Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 20:51, Kizibono napisał:

> Nawet fajna gra, ale strasznie długo się etapy ładują i gra się długo zapisuje.

To jest największy minus w grze ale ogólnie jest genialna :D


Tak. W rzeczy samej. Gra fajna, ale mam trochę zaciachy np. przed nowym norakortem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 20:58, PatrolPatryk napisał:

Hmmm, dziwne mi z patchem lokacje wczytują się bardzo szybko np wejście do karczmy lub jakiegoś
domu 2, 3 sekundy. A po zainstalowaniu patcha zacząłeś grać od początku, czy grałeś dalej.


Mi tam wejścia do domów zawsze szybko sie wczytywały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:58, PatrolPatryk napisał:

> Mam patcha 1.2, pomimo to długo się ładuje. Chyba najszybciej się ładują mi Bagna, ale
i tak
> około 60 sekund.
Hmmm, dziwne mi z patchem lokacje wczytują się bardzo szybko np wejście do karczmy lub jakiegoś
domu 2, 3 sekundy. A po zainstalowaniu patcha zacząłeś grać od początku, czy grałeś dalej.


Patcha zainstalowałem jeszcze przed 1 uruchomieniem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:00, Kizibono napisał:

Mi tam wejścia do domów zawsze szybko sie wczytywały :)

No w sumie racja, ale ja nawet w tym zauważyłem poprawę. Po zainstalowaniu patcha zacząłem grać od początku, i wszystko chodziło znacznie lepiej lokacje wczytują naprawdę szybko i mogę pograć na wyższych ustawieniach graficznych niż poprzednio.

lukasz11111
No to nie wiem, może masz za słabego kompa i dlatego tak długo się wczytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeszcze w III akcie można kupić biżuterię nie licząc Kupca z targu w Wyzimie Handlowej i tego koło domu Shani? Jest mi potrzebny srebrny pierścionek z bursztynem, a niestety żaden z tych sprzedawców ich nie posiada, a jako, że teraz przechodzę wszystko na fulll to drugą kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:10, Kukowsky napisał:

/.../ to drugą
kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)

Jeszcze możesz spróbować u kupca Loeverjakośtam. Zwykle jest na przystani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:10, Kukowsky napisał:

Gdzie jeszcze w III akcie można kupić biżuterię nie licząc Kupca z targu w Wyzimie Handlowej
i tego koło domu Shani? Jest mi potrzebny srebrny pierścionek z bursztynem, a niestety żaden
z tych sprzedawców ich nie posiada, a jako, że teraz przechodzę wszystko na fulll to drugą
kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)


Wiesz że miałem ten sam problem. Biegałem ok. 1 h po Wyzimie w poszukiwaniu pierścionka z bursztynem i nie znalazłem ;/ Zdawało mi się że miałem taki w II akcie ale wywaliłem. Ehhh... xD Odbiłem to sobie z Panią Nocy. <hihihihihi>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:47, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ to drugą
> kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)
Jeszcze możesz spróbować u kupca Loeverjakośtam. Zwykle jest na przystani.


W III akcie nie mogłem z nim handlować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:10, Kukowsky napisał:

Gdzie jeszcze w III akcie można kupić biżuterię nie licząc Kupca z targu w Wyzimie Handlowej
i tego koło domu Shani? Jest mi potrzebny srebrny pierścionek z bursztynem, a niestety żaden
z tych sprzedawców ich nie posiada, a jako, że teraz przechodzę wszystko na fulll to drugą
kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)

Ha..też kiedyś szukałem srebrnego pierścionka z bursztynem i znalazłem w Wyzimie Klasztornej w nowym domu Vertzów. Jeśli nic nie zmienił patch 1.2 to powinien znajdować się na parterze w szafce.
Na tej mapie znajdziesz dom Vertzów pod numerem 13:

http://guides.gamepressure.com/thewitcher/guide.asp?ID=3707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:43, Mr. Cin napisał:

możesz jej dać jakikolwiek pierścionek, a te najłatwiej znaleźć w skrzyniach i kufrach ;]

Niestety nie, gdyż gdy daje inny Shani mówi, że "srebrny pierścionek z bursztynem jest symbolem miłości, a ten zamożności" czy coś w tym stylu. W sumie za kartę exp. się nie dostaje, jednak jak chce przejść wszystko kompletnie to chcę. :/

Dnia 05.01.2008 o 21:43, Mr. Cin napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez KrysztofMarek
Jeszcze możesz spróbować u kupca Loeverjakośtam. Zwykle jest na przystani.

W III akcie niestety Declan cały czas imprezuje w Nowym Narakorcie i handel mu nie w głowie. :P

[Edit] O dzięki szczena! Sprawdzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mianowicie mam 3 meteoryty niebieskie. Czy opłaca mi się przekuwać miecz, czy z niebieskich to raczej nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 23:02, Kimo08 napisał:

Mam takie pytanie mianowicie mam 3 meteoryty niebieskie. Czy opłaca mi się przekuwać miecz,
czy z niebieskich to raczej nie? ;)

W zależności co kto lubi i w którym momencie jesteś rozgrywki (akcie).

Tu masz wszystkie możliwe kombinacje mieczy z rud meteorytów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=14636

Gdzie możesz znaleźć kawałki meteorytów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=18479

Oraz jakie można znaleźć miecze w grze poza Ard''aenye:
" http://www.gamebanshee.com/cgi-bin/search/banshee_search.pl?_layout=TheWitcher_Items&_cgifunction=search&TheWitcher_I tems.type=Steel%20Sword"
(u góry to jest cały link)

Ogólnie ten miecz będzie słaby i nie będzie zadawał dodatkowych obrażeń tylko posiada dodatkowe krytyki ból i rozbrojenie. Lepszy jest już miecz z czerwonych kawałków meteorytu, albo Harvall, Spoiler którego możesz znaleźć na bagnach na wyspie wywern przy zwłokach posłańca (akt drugi\trzeci).Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 22:24, szczena napisał:

Ha..też kiedyś szukałem srebrnego pierścionka z bursztynem i znalazłem w Wyzimie Klasztornej
w nowym domu Vertzów. Jeśli nic nie zmienił patch 1.2 to powinien znajdować się na parterze
w szafce.

Czyli jednak patch musiał co zmienić, bo poszedłem do tego mieszkania i niestety śladów po pierścionku tam nie było, a jestem pewny, że nigdy wcześniej w tym domu nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 21:10, Kukowsky napisał:

Gdzie jeszcze w III akcie można kupić biżuterię nie licząc Kupca z targu w Wyzimie Handlowej
i tego koło domu Shani? Jest mi potrzebny srebrny pierścionek z bursztynem, a niestety żaden
z tych sprzedawców ich nie posiada, a jako, że teraz przechodzę wszystko na fulll to drugą
kartę z Shani muszę mieć. (chociaż ją już widziałem :P)


Ten pierścionek możesz kupić u kupca w wyzimie handlowej tam w takiej długiej alejce koło banku (jest tam dużo pustych straganów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 23:54, Kukowsky napisał:

Czyli jednak patch musiał co zmienić, bo poszedłem do tego mieszkania i niestety śladów po
pierścionku tam nie było, a jestem pewny, że nigdy wcześniej w tym domu nie byłem.


Ten pierścionek spotkałem tylko u handlarza w wyzimie handlowej, popytaj po wszystkich na straganie.

W poradniku pisze, że w prologu można zacząć zadanie walki na pięści jeżeli zagadamy Eskela na odpowiedni temat, ja zagadałem wszystkich, i nikt nic nie ma na temat walk pięściarskich. Chce zrobić gre na full, więc może ktoś mi poradzić jak walczyć z Eskelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz do niego zagadać kiedy będzie na piętrze. Możesz go tam znaleźć po tym jak przyrządzisz lekarstwo dla Triss (nie pamiętam już jednak dokładnie kiedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: Co trzeba zrobić, by zostać w Kear Morhen i wykonać dodatkowego Q ? Bo w filmikach widziałem że razem z którymś z wiedźminów miałeś oczyścić las z bandytów a potem znajdujesz na zamku bandyte który sie poddaje. Chyba że ten quest został usunięty, ponieważ na tym filmiki była wersja beta ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować