Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bronie na licencji znikną z gier Electronic Arts

47 postów w tym temacie

Zaraz. Czyli Electronic Arts, jedni z najważniejszych uczestników nagonki na piratów... będą łamać międzynarodowe prawo autorskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie! ściągnę sobie BF-a, bo używam go tylko na własny użytek, a dodatkowo reklamuję. Dzięki EA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, takiego pieprzenia w branzy gier nie slyszalem od dawna, a slyszalem bardzo duzo. Nawet nie wiem jak skomentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli EA nie chce placic za czyjs zarejestrowany znak towarowy ani wlasnosc intelektualna (nazwa broni, wyglad, mechanika, symbole firmowe), ale oczekuje, ze wobec nich samych gracze beda uczciwi nawet jezeli oni sami robia graczy w trabe? Lol.

Oby jeszcze wiecej ludzi piracilo gry EA to moze przejza na oczy.

Jak chca nazwy oficjalne to niech pozwola moderom robic mody to dzi dodadza nazwy nieoficjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA jak widzę w formie. Opłaty za wykorzystanie broni w grach opierają się też na reklamie, w dodatku wszystkie modele są konsultowane z producentem zanim trafią w ręce graczy. Płacą za to od lat ;)

Zainteresowani znajdą dość obszerny artykuł na ten temat na Eurogamer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 20:30, doctorwho napisał:

Czyli np. M4A1 będzie się nazywać karabin szturmowy czy SWD karabin snajperski. Ja wole
oryginalne wojskowe nazwy.

nie bo ow karabin szturmowy nie bedzie mogl nawet wygladac jak m4a1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z EA całkowicie. I tak producenci broni i to całe lobby ma kasy jak lodu. Poza tym faktem jest że cała kwestia tak zwanych praw do czegoś tam xxxx ( wstaw co się podoba) staja się absurdalna. Niedługo za wypowiedzenie nazwy jakiejś marki będzie trzeba płacić. Jak pisze artykuł do gazety albo bloga to jak napisze słowo "coca cola" to mam płacić ? Nie wspominając już że umieszczanie takich marek w grach to jest dla nich czysta reklama. Cały ten system praw do znaków towarowych, nazw itp stoi na głowie. Tak trzymać EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 20:44, cHICEK napisał:

Jak pisze artykuł do gazety albo bloga to jak napisze słowo "coca cola" to mam płacić ?


Widzę rozumujesz podobnie jak pan od książek w EA. Słowo pisane to jednak nie to samo co wykorzystanie dokładnie odwzorowanej broni łącznie z oficjalną nazwą producenta. Szczególnie, że czerpie się z tego tytułu korzyści finansowe, a sama broń jest w centrum uwagi w grach tego typu.

Jak EA traktuje inne firmy tak gracze będą traktować ich. Oby się nie zdziwili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest zbyt śliski, by jednoznacznie stwierdzić, czy ktoś tu powinien za cokolwiek płacić. Z jednej strony jest używanie zastrzeżonych nazw, a z drugiej strony jednak jest to jakaś reklama i to działająca na korzyść obu stron - no chyba że okaże się to być antyreklama, gdy się okaże, że gracze danego "produktu" nie polubili i wolą strzelać dalej z kałacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach wyścigowych też jeden twórca z drugim mógłby się tłumaczyć, że płacić nie będzie za modele, specyfikacje, nazwy bo przecież wszyscy powinni się cieszyć z darmowej reklamy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... skoro EA nie płaci za wykorzystywanie nazw handlowych broni palnej, to dlaczego żąda opłat za wykorzystanie broni przez graczy (DLC z bronią)?
> Zgadzam się z EA całkowicie. I tak producenci broni i to całe lobby ma kasy jak lodu.
> Poza tym faktem jest że cała kwestia tak zwanych praw do czegoś tam xxxx ( wstaw co się
> podoba) staja się absurdalna. Niedługo za wypowiedzenie nazwy jakiejś marki będzie trzeba
> płacić. Jak pisze artykuł do gazety albo bloga to jak napisze słowo "coca cola" to mam
> płacić ? Nie wspominając już że umieszczanie takich marek w grach to jest dla nich czysta
> reklama. Cały ten system praw do znaków towarowych, nazw itp stoi na głowie. Tak trzymać
> EA.
EA też ma kasy jak lodu. A jak napisałem powyżej używają cudzego produktu do zarabiania. I to nie w ten sposób, że go wplotą w produkt, tylko sprzedają za pieniądze sam wizerunek produktu (bo jak inaczej nazwać DLC z bonią? Historii w niektórych DLC nie ma).. A z reklamą bym nie przestawał. Kupisz LKMa po tym jak go zobaczysz w grze? Bo ja nie. Raz, że nie mam pozwolenia (i nigdy na LKMa mieć nie będę), a dwa, że nie mam tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 21:25, NemoTheEight napisał:

EA też ma kasy jak lodu. A jak napisałem powyżej używają cudzego produktu do zarabiania.
I to nie w ten sposób, że go wplotą w produkt, tylko sprzedają za pieniądze sam wizerunek
produktu (bo jak inaczej nazwać DLC z bonią? Historii w niektórych DLC nie ma).. A z
reklamą bym nie przestawał. Kupisz LKMa po tym jak go zobaczysz w grze? Bo ja nie. Raz,
że nie mam pozwolenia (i nigdy na LKMa mieć nie będę), a dwa, że nie mam tyle kasy.

Nie każdy ma takie przyziemne problemy jak restrykcyjne prawo do posiadania broni i brak kasy, np. Teksańczycy, czy Szwajcarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz... skoro EA nie płaci za wykorzystywanie nazw handlowych broni palnej, to dlaczego
> żąda opłat za wykorzystanie broni przez graczy (DLC z bronią)?

To zdanie podsumowuje wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zaraz... skoro EA nie płaci za wykorzystywanie nazw handlowych broni palnej, to
> dlaczego
> > żąda opłat za wykorzystanie broni przez graczy (DLC z bronią)?
>
> To zdanie podsumowuje wszystko

tak, zwłaszcza głupotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 20:44, cHICEK napisał:

I tak producenci broni i to całe lobby ma kasy jak lodu.


jest rynek jest podaz. uczciwie zarobili i maja prawo miec jeszcze wiecej kasy.

Dnia 08.05.2013 o 20:44, cHICEK napisał:

Poza tym faktem jest że cała kwestia tak zwanych praw do czegoś tam xxxx ( wstaw co się
podoba) staja się absurdalna. Niedługo za wypowiedzenie nazwy jakiejś marki będzie trzeba
płacić. Jak pisze artykuł do gazety albo bloga to jak napisze słowo "coca cola" to mam
płacić ?


pisac, a miec dokladne modele 3d do wirtualnego pomacania i stuningowania wg wlasnych upodoban to dwie rozne rzeczy. do tego oryginalne nazwy tez dzialaja jak magnes na laikow -" ooo znam ta pukawke z filmu "zzz", chce ja miec". bron i jej progres jest jednym z podstawowych elementow strzelanek od EA, wszystko kreci dookola pukawek.

no i najwazniesze: im EA ma gorzej tym lepiej. troche pokory sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować