Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 16:10, Erykknesz napisał:

Ja wiem jak, ale to olałem, nie chciało mi się.Chyba to nic takiego zaczynać BG2 bez
starych itemków?

Jest jeden stary sposób na to, żeby postać na początki BG2 miała wszystkie przedmioty. Importujesz postać, zaczynasz nowa grę. Zaraz po tym jak skończy się ładowanie nowej gry trzeba nacisnąć pauzę (kiedy ekran będzie czarny). Wchodzisz na plecak i wywalasz wszystko na ziemię. Potem przychodzi Irek, robi swoje. Jak już odzyskasz kontrolę nad postacią, zbierasz wszystko z ziemi. Trick baaardzo stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się przypomnieć ze swoim problemem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=18191
Metoda zapisywania przestała działać, reinstall gry też nic nie pomógł i na chwilę obecną Jaheira blokuje mi jakiekolwiek działania... Dialog pojawia się co kilka sekund niezależnie od tego co bym robił. Spotkał się ktoś już z taką sytuacją? Może wyszły na to jakoś patche? Jestem nawet gotowy skorzystać z kodów jeśli jest szansa, że coś by pomogły. Będę naprawdę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o zadanie z Harfiarzami, tam była jakaś czasówka na dojście do ich siedziby a jak się nie doszło to potem zaczynało się ględzenie Jaheiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:01, Vormulac napisał:

Może chodzi o zadanie z Harfiarzami, tam była jakaś czasówka na dojście do ich siedziby
a jak się nie doszło to potem zaczynało się ględzenie Jaheiry.


Nie nie:) Harfiarzy mam już dawno za sobą, jestem w szóstym rozdziale, a tamto jest chyba przymusowe gdzieś w okolicach trzeciego. J po prostu ni z tego, ni z owego wyskakuje z takim tekstem... może trzeba wspomnieć, że później dialog rozwija się w kierunku zemsty za Khalida. Niezależnie od wybranych opcji dialogowych (próbowałem już chyba wszystkich kombinacji) sekundę lub dwie po zakończeniu rozmowy, zaczyna się to samo od początku. I tak w nieskończoność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę radykalne, ale powinno pomóc:
Global("JaheiraMatch","GLOBAL",1)
Coś szybko się uwinąłeś - romansik dopiero się zaczął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 21:08, Rafal G napisał:

Nie nie:) Harfiarzy mam już dawno za sobą, jestem w szóstym rozdziale, a tamto jest chyba
przymusowe gdzieś w okolicach trzeciego. J po prostu ni z tego, ni z owego wyskakuje
z takim tekstem... może trzeba wspomnieć, że później dialog rozwija się w kierunku zemsty
za Khalida. Niezależnie od wybranych opcji dialogowych (próbowałem już chyba wszystkich
kombinacji) sekundę lub dwie po zakończeniu rozmowy, zaczyna się to samo od początku.
I tak w nieskończoność...

A próbowałeś odłączyć Jahejrę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:50, Kinski napisał:

Trochę radykalne, ale powinno pomóc:


Pomogło:) Wielkie dzięki:) Przynajmniej wszystko wskazuje na to, że pomogło - Jaheira zamiast marudzić po raz kolejny pokłóciła się z Keldornem:D Mam nadzieję, że teraz już pójdzie gładko.
A czy szybko się uwinąłem? No nie wiem - wykonywałem raczej wszystkie zadania poboczne zostawiwszy sobie na po powrocie z Podmroku Wzgórza, Twierdzę d''Arnise, Targowo i Kulę Sfer (może to miało jakiś wpływ?). Przyznam szczerze, że na romansie specjalnie mi nie zależało, więc jakoś nie pomyślałem, że to właśnie romans może być przyczyną tego błędu. Poza tym do romansu podobno musi występować przynajmniej względna zgodność ras (przynajmniej tak słyszałem) - moja główna postać jest krasnoludem, a Jaheira z której strony by nie patrzeć krasnoluda nie przypomina;)
Swoją drogą - jeśli już rzeczywiście romans się wywiązał da radę go jakoś ukończyć? Zakładam, że musi się to stać jeszcze w Cieniach. W grze pozostała mi jeszcze Kula i później ruszam na Bodhi, a jak podejrzewam od niej już raczej krótka droga do Irka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsza gadka („nie będę tolerować —> zemsta itp. pierdoły) była gadką romansową "sprawdzającą" romans. Nie chce mi się sprawdzać, ale w tych dialogach może być błąd, który rozstrzyga czy Jaheira będzie romansować czy nie. Globalna, którą ustawiłeś rozstrzygnęła to tak, że będzie miłość... A nie powinna, bo elfka nie romansuje z krasnalami (zresztą, inni też). Teraz powinny nastąpić rozmowy romansowe („Dokąd teraz dowódco?" itd.), tyle tylko, że romans jest związany z zadaniami Harfiarzy, stąd jest dość podatny na błędy (patch Baldurdasha to naprawia...). A czy da radę go ukończyć? Spróbuj - myślę, że warto - dla Pierścienia ochrony +2 i Szpilki Harfiarzy... Trochę jest rozciągnięty w czasie, ale po co się spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe jest to co piszecie, ja nigdy z tym romansem problemów nie miałem. No, ale widac różnie bywa. Miałem natomiast dość ciekawą sytuację. Odłączyłem Jaheirę już po rozpoczęciu romansu. Kiedy udałem się do dzielnicy portowej, do siedziby harfiarzy, stojąca obok Jaheira zaczęła kontynuować romans gdy tylko się zbliżyłem. Mimo, iż nie była już w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:14, Moray napisał:

Hmm ciekawe jest to co piszecie, ja nigdy z tym romansem problemów nie miałem. No, ale
widac różnie bywa. Miałem natomiast dość ciekawą sytuację. Odłączyłem Jaheirę już po
rozpoczęciu romansu. Kiedy udałem się do dzielnicy portowej, do siedziby harfiarzy, stojąca
obok Jaheira zaczęła kontynuować romans gdy tylko się zbliżyłem. Mimo, iż nie była już
w drużynie.

Chyba jakiś bug, u mnie( mimo, że ją odłączyłem w środku i romans był "napoczęty") czegoś takiego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:14, Moray napisał:

Hmm ciekawe jest to co piszecie, ja nigdy z tym romansem problemów nie miałem. No, ale
widac różnie bywa. Miałem natomiast dość ciekawą sytuację. Odłączyłem Jaheirę już po
rozpoczęciu romansu. Kiedy udałem się do dzielnicy portowej, do siedziby harfiarzy, stojąca
obok Jaheira zaczęła kontynuować romans gdy tylko się zbliżyłem. Mimo, iż nie była już
w drużynie.

Prawdopodobnie masz zainstalowany element EoU, który pozwala na romans z wieloma NPC-ami i romanse są kontynuowane bez względu na to jak traktujesz danego NPC-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baron Ploye przeklął Jaheirę i musiałem go odnaleźć i zabić, co też zrobiłem, a potem odpoczęliśmy w gospodzie.Tyle, że jaheira dalej ma ikonkę klątwy w portrecie, a zadanie niby wykonane. Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, żeby zdjąć klątwę musisz zabrać ze zwłok barona kosmyk włosów Jaheiry. W czasie odpoczynku w gospodzie musi on się znajdować w ekwipunku dowolnego członka drużyny. W innym wypadku klątwa nie zostanie zdjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 14:11, Erykknesz napisał:

Miałem kosmyk włosów podczas odpoczynku, ale klątwa nie znikła.Ale po propblemie, znikła
podczas drugiego odpoczynku.

Oczywiście. Trzeba odpoczywać 24 godziny/3odpoczynki. Sama Jaheira o tym wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 14:30, Moray napisał:

> Miałem kosmyk włosów podczas odpoczynku, ale klątwa nie znikła.Ale po propblemie,
znikła
> podczas drugiego odpoczynku.
Oczywiście. Trzeba odpoczywać 24 godziny/3odpoczynki. Sama Jaheira o tym wspomina.

Ahaa, ja myślałem, że starczy raz ;[, jakoś mi to umknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w wyszukiwarce nie znalazłem, a 900 stron czytać nie mam ani czasu, ani ochoty; pytanie:
Po latach gram w bg2, teraz już na XP i jest następujący problem. Na ekranie ekwipunku, gdy chcę sprawdzić właściwości przedmiotu (PPM na ikonie) wywala mnie do windowsa. Nie na każdym przedmiocie, ale na większości.
Czy jest na to mod jakowyś czy niestety gra ta nie chce współpracować po prostu?
Mam ATI Radeona HD3850 wraz ze sterownikami. Gra jest super i nowe się chowają mimo lepszej grafiki, więc chciałbym trochę pograć ;-)

Btw; dlaczego u licha wszystko co dotyczy tej gry należy umieszczać w wątku ogólnym, i problemy stricte techniczne i "pomysły na smoka", tudzież postacie. Tylko mi się tak wydaje czy nie prościej byłoby to podzielić jakoś logicznie? Niestety wszystkie wątki są zamykane i odsyła się ludzie to głównego i OGÓLNEGO. To tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 22:18, irek1006 napisał:

Jako, że w wyszukiwarce nie znalazłem, a 900 stron czytać nie mam ani czasu, ani ochoty;
pytanie:
Po latach gram w bg2, teraz już na XP i jest następujący problem. Na ekranie ekwipunku,
gdy chcę sprawdzić właściwości przedmiotu (PPM na ikonie) wywala mnie do windowsa. Nie
na każdym przedmiocie, ale na większości.
Czy jest na to mod jakowyś czy niestety gra ta nie chce współpracować po prostu?
Mam ATI Radeona HD3850 wraz ze sterownikami. Gra jest super i nowe się chowają mimo lepszej
grafiki, więc chciałbym trochę pograć ;-)

Btw; dlaczego u licha wszystko co dotyczy tej gry należy umieszczać w wątku ogólnym,
i problemy stricte techniczne i "pomysły na smoka", tudzież postacie. Tylko mi się tak
wydaje czy nie prościej byłoby to podzielić jakoś logicznie? Niestety wszystkie wątki
są zamykane i odsyła się ludzie to głównego i OGÓLNEGO. To tak na marginesie


Komunikat o błędzie jest następujący: An Assertion failed in InfScreenInventory.cpp at line number 9909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować