Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2008 o 19:35, Karharot napisał:

Kiedy Shani urządzi u siebie przyjęcie poprosi Cię abyś kogoś ze sobą przyprowadził.
Zależnie od tego kogo wybierzesz ta osoba nagle w środku przyjęcia zażyczy sobie jednego
z tych trzech przedmiotów i to Ciebie poślą na dół abyś wykradł ów przedmiot czatującej
tam bestii.
Łatwiej jest zgarnąć wszystko zawczasu i po prostu przyjść z tymi przedmiotami na imprezę.

thx, a to jest w którym akcie?? Piątym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... W Drugim.
Co ciekawe jak potem wrócimy do mieszkania babci w Akcie III to półki są zawalone nalewkami, ogórkami i pamiętnikami. Nie należy ich wtedy brać bo do niczego nie służą a jedynie zawalają okno przedmiotów questowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:04, wrobel253 napisał:

A nie wiesz jak mogę się tego buga pozbyć?


SPOILER

Można spróbować po prostu grać dalej. :) Z tą różnicą, że musisz pokonać Króla Gonu wcześniej, nie wiem jakim jest on przeciwnikiem (a straszą w poradniku, że trudny, choć pod koniec gry jest banalny), gdyż ja tych korzeni jednak użyłem i z nim ostatecznie nie walczyłem w Akcie IV. Innym rozwiązaniem może być ponowna próba przejścia tego etapu od przyjścia z wioski (czyt. zgranie wcześniejszego save) lub też wyjście z Pól i ponowne wejście doń. Pesymistycznie zakładając może być, że bug "zrobił się" już na początku Aktu, to też prawdopodobnie trzeba by cały Akt przejść na nowo. Jeśli i wtedy lipa, to oho... oby nie od początku całej gry. Może ktoś z uprzejmości wyśle Ci save z tej części gry? Możesz też spróbować popytać różnych handlarzy (może Abigail/guślarka?) czy nie mają korzenia mandragory na sprzedaż?

SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 10:04, wrobel253 napisał:

> To może masz jakiegoś buga :/

A nie wiesz jak mogę się tego buga pozbyć?


Spróbuj poszwendać się dookoła tych kurhanów zmieniając widoki (F1,F2,F3), czasem też tak miałem, że nie łapało mi przejść pomiędzy lokacjami na drzwiach, ale po zmianie widoku zazwyczaj się pojawiały... Jeśli to nie zadziała to olej tego questa, nie jest on jakoś tak wyjątkowo ważny dla fabuły IV Aktu...

łehehemati - mam to samo :F Oby tylko nie przesunęli premiery na jeszcze bardziej odległy termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 15:03, Marcin321 napisał:

> > To może masz jakiegoś buga :/
>
> A nie wiesz jak mogę się tego buga pozbyć?
>

Spróbuj poszwendać się dookoła tych kurhanów zmieniając widoki (F1,F2,F3), czasem też
tak miałem, że nie łapało mi przejść pomiędzy lokacjami na drzwiach, ale po zmianie widoku
zazwyczaj się pojawiały... Jeśli to nie zadziała to olej tego questa, nie jest on jakoś
tak wyjątkowo ważny dla fabuły IV Aktu...

łehehemati - mam to samo :F Oby tylko nie przesunęli premiery na jeszcze bardziej odległy
termin...


Dzięki nagrodzie od Pustelinka można odczarować Celinę, więc wiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 15:24, JanoP napisał:

Dzięki nagrodzie od Pustelinka można odczarować Celinę, więc wiesz :P


Wiem, ale za każdym razem jak grałem, mimo iż udało mi się ją odczarować, to w dialogu pomiędzy Geraltem a Julianem była mowa o tym, że nie udało się odczarować Celiny... Drobny bug :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 14:58, łehehemati napisał:

Kurde, tak czekałem na D''jinniego, a tu datę przesuwają na ostatni tydzień marca. Normalnie
załamka.


Też się trochę załamałem, no ale cóż, musimy czekać teraz do 26 marca, niestety, no ale cóż, lepiej niech wszystko dobrze dopracują, niż by dali nam produkt nieodpracowany. Nie można zapominać o patchu 1.3 który pojawi się z edytorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:26, wrobel253 napisał:

> Kliknij na kurhan i zabierz mandragorę ze środka.

Ale z kurhanem nie mam żadnej interakcji, żadnej ikony użycia czy nic innego.



Jezuu też masz problem kup jedną mandragore od pustelnika i będzie spokuj w końcu jedna wystarczy do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2008 o 15:31, Marcin321 napisał:


Wiem, ale za każdym razem jak grałem, mimo iż udało mi się ją odczarować, to w dialogu
pomiędzy Geraltem a Julianem była mowa o tym, że nie udało się odczarować Celiny... Drobny
bug :F


Takich bugów jest bez liku, przynajmniej w moim przypadku. Powtarzające się uparcie na jeden temat rozmowy z Zygfrydem, brak jakiejś opcji w rozmowie z lojwardenem po ukończeniu questa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 16:42, Kraju92 napisał:

Też się trochę załamałem, no ale cóż, musimy czekać teraz do 26 marca, niestety, no ale
cóż, lepiej niech wszystko dobrze dopracują, niż by dali nam produkt nieodpracowany.
Nie można zapominać o patchu 1.3 który pojawi się z edytorem.


No rzeczywiście załamka ;/ przejechałem 50 km żeby móc ściągnąć Djinniego i lipa :( A tak w ogóle to teraz nie będzie patcha 1.3 tylko będzie jedna dodatkowa przygoda (quest) a patch wychodzi dopiero z edycją rozszerzoną w maju. A Djinni jest dopracowany tylko mają problemy prawne, które uniemożliwiają wypuszczenie edytora legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 16:58, Gufs napisał:

No rzeczywiście załamka ;/ przejechałem 50 km żeby móc ściągnąć Djinniego i lipa :( A
tak w ogóle to teraz nie będzie patcha 1.3 tylko będzie jedna dodatkowa przygoda (quest)
a patch wychodzi dopiero z edycją rozszerzoną w maju. A Djinni jest dopracowany tylko
mają problemy prawne, które uniemożliwiają wypuszczenie edytora legalnie.


No to naprawdę miałeś pecha. Jeżeli chodzi o patcha to tu się mylisz, są informacje że wyjdzie z edytorem i przygodą, patch 1.3. Nie są to do końca potwierdzone informacje, ale bardzo prawdopodobne że tak się stanie: http://gameexe.pl/-Djinni-data-wydania-edytora-przesunieta-n1597.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2008 o 17:53, Kraju92 napisał:

No to naprawdę miałeś pecha. Jeżeli chodzi o patcha to tu się mylisz, są informacje że
wyjdzie z edytorem i przygodą, patch 1.3. Nie są to do końca potwierdzone informacje,
ale bardzo prawdopodobne że tak się stanie:


A ja mam informacje o braku patcha - gdzieś czytałem wypowiedź bodajże Kasi Kuczyńskiej. A wiesz... informacje z niszowego serwisu to jednak nie są za bardzo wiarygodne. Na serwisie oficjalnym nie ma nic o patchu 1.3, chyba że niedokładnie patrzyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:08, Gufs napisał:

A ja mam informacje o braku patcha - gdzieś czytałem wypowiedź bodajże Kasi Kuczyńskiej.
A wiesz... informacje z niszowego serwisu to jednak nie są za bardzo wiarygodne. Na serwisie
oficjalnym nie ma nic o patchu 1.3, chyba że niedokładnie patrzyłem...


Z tego co ja wiem to patch 1.3 ma się ukazać wraz z edycją rozszerzoną. Tak pisało na oficjalnej stronie witchera, a chyba oni są najlepiej poinformowani co do gry.

EDIT. Matix123 Sprecyzuj dokładniej, w którym akcie jesteś. A tak poza tym to otwórz sobie dziennik (chyba klawisz "J") i tam powinno wszystko pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:13, Matix123 napisał:

Witam i mam pytanie.W wiedźminie wyszedłem z tego zamku co jest na początku, jestem teraz
w karczmie i co mam dalej robić ? Gdzie iść ?


Na podwórku karczmy są dwie bramy w palisadzie. Jedna jest zamknięta - ta przy której walczyłeś z Barghestami. Druga jest otwarta - otworzy się jak na nią klikniesz. Porozmawiaj z Shani, która jest przy karczmie lub w środku. Ona da Ci zadania - będziesz musiał pogadać z pewnym kapłanem. Jak coś to używaj mapy. jest pod klawiszem "m"| :)

@łehehemati - zgadzam się że wyjdzie z ER, bo tak mówiła (chyba nawet w wyiadzie gramu) Kasia Kuczyńska. Oprócz stabilności rozgrywki patch poprawi animacje i mimikę postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę się wam czymś pochwalić. Z 20 levelu doszedłem na początku III aktu expiąc w grocie z kóroliszkami do 43 levelu. Zajęło mi to miesiąc, ponieważ nie samą grą człowiek żyje, ale i żeby zostać wykształciuchem też trzeba coś wiedzieć. Moim zdaniem jest to najlepsze miejsce do expienia. Mam nadzieję że przez kolejne dwa akty i epilog zostanę legendą, i będę mógł powiedzieć " I''m the legend" :P

20080314213413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<oklaski>

właśnie rozpocząłem kolejny (3) raz przechodzić Wieśka i zacząłem expienie w tej chatce (I akt - barghesty) co polecałeś... ale są tylko dwa barghesty... o każdej porze dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować