Zaloguj się, aby obserwować  
ciusiek_i_luka

Filatelistyka i numizmatyka [m]

357 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2007 o 14:30, HumanGhost napisał:

> Po ile lata 2zł. z Janem Pawłem 2 ???

Konkretnie to jakie 2zł? Zwykła czy XXV-lecie pontyfikatu?

Te takie całkiem złote i na nim jest Jan Paweł 2, ale też mogą być zabytkowe budowle miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda moneta Nordic Gold ma złoty kolor.
Jest to pewnie okolicznościówka z 2005 roku. Warta tyle ile widać - 2zł. Można niekiedy spotkać oferty 2,20zł albo 2,40zł. Możesz iść do sklepu i kupić za nią chipsy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 14:47, HumanGhost napisał:

Każda moneta Nordic Gold ma złoty kolor.
Jest to pewnie okolicznościówka z 2005 roku. Warta tyle ile widać - 2zł. Można niekiedy spotkać
oferty 2,20zł albo 2,40zł. Możesz iść do sklepu i kupić za nią chipsy. :-)

Nie no tym mnie rozwaliłeś, handel wymienny, Chipsy za Papieża Jana Pawła 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 14:58, PEACE22 napisał:

Nie no tym mnie rozwaliłeś, handel wymienny, Chipsy za Papieża Jana Pawła 2.


Hehe nie no.. bez przesady. Dla mnie okoliczniościówki 2zł to normalne monety. Obecne maja taką samą wartośc jak nominalna. Jedynie dwuzłotówki z lat 90tych mają wartośc nawet kilkaset procent większą niż nominalna.
Obecne nie różnią się prawie niczym od normalnych monet, można nimi płacić. Wielokrotnie dostawałem resztę na poczcie w okolicznościowych 2zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś moze jakies nowe monety 2zł NG na sprzedarz ja dysponuje dosc dużą kolekcją, więc jakby ktoś cos potrzebował można sie do mnie zgłosić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w dzisiejszych czasach produkuje się tak duże ilości kolekcjonerskich "dwójek", że nie ma problemu z nabyciem jakiejkolwiek. Ogólnie chyba najpopularniejsza odmiana do kolekcjonowania. Mój ojciec też takie zbiera. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 07:42, HumanGhost napisał:

Wiesz w dzisiejszych czasach produkuje się tak duże ilości kolekcjonerskich "dwójek", że nie
ma problemu z nabyciem jakiejkolwiek. Ogólnie chyba najpopularniejsza odmiana do kolekcjonowania.
Mój ojciec też takie zbiera. :-)

Masz racje to jest tani interes a przynosi duże zyski;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:31, Zagul napisał:

Masz racje to jest tani interes a przynosi duże zyski;]


Powiedziałbym to raczej troche inaczej. To byl dobry interes w połowie lat 90tych ubiegłego wieku. Monety z tamtych czasów niejednokrotnie warte są dziś pare tysięcy procent więcej. Głównie seria ze zwierzętami.
Teraz GN-y są bardzo popularne i pospolite. Na poczcie mozna jest dostać jako resztę płacąc za coś tam innego. Osobiście uważam, że lepszą inwestycją są monety srebrne z NBP, które sa ostatnimi czasy coraz ładniejsze i juz nie produkuje się ich takich astronomicznych ilości jak na początku tego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:01, HumanGhost napisał:

> Masz racje to jest tani interes a przynosi duże zyski;]

Powiedziałbym to raczej troche inaczej. To byl dobry interes w połowie lat 90tych ubiegłego
wieku. Monety z tamtych czasów niejednokrotnie warte są dziś pare tysięcy procent więcej. Głównie
seria ze zwierzętami.
Teraz GN-y są bardzo popularne i pospolite. Na poczcie mozna jest dostać jako resztę płacąc
za coś tam innego. Osobiście uważam, że lepszą inwestycją są monety srebrne z NBP, które sa
ostatnimi czasy coraz ładniejsze i juz nie produkuje się ich takich astronomicznych ilości
jak na początku tego wieku.



Muszę się zgodzić kiedyś 2GN miały nakład po 300 000 a teraz po 1 000 000, a srebne nadal wychdzą w mniejszych nakładach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:58, lancuch napisał:

ja mam problema bo mam na swoich starych monetkach duzo takigo bialego nalotu i wie ktops czym bym mogl sie tego pozbyc?


To masz problem, bo to moze być chlorek srebra. Domniemywam, że chodzi o srebrne monety, tak? W takim przypadku należy dokładnie umyć monety mydłem (najlepiej takim dla małych dzieci) i wodą. Zostawić monety na świetle do wyschnięcia a potem znowu tak samo umyć. Proces można tak zatrzymać, ale skutków, które juz nastąpiły odwrócić się nie da, bo to nie jest patyna a korozja.
Jak przechowujesz monety? Broń Cię Panie Boże przed przechowywaniem zbiorów w klaserach z PCV. Najlepiej monety trzymać w kapslach (najlepiej oryginalnych) i w pudełkach/skrzyneczkach na monety. Pełno ofert na Allegro jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodzi o srebrne te trzymam w pudelkach chodzi mi o takie zwykle jak np te stare sprzed wojny II swiatowej nie wiem z jakiego sa stopu bo to bylo w obiegu daaawno temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie mogą zawierać miedź i to też będzie działanie korozji. Przydałyby się jakieś fotki, ewentualnie mógłbyś wymienić przykładowo dokładnie co to za monety. Pomogłoby to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 19:59, lancuch napisał:

1 zl z 1977 r.duzo tych jedynek sie tak mi robi,50 gr z 1973 r << glownie monety z tego okresu czasu czyli z lat 80 XX wieku ;/


W przypadku monet z tego okresu to nic nadzwyczajnego. Po prostu zżera je korozja, ząb czasu je nadgryza. Sam mam sporo tego złomu z PRL-u i po kazdym przejrzeniu musze myć ręce, bo pełno nalotu z nich się wytrąca. Dlatego granding takich monet na poziomie MS 65/66 to już coś nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:39, lancuch napisał:

aha czyli nic sie z tym nie da zrobic? i tak juz bedzie?


Możesz próbować czyścić jakimiś domowymi metodami, ale wątpie w sukces. Proces korozji juz się rozpoczął i właściwie nie ma sensu walczyć z tym wielkim kosztem w przypadku tych monet. Możesz spróbowac oczyścić je jak wyżej napisałem, ale sam nie wiem czy to cos da. Nie są srebrne, więc sukcesu nie gwarantuję.
Ewentualnie spróbuj pastą do zębów i wodą. To też niekiedy pomaga. Ale nie trzymaj ich za długo pod wpływem pasty. I nie szoruj, bo zetrzesz do zera. Najlepiej gołymi palcami wszystko robić. Może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować