Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - patch 1.1 do polskiej wersji już dostępny

369 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2006 o 23:46, Rainbow7 napisał:

Hehe ano maja bo robili preorder ;) np ja juz w kwietniu XD

Swoja droga patch do wersji kolekcjonerskiej dziala... ale... anglizuje czesc opisow !!!0.o!!!

Natomiast mam inne pytanie tuz po instlacji ustawilem se specjalne slady herosow i moj herosik
dostal niebieska aureolke w kampani... pogralem se ze 20 godzinek i dzis odpalam i co.... zonk
herosik ma czerwona... i ni **** nie moge na to poradzic... w ogole o co z nimi biera?...

no i ciekawe bugi graficzne na moim sprzecie 64bitowym XD

patrzcie SS (dziiiwne objawy temy towarzyszyly potem...)

oba shoty po spatchowaniu! oba z mapy 5 kampanii pierwszej.


Patch rzeczywiście przywraca niektóre opisy do wersji oryginalnej :o Postaramy się wyeliminować te błędy w naszym patchu do wersji językowej w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:30, Slave napisał:

czy to normalne, ze po zainstalowaniu patcha 1.1 w menu gry pisze wersja 1.0?


Niestety patch wypuszczony przez UBI Soft działa tylko z wersją CD. Po zmianie wspomnianego przeze mnie wcześniej klucz w rejestrze, instaluje się na wersję DVD, ale nie wprowadza wszystkich zmian.

Na chwilę obecną radzimy nie instalować patcha do wersji DVD. Mamy nadzieję, że UBI Soft wyda dość szybko poprawioną łatkę do naszej edycji DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:36, Johnny Bravo napisał:

Na chwilę obecną radzimy nie instalować patcha do wersji DVD.


heh już za późno :P pewnie patcha nie da się odinstalować a gry nie chce mi się przeinstalowywać więc mam nadzieję, że nie zrobi on nic złego z grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:43, Slave napisał:

> Na chwilę obecną radzimy nie instalować patcha do wersji DVD.

heh już za późno :P pewnie patcha nie da się odinstalować a gry nie chce mi się przeinstalowywać
więc mam nadzieję, że nie zrobi on nic złego z grą...


Nic złego nie zrobi, ale zmian też nie wprowadzi.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba kara za to ze sie kupuje gry Ubisoftu juz od dawna slyna jako najgorszy wydawca i widac ze "uczciwie" zapracowali na to miano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 08:00, KelneR napisał:

poprawil mi sie humor! dzieki temu patchowi w koncu udalo mi sie zagrac na laptopie. i to nawet
calkiem niezle smiga. pozdrawiam CDP : )


Jaki masz chipset graficzny w laptopie? Ja właśnie ściągnąłem patcha, ale jeszcze nie instalowałem i zastanawiam się, czy w ogóle jest sens próbować (Intel GM/GME 82852/82855). Czołówka działa, menu początkowe też, wczytuje planszę i jak już pojawia się ekran gry wyskok do systemu (tak było w wersji 1.0, ciekawe czy 1.1 to zmieni). Ale w końcu nikt nie obiecywał, że będzie u mnie działać... Nikt też znowu nie chciał podać dokładnych wymagań systemowych kiedy startowały preordery:-) Chyba czas dokupić normalnego komputrona do flaptopa...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie nie wprowadzil.... tak to jest jak sie wydaje gdzies wersje gry nie przewidzianej przez Tworcow, przez co nie mogli wydac szybko odpowiedniego patcha...przynajmniej ja mam takie wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAjnie - człowiek kupuje grę, której nawet upatchować nie można... Ostatni raz zdecydowałem się na zakup czegokolwiek od Ubisoftu... :-/

Swoją drogą - najpierw Fable (do którego łątki raczej chyba nie zobaczymy, wbrew zapowiedziom CDP), teraz H5... :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 12:15, Kifa napisał:

FAjnie - człowiek kupuje grę, której nawet upatchować nie można... Ostatni raz zdecydowałem
się na zakup czegokolwiek od Ubisoftu... :-/

Swoją drogą - najpierw Fable (do którego łątki raczej chyba nie zobaczymy, wbrew zapowiedziom
CDP), teraz H5... :-|


W odróżnieniu do Microsoftu, Ubisoft w ogóle wydaje patche. Na dodatek CDP ma naprawić to, co Ubi spiep*** i jak chociażby podał koniczyn czy Jay Z, w przyszłym tygodniu ma być patcha do patcha + poprawki językowe, które przeoczył Ubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh - może moja uwaga jest mało konstruktywna, ale wydawało mi się, że opóźnienie w premierze gry (nie tylko w naszym kraju) wynikało głównie z chęci dostarczenia produktu wolnego od wad - jak to ładnie ujęto: "DOPIESZCZONEGO". Na chęciach się chyba skończyło, zabrakło im pieszczot. U nas jeszcze premiery nie ma, a już patch''e trzeba ściągać.
I do tego jeszcze w niektórych przypadkach problemy z zainstalowaniem łatki. Tak sobie myślę, że gra to gra - powinna być taka sama niezależnie od nośnika na jakim została wydana. To samo dotyczy edycji "zwykłej" i "kolekcjonerskiej". Co ma drewniane pudełko i kilka gadżetów do tego, co wytłoczono na płycie? Czyżby byli równi i równiejsi? Wyprodukowano Heroes''ów 5 oraz Heroes''ów 5.5?
Niektórzy jaszcze gry nie mają, a już trzymają patch''a. Taka fajna gra, a oni z niej bubel zrobili. I jak tu ma nie być piractwa, skoro oryginały są drogie i "niedorobione"? Kupuje człowiek taką grę, a i tak połowę tej gry (w postaci patch''y) musi trzymać na dysku lub innej płycie. Równie dobrze może sobie ściągnąć "pirata". Gracz, który kupuje oryginał płaci za produkt w pełni sprawny i funkcjonalny. Ktoś taki z pewnością chciałby sobie pograć zamiast ściągać i wciąż doinstalowywać jakieś pierdoły lub czekać aż gra zrobi to sama. Ten drugi przypadek jest zapewne wygodniejszy, ale czy na pewno w pełni bezpieczny dla komputera przeciętnego użytkownika Internetu?
Wszyscy bardzo długo i z olbrzymią niecierpliwością czekaliśmy na tę grę. Miał to być "majstersztyk", a podano nam bubla, czyli produkt wadliwy. A najciekawsze jest to, że zdecydowana większość się najwyraźniej cieszy z tego stanu rzeczy. Huuurrraa wyszedł patch, zapłaciliśmy za wersję 1.0, a mamy za darmo wersję 1.1 - i to tak szybko, jeszcze zanim dostaliśmy tę wcześniejszą. Rewolucja w świecie gier. Sypią się pochwały dla twórców bubla.

Ja natomiast myślę, że producent powinien wziąć się do roboty i na dodatek wykonać ją porządnie. Gdy już ją ukończy i stwierdzi, że to jest to, co chciał osiągnąć, może owocami pracy podzielić się z innymi - za godziwą opłatę, dając to za co bierze tę zapłatę. Tutaj producent rozpętał burzę i zrobił miejsce na rynku dla nowego wspaniałego produktu. Nie zrobił wszystkiego jak należy, a że czas goni, to zapycha to miejsce tym co ma - nieźle na tym przy okazji zarabiając. Gdy już dziurę zapcha i zacznie (nawet już zaczął) poprawiać to, czego nie dopracował. Każdy sam będzie sobie musiał "dosztukować" elementy tej cudnej roboty.

Uczciwe ze strony producenta byłoby takie postępowanie, aby po zapchaniu dziury (co już zrobił) zabrał się do ukończenia pracy. Gdy już ją ukończy, powinien dostarczyć w pełni ukończone dzieło wszystkim którzy za nie zapłacili. Nie w kawałkach, tylko CAŁE.
Każdy, kto kupił tę grę lagalnie powinien otrzymać od producenta wersję poprawioną, ze wszystkimi łatami i innymi bzdurami, których brak przeszkadza w jej normalnym użytkowaniu. Oczywiście bezpłatnie - w końcu już za to zapłacono. Dla producenta mało opłacalne, ale uczciwe.
Aby uniknąć nieuczciwych zagrań ze strony nabywców, aktualnie posiadane wersje należałoby producentowi zwrócić (niech je sobie zniszczy lub powiesi na ścianach).
Ja dla przykładu chętnie bym się z producentem na takie wersje wymienił.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

Heh - może moja uwaga jest mało konstruktywna, ale wydawało mi się, że opóźnienie w premierze
gry (nie tylko w naszym kraju) wynikało głównie z chęci dostarczenia produktu wolnego od wad
- jak to ładnie ujęto: "DOPIESZCZONEGO". Na chęciach się chyba skończyło, zabrakło im pieszczot.
U nas jeszcze premiery nie ma, a już patch''e trzeba ściągać.


[ciach]

Powiem krótko: Demonizujesz. Gra nie jest bublem, bo da się grać, co więcej, produkt daje dużo zabawy (mówię to po nocy spędzonej na grze). Dla mnie patch (którego ściągnąłem dopiero dziś) wprowadza kosmetyczne poprawki (ja tam dużej różnicy w balansie jednostek nie widzę). I przede wszystkich czekam na aktualizację lipcowo-sierpniową z edytorem. Jedynym problemem jest uwstecznienie wersji językowej przez patch ale to nie tyczy się komentarza co do jakości produktu w wersji 1.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opoznili premiere o 3 miesiace...polska premiera przesunieta o prawie miesiac i co ? dostajemy gre niepelnowartosciowa bo UBI nieopracowalo szczegolow...Wielkie problemy w graniu w multi, brak opisow artefaktow - gra wyglada na niedokonczona bo taka jest. Heroes 4 przynajmniej mialo wszystkie elementy do gry w singla :) a multi wyszlo tak szybko jak to bylo mozliwe - powtorke tutaj tez mamy bo nie ma jednoczesnego grania (zbyt duzo bledow - odblokuja albo i nie ta gre w pozniejszych patchach/dodatkach)

jak dla mnie - powtorka z rozrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The.Vinci - rzeczywiście krótko i treściwie.

Ja nie DEMONIZUJĘ, ja stwierdzam fakt.
Wyobraź sobie, że idziesz do salonu i wybierasz sobie piękny samochód. Zostawiasz u dealer''a swoje ciężko zarobione pieniążki i jedziesz nowiutkim samochodzikiem do domciu. Po drodze odrywa ci się tapicerka dachu i odpadają jakieś inne mniej ważne plastiki i ozdóbki. Jeszcze do domciu nie dojechałeś, a już tyle wad swojego nabytku dostrzegasz. Wracasz do dealer''a i mówisz mu, że kupiłeś bubel, a zapłaciłeś za porządne auto.
Na to dealer: plastiki może Pan wymienić, mamy zapasowe. Tapicerkę dachu się przyklei, można ją też wyrzucić, w końcu i tak w czasie jazdy nie patrzy Pan na dach. Proszę nie DEMONIZOWAĆ, samochód przecież jeździ! A te drobnostki to tylko kosmetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grandtom

ująłeś sedno sprawy - wypuścili na polski rynek (i nie tylko) niezłego bubla.
Ciekawe tylko co na to CDP ???
Przecież w polsce to on firmuje to "coś" !!!
czekam z niecierpliwością na szybka reakcję CDP!
przecież wydając pieniądze (i to nie małe jak na polskie warunki) mamy prawo domagać się pełnowartościowego towaru !!!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

Heh - może moja uwaga jest mało konstruktywna, ale wydawało mi się, że opóźnienie w premierze
gry (nie tylko w naszym kraju) wynikało głównie z chęci dostarczenia produktu wolnego od wad
- jak to ładnie ujęto: "DOPIESZCZONEGO". Na chęciach się chyba skończyło, zabrakło im pieszczot.


Porównując betę i grę wydaną (maj/czerwiec), można stwierdzić, że twórcy wykonali ogromną pracę w dopieszczeniu gry. Niestety im bardziej dany program skomplikowany tym trudniej zapanować nad ogromną ilością kodu. I dlatego w gotowych brogramach biorą się błędy.

Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

U nas jeszcze premiery nie ma, a już patch''e trzeba ściągać.


Nie trzeba, nikt Ci nie karze ściągać już teraz. Łatka PL miała pojawić się równo z łatkami na inne wersje językowe. I za to należą się brawa dla UBi, że dba o to. Bo np. z takim Atari i BioWare już tak dobrze nie jest. Trzeba długo czekać po wydaniu łatki na wersję PL.
Poza tym, gra jest rozsyłana już od piątku, więc Ci co grę już mają dostają patcha.

Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

Tak sobie myślę, że gra to gra - powinna być taka sama niezależnie od nośnika na jakim została wydana. To samo dotyczy edycji "zwykłej" i "kolekcjonerskiej". Co ma drewniane pudełko i kilka gadżetów do
tego, co wytłoczono na płycie?


Zawartość gry w edycji zwykłej i kolekcjonerskiej różni się. Osoby obserwujące temat wiedzą o tym i nie dziwią się dwóm różnym łatkom. Sam zastanawiałem się czy nie będzie różnych w zależności od edycji.

Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

Wszyscy bardzo długo i z olbrzymią niecierpliwością czekaliśmy na tę grę. Miał to być "majstersztyk",
a podano nam bubla, czyli produkt wadliwy.


Jak już wspomniałem, błędów nie da się uniknąć całkowicie.
Z powodu kilku czy kilkunastu błędów w kodzie nie można powiedzieć, że H5 jest bublem.

Dnia 07.06.2006 o 12:34, grandtom napisał:

Ja natomiast myślę, że producent powinien wziąć się do roboty i na dodatek wykonać ją porządnie.
Gdy już ją ukończy i stwierdzi, że to jest to, co chciał osiągnąć, może owocami pracy podzielić
się z innymi - za godziwą opłatę, dając to za co bierze tę zapłatę.


Tutaj producent ma dwa wyjścia:
1. Siedzieć nad grą nie wiadomo ile, aż wszystko zostanie zauważone i poprawione, a póżniej wydać grę już przestarzałą
2. Wydać ją gdy już jest bardzo bliska tego co sobie założył i później już tylko wypuścić patche.
Wydanie gry sprawia, że program trafia do dużej ilości ludzi. Miliony graczy szybciej wyłapią błędy w grze, niż garstka testerów.
Osobiście cieszę się, że wypuszczono grę sprawną, niż gdybym miał czekać na nią w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 13:03, christof138 napisał:

Ciekawe tylko co na to CDP ???
Przecież w polsce to on firmuje to "coś" !!!
czekam z niecierpliwością na szybka reakcję CDP!


a może jeszcze spytaj co na to prezydent Kaczyński? w końcu reprezentuje on wszystkich Polaków....

Producentem gry jest tandem nival i ubisoft. błędy o których mowa dotyczą tworzenia gry. czego oczekujesz od cdp? mieli premiere wstrzymac na pol roku do czasu az ubisoft poradzi sobie z gra? czy pojechac, zabic programistów ubi i poprawi grę wlasnym sumptem? robota cdp polega na przesłaniu przetłumaczonych tekstów z gry do ubisoftu i wpakowaniu gierki do sklepów. cdp nie firmuje ubisoftu i nie odpowiada za ich wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 13:05, Daimon_Frey napisał:

2. Wydać ją gdy już jest bardzo bliska tego co sobie założył i później już tylko wypuścić patche.


a moze niech wyda bliską temu co obiecał - (np. tryb tur jednoczesnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować