Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 22:04, Hubi Koshi napisał:

> o ile dobrze pamietam ustawiał ją na max, wiec faktycznie nie warto w cha cokolwiek ponad
minimum
> ładować.
Max można bardzo różnie interpretować. Tobie chodzi o to że ustawiał Cha na 18 :-]

a da sie wiecej bez maszyny w twierdzy strażnika (o ile akurat cha tam dodawało)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:06, sig. napisał:

a da sie wiecej bez maszyny w twierdzy strażnika (o ile akurat cha tam dodawało)?

Hmm co najwyżej zaklęciem "Przyjaźń/Przyjaciele" takie dwie białe łapki w uścisku, dodawały tymczasowo +3/5 do charyzmy, już nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Dnia 19.06.2006 o 21:21, Hubi Koshi napisał:

Poza tym to tak przypadkiem czy celowo nazwałeś tego pół-orka imieniem Krasnoluda :->


Nazwanie głównego bohatera na pewno było świadomą decyzją :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:06, sig. napisał:

a da sie wiecej bez maszyny w twierdzy strażnika (o ile akurat cha tam dodawało)?

Oczywiście, że się da. W sumie można mieć 25 charyzmy ustawiając ją na minimum.
Pierścień wpływu na ludzi - CHA ustawiona na 18 (zwłoki Kalaha)
+ Ostrze Róż (?) - + 2 do CHA, czyli mamy już 20 (Bernard, karczmarz w Miedzianym Diademie, ale dopiero po pomocy Hendakowi, lub zabiciu owego niewolnika dla Lethinana);
+ Płaszcz nimfy (?) - +2 CHA, mamy 22 (Gorch, szef składu w gildii Mae'' Vara.
+ Maszyna Luma - mamy 23;
+ próba w piekle - 24
+ hm...Hełm Chwały (?) - 25 (nagroda za wykonanie zadania z ilitem dla świątyni Helma)
+ jeszcze kilka itemów (Amulet Czuciowców (o ile się nie mylę, to zwiększał charyzmę), Topór Hrothgara itd.).

A teraz ja mam pytanie: jakich NPC z modów możecie polecić do złej drużyny? Valen, Silver Star...ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że ta postać to byla z 10 razy najwyżej losowana. Ja jestem w stanie utworzyć spokojnie postać z maxem na siłę, zręczność, kondycję i charyzmę i jeszcze dać pare punktów na inteligencję co by go ilithidy za szybko nie bzykały. Ale to wymaga tworzenia postaci średnio dwie godziny:) (tyle czasu zwykle spędzam na losowaniach:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:44, hans olo napisał:

Ja widzę, że ta postać to byla z 10 razy najwyżej losowana. Ja jestem w stanie utworzyć spokojnie
postać z maxem na siłę, zręczność, kondycję i charyzmę i jeszcze dać pare punktów na inteligencję
co by go ilithidy za szybko nie bzykały. Ale to wymaga tworzenia postaci średnio dwie godziny:)
(tyle czasu zwykle spędzam na losowaniach:P).


To tak jak ja. :) Kiedyś siedziałem ponad sześć godzin przy losowaniu cech każdej postaci w IWD. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:58, Sarafan_Knight napisał:

To tak jak ja. :) Kiedyś siedziałem ponad sześć godzin przy losowaniu cech każdej postaci w
IWD. :D


Miałem na myśli oczywiście wszystkie postacie, a nie jedną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skad ja to znam. Ja już jak usłyszalem od kumpla, że tworzy sie całą drużynę to mi łeb pękał na samą myśl. Ale i tak zawsze wytrzymywałem (gorzej z rodziną obserwującą jak bezustannie klikam jeden przycisk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jestescie dziwni, nie rozumiem na kij Wam takie staty, skoro jeden z drugim sie chwaliliscie ze z bg juz wszystko...to na jaka cholere wam staty supergerosa...walnijcie sobie poprostu kod zeby wszystko miec na 18 i tyle..geez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 00:19, Carmon napisał:

Ale wy jestescie dziwni, nie rozumiem na kij Wam takie staty, skoro jeden z drugim sie chwaliliscie
ze z bg juz wszystko...to na jaka cholere wam staty supergerosa...walnijcie sobie poprostu
kod zeby wszystko miec na 18 i tyle..geez.

Nie rozumiesz prawda ?? Tu nie chodzi o to by mieć wypasionego herosa, tylko żeby sobie takiego zmajstrować, zeby mieć tą satysfache pokazując kumplom jakiego to pakera się WŁASNORĘCZNIE stworzyło. Sam tak pare razy miałem że z rozkoszą patrzyłem na opadnięte szczęki kumpli gdy pokazywałem im jakąś postać. Niesamowicie fajne uczucie :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi żeby postać poprostu była napakowana tylko o to, że to jest nałóg. Ja mogę spokojnie przejść BG1 wojem z siłą ok 10 i napakować go potem woluminami do 25 bez użycia kodów. Ale to jest pójście na łatwiznę (tak, tak nie pomyliłem słów). Jak posiedzę 2-3 godziny przy tworzeniu postaci to czuję, że to jest moja postać a nie jakaś tam losowa. Dzięki temu przechodzę grę z przyjemnoscią po raz nty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wole pokazywac znajomym, jak zabic smoka w piekle w niecale 30 sec...albo co sie dzieje, kiedy pragniesz hordy z czaru ograniczone zyczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:44, hans olo napisał:

Ja widzę, że ta postać to byla z 10 razy najwyżej losowana. Ja jestem w stanie utworzyć spokojnie
postać z maxem na siłę, zręczność, kondycję i charyzmę i jeszcze dać pare punktów na inteligencję
co by go ilithidy za szybko nie bzykały. Ale to wymaga tworzenia postaci średnio dwie godziny:)
(tyle czasu zwykle spędzam na losowaniach:P).


Dwie godziny?!
Rany, masz stalowe nerwy :P
Ja po 20 minutach losowania mam herosa 18/18/18/16/10/10
To tylko przykład, zależy od klasy różnie te 18 pakuję, ale może mam farta po prostu, tyle że cały czas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 00:25, Carmon napisał:

Zdecydowanie wole pokazywac znajomym, jak zabic smoka w piekle w niecale 30 sec...albo co sie
dzieje, kiedy pragniesz hordy z czaru ograniczone zyczenie

Co kto lubi że sie tak wyraże :-] Ogólnie na to się składa wszystko co osiągniesz. Mężczyźni lubią się "przechwalać" swoimi zabawkami to fakt udowodniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 00:30, Carmon napisał:

a ja po 30 sec mam 18/18/14/14/14/14 oczywiscie roznie rozlozone, i gra sie dobrze



Nie wierzę :)
To by znaczyło cztery osiemnastki w 30 sekund- no way ;]
Masz przed soba kolejnego maniaka statów, teraz nie zaczynam gry postacią inną niż idealna :P
Kiedyś to mi latały statsy i pierwszy raz przechodziłem baldura zmiennokształtnym z siłą 14 i zręcznością 10 chyba, potem był kapłan i podobnie, dopiero od jakiegoś czasu stałem sie maniakiem ;]
Teraz gram już drugą taką wybajerzoną postacią, ale w końcu jestem kurde synem Bhaala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety moje nerwy muszą byc stalowe, bo ja jestem urodzonym pechowcem. Ale to jest czas średni. Raz po dwóch minutach wylosowałem postać woj/zło elf z siłą 18-100 i resztą kon 17, zr 19, mądr 15, int 16, cha 18. To był najwiekszy fart w moim niezbyt fartownym życiu. A tak poza tym to stworzenie postaci o kilka punktów gorszej to jednak kilka godzin klikania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ludzie jak sie macie tyle męczyć, to lepiej piszcie do mnie na maila a w 10 minut zrobię fajnego herosa :P
Oczywiście jesli komuś nie przeszkadza zlecanie postaci ;]
Jak coś to 3tomato[at]wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować