Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 23:06, neo20003 napisał:

Hej,

mam problem w drugim akcie, moze ktos mnie oswieci? dotyczy on zadania tajemnica berengara.
vasca w wiosce ceglarzy mowi mi, ze powinienem przeszukac doly z glina. tak tez jest napisane
w dzienniku, ale nic tam nie moge znalesc..ktos wie o co chodzi?

Spoiler
Koło tych dołów z gliny są dwa ciała, znajdziesz tam uszkodzoną brosze salamandry (przedmiot fabuły) i coś tam Geralt pomruczy pod nosem i tyle. Zadanie będzie rozwijane w dalszej części gry.
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 23:06, neo20003 napisał:

Hej,

mam problem w drugim akcie, moze ktos mnie oswieci? dotyczy on zadania tajemnica berengara.
vasca w wiosce ceglarzy mowi mi, ze powinienem przeszukac doly z glina. tak tez jest napisane
w dzienniku, ale nic tam nie moge znalesc..ktos wie o co chodzi?


SPOILER

tam masz ciala gostkow z salamandry i przy jednym z nich znajdujesz brosze ktora ma slad po wiedzminskim mieczu

SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:25, dambialko napisał:

dobra spoko :P tylko ich jest z 6 czy 5 xD


Zaraz , a o tórych psach mówisz? Bo ja miałem na myśli te, które wbiegająna teren karczmy, zaraz potem jak otwarto bramęby ratować Karolinę (opiekunkę Alvina, która nie zdążyła). TYCH Berghestów było zawsze u mnie trzy - cztery, a pomagają ci w walce żołnierze, którzy zajmują jednego lub dwa i czasem nawet któregoś ubiją.

Nie pamiętam w ogóle by wiecej jak cztery Berghesty na raz mnie atakowały - ani na średnim ani na trudnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 22:12, Raukar napisał:

Mam problem. W czwartym akcie gdy razem z Jaskrem mam załatwić sprawe Aliny przy drzewie czekam
na niego tak jak jest napisane w poradniku po 20 i go nie ma. Już pare razy przychodziłem tam
wieczorem i nic. Może mi ktoś powiedzieć o której dokładnie sie zjawić by był?



Po pierwsze: zawsze przedkładaj wpis w dzienniku nad Poradnik - bo są w nim błędy.

<SPOILER>

Po drugie: Ja pobiegłem na pola około 18:30, jakieś trzy godziny po rozmowie z Jaskrem (odpoczywałem do zmroku -1 godzina - chyba), w której zgodził mi się pomóc i bard biegł przede mną. Spróbuj być tam przed 19:00 - w dzienniku jest wpis, że musisz być przed zachodem słońca, zeby Jaskier poezją mógł zająć ducha Aliny, tak by spotkał sięon z duchem Celiny.

</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:16, dambialko napisał:

tiaa.. tylko po chwili giną


A wolałbyś by za ciebie zabijali potwory i zabierali ci zarobek? ;)

Jeśli masz problem z walką w trybie TPP możesz zmienić tryb kamery na hybrydowy - daje większe pole widzenia i bardzo ułatwia walkę z wieloma przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

co mi się nie podoba? ten pomysł z utrata pamięci, ta rzekoma smierc Geralta,

Właściwie moznaby zacząć od rozwiniętej postaci, ale niektórzy lubią rozdzielać punkciki.

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

to zaliczanie panienek,

Też grubo przesadzone mi sie wydaje:) I nie chodzi o ilość, a o styl

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

te jego teksty do niektórych npców niby grzeczne ale jakies takie agresywne,

I jednak nieco zbyt wulgarne

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

możliwość zabicia elfów po uprzednim ich sporowokowaniu (geralt starał się z rguły nie mieszać do takich
spraw)

Tak trochę fanatycznie. Ale to można wyjaśnić. "Near death experience" tak na niego wpłynęło i teraz ma dość neutralności:)

te topielce - ewenement w książkach a tutaj niemal jak żaby liczne, przeraza taka wielka,
Topielce - tu akurat licencia poetica twórców - takie to parszywe bagna widocznie. Głupsze jest dublowanie potworów - utopiec i topelec, echinops i arcośtam. Tak jakby komuś sie nie chciało modeli tworzyc i animacji doń wymyślać

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

200 orenów od byle ciecia przy bramie za ghule (chyba ze inflacja)...

Biorąc pod uwagę to, że za rzecz prawie niemożliwą (noc ze strzygą) doatał 3000 to faktycznie dziwne.

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

a gdzie koń tzn. Płotka?
(chyba ze bedzie później),

Przy tym silniku Płotka pełniłaby jedynie rolę pojemnika, jak np. karczmarz. A wtedy byłoby narzekanie dopiero.

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

dlaczego wiedźmin moze walczyc pochodnią a nie moze toporem machnąć?!
toz to fachowiec i kazdą bronią dawał radę....bełty odbic potrafił...

Może, i odbija.

Dnia 11.12.2007 o 14:03, castlerock napisał:

I pytanie dla tych co przeszli: będzie ktoś z nilfgardu?

Jeden gostek, ale bez rogów.

Ogólnie zgadzam się z Twoją krytyką. Książki, książki uber alles!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie miecze są w akcie II,gdzie je znaleźć i JAK je znaleźć?

P.S.Gram 3-eci raz i chcę teraz dokładniej wszystko "obserwować";P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie jest na odwrót. Książki przeczytałem już parę razy, a w Wiedźmina zagrałem raz i nie mogę więcej, bo nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bagnach można znaleźć Harvalla, bardzo dobry (jak na ten moment) stalowy miecz, znajduje się on w zwłokach leżących na wyspie wyvern na północny-wchód od Gaju Druidów.
Oprócz niego możesz też wykuć sobie u kowala miecz z kawałków meteorytów. Polecam wersję wykonaną z 3 czerwonych kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 14:10, Karharot napisał:

Na bagnach można znaleźć Harvalla, bardzo dobry (jak na ten moment) stalowy miecz, znajduje
się on w zwłokach leżących na wyspie wyvern na północny-wchód od Gaju Druidów.
Oprócz niego możesz też wykuć sobie u kowala miecz z kawałków meteorytów. Polecam wersję wykonaną
z 3 czerwonych kawałków.


Co ciekawe jak chcemy to możemy mieć nawet dwa Harvalle. Wystarczy odwiedzić wyspę wywern dwukrotnie - raz w akcie 2 i potem w akcie 3 - przynajmniej ja tak miałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wersję wykonaną

Dnia 14.12.2007 o 14:10, Karharot napisał:

z 3 czerwonych kawałków.

Właśnie aktualnie ten miecz mam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:56, gorn63 napisał:

Polecam wersję wykonaną
> z 3 czerwonych kawałków.
Właśnie aktualnie ten miecz mam:P

Wszystkie fajne, tylko szkoda, że nie można zdobyć Ard''aenye +200dmg. Jak na razie nie ma kodów, aby zobaczyć jak nim się ciacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 14:41, kamceg napisał:

Co ciekawe jak chcemy to możemy mieć nawet dwa Harvalle. Wystarczy odwiedzić wyspę wywern dwukrotnie
- raz w akcie 2 i potem w akcie 3 - przynajmniej ja tak miałem:)

Dobra sprawa, jak będę przechodził grę po raz kolejny to muszę o tym pamiętać. Ciekawe czy Wiedźmin zawiera jeszcze jakieś tego typu "ciekawostki"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 17:12, grand10pelu napisał:

Dobra sprawa, jak będę przechodził grę po raz kolejny to muszę o tym pamiętać. Ciekawe czy
Wiedźmin zawiera jeszcze jakieś tego typu "ciekawostki"???

Na każdym kroku coś możesz znaleźć, czy to dialogi, nowe sytuacje, abo różne fanty. Proponował bym wybierać różne opcje dialogowe i sposoby postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 17:03, JayL napisał:

Musisz jeszcze poczekać do V aktu, żeby skompletować Zbroję Kruka. ;)


Ale ja się pytałem o to czy w IV akcie są te zapiski bo byłem w krypcie na polach i tam nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 16:57, Thalanthas napisał:

Jestem w krypcie na polach aby znaleźć zapiski elfiego mistrza ale nie mogę ich znaleźć. Czy
one napewno tam są czy też można je zdobyć dopiero w V akcie??


Z tego co wiem to powinny być, chociaż ja zdobyłem je dopiero w V akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować