Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 20:32, Karharot napisał:

Easy of use, jeden z komponentów tego moda (w czasie jego instalowania wybierasz sobie które
mają być zainstalowane a które nie) pozwala właśnie na posiadanie wszystkich twierdz niezależnie
od klasy.

ktoś ma może link to tego moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 20:55, Lord Konrad napisał:

ktoś może mi powiedzieć co ogólnie zmienia mod The Darkest Day?? I ma jakies wady, że np. gra
się troszke wiesza??


Polecam przejrzeć ostatnie 12-13 stron tematu, a będziesz wiedział duuużo o the buggest day.

PS. Tak wyjątkowo nie opierdo***** za nieczytanie tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:20, Battlesuit napisał:

PS. Tak wyjątkowo nie opierdo***** za nieczytanie tematu...


Ekhem, wiesz, temat jest dłuuuugi, i nie dziwię się nowym forumowiczom, że nie przeglądają tych, bagatela, 700 stron... co innego, jkaby było na stronie wczesniej, to jeszcez rozumiem, ale czytanie ostatnich 14 stron...też by mi się nie chciało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 00:10, Battlesuit napisał:

Jak aj tu pierwszy raz zajrzałem i miałem 3 pytania, to przejrzałem 30 stron i znalazłem odpowiedzi
:)


Może jeszcze ci medal za to wręczyć? :> To, że obie się chciało, nie znaczy że innym się chce - nie każdy ma tyle czasu i cierpliwości. Na domiar złego wyszukiwarka na forum działa tylko jak ma humor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum aby rozmawiać a po za tym TDD się nonstop uaktualnia więc info z kilku miesięcy temu będzie na ten dzień kłamstwem ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zauważyłem ? Mianowicie: Ci co mają super szybkie kompy, przycinają im się stare gry Forgoten Realms podczas dużych walk i ze smokami, aby temu zaradzić wystarczy w konfiguracji gry dać na na max.
liczbę klatek w opcjach SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki :P BG2 nijak nie chce sie zainstalować -_- albo po włożeniu cd2 windows domaga sie cd1 -_- po czym instalator wiśnie.. albo wiśnie bez komunikatu o cd1 niedługo po włożeniu płyty 2 razem z całym kompem ;/ jestem załamana :P (i jak tu nie kopiować płytek? Porysały sie i pewnie dlatego nie chca działac -_-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko, które pewnie już się tutaj kiedyś pojawiło z ''ust" innego użytkownika- za to prawdopodobne powtórzenie przepraszam. Kupiłem sagę Baldur''s Gate przede wszystkim z tego powodu, że chciałem ponownie zagrać w pierwszą część tyle, że w wyższej rozdzielczości. Mój problem dotyczy pewnie kolejności instalacji: zainstalowałem program BGT (Baldur''s Gate Trilogy bodajże) i przekonwertowałem zainstalowane BG1 na zainstalowane BG2. Niby wszystko działało ale kiedy tylko doszedłem do momentu kiedy ginie Gorion i muszę radzić sobie sam. Kiedy próbuję podróżować pojawia mi się zamiast mapy świata w BG1 mapa miasta Athkatli (czy jak mu tam) z BG2 no i na tym rozgrywka się kończy gdyż mam dostępną jakąś tam dzielnicę ale działać to i tak przecież nie działa, bo i nie może. Więc moje pytanie brzmi czy do BGT potrzeba jeszcze coś doinstalowywać czy wystarczy samo BGT. Wiem, że instalowałem również jakieś poprawki do BG2 (również z tej samej sagi z działu mody)- nie jestem tylko pewien czy zrobiłem to przed czy po instalacji BGT. Wydaje mi się, że chyba jednak po. Główną rzeczą na której mi zależy to rozdzielczość, cała reszta dodatków jest mi raczej zbędna. No może poza tym czymś co pozwala przy rozpoczęciu gry w BG2 ominąć lochy Ireny;). Także jaka powinna być kolejność instalacji?
-instaluje BG1 z dodatkiem
-instaluje BG2 z dodatkiem
-instaluje BGT
-instaluje poprawki do BG2
-instaluje tego gościa co teleportuje mnie z lochów Irenicusa

A może do tego poprawnego wyświetlania mapy w BG1 muszę ściągnąć jeszcze coś, właśnie jakieś mapy?
Pewno trochę namieszałem w tym poście ale jakoś słabo idzie mi dziś wysławianie się. To pewnie dlatego, że gram wojem z niską inteligencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z EAX w BG2 - otóż przy rozpoczęciu gry i innych filmikach poprawnie wyświetlają mi się teksty wypowiadane przez postaci, ale nie słychać samych wypowiedzi, albo jedynie jakieś końcowe, urwane słowa. Po wyłączeniu EAX problem znika. Czy jest jakiś sposób, aby EAX działało poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 16:32, Goenitz napisał:

A co to jest bo coś ta strona podana przez Ciebie chyba nie działa.

Do hans olo:
Tak coś czytałem o tej kolejności i pewnie chodzi o to, dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 17:11, zpawelz napisał:

> Musisz zainstalować to http://forums.spellholdstudios.net/index.php?automodule=downloads&req=download&code=confirm_download&id=308

> Oczywiście w katalogu z BG2:)
A co to jest bo coś ta strona podana przez Ciebie chyba nie działa.

To jest mapa Swiata do BGT, a stronka działa, przed sekundą skończyłam właśnie ściągać z niej WorldMap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 17:19, zebara napisał:

> > Musisz zainstalować to http://forums.spellholdstudios.net/index.php?automodule=downloads&req=download&code=confirm_download&id=308

>
> > Oczywiście w katalogu z BG2:)
> A co to jest bo coś ta strona podana przez Ciebie chyba nie działa.
To jest mapa Swiata do BGT, a stronka działa, przed sekundą skończyłam właśnie ściągać z niej
WorldMap.

Nie no poważnie mi ta strona nie działa. Sprawdzałem na dwóch kompach, na trzech przeglądarkach i nic. Nie ma jakiegoś innego linku? I czy ta mapa jest po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:28, zpawelz napisał:

Nie no poważnie mi ta strona nie działa. Sprawdzałem na dwóch kompach, na trzech przeglądarkach
i nic. Nie ma jakiegoś innego linku? I czy ta mapa jest po polsku?


To nie stronka, tylko link do pliku od razu - jeżeli w żadnej przeglądarce ci to nie działa (co dziwne, bo mi np w Operze działa :)), to spróbuj ściągnąć jakiś program do ściągania plików ze stron internetowych i tam wybierz opcję typu "try url to download" - GetRight ma coś takiego np :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 16:35, Araziel77 napisał:

Mam problem z EAX w BG2 - otóż przy rozpoczęciu gry i innych filmikach poprawnie wyświetlają
mi się teksty wypowiadane przez postaci, ale nie słychać samych wypowiedzi, albo jedynie jakieś
końcowe, urwane słowa. Po wyłączeniu EAX problem znika. Czy jest jakiś sposób, aby EAX działało
poprawnie?


Żeby się nie okazało, że to problem z głośnikami albo kartą dźwiękową, a nie z EAXEM :> Jeżeli masz głośniki w systemie 2.0 (czyli standardowo - lewy i prawy) lub/i kartę dźwiękową, która EAXa nie obsługuje w sterownikach, to nic dziwnego :) Może być też tak, że masz wyjątkowo słabiutkiego kompa - EAX w jakiś bardziej znaczny sposób niż inne opcje dźwiękowe wpływa na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować