Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 19:59, marekl1975 napisał:

Rozpocząłem dziś przygodę z Wiedźminem, ale mam problem, lub kompletny jełop jestem i
nie umiem w to grać. Mianowicie, jak walczyć mieczem? Jestem na samiutkim początku gry
na zamku. Geralta wyposażam w miecz od manekina. Geralt trzyma miecz w obu rękach, klikam
LPM na wrogu otoczonym czerwonym kółkiem, ale za cholerę Geralt nie zadaje żadnego ciosu.
Kursor myszy ma postać miecza. Stan zdrowia wroga wcale nie spada. Próbuję grać na poziomie
łatwym i średnim i ciągle to samo.


nie przytrzymuj (tak jak radzi Grizzly.) - po prostu klik LPM na wrogu - Geralt sam wykona cios - nie klikaj ponownie, bo tylko przerwiesz sekwencje. Bardzo wazny jest styl w jakim atakujesz (po prawej masz ikonki)
stalowy silny - atakuj nim wrogow z maczugami i toporami
stalowy szybki - atakuj wrogow ze sztyletami, łukami
stalowy grupowy - atakuj jesli zostaniesz otoczony przez wieksza ilosc wrogow

do szybkiego przelaczania sie miedzy stylami stalowymi uzywam klawisza Q
pamietaj, klikasz na wrogu (raz) Geralt zada pierwszy cios (sekwencje), gdy kursor zmieni sie w ikonke PŁONĄCEGO MIECZA - wtedy dopiero klikasz drugi raz - drugi atak, pozniej przy plonacym kursorze - trzeci raz - trzeci atak itd.
jesli klikniesz za wczesnie lub za pozno lub podwojnie... po prostu przerwiesz sekwencje... i Geralt bedzie musial zaczynac wszystko od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 20:36, Grizzly. napisał:

musisz przytrzymać dłużej lewy przycisk myszki. Trzymaj tak długo aż geralt zrobi atak,
a jak skończy i miecz zaświeci się na żółto to kliknij i przytrzymaj jeszce raz. Popróbuj,
możesz też sprawdzić czy w instrukcji nie ma jakiejś porady. Oraz dobrać odpowiedni styl
walki, Do tych napoczątku chyba jest silny, a jak walczysz z większą liczbą wrogów to
weź styl grupowy.


dluzej to sie przytrzymuje przy atakach specjalnych (jak sie ma IV lvl danego ataku) - ale to dopiero w pozniejszych aktach.... w prologu zwykly klik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzalem tego tematu wiec nie jestem z nim na biezaco. Chcialbym Was zapytac czy ten patch z 80 % skroconymi load/save juz wyszedl ? Czy mozna go legalnie sciagnac? Jak tak prosze o linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 13:45, Farmer Widomo napisał:

Dawno nie odwiedzalem tego tematu wiec nie jestem z nim na biezaco. Chcialbym Was zapytac
czy ten patch z 80 % skroconymi load/save juz wyszedl ? Czy mozna go legalnie sciagnac?
Jak tak prosze o linka.

patche zawsze można legalnie ściągać :P
najnowszy patch to 1.3, skraca on loadingi, podobnie jak poprzednie patche, ale te "80%" to dopiero w ER [edycji rozszerzonej] będzie. jest zaplanowana na wrzesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:30, Falconer napisał:

A więc update do Edycji Rozszerzonej będzie kosztować 19,90zł. Mało, ale miał być darmowy...
;]


Ale z drugiej strony patrząc tyle nowego za darmo ?? a ER też będzie droższa od edycji standard w obecnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:35, Mis3u napisał:

Ale z drugiej strony patrząc tyle nowego za darmo ?? a ER też będzie droższa od edycji
standard w obecnej chwili.

masz na myśli to, że będzie kosztować 90-100zł czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie widzisz całego zdania... "Do ściągnięcia za darmo LUB do nabycia w sklepie za 19,99zł"

Nie każdy jeszcze ma Internet i nie każdy wie JAK ściągać aktualizację. Jeśli patch będzie miał dobre 1-2GB(a może mieć bo to będzie mega update) to też nie każdy będzie wstanie czy też chciał tyle ściągać...

Osobiście sprzedałem premierowego Witchera i kupię Edycję Rozszerzoną by mieć wszystko już zaktualizowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 01:11, Lailonn napisał:

Oczywiście nie widzisz całego zdania... "Do ściągnięcia za darmo LUB do nabycia w sklepie
za 19,99zł"


Aha, to wtedy ok. :P

A żeby móc nabyć w sklepie E.R. za 19zł to muszę pokazać paragon czy jak? Tyle, że paragon już gdzieś wyrzuciłem ;/

I ta E.R. za 19zł to będzie tylko płytka z poprawkami czy wszystko co wchodzi w skład tej edycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 10:22, Falconer napisał:

A żeby móc nabyć w sklepie E.R. za 19zł to muszę pokazać paragon czy jak? Tyle, że paragon
już gdzieś wyrzuciłem ;/


Mówisz o paragonie zakupu Wiedźmina? A po co Ci on? Idziesz np. do Empiku i bez problemu kupujesz za 19zł. I tyle filozofii :P

Dnia 07.08.2008 o 10:22, Falconer napisał:

I ta E.R. za 19zł to będzie tylko płytka z poprawkami czy wszystko co wchodzi w skład
tej edycji?


Nie będzie to niestety WSZYSTKO co wchodzi w skład ER ale jak za 19 zł to i tak będą tam niezłe bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje? Moim zdaniem ER nie powinna być droższa niż premierowy Wiedzmin, bo jakby nie patrzeć ta gra ma już prawie rok i można ją kupić za jakieś 70 zł, więc 70+20=90 zł. Nie wyobrażam sobie by nagle okazało sie że CD Projekt wyda ER za 120 zł, bo w takim przypadku płaciło by się jak za premierówkę + dodatki i jak dla mnie było by to nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 10:39, Kraju92 napisał:

ER będzie kosztować tyle ile zwykła edycja Wiedźmina w dniu premiery czyli około 100zł.


No...to mnie uspokoiłeś. Mam na Wieśka chrapkę i pewnie nawet te 120 bym wybulił, choć oczywiście lepiej dla graczy że tylko 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 10:43, Arek13 napisał:

No...to mnie uspokoiłeś. Mam na Wieśka chrapkę i pewnie nawet te 120 bym wybulił, choć
oczywiście lepiej dla graczy że tylko 100.


CDP już dawno mówiło że ER będzie w tej samej cenie co podstawowy Wiedźmin w dniu swojej premiery a więc 99 zł. Ale nawet warto te 120 zł wydać na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 10:29, Kraju92 napisał:

> A żeby móc nabyć w sklepie E.R. za 19zł to muszę pokazać paragon czy jak? Tyle,
że paragon
> już gdzieś wyrzuciłem ;/

Mówisz o paragonie zakupu Wiedźmina? A po co Ci on? Idziesz np. do Empiku i bez problemu
kupujesz za 19zł. I tyle filozofii :P


No ale tylko osoby, które mają podstawkę (pierwszą wersję gry) mogą kupić to rozszerzenie za 19zł. Chyba, że coś źle zrozumiałem.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 11:06, Falconer napisał:

No ale tylko osoby, które mają podstawkę (pierwszą wersję gry) mogą kupić to rozszerzenie
za 19zł. Chyba, że coś źle zrozumiałem.. ;]


Nie, nigdzie tak nie jest napisane, a przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2008 o 11:12, Kraju92 napisał:

Nie, nigdzie tak nie jest napisane, a przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałem.


Screen z najnowszego CD Action:

"Masz już wiedźmina? Zrób update do Edycji Rozszerzonej!

Za jedyne 19,99zł możesz zrobić update swojej wersji Wiedźmina(...)"

20080807112219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 11:43, Kraju92 napisał:

To jedynie hasło reklamowe. A za 20zł będzie można kupić wszędzie ten update.


Ale warunkiem jest posiadanie oryginalnej pierwszej wersji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 11:48, Falconer napisał:

Ale warunkiem jest posiadanie oryginalnej pierwszej wersji. ;)


Czy ja wiem? Nie jest to nigdzie napisane. I niby jak miał bym to kupić np. w Empiku? W takim razie dystrybucja tego musiała by być tylko cyfrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować