Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 14:31, werbenis napisał:

Zaczęłam grac w tę grę i nie bardzo mi idzie. Zginął członek druzyny, portret jest czarny,
Czy jest on stracony na zawsze, nie ma mozliwości wskrzeszenia?


Load game ;] Możliwe jest wskrzeszenmie, ale najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca. A w ktorą część grasz? 1 czy 2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest :) Nie wiem ile dokladnie jest na to sposobow, ale o to niektore z nich:
-Za oplata mozna wskrzesic w dzielnicy swiatynnej chyba w kazdej swiatyni
-Mozna kupic zwoj wskrzeszenia i wskrzesic samemu <o ile umie sie czytac takie zwoje :D >
-A potem to juz inni czlonkowie druzyny moga rzucic czar wskrzeszenie... np. Aerie, Viconia, Anomen czyli kazdy co ma kaplana w profesji... Jaheira posiada takze zaklecie : "zew harfiarzy", takze wskrzesza ale nie pamietam czy wszystkich :/ ... w kazdym badz razie o ile sam(a) nie grasz kaplanem to bedac w podziemiach jedynym ratunkiem moze byc Jaheira (o ile ma juz ten czar na zwoju) albo tachasz trupa do swiatyni, albo wczytujesz gre :D i probujesz zagrac tak by dana postac nie zginela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 14:31, werbenis napisał:

Zaczęłam grac w tę grę i nie bardzo mi idzie. Zginął członek druzyny, portret jest czarny,
Czy jest on stracony na zawsze, nie ma mozliwości wskrzeszenia?

na targu przygód jest do kupienia różdżka wskrzeszenia. na początek powinna ci wystarczyć ma 10 ładunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 15:14, Songohan1986 napisał:

> Czy jest on stracony na zawsze, nie ma mozliwości wskrzeszenia?
na targu przygód jest do kupienia różdżka wskrzeszenia. na początek powinna ci wystarczyć ma
10 ładunków



hehe za 10k:) poczatkujacemu raczej ciezko jest zdobyc szybko taka kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 14:15, Noirr napisał:

juz mowilem o najprostszym sposobie... zwoj mamidla wzglednie helm vhaliora... zwoj ochrony
przed magia... rzucasz mamidlem ochrone przed magia na lisza... rozprasza mu ochronki, nie
moze rzucac czarow i jest goly na klepanie chociazby jezorem ognia... za mocny sposob

Ja go rozwaliłem jeszcze prościej, włączyłem Minscowi berserka (czy rozwścieczenie czy co on tam ma) i tyle. Półlisz mu nic nie robił, a Minsc wręcz przeciwnie. Ale zanim do tego doszedłem to męczyłem się pół nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 15:21, Noirr napisał:

hehe za 10k:) poczatkujacemu raczej ciezko jest zdobyc szybko taka kase

Zawsze można poszukać tej różdżki w innym miejscu, na przykład w siedzibie jakiegoś maga przetrzymującego nietypowego barda. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem...
Podczas instalacji BG2 (wersja z Extra Klasyki Gold) wyskakuje mi ten błąd (screen)
Kiedy daje na "Ponów Próbę", po chwili znowu wyskakuje ten sam błąd, kiedy daje "Ignoruj" gra sie instaluje, ale kiedy chce ją włączyć pisze żebym włożył CD2:/
Co mam robić? Pomocy!

20070821173528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 14:16, Noirr napisał:

wystarczy odlaczyc druzyne na czas walki... sprawa rozwiazana:D

Myślałem o tym, ale bałem się, że mi się romans skopie. Więc zrobiłem co zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty razcej nie wymienią, bo to prawdopodobnie błąd CRC, czyli błąd w 90% przypadków wynikający z niedokładności napędu. Ja na CRC znam jedno lekarstwo: Hewlet Packard 940i bądź 1040i, lepszego napędu nie znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 19:29, hans olo napisał:

Płyty razcej nie wymienią, bo to prawdopodobnie błąd CRC, czyli błąd w 90% przypadków wynikający
z niedokładności napędu. Ja na CRC znam jedno lekarstwo: Hewlet Packard 940i bądź 1040i, lepszego
napędu nie znajdziecie.

ALe problem z tym że wcześniej ta płyta działała bez zarzutu:/
W sumie nawet nie płyta, a ten BG 2 instalował się bez zarzutu, i grałem w niego:/
Dzisiaj pomyślałem że właśnie ta płyta może być skopana i zainstalowałem z niej BG 1 (bo to Saga z XKG) i działał on normalnie, bez takich błędów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 19:35, NuGGet napisał:

ALe problem z tym że wcześniej ta płyta działała bez zarzutu:/
W sumie nawet nie płyta, a ten BG 2 instalował się bez zarzutu, i grałem w niego:/
Dzisiaj pomyślałem że właśnie ta płyta może być skopana i zainstalowałem z niej BG 1 (bo to
Saga z XKG) i działał on normalnie, bez takich błędów;/

Niezbadane są wyroki CRC. Ja mialem kiedyś plytkę, która za Chiny cesarskie nie chciała się skopiować. W Empiku powiedzieli, że płytka jest w porządku, z resztą nie dziwilem się, bo była nieskazitelnie czysta i w ogóle glanc. Aż któregoś dnia - co najlepsze to w dniu, gdy poszedłem z tym do serwisu żeby przebadali tego DVDRW - zaczęlo działać normalnie (to też było BG).Więc takie kaprysy napędów to dość powszechne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. W przypadku postaci dwu/wieloklasowych będziesz mógł zdobyć twierdzę dla pierwszej z twoich klas.
Więcej niż jedną twierdzę można mieć jedynie wtedy gdy zainstaluje się odpowiedniego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Easy of use, jeden z komponentów tego moda (w czasie jego instalowania wybierasz sobie które mają być zainstalowane a które nie) pozwala właśnie na posiadanie wszystkich twierdz niezależnie od klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu tez zapytam bo napewno grał ktoś w IWD II. Czemu mi nie chcą się otworzyć te dzwi ?
Patrzyłem w solucji i tam podobno jest jakaś pułapka ale złodziej mi jej nie wykrywa ;//.

20070821203405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 20:36, TetraGramaton napisał:

Tu tez zapytam bo napewno grał ktoś w IWD II. Czemu mi nie chcą się otworzyć te dzwi ?
Patrzyłem w solucji i tam podobno jest jakaś pułapka ale złodziej mi jej nie wykrywa ;//.
zobacz na oficjalnym poradniku cd-projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować