Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2008 o 12:21, misioo napisał:

> Witam,
>
> Mam problem z saga BG a konkretnie z bg1. ktos pisal o niekompatybilnosci gf8xxx
ale
> moze chodzi o cos innego. mianowicie problem jest taki ze wiekszosc przedmiotow
jest
> jakby umieszczona na czarnych kwadratach. to samo jest z paskiem na dole i z kompasem

> w dolbym lewym rogu. podobnie rzecz ma sie z ekranem ekwipunku. wszedzie sa czarne
kwadraty!
> jesli ktos umie pomoc to bylbym wdzieczny ;)
> mam co prawda pierwsze wydanie tej gry ale nie chce ryzykowac zniszczenia plytek


daj prawym na pulpit -> właściwości -> ustawienia -> zaawansowane -> rozwiązywanie
porblemów i przesuń suwak tak żeby na dole pisało "wyłącz wszystkie przyspieszenia DirectDraw
i Direct3D...". Mnie to pomaga.



pomoglo! wielkie dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu (pierwszy raz na krótko przed przybyciem do Czarowięzów) pojawia mi się niekiedy denerwujący błąd. Otóż Jaheira zaczyna marudzić, że "nie będzie tolerowała takiej straty czasu"... niezależnie od wybranych opcji dialogowych, sekundę lub dwie po zakończeniu rozmowy, ona znowu wyjeżdża z tym samym... i tak w nieskończoność. Jeśli uda się szybko zapisać grę w czasie tej krótkiej przerwy, to po ponownym załadowaniu wszystko jest ok. Na dłuższą metę jednak takie rozwiązanie nie jest najlepsze...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak temu zaradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:49, Rafal G napisał:

Od jakiegoś czasu (pierwszy raz na krótko przed przybyciem do Czarowięzów) pojawia mi
się niekiedy denerwujący błąd. Otóż Jaheira zaczyna marudzić, że "nie będzie tolerowała
takiej straty czasu"... niezależnie od wybranych opcji dialogowych, sekundę lub dwie
po zakończeniu rozmowy, ona znowu wyjeżdża z tym samym... i tak w nieskończoność. Jeśli
uda się szybko zapisać grę w czasie tej krótkiej przerwy, to po ponownym załadowaniu
wszystko jest ok. Na dłuższą metę jednak takie rozwiązanie nie jest najlepsze...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak temu zaradzić:)

Problemem może być reputacja. Jakaś postać w teamie, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:49, Rafal G napisał:

Od jakiegoś czasu (pierwszy raz na krótko przed przybyciem do Czarowięzów) pojawia mi
się niekiedy denerwujący błąd. Otóż Jaheira zaczyna marudzić, że "nie będzie tolerowała
takiej straty czasu"... niezależnie od wybranych opcji dialogowych, sekundę lub dwie
po zakończeniu rozmowy, ona znowu wyjeżdża z tym samym... i tak w nieskończoność. Jeśli
uda się szybko zapisać grę w czasie tej krótkiej przerwy, to po ponownym załadowaniu
wszystko jest ok. Na dłuższą metę jednak takie rozwiązanie nie jest najlepsze...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak temu zaradzić:)


Bug... reinstall gry powinien pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zacząłem dzisiaj zabawę z TuTu i przechodzę jeszcze raz Baldury, małe pytanie. Który złodziej najbardziej zamiata? Dotychczas grałem tylko magami, a teraz chcę spróbować czegoś innego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:20, Harvenar napisał:

Który złodziej najbardziej zamiata? Dotychczas grałem tylko magami, a teraz chcę spróbować
czegoś innego :]


Według mnie Łowca Nagród ze swoimi pułapkami, ale wtedy gra staje się banalnie prosta, bo w ten sposób idzie załatwić prawie każdego.
A jak już bawisz się w zmienianie interfejsu, to lepszym rozwiązaniem jest mod BGT - stabilniejszy, mniej zabugowany, wciąż aktualizowany, mniej problematyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:20, Harvenar napisał:

Jako, że zacząłem dzisiaj zabawę z TuTu i przechodzę jeszcze raz Baldury, małe pytanie.
Który złodziej najbardziej zamiata? Dotychczas grałem tylko magami, a teraz chcę spróbować
czegoś innego :]

Polecam Zawadiakę. Wysoka KP, możliwość użycia dwóch broni, może uzyskać specjalizacje, ma dwa ataki na rundę, mniejszy młyniec na wysokich poziomach. Jedyny minus to brak ciosu w plecy. No ale nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szkoda, że powiedzieliście mi o tym jak już wszystko poinstalowałem :/ No nic, trzeba będzie znowu pogrzebać w plikach, albo przejść BG normalnie, bez żadnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałbym pytanie,czy mógłby mi ktoś w skrócie,po "chłopsku" opisać BG?Zamierzam kupić,nie wiem czy warto,praktycznie nic o BG nie wiem.Aha i czy mógłby mi ktoś napisać zawartość BG w Złotej Klasyce i czy jest ona jeszcze na sklepowych półkach?

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 16:31, gorn63 napisał:

Witam,miałbym pytanie,czy mógłby mi ktoś w skrócie,po "chłopsku" opisać BG?Zamierzam
kupić,nie wiem czy warto,praktycznie nic o BG nie wiem.Aha i czy mógłby mi ktoś napisać
zawartość BG w Złotej Klasyce i czy jest ona jeszcze na sklepowych półkach?

Pozdrawiam i dziękuję.

Zawartość - płyta DVD z obiema częściami, dodatkami i modami do niech, drukowana instrukcja i fragment poradnika.

BG to epicki erpeg drużynowy z strategiczno-taktyczną walką, podczas której mamy kontrolę nad swoimi kompanami. Zaletą jest ogrom questów, niezłe dialogi, skomplikowane relacje między twoimi towarzyszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 16:31, gorn63 napisał:

Witam,miałbym pytanie,czy mógłby mi ktoś w skrócie,po "chłopsku" opisać BG?Zamierzam
kupić,nie wiem czy warto,praktycznie nic o BG nie wiem.Aha i czy mógłby mi ktoś napisać
zawartość BG w Złotej Klasyce i czy jest ona jeszcze na sklepowych półkach?

Jak już kupisz to radzę od razu odpalać BG2, jedynki nawet nie tykaj, jeśli nie jesteś fanem to cię od razu odrzuci, bo bardzo się postarzała, i nie chodzi tu o grafikę. Natomiast dwójka jest do tej pory świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 19:20, misioo napisał:

Jak już kupisz to radzę od razu odpalać BG2, jedynki nawet nie tykaj, jeśli nie jesteś
fanem to cię od razu odrzuci, bo bardzo się postarzała, i nie chodzi tu o grafikę. Natomiast
dwójka jest do tej pory świetna.


Jedynka też jest świetna, ma równie dobrą fabułę i równie ciekawe questy a do tego oferuje znacznie większą swobodę w eksploracji świata. Jeśli do tego użyje się BGT lub BG TuTu i odpali BG1 na silniku BG2 to pod każdym innym względem (np możliwości wyboru podklas) też dorówna BG2.
Jedyne w czym BG1 jest słabsze to brak rozmów (i romansów) z towarzyszami ale to nie powód aby skreślać całą grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że BG1 ma znacznie ciekawszą fabułę, do tego więcej NPC''ów, no i oczywiście ogrom świata. Mnóstwo pobocznych questów i ten klimat. Może to tylko moje odczucie, ale w BG2 nie czuć już tego klimatu co w BG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 21:34, Moray napisał:

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że BG1 ma znacznie ciekawszą fabułę, do tego więcej NPC''ów,
no i oczywiście ogrom świata. Mnóstwo pobocznych questów i ten klimat. Może to tylko
moje odczucie, ale w BG2 nie czuć już tego klimatu co w BG1.


U mnie wręcz na odwrót. Ale to pewnie dlatego, że najpierw zagrałem w drugą część sagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zagrałem najpierw w jedynkę, a potem w dwójkę.

I wolę dwójkę. Głównie za mniejszy chaos. W jedynce żeby dostać/wykonać questy trzeba było zwiedzać ogromne lokacje - nigdy nie wiadomo było, gdzie pojawi się quest. W dwójce większość questów zaczynała się w łatwo dostępnych miejscach, a potem było wiadomo gdzie iść.
No i dwójka miała lepszą muzę. Choć po zaaplikowaniu łaty muzycznej do jedynki, też było super :) A klimat też mi jakoś lepiej spasował w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG1 ma wspaniały, rpgowy klimat, jakby żywcem wyjęty z jakiejś sesji :) I za to ją lubię. Natomiast przyjemniej grało mi się zawsze w BG2, która ocieka miodem, i gra się w nią wspaniale. Stale do niej powracam, bo inaczej się nie da :P Teraz przechodzę ją ponownie, inną klasą postaci, i innym składem drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem,wiecie dlaczego?Z pewnego śmiesznego powodu..
W Media Markt nie ma żadnego BG,ani PoPa,nawet Gothiców i innych gier z ExtraKlasyki(!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 09:23, gorn63 napisał:

Nie kupiłem,wiecie dlaczego?Z pewnego śmiesznego powodu..
W Media Markt nie ma żadnego BG,ani PoPa,nawet Gothiców i innych gier z ExtraKlasyki(!)

Bo BG zostało już wycofane. Na allegro szukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować