Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Nie sądzisz jednak, że kwestia wyborów jest dość rewolucyjna? Nie przypominam sobie gry z takimi konsekwencjami czynów bo te w Wiedźminie nie ograniczają się do prostego "zabiłeś go to ci już zadania nie zleci".
Chyba w każdym wyborze, którego dokonałem są elementy trzecie, na które moja decyzja nie miała bezpośredniego wpływu. Widziałem tu już krótkowzroczne "to pozwól spalić wiedźmę a wieśniacy ci pomogą". To zostanie wam przypomniane w znacznie późniejszym fragmencie gry. Bardzo mnie też zastanawia jak jest rozwiązana sprawa zakończeń. W Tormencie było tak, że im więcej odkryłeś ze swojej przeszłości tym więcej możliwości miałeś w czasie ostatecznej konfrontacji o tylko od sposobu prowadzenia ostatniego dialogu zależało to, jak sprawę zakończysz. Tu widzę, że tak nie jest. Pewne decyzję podjąłem i nie da się ich nie wykorzystać. One są i przychodzi mi co rusz za nie zapłacić. Eh. Tak wiele jeszcze jest tajemnicą a by odkryć wiele rzeczy trzeba będzie naprawdę zmienić styl podejmowania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 13:57, Selv napisał:

Skoro jesteś w UK to parę dodatkowych pieniążków za przesyłkę z Polski raczej nie zrobi różnicy
;)
Piraci won ;]

Plus 100 zł za drugą kopię gry? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:01, hehe napisał:

Na Bestię najlepsza jest zamieć i Styl Silny. Momentalnie pada :)


Już pokonałem Bestię używając Stylu Silnego i Znaku Aard , ale...gdy nadbiegali wiesniacy , akurat wcisnąłem pauzę i mam pierwszy zawis Wiedźmina.Tak więc zaraz biorę się do ponownego pokonywania Bestii.Co sobie o tym myślę , nie napiszę.Statusu szkoda by było. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 14:57, ^RaZZieL^ napisał:

> Prywatnie Wam powiem, że jestem zachwycony.
> Zwłaszcza że na moim 1.83GHz@2GHz i karcie 7300 na średnich detalach wymiata a na max
Nie rób ludu w balona. Ja rozumiem, że to wasza gra. Spoko. Ale przy 2GHz i najgorszym modelu
z serii 7xxx gra nawet na średnich wymagała by od Ciebie min 2GB ramu, a to i tak przy znacznych
skokach FPS''ow przez procek i możliwości karty gorsze od 6800. Co do "chodzi na max" to owszem
może chodzi, jeśli ktoś lubi oglądać komiksy i pokazy slajdów ;)


Może to dla tego że mam 2 GB ram i na pokazów slajdów nie mam. zawszę piszę o tym co sam sprawdzę i nie mydlę o cudach jak ich nie ma. Gra mnie wciągnęła na tyle że zamiast zamierzonej godzinki utknąłem przed Monitorem na 4h co dość skomplikowało mi rodzinną sytuację :)

Mam jak wspomniałem 2500+ @ na 2 GHz,2 GB RAM DDR1 bez D-CH, i Palita 7300 GT 256 MB na AGP - bo taki mam póki co komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:11, ^RaZZieL^ napisał:

Żeby daleko nie szukać to Oblivion


No i podaleś najgorszy przykład z możliwych. Oblivion ma świat ogromny, ale cały jest taki sam. Zero zróżnicowania. Oblivion jako RPG ustępuje Wiedźminowi pod każdym względem. Począwszy od fabuły, a na rozwoju postaci kończąc :) Szukałem parę stron wcześniej kogoś kto zeche powiedzieć w czym Oblivion jest lepszy jako RPG. Może Ty się odważysz :P ??

Dnia 29.10.2007 o 15:11, ^RaZZieL^ napisał:

Jak wcześniej napisałem Wiedźmin nie ustępuje ba nawet przewyższa niektóre produkcjie pod względem
rozpisania dialogów i fabuły.


Bo na tym polega ciekawa gra RPG. Przynajmnije moim zdaniem :) Co innego przykuje Cie na długie godziny do monitora, jak nie ciekawa fabuła, questy i dialogi ?

Dnia 29.10.2007 o 15:11, ^RaZZieL^ napisał:

Ja nie ulegam portalowi czy serwisowi który stara się mi wmówić, że dana gra to hit. Sam to
oceniam. Wiedźmin jest dobry tak samo jak inne pseudo hity ;)


Ja też nie oceniam po recenzjach, bo właściwie ich nie czytam. Chyba mało ludzi ocenia po recenzjach. Zobacz jak ocenili Wiedźmina gracze na serwisie który dał mu 7/10 :

http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher/players.html?tag=hotslot;yousay

A co do sponsorowanych receznji, to myślisz że za granicą takich nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś w Anglii to raczej biedy nie klepiesz, trzeba było pomyśleć wcześniej :-)
Spolszczenie nie jest możliwe w ogóle, przez wielkość plików dźwiękowych, może tylko sam tekst, ale raczej z angielskim sobie radzisz więc nie trzeba Tobie nic ;]
Największą frajdę daje właśnie podkład, świetny jest, zwłaszcza od I aktu w górę.

Nie fajnie za to, że oberwałem bugiem i nie mam eliksirów po prologu ;/ Znaczy, brakuje mi dwóch jak myśle, olejku na trupojady oraz właśnie zamieci.
Dostałem tylko Kot`a od Marigold :\\
No to nowa gra... i do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:22, Cmq napisał:

Plus 100 zł za drugą kopię gry? :P

Trzeba było wcześniej kombinować. A może komuś dasz w prezencie/odsprzedasz?
Polska wersja to dużo więcej niż napisy. Chyba nawet niektóre dialogi są wycięte w wersji ENG bo nie miałby sensu np. odniesienia do twórczości Kazika Staszewskiego. No, chyba, że jest on popularny za granicą bardziej niż mi się zdaje. Ogólnie w przypadku bycia Polakiem a kupowania zachodniej wersji Wiedźmina jest jak z kupowaniem wybrakowanego produktu. Nie złapałbym połowy tekstów gdyby było po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:25, hehe napisał:

Ja też nie oceniam po recenzjach, bo właściwie ich nie czytam. Chyba mało ludzi ocenia po recenzjach.
Zobacz jak ocenili Wiedźmina gracze na serwisie który dał mu 7/10

Cholera, weźcie się tak nie przejmujcie tą oceną 7/10. Może jeszcze zbluzgacie recenzenta że się nie zna na grach? 7/10 - gra bardzo dobra, odpowiednik szkolnej 4+. Chyba dość porządna ocena, hm? Zresztą każdy ma swoje zdanie, w tym rzecz że recenzje są subiektywne...

TROSZKĘ SPOILERÓW:
I pytanko ode mnie - jak zabrać ten klucz do wieży w akcie II od zamrożonego golema? Tzn. tam mi pokazuje mapka, bawiłem się tymi trzema kamieniami przywołującymi pioruny, ale nic nie działa. Anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:08, hehe napisał:

Nie ma sensu ochraniać Abigail. Nawet jak padnie, to po walce wstaje :) Jej się nie da zabic,
a właściwie, Bestia i psy jej nie zabijają.


Ona rzuca jakąś magię, która częściowo regeneruje żywotność, więc musiałem ją osłaniać, bo szybko bym padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:30, Union Pacific napisał:

> Nie ma sensu ochraniać Abigail. Nawet jak padnie, to po walce wstaje :) Jej się nie da
zabic,
> a właściwie, Bestia i psy jej nie zabijają.

Ona rzuca jakąś magię, która częściowo regeneruje żywotność, więc musiałem ją osłaniać, bo
szybko bym padł.

Wystarczy wypić Jaskółkę przed walką. Ten sam efekt. Ja tak zrobiłem i się nie przejmowałem Abigail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze wiedzmin jest na prawdre swietna gra.Niestety ma kilka minusó jak opłotkowanie świata(mala swoboda ruchu) i to co mnie najbradziej wkurza BRAK MOŻLIWOSCI SKOKU.GEralt nie przeskoczyzeskoczyc
nawet z malego stopnia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:32, mati285 napisał:

> > Nie ma sensu ochraniać Abigail. Nawet jak padnie, to po walce wstaje :) Jej się nie
da
> zabic,
> > a właściwie, Bestia i psy jej nie zabijają.
>
> Ona rzuca jakąś magię, która częściowo regeneruje żywotność, więc musiałem ją osłaniać,
bo
> szybko bym padł.
Wystarczy wypić Jaskółkę przed walką. Ten sam efekt. Ja tak zrobiłem i się nie przejmowałem
Abigail :)


Też można :) Teraz chce dokończyć kilka questów w Wyzimie, potem ruszam na bagna i do wieży.

PS. Jak nakłonić Azara (Raymonda) do tego, aby poszedł w stronę wieży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:29, Cmq napisał:

Cholera, weźcie się tak nie przejmujcie tą oceną 7/10


Przytoczyłem to tylko dlatego żeby pokazać, jak różne sa oceny graczy :) Nie wiem czy gracze grali dłużej, ale fakt faktem, ich ocena jest znacznei wyższa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

taka obserwacja: Geralt moze do woli pladrowac szafy, kredensy, kufry i skrzynie w domostwach. Na dodatek wtedy, kiedy obok niego spokojnie przechadzaja sie domownicy. Malo tego, nawet jak w rozmowie zrazisz do siebie rozmowce, to mozesz mu spokojnie obrobic cala chate :) Czyzby to taki "polski" smaczek w grze? :) Baranina, prawo i sprawiedliwosc, itepe :) W Morrowindzie za kradziez mozna bylo stracic zycie, a w najlepszym wypadku trzeba bylo wplacic wysoka kaucje strazy miejskiej, zeby nie byc skazanym na banicje. W Wiedzminie porazka...jest to naprawde wielki minus jezeli chodzi o realizm i logike gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:29, Cmq napisał:

>
TROSZKĘ SPOILERÓW:
I pytanko ode mnie - jak zabrać ten klucz do wieży w akcie II od zamrożonego golema? Tzn. tam
mi pokazuje mapka, bawiłem się tymi trzema kamieniami przywołującymi pioruny, ale nic nie działa.
Anyone?


Najpierw musisz go ożywić... musisz pogadać z tą przywódczynią wioski na bagnach (Veska chyba) i powinieneś od niej wziąść karte z tarota "Wieża" potem pokazujesz ją temu alchemikowi (nie mam pamięci do imon ;p) i on ci mówwi co zrobić... trzeba będzie:
1.potrzebny ci piorunochron od Krasnoludzkiego kowala w Klasztornej (robi go za 50 orenów)
2. i musisz sie udać do druidów na bagnach

potem już powinieneś dać sobie rade :P


SPOILER
a ja mam takie pytanie:
doszedłem do tego że walcze z Królową Kikimor i trzeba zawalić tunel... ale jak go zawalam to za każdym razem ginę ;/... o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:47, JEDIDJ napisał:

to za każdym razem ginę ;/... o co tu chodzi?

A może warto wyjść spod walących się kamieni? Tak na wszelki wypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:29, Cmq napisał:

> Ja też nie oceniam po recenzjach, bo właściwie ich nie czytam. Chyba mało ludzi ocenia
po recenzjach.
> Zobacz jak ocenili Wiedźmina gracze na serwisie który dał mu 7/10
Cholera, weźcie się tak nie przejmujcie tą oceną 7/10. Może jeszcze zbluzgacie recenzenta że
się nie zna na grach? 7/10 - gra bardzo dobra, odpowiednik szkolnej 4+. Chyba dość porządna
ocena, hm? Zresztą każdy ma swoje zdanie, w tym rzecz że recenzje są subiektywne...


Problem w tym, ze gosciu zjechal gre, uzywajac idiotycznych argumentow, np. ze nie ma roznych klas ani ras do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:47, JEDIDJ napisał:

SPOILER
a ja mam takie pytanie:
doszedłem do tego że walcze z Królową Kikimor i trzeba zawalić tunel... ale jak go zawalam
to za każdym razem ginę ;/... o co tu chodzi?


SPOILER
Nie możesz zawalać sobie na głowę. Odbiegnij, odwróć się i dopiero zawalaj.
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:34, hehe napisał:

> Cholera, weźcie się tak nie przejmujcie tą oceną 7/10

Przytoczyłem to tylko dlatego żeby pokazać, jak różne sa oceny graczy :) Nie wiem czy gracze grali dłużej, ale fakt faktem, ich ocena jest znacznei wyższa :P


Zwróć uwagę, że Gamespot nie recenzował jeszcze Wiedźmina, ba, ocena 7/10 dotyczy tylko jednego serwisu - Eurogamer...
Tak więc, albo krytycy zaspali albo... nadal tłuką w Witchera i zapomnieli o całym świecie...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować