i zainstalować
moda. Odpalasz potemBG2 i grasz. Podczas instalacji nie trzymaj w napędzie płyt od baldursów

Rozpakowałem i zainstalowałem tylko o ile dobrze rozumiem zaczynam od początku BG 1 i kończe na ToB, a po odpaleniu SoA i kliknięciu 1 gracza pojawia sie coś takiego jak BG2 NEW GAME. No to wybieram i zaczynam w lochu Irenicusa a o ile dobrze zrozumiałem to w BGT zaczynam na początku BG 1 i kończe w ToB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w celu wejścia do Kuli Sfer w Slumsach przyłączenie do drużyny Valygara jest bezwzględnie konieczne, czy też istnieje jakaś inna możliwość? Kulę zostawiłem sobie na "później", jestem w szóstym rozdziale i mieszanie w składzie drużyny niezbyt mi się teraz uśmiecha (nawet gdyby miało być jedynie na wizytę z Kuli)... chyba że innego wyjścia nie ma. Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:34, Rafal G napisał:

Czy w celu wejścia do Kuli Sfer w Slumsach przyłączenie do drużyny Valygara jest bezwzględnie
konieczne, czy też istnieje jakaś inna możliwość? Kulę zostawiłem sobie na "później",
jestem w szóstym rozdziale i mieszanie w składzie drużyny niezbyt mi się teraz uśmiecha
(nawet gdyby miało być jedynie na wizytę z Kuli)... chyba że innego wyjścia nie ma. Z
góry dzięki za odpowiedź:)

Wystarczy jego... ciało (można go zabić i mając zwłoki w ekwipunku otworzą się drzwi).
Nie wiem też czy nie da się przypadkiem przyłączyć go, otworzyć drzwi, odłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyłączyć go, otworzyć drzwi i wywalić z drużyny. Kula na zawsze pozostanie otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:26, maniek515 napisał:

Rozpakowałem i zainstalowałem tylko o ile dobrze rozumiem zaczynam od początku BG 1 i
kończe na ToB, a po odpaleniu SoA i kliknięciu 1 gracza pojawia sie coś takiego jak BG2
NEW GAME. No to wybieram i zaczynam w lochu Irenicusa a o ile dobrze zrozumiałem to w
BGT zaczynam na początku BG 1 i kończe w ToB.


To źle, loch Irka to początek BG2
Polecam zapoznanie się i instalację według
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installat ion-vt69.htm?highlight=opis+instalacji
Sądzę, że nie ma lepszego opisu instalacji BGT w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę drążył temat bo za pierwszym razem instalowałem BGT wg w/w opisu ale zamoty przy tym dużo i zakładam, że mogło coś pójść nie tak. Ale dzisiaj znowu instalowałem wszystko od podstaw i powracam do mojego pytania: gdzie, po instalacji modu BGT pojawia się aplikacja którą odpalam trylogie?? W folderze z BG 1, BG 2 czy jeszcze gdzieś indziej bo u mnie po instalacji tego w powstałym folderze BGT nie ma żadnej aplikacji startowej. Wiem że ta już sie nudne zaczyna robić ale zależy mi cholernie żeby to wreszcie uruchomić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś na końcu to: 43. [GUI] URUCHOM Setup-GUI.exe i wybierz interfejs BGT. ?

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Z tego co pamiętam, to po instalacji BGT wszystkie pliki były przenoszone do folderu z BG2, tak że te z BG1 można było nawet wywalić, ale coś mogło się pozmieniać. A folder BGT zawierał chyba tylko pliki instalacyjne, wszystko co istotne powinno być w folderze z BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w instrukcji, że po zabiciu przywódcy Dourgarów na samym początku gry można w jego zwłokach znaleźć pancerz jaki mieliśmy pod koniec BG.A ja nie znalazłem. Czy można oznacza, że to zależy od szczęścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:00, Erykknesz napisał:

Przeczytałem w instrukcji, że po zabiciu przywódcy Dourgarów na samym początku gry można
w jego zwłokach znaleźć pancerz jaki mieliśmy pod koniec BG.A ja nie znalazłem. Czy można
oznacza, że to zależy od szczęścia?


Duergarów bądź Szarych Krasnoludków.

Musi tam być (Podaj Kolczuga +2) - może po prostu nie przeszukałeś właściwych zwłok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:00, Erykknesz napisał:

Przeczytałem w instrukcji, że po zabiciu przywódcy Dourgarów na samym początku gry można
w jego zwłokach znaleźć pancerz jaki mieliśmy pod koniec BG.A ja nie znalazłem. Czy można
oznacza, że to zależy od szczęścia?

Duergar który ma na sobie Kolczugę Umarłych +2 to Illych, jest również w posiadaniu żołędzi Driad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:21, Moray napisał:

> Przeczytałem w instrukcji, że po zabiciu przywódcy Dourgarów na samym początku gry
można
> w jego zwłokach znaleźć pancerz jaki mieliśmy pod koniec BG.A ja nie znalazłem.
Czy można
> oznacza, że to zależy od szczęścia?
Duergar który ma na sobie Kolczugę Umarłych +2 to Illych, jest również w posiadaniu żołędzi
Driad.

tak, ale w poradniku pisze, że może mieć też naszą zbroję z finałowej walki BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 19:19, maniek515 napisał:

Będę drążył temat bo za pierwszym razem instalowałem BGT wg w/w opisu ale zamoty przy
tym dużo i zakładam, że mogło coś pójść nie tak. Ale dzisiaj znowu instalowałem wszystko
od podstaw i powracam do mojego pytania: gdzie, po instalacji modu BGT pojawia się aplikacja
którą odpalam trylogie?? W folderze z BG 1, BG 2 czy jeszcze gdzieś indziej bo u mnie
po instalacji tego w powstałym folderze BGT nie ma żadnej aplikacji startowej. Wiem że
ta już sie nudne zaczyna robić ale zależy mi cholernie żeby to wreszcie uruchomić :P


Hmm, przyznam, że jestem zaskoczony. Wprawdzie sam instalowałem BGT dość dawno temu... i z wielką gamą modów, ale wydaje mi się, że minimalna instalacja, czyli punkty 1, 2 i 10 z instrukcji K4thosa powinny wystarczyć, by odpalić sagę z katalogu BG2. W każdym bądź razie, u mnie z całą pewnością saga odpala się z tego właśnie katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 16:10, Erykknesz napisał:

Chyba to nic takiego zaczynać BG2 bez starych itemków?

Żaden problem, w BG2 jest wystarczająco dużo dobrych itemów, a i niektóre dobre itemy z jedynki jak np. rękawice zręczności da się w dwójce znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować