Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2007 o 10:25, werbenis napisał:

Powiedzcie w jaki sposób Jan Jansen może uzupełnić pociski do tej swojej niby-kuszy.

Chyba jest to jego zdolność specjalna. Raz dziennie może tworzyć pięć pocisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast Minsca spróbuj wziąść Keldorna, z Edwinem nie powinien raczej się gryźć jak Minsc.

A jeśli chcesz jednak go w drużynie posiadać to jego przerób na łucznika, a na drugą postać walczącą wręcz Korgana albo Keldorna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:30, Mistic napisał:

Może zamiast Minsca spróbuj wziąść Keldorna, z Edwinem nie powinien raczej się gryźć jak Minsc.


A jeśli chcesz jednak go w drużynie posiadać to jego przerób na łucznika, a na drugą postać
walczącą wręcz Korgana albo Keldorna.



Dzięki za pomysł, chyba nawet tak zrobię :)
A co myślisz o Nali jako tymczasowy mag do przyjścia Imoen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie moda Tortured Souls (TS - jeden z najlepszych i do tego po polsku) i już na początku dołączy do Ciebie bardzo dobry kensai/mag Kachiko. Ja innej alternatywy dla Edwina nie widzę (a póki co też mam go w drużynie razem z Minsciem, bo nie mogę się zdecydować kogo wziąć za pana od chomików...). Nalia jest słabym magiem no i nie można z nią romansować (ale masz Vici więc to nie problem), więc w ogóle bez polotu. Nie wiem jaki poradnik czytałeś, ale znacznie lepszym wojakiem od Minsca jest Korgan. Niestety decydując się na Viconię musisz pożegnać się z Keldornem, bo inaczej by się pozabijali. Kto tu jeszcze jest do wyboru... Valygar? Normalnie to za nic w świecie bym go nie brał do drużyny, ale jeśli zaczniesz grę z modem TS, to będzie lepiej (jest tam trochę poprawiony i można z nim romansować jakby Ci się zachciało zmiany płci;). A Mazzy to... niby fajna postać, ale wymieniłbym ją na Solaufeina (NPC z moda - jeśli mieć go w teamie to koniecznie z Janem:)), gdy już go spotkasz.

Polecam spróbować gry z tymi modami, nie są one bardzo trudne, a i nie zmieniają zbyt wiele w tym co już jest, za to dodają kilka ciekawych elementów, poza tym są bardzo stabilne, więc nie powinieneś mieć problemów z grą i instalacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:46, Badyl13 napisał:

A co myślisz o Nali jako tymczasowy mag do przyjścia Imoen?


Da się przeżyć, ale potem ją do wora, a wór do jeziora! Nalii specjalnie nie lubię, co najwyżej jako drugi mag wspomagający by się przydał. Ale jako główny mag nie ma u mnie szans, ta rola zarezerwowana jest zawsze dla mnie albo Edwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 08:06, Shadowtear napisał:

Mam listę instalacji do BGT ( http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=fc025126ec40ce8fbd6d834ea3554a6f#713)
i chciałem się zapytać, kiedy instalowac mod Easy of Use...


nie musisz go instalowac po ktorys z modow bodajze bp ma wiekszosc komponentow z eou... ale jak koniecznie chcesz to instaluj przed ascesionem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, zawsze grałem z Nalią jako magiem i nigdy mi to nie przeszkadzało. Nie muszę mieć całej drużyny uber pro wymiataczy, a to przynajmniej postać ze spoko tekstami, nie irytująca i nie sprawiająca problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie irytująca to kwestia gustu, bo mnie wkurzała bardzo. Miałem ją w drużynie raz, wyleciała po jednym dniu :P Nie znoszę takich świętoszków pokroju właśnie Nalii, Aerie czy Keldorna (już Anomem, choć zarozumiały idiota, jest lepszy), aż się coś w człowieku skręca, gdy słyszy ich teksty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No cóż, co kto woli, ja wolę to Keldornowe "Ofiarowuję swoje usługi, a nawet zycie jeśli trzeba" niż teksty Korgana, Viconii, czy Edwina. Anomena bardzo lubię, mimo że też czasem głupio gada, ale można przywyknąć :P
Co kto woli, dobrze że mamy tylu npc do wyboru ;]
Aha i Keldorn ma imo najlepszy głos w bg w ogóle. Lubię tego npca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Anomen był paladynem, to na pewno zawitałby w mojej drużynie. Gdyby Keldorn chociaż tolerował Viconię, to zapewne też poświęciłbym mu trochę uwagi, a tak to... z Karsomirem biega Jan Jansen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:34, GanD napisał:

Karsomirem biega Jan Jansen
;)


Uhh... to sie nazywa wyczucie..
Btw przez używanie wszystkich przedmiotów? Fajna rzecz, kończyłem trabąla zawadiaką, miałem pawęż, płytówkę i w ogóle był ogień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy mogę pytać w tym temacie o tego typu problem ale zaryzykuję. Otóż mój baldurs gate 2 (którego zakupiłem 2 dni temu) działa zbyt szybko. Gra chodzi z 5 razy szybciej niż powinna. Mam z pewnością za mocny sprzęt na tą grę ale mimo to nie powinna chodzić za szybko. Dodam również że baldurs gate 1 (kupiłem XK GOLD) chodzi normalnie. czy jest jakiś sposób na przywrócenie grze prawidłowej szybkości działania ? Jeśli to w czymś pomoże podam swój sprzęt. GF7900, Athlon x2 4200+ i 2gb DDR2. Będę wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja mam jednocześnie Viconie i Keldorna w jednym teamie, ale na razie problemów nie ma : P
Korgan jest taki jakiś zbytnio zly aby go brać : P Cóż, jak będe zmuszony wyrzucić Viconie, wezmę Jaheirę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:25, Badyl13 napisał:

Hmm... ja mam jednocześnie Viconie i Keldorna w jednym teamie, ale na razie problemów nie ma
: P
Korgan jest taki jakiś zbytnio zly aby go brać : P Cóż, jak będe zmuszony wyrzucić Viconie,
wezmę Jaheirę

Zawsze mozesz zainstalowac mod Ease of Use , który eliminuje z gry konflikty między postaciami. Keldorn wtedy wytrzyma w jednej druzynie z Viconią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:27, Asthariel napisał:

> Hmm... ja mam jednocześnie Viconie i Keldorna w jednym teamie, ale na razie problemów
nie ma
> : P
> Korgan jest taki jakiś zbytnio zly aby go brać : P Cóż, jak będe zmuszony wyrzucić Viconie,

> wezmę Jaheirę
Zawsze mozesz zainstalowac mod Ease of Use , który eliminuje z gry konflikty między postaciami.
Keldorn wtedy wytrzyma w jednej druzynie z Viconią :-)


Ten pierwszy raz bez modów chcę przejść, a po za tym, trochę nudno byłoby bez konfilktów w drużynie, więc moda instalować nie będe ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:07, GanD napisał:

> u mnie te spolszczenie nie chce sie rozpakowac, mam rozpakowany czysty folder bez plików
do
> podmienienia.

No to przy ściąganiu archiwum coś musiało pójść nie tak. Ściągnąłem to przed chwilą dla sprawdzenia
i wszystko działa bez zarzutu.

rozpakowałem te spolszczenie ale teraz nie mogę znaleźć tej ścieżki do wgrania. jak ściągam TDD to mam instalator. a później po zainstalowaniu TDD nie ma pliku TDD/lenguage/english.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 01:13, Sth`Devilish napisał:

Żeby się nie okazało, że to problem z głośnikami albo kartą dźwiękową, a nie z EAXEM :>
Jeżeli masz głośniki w systemie 2.0 (czyli standardowo - lewy i prawy) lub/i kartę dźwiękową,
która EAXa nie obsługuje w sterownikach, to nic dziwnego :) Może być też tak, że masz wyjątkowo
słabiutkiego kompa - EAX w jakiś bardziej znaczny sposób niż inne opcje dźwiękowe wpływa na
wydajność.


Powiem Ci tak: mam kartę dźwiękową oczywiście obsługującą EAX 2.0 (nowszych już chyba nie) oraz głośniki 5.1. Sterowniki do karty dźwiękowej mam najnowsze. Karta to Realtek AC''97.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 10:21, Badyl13 napisał:

Dobra, przeglądając listę postaci, wezmę chyba Nalie, dopóki nie odzyskam Imoen, powinna ją
zastąpić ją jako maga, co myślicie o moim wyborze?


Ble, tfu, akysz! Nigdy w życiu Nalia.
Jako maga weź Edwina, a jako złodzieja Yoshimo, najlepszy duet w tej grze chyba.

PS. Nie pytaj jak można zatrzymać Yoshimo, przejrzyj parę stron tematu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować