Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2008 o 19:33, Mumin napisał:

Nie mam w tej chwili edycji CD w domu, więc nie mogę sprawdzić jak to jest dokładnie,
ale z tego co pamiętam, to na wszystkich płytach jest katalog "CDx" (x = numer płyty),
więc z tym nie byłoby problemów. Na płycie z dodatkiem też tak jest? No i jak to wygląda
w jedynce?

problem byłby np z plikiem setup.exe (jest zarówno na cd1 jak i płycie z dodatkiem, na obu w katalogach głównych). z bg2 nie ma takiego problemu, bo podstawka i dodatek mają jeden instalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:21, sig. napisał:

problem byłby np z plikiem setup.exe (jest zarówno na cd1 jak i płycie z dodatkiem, na
obu w katalogach głównych). z bg2 nie ma takiego problemu, bo podstawka i dodatek mają
jeden instalator.


Jak to jeden? Przecież ToB instaluje się osobno. Kurcze, strasznie dawno nie grałem w Baldurka i pozapominałem mnóstwo rzeczy. Trzeba się będzie na nowo uczyć grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Naszła mnie taka myśl wczoraj: ostatnia reedycja BG na DVD była cokolwiek nieudana, bo
> gracze zgłaszają sporo dziwnych błędów (a to ktoś nie chce z nimi rozmawiać, a to dołączyć
> do drużyny, a to kogoś nie ma, a to coś tam jeszcze).
Moim zdaniem to jakieś brednie ;) Ostatnia reedycja na DVD ma tylko jeden poważny błąd w BG1 (brak animacji śmierci) co spowodowane jest brakiem jednej linijki w pliku konfiguracyjnym. Na szczęście można to naprawić uzupełniając samemu brakujący fragment. Oprócz tego jest trochę błędów w bonusach co jest niestety wynikiem pośpiechu i naglącego terminu, natomiast sama gra jest taka sama jak w poprzedniej edycji, a problemy z grą wynikają m.in. z niekompatybilności hardware''u (np. seria GF8<). Jedynie można mieć pretensje do stworzonego, nowego autoruna (brzydszego od oryginału) przez ingerencję w plik exe, co w efekcie uniemożliwia poprawne instalowanie niektórych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z wersją na DVD nie miałam żadnych problemów, chociaż nie sprawdzałam jeszcze jak działa na moim GF z serii 8xxx tylko grałam na Radeonie x1600. Wszelkie bonusy i sama gra chodziły mi bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 23:17, Mumin napisał:

Jak to jeden? Przecież ToB instaluje się osobno. Kurcze, strasznie dawno nie grałem w
Baldurka i pozapominałem mnóstwo rzeczy. Trzeba się będzie na nowo uczyć grać ;)

Mam wersję z nexa na 4 cd i jest zintegrowany z podstawką. Specjalnie na płyty spojrzałem, i mają oznaczenia od cd1 do cd4 (na wszytkich są podwójne nazwy, baldurs gate 2 i baldurs gate II: tron bhaala). Natomiast przy 1 części też z nexa jest 6 płyt, 5 z podstawką i na osobnej dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 07:13, sig. napisał:

...


w wersjach sprzed extra klasyski wygladalo to tak ze soa instalowalo sie z 4 plyt + 1 na dodatki kolekcjonerskie, a tob byl na jeszcze jednej plycie. laczenie 6 plyt i dwa (trzy) osobne intalatory, wiec Mumin sie nie mylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 09:35, Noirr napisał:

> ...

w wersjach sprzed extra klasyski wygladalo to tak ze soa instalowalo sie z 4 plyt + 1
na dodatki kolekcjonerskie, a tob byl na jeszcze jednej plycie. laczenie 6 plyt i dwa
(trzy) osobne intalatory, wiec Mumin sie nie mylil.

wersji wcześniejszych nie znam (tylko samą podstawkę bez dodatku miałem) więc możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między oryginalnym wydaniem BG SOA+TOB a wydaniem kolekcjonerskim nie zauważyłem żadnych różnic, czy jakiś błędów. Inna sprawa jest z IWD2, oj tam to namieszali całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 00:49, Albatross napisał:

Moim zdaniem to jakieś brednie ;) Ostatnia reedycja na DVD ma tylko jeden poważny błąd
w BG1 (brak animacji śmierci) co spowodowane jest brakiem jednej linijki w pliku konfiguracyjnym.
Na szczęście można to naprawić uzupełniając samemu brakujący fragment. Oprócz tego jest
trochę błędów w bonusach co jest niestety wynikiem pośpiechu i naglącego terminu, natomiast
sama gra jest taka sama jak w poprzedniej edycji, a problemy z grą wynikają m.in. z niekompatybilności
hardware''u (np. seria GF8<). Jedynie można mieć pretensje do stworzonego, nowego
autoruna (brzydszego od oryginału) przez ingerencję w plik exe, co w efekcie uniemożliwia
poprawne instalowanie niektórych modów.

Nie sprawdzałem tej wersji jeszcze, mimo, że kupiłem ją już dość dawno temu. Na razie w ogóle nie mam czasu na granie - nie mogę Tormenta skończyć od pół roku (połączcie się ze mną w bólu) ;) Po prostu wywnioskowałem to z tego, co czytałem na tym forum, głównie w temacie o jedynce. Jednakże jeśli faktycznie jest tak, jak mówisz, to bardzo dobrze, tylko przydałoby się, żeby gdzieś pojawił się opis jak poprawić te błędy (mógłbyś napisać coś takiego i umieścić na stronie?).

sig. -> dokładnie tak, jak napisał Noirr, mam starą wersję kolekcjonerską sagi. Jedynka: podstawka na 5 pytach + 1 OzWM, dwójka: 4 + 1 (ToB) i jakaś płyta z dodatkami, które do niczego mi się nie przydały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 12:36, Mumin napisał:

sig. -> dokładnie tak, jak napisał Noirr, mam starą wersję kolekcjonerską sagi.
Jedynka: podstawka na 5 pytach + 1 OzWM, dwójka: 4 + 1 (ToB) i jakaś płyta z dodatkami,
które do niczego mi się nie przydały ;)

Kolekcjonerską powiadasz? jednym z tych "zbędnych" dodatków jest sklepikarz z dość ciekawą ofertą (ma np miecz dak''ona, nie tak dobry jak w tormencie, ale zawsze to coś).
edit niewiem jak cała reszta dyskutantów, ale ja już w 1 poście napisałem że chodzi mi o wersje nexowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:59, sig. napisał:

Kolekcjonerską powiadasz? jednym z tych "zbędnych" dodatków jest sklepikarz z dość ciekawą
ofertą (ma np miecz dak''ona, nie tak dobry jak w tormencie, ale zawsze to coś).


Jeśli chodzi o ofertę Deidre to myślę że potężniejszymi przedmiotami (niemal zbyt potężnymi) są Tarcza Baldurana i Szata Vekny.
Natomiast jeśli chodzi o płytę bonusową to zawiera ona soundtrack i to on jest najbardziej interesujący:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:59, sig. napisał:

Kolekcjonerską powiadasz? jednym z tych "zbędnych" dodatków jest sklepikarz z dość ciekawą
ofertą (ma np miecz dak''ona, nie tak dobry jak w tormencie, ale zawsze to coś).
edit niewiem jak cała reszta dyskutantów, ale ja już w 1 poście napisałem że chodzi mi
o wersje nexowe)

Hm, tak, możliwe, że tam jest dodatek z Deidre i tym gościem z Miedzianego Diademu (nie pamiętam jak się nazywa), ale nie jestem pewien. Zresztą i tak tą dwójkę zawsze dodaję innym modem. A co do soundtracka, to nie wiem, przyznam szczerze, że nie pamiętam czy tam był czy nie. W każdym razie moja edycja, to ta z segregatorem na płyty i książeczką z poradniko-solucją (ale to właściwie nie ma znaczenia co za edycja, tak na marginesie to dodaję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 21:25, Mumin napisał:

Hm, tak, możliwe, że tam jest dodatek z Deidre i tym gościem z Miedzianego Diademu (nie
pamiętam jak się nazywa), ale nie jestem pewien. Zresztą i tak tą dwójkę zawsze dodaję

Za to ja pamiętam że w kolekcjonerskiej i późniejszych jest dodatkowy sklepikarz, ale nie pamiętam czy akurat ten.
ps do wcześniejszych chyba wyszedł patch go dodający jak już kolekcjonerska "spowszedniała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z saga BG a konkretnie z bg1. ktos pisal o niekompatybilnosci gf8xxx ale moze chodzi o cos innego. mianowicie problem jest taki ze wiekszosc przedmiotow jest jakby umieszczona na czarnych kwadratach. to samo jest z paskiem na dole i z kompasem w dolbym lewym rogu. podobnie rzecz ma sie z ekranem ekwipunku. wszedzie sa czarne kwadraty! jesli ktos umie pomoc to bylbym wdzieczny ;)
mam co prawda pierwsze wydanie tej gry ale nie chce ryzykowac zniszczenia plytek

jeszcze gdyby ktos mogl napisac jaka linijke i gdzie trzeba dopisac zeby pojawil sie efekt smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:17, Stysio napisał:

Witam,

Mam problem z saga BG a konkretnie z bg1. ktos pisal o niekompatybilnosci gf8xxx ale
moze chodzi o cos innego. mianowicie problem jest taki ze wiekszosc przedmiotow jest
jakby umieszczona na czarnych kwadratach. to samo jest z paskiem na dole i z kompasem
w dolbym lewym rogu. podobnie rzecz ma sie z ekranem ekwipunku. wszedzie sa czarne kwadraty!
jesli ktos umie pomoc to bylbym wdzieczny ;)
mam co prawda pierwsze wydanie tej gry ale nie chce ryzykowac zniszczenia plytek


daj prawym na pulpit -> właściwości -> ustawienia -> zaawansowane -> rozwiązywanie porblemów i przesuń suwak tak żeby na dole pisało "wyłącz wszystkie przyspieszenia DirectDraw i Direct3D...". Mnie to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chyba jakiś dziwny, bo mam GF 8800GT i bez żadnego kombinowania, wszystkie Baldury działają mi bez problemów ^^
Jedyny problem, to taki, że pierwsza część okropnie wygląda na panoramie 19'''', ale wystarczy BGT, rozdziałka 1440x900 i znów Baldur piękny jak dawniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:24, Badyl13 napisał:

Ja jestem chyba jakiś dziwny, bo mam GF 8800GT i bez żadnego kombinowania, wszystkie
Baldury działają mi bez problemów ^^


To świetnie, ja też mam GF 8800GT:D I niedługo przymierzam się do gry w BG;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam gf 8800gt i oba Baldury i Torment szaleją... Wszędzie czarne plamy a reakcja na każde kliknięcie to ok. sekundy, no może trochę mniej, w każdym razie czuje się jakbym na Pentium 166 grał. O ile na Baldury działa to co sam odkryłem (wiem, jestem niezwykle odkrywczy ;) ) i opisałem powyżej to na Tormencie już średnio. Znikają plamy i gra przyspiesza, ale za to kursor pozostawia za sobą brzydkie ślady, co prawda jest to znacznie mniej uciążliwe niż te plamy i straszne zwolnienia, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tormnet działał mi bardzo dobrze, żadnych zawieszeń i przekłamań graficznych. Chyba za kilka dni uruchomię pierwsza część BG i sprawdzę jak działa;) Dwójkę uruchomię później, zagram postacią o złym charakterze, bo nigdy taką nie grałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem posiadaczem 8800GT i żadnych problemów graficznych z żadną grą na Infinity Engine (IWD, BG, PT) nie zanotowałem poza kilkoma błędami w wyświetlaniu paru czarów w PT (głownie błyskawice itp.), ale to w ogóle w grze mi nie przeszkadzało. A i ToEE też działało bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować