Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

"Czarodziejka" która wyrzekła się magii to Ciri, była ona źródłem tak samo jak Alvin. Trudno jednak powiedzieć aby w pełni została wiedźminką - raczej czymś pomiędzy.
Mimo wszystko amulet który znajdujemy przy Wielkim Mistrzu dość jasno wskazuje że to on był Alvinem. Poza tym o ile dobrze kojarzę to kwestia którą wygłasza Wielki Mistrz gdy spotykamy go na bagnach różni się zależnie od tego co powiedzieliśmy Alvinowi we wcześniejszych rozdziałach co dodatkowo wskazuje na to że WM i Alvin to jedna i ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 20:00, Karharot napisał:

"Czarodziejka" która wyrzekła się magii to Ciri, była ona źródłem tak samo jak Alvin.
Trudno jednak powiedzieć aby w pełni została wiedźminką - raczej czymś pomiędzy.
Mimo wszystko amulet który znajdujemy przy Wielkim Mistrzu dość jasno wskazuje że to
on był Alvinem. Poza tym o ile dobrze kojarzę to kwestia którą wygłasza Wielki Mistrz
gdy spotykamy go na bagnach różni się zależnie od tego co powiedzieliśmy Alvinowi we
wcześniejszych rozdziałach co dodatkowo wskazuje na to że WM i Alvin to jedna i ta sama
osoba.

Róznią sie kwestie na lodowych pustkowiach. I to całkowicie jednoznacznie , i nie do podważenia pokazuje, że Alvin to Mistrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co spekulować. A może ten napastnik to ktoś zupełnie inny? Trzeba po prostu poczekać na II część i tyle. A może w międzyczasie polecicie mi jakąś grę bo jestem nie w temacie ostatnio ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Byłoby dobrze gdybyś nieco sprecyzował pojęcie "jakąś grę".
Założę że chodzi o jakiś cRPG. W takim wypadku może zainteresuje Cię dodatek do Neverwinter Nights 2 pod tytułem Maska Zdrajcy, można przy nim spędzić trochę czasu, a jeśli przy okazji odświeżysz sobie podstawkę NWN 2 to będzie to nawet całkiem sporo czasu.
Niedługo (przynajmniej w porównaniu z czasem za jaki ukaże się Wiedźmin 2) będzie premiera Mass Effect na PC, pewnie również warto będzie zarwać trochę nocek z tą grą.
Jeśli chcesz jakąś dokładniejszą poradę to napisz jakie gry lubisz (tytuły) i w jakie grałeś ostatnio, to może się jeszcze coś wymyśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:12, Karharot napisał:

Hmm. Byłoby dobrze gdybyś nieco sprecyzował pojęcie "jakąś grę".
Założę że chodzi o jakiś cRPG. W takim wypadku może zainteresuje Cię dodatek do Neverwinter
Nights 2 pod tytułem Maska Zdrajcy, można przy nim spędzić trochę czasu, a jeśli przy
okazji odświeżysz sobie podstawkę NWN 2 to będzie to nawet całkiem sporo czasu.
Niedługo (przynajmniej w porównaniu z czasem za jaki ukaże się Wiedźmin 2) będzie premiera
Mass Effect na PC, pewnie również warto będzie zarwać trochę nocek z tą grą.
Jeśli chcesz jakąś dokładniejszą poradę to napisz jakie gry lubisz (tytuły) i w jakie
grałeś ostatnio, to może się jeszcze coś wymyśli:)


Ostatnio grałem bardzo mało z wyjątkiem Wiedźmina. Wynika to ze zmiany komputera ;] Ale generalnie to lubię, np. Splinter Cell, STALKER, ogólnie gry akcji i fps. Wiedźmin to właściwie moje pierwsze podejście do RPG;] A pytanie: do tego dodatku trzeba mieć wersję podstawową, prawda?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2008 o 23:24, Kimo08 napisał:

Ostatnio grałem bardzo mało z wyjątkiem Wiedźmina. Wynika to ze zmiany komputera ;] Ale
generalnie to lubię, np. Splinter Cell, STALKER, ogólnie gry akcji i fps. Wiedźmin to
właściwie moje pierwsze podejście do RPG;] A pytanie: do tego dodatku trzeba mieć wersję
podstawową, prawda?;)


Jeśli to DODATEK, to raczej trzeba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:27, Sinisiew napisał:


> Ostatnio grałem bardzo mało z wyjątkiem Wiedźmina. Wynika to ze zmiany komputera
;] Ale
> generalnie to lubię, np. Splinter Cell, STALKER, ogólnie gry akcji i fps. Wiedźmin
to
> właściwie moje pierwsze podejście do RPG;] A pytanie: do tego dodatku trzeba mieć
wersję
> podstawową, prawda?;)

Jeśli to DODATEK, to raczej trzeba :]

Właśnie, tak też myślałem ;) Słyszałem też, że COD 4 zbiera laury. Miał okazję ktoś wypróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopacyyy, a powiedzcie, co robicie, gdy nie ma ogniska, nie ma składników, jaskółki, zamieci - słowem -jesteście zdani tylko na siebie, a za skałą czeka chmara Salamandry? ;] Chyba mam problem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:24, Kimo08 napisał:

Ale generalnie to lubię, np. Splinter Cell, STALKER, ogólnie gry akcji i fps.


Tu Ci raczej nie doradzę. Moje doświadczenia z tym gatunkiem są dość ograniczone.

Dnia 12.03.2008 o 23:24, Kimo08 napisał:

Wiedźmin to właściwie moje pierwsze podejście do RPG;] A pytanie: do tego dodatku trzeba
mieć wersję podstawową, prawda?;)


Owszem, MZ wymaga posiadania podstawki NWN 2, to jednak nie powinno być wielkim problemem - jeśli nie grałeś w podstawkę to możesz po prostu zacząć od niej. Z drugiej strony od razu muszę Cię uprzedzić że NWN 2 należy do bardziej skomplikowanych cRPG (tworzenie postaci to wybór rasy, płci, klasy, cech fizycznych i mentalnych, charakteru, wyznawanego bóstwa, wyglądu i paru innych rzeczy, a system rozwoju postaci też nie jest prosty) - daje to oczywiście wielkie możliwości w wykreowaniu bohatera który naprawdę Ci odpowiada ale też może być trudne do rozgryzienia.
Z nieco starszych ale wciąż bardzo przyzwoicie się prezentujących cRPG mogę polecić Jade Empire i Knights of the Old Republic (zwłaszcza pierwszą część o ile uda Ci się ją zdobyć) - obie te gry mają świetną fabułę oraz oprawę graficzno-dźwiękową i są przy tym dużo łatwiejsze do opanowania niż NWN 2.
Z jeszcze starszych tytułów możesz spróbować zagrać w Gothica (jedynkę i dwójkę), co prawda oprawa graficzna już nieco się zestarzała jednak klimat tych gier jest niepowtarzalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:31, Sinisiew napisał:

Chłopacyyy, a powiedzcie, co robicie, gdy nie ma ogniska, nie ma składników, jaskółki,
zamieci - słowem -jesteście zdani tylko na siebie, a za skałą czeka chmara Salamandry?
;] Chyba mam problem ;]


Jeśli masz dobrze rozwiniętą postać to nie widzę problemu staraj się bronić znakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - należy używać stalowego miecza. Już kilka razy widziałem osoby, które się zapominały i walczyły srebrnym przeciwko ludziom, a ten jak wiadomo kiepsko spełnia swoją rolę. :)
Po drugie - używaj stylu grupowego jeśli jest ich wyjątkowo dużo.
Po trzecie - wspomagaj się w miarę możliwości Znakami (wskazane wypicie Puszczyka, zwiększy regenerację energii) przede wszystkim Aardem do ogłuszania i powalania oraz Igni do podpalania przeciwników (musisz mieć dosyć wykupionych talentów spod odpowiednich Znaków). Dobrym Znakiem wspomagającym może się okazać Quen, pod tą bańką zawsze można nieco żywotności podreperować, a z wykupionymi talentami może nawet zadawać obrażenia.

To chyba już wszystko. Zbiry Salamandry są dosyć banalne do pokonania jak zresztą większość przeciwników w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jestem w 4 akcie i mam zadanie odszukać alvina który poszedł nad brzeg rzeki czy coś takiego powiedziała mi to alina wiec idę za mini mapa jestem tam gdzie czerwony punkt ale go niema może wiecie czy to bug czy tez później on sie tam pojawi :Pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 14:10, Mateusz0022 napisał:

Siema jak myślicie dało by sie na minimum grać przy takim kompie:
Celeron2.40GHZ
768MB RAM
GeForce 7300GT 512MB
???????????????????????

mało ramu proc taki sobie tylko ze pisze ze na Celeronach nie działa chodź są wyjątki karta no może być jak proc nie przeszkodzi to spoko pójdzie

a mój problem już rozwiązany xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2008 o 12:42, szerszeń45 napisał:

To chyba już wszystko. Zbiry Salamandry są dosyć banalne do pokonania jak zresztą większość
przeciwników w grze.


Ok, w sumie tez zastanawiałam się nad optymalnym zastosowaniem znaków.
Salamandra nie taka trudna, ale jej duzo :)
dziekuje pieknie za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 13:15, wiedx1 napisał:

mam pytanie jestem w 4 akcie i mam zadanie odszukać alvina który poszedł nad brzeg rzeki
czy coś takiego powiedziała mi to alina wiec idę za mini mapa jestem tam gdzie czerwony
punkt ale go niema może wiecie czy to bug czy tez później on sie tam pojawi :Pp


Zależy komu go oddałeś. Jeśli oddałeś go Triss to będzie on w ruinach niedaleko wejścia na pola, jeśli powierzyłeś go Shani to będzie nad brzegiem niedaleko zburzonego mostu czy jakoś tak. Jak nie ma go w podanych przeze mnie lokalizacjach to spróbuj o innej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 23:31, Sinisiew napisał:

Chłopacyyy, a powiedzcie, co robicie, gdy nie ma ogniska, nie ma składników, jaskółki,
zamieci - słowem -jesteście zdani tylko na siebie, a za skałą czeka chmara Salamandry?
;] Chyba mam problem ;]

Znaki i jeszcze raz znaki. Także style grupowe i częste uciekanie + jedzenie mięska. Ale przeważnie ja sie staram mieć zawsze dużo jaskółek. Dużo jest tych składników ,a ja mam zawsze zapchana skrzynie u karczmarza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować