Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

A jednak. Przypomniałem sobie, że jest opcja włączenia napisów bez przechodzenia gry - podany przeze mnie link jest jak najbardziej poprawny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 17:25, szypek26 napisał:

A jednak. Przypomniałem sobie, że jest opcja włączenia napisów bez przechodzenia gry
- podany przeze mnie link jest jak najbardziej poprawny :)

pamiętam,że gdy włącząło się credity to leciała inna piosenka, bo po przejsciu gry jest taki dłuuugi soundtrack i da sie usłyszec męski głos ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze (całkowicie czarne) wychodzi w wersji 1.4, drugie (czarno-srebrne) w 1.5. Patch 1.5 to jakieś 300 MB, najważniejszą jego cechą jest zdjęcie zabezpieczeń (gra śmiga bez płyty), ale oczywiście jest on dostępny dla każdego w necie.
Co do reszty - zasadniczo to jest to samo. Zresztą, zawartość pudełka możesz sobie sam porównać (nie wiem, może w jednym instrukcja jest kolorowa, a w drugim czarno-biała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, z tego co mówisz, w zasadzie niczym. Patch mogę zassać.
A co z punktem "Najnowszą wersję gry Wiedźmin wraz nowymi przygodami, stworzonymi przez fanów gry z całego świata (ponad 10 godzin dodatkowej rozgrywki)", która wspomniana jest przy okazji wersji z Platynowej Kolekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja Rozszerzona (czyli 1.4 - pudełko czarne) sama w sobie ma bodajże dwie duże przygody autorstwa CDP RED. Dodatkowe przygody dostajemy w patchu 1.5, ew. można spokojnie pobrać z Sieci.
Ale w sumie po co się bawić? Zapłać te 5 złotych więcej, dostaniesz wszystko na płytce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj, ale wpadłem. Właśnie jestem w 4 akcie i natknąłem się na karczmarza i tą jego historyjke. Z początku myślałem, że to jakaś bajeczka, a tu na koniec widzę to imię i od razu mi się przypomina film i post na tym forum, że to niezły spojler. Ale sobie zepsułem lekturę Wiedźmina, którego dopiero będę zaczynał. ; / Ja to mam pecha. Niby pobieżnie słuchałem, ale już czuje jak mi się formuje cała historia w głowie. ech.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:27, revolt505 napisał:

Aj, ale wpadłem. Właśnie jestem w 4 akcie i natknąłem się na karczmarza i tą jego historyjke.
Z początku myślałem, że to jakaś bajeczka, a tu na koniec widzę to imię i od razu mi
się przypomina film i post na tym forum, że to niezły spojler. Ale sobie zepsułem lekturę
Wiedźmina, którego dopiero będę zaczynał. ; / Ja to mam pecha. Niby pobieżnie słuchałem,
ale już czuje jak mi się formuje cała historia w głowie. ech.......

Walnij głową w ściane z całej kapy,powinno Ci przejść :) Serio:Nic nie zepsułeś,w miare czytania lektury będziesz "odkrywał" ten schemat który ułożył Ci się w głowie na nowo,w każdym razie na bank będziesz czytał sagę z 100% ciekawością ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw, przypadkiem dokopałem się dziś do informacji, że w Platynie (ver 1.5, ta za 59 złotych) jest dodatkowo na płytce bestiariusz i artbook w PDF (oryginalnie były to drukowane ''książki'' dodawane do Edycji Kolekcjonerskiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premierowa Edycja Rozszerzona to nie to samo, co Edycja Kolekcjonerska?

OK, kupię tę za 59zł (po 3-ech latach od premiery, już czas). Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 22:45, Michlocks napisał:

OK, kupię tę za 59zł (po 3-ech latach od premiery, już czas). Dzięki za pomoc.

Nie. Edycja Rozszerzona wyszła w ~ rok po premierze. Sam mam taką. Zawartość:
- instrukcja
- poradnik do gry
- opowiadanie "Wiedźmin" Sapkowskiego
- mapa do gry
- naklejki
- płytka z grą v.1.4
- płytka ze wszystkimi wersjami językowymi (np. angielski dubbing, czeskie napisy) + dwie przygody autorstwa CDP RED + edytor do gry
- soundtrack z gry
- muzyka inspirowana grą
- making-of / wywiady / trailery i inne pierduty

Natomiast wg tego, co wygrzebałem (czyli mogę się mylić, nie mam tej wersji na półce), Platynowa Edycja zawiera dodatkowo:
- gra w wersji 1.5 zamiast 1.4
- dodatkowe przygody - ale robione przez fanów
- artbook i bestiariusz z Edycji Kolekcjonerskiej w PDF
- jakieś bliżej nieokreślone "fanowskie avatary, arty, tapety"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 23:14, szypek26 napisał:

> OK, kupię tę za 59zł (po 3-ech latach od premiery, już czas). Dzięki za pomoc.
Nie. Edycja Rozszerzona wyszła w ~ rok po premierze. Sam mam taką. Zawartość:
- instrukcja
- poradnik do gry
- opowiadanie "Wiedźmin" Sapkowskiego
- mapa do gry
- naklejki
- płytka z grą v.1.4
- płytka ze wszystkimi wersjami językowymi (np. angielski dubbing, czeskie napisy) +
dwie przygody autorstwa CDP RED + edytor do gry
- soundtrack z gry
- muzyka inspirowana grą
- making-of / wywiady / trailery i inne pierduty

Natomiast wg tego, co wygrzebałem (czyli mogę się mylić, nie mam tej wersji na półce),
Platynowa Edycja zawiera dodatkowo:
- gra w wersji 1.5 zamiast 1.4
- dodatkowe przygody - ale robione przez fanów
- artbook i bestiariusz z Edycji Kolekcjonerskiej w PDF
- jakieś bliżej nieokreślone "fanowskie avatary, arty, tapety"

Zgadza się, masz rację co do tej edycji platynowej, wiem co pisze, gdyż taka właśnie stoi u mnie na półce. Dodatkowo na płytce jest jeszcze opowiadanie i plakaty ( całkiem fajne, tylko szkoda że też w PDF-ie ). Te fanowskie artbooki są jednak bardzo słabei, takie sam mógł bym szybko sobie narysować. Ogólnie spoko wydanie za spoko kasę. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, mam Edycję Rozszerzoną, zainstalowałem więc powinienem mieć patcha 1.4 co nie? Ściągam aktualkę 1.5 i przy próbie otwarcia instalatora dostaję taki komunikat.

20110114174046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam raz jeszcze bo problem nadal nie rozwiązany.

A tym razem mam też inne pytanie - czy przeczytane księgi można wyrzucać bez żadnych konsekwencji? Bo dość mocno zapełniają one bardzo małe inventory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ER to domyślnie 1.3, musiałbyś szukać archiwalnego 1.4 skoro najnowszy patch się nie przyjmuje, dość dziwne.

A ksiąg nie wyrzucaj tylko sprzedawaj, bodaj najbardziej dochodowe zajęcie po pokerze i rzadkich składnikach :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 10:35, Ostrowiak napisał:

ER to domyślnie 1.3, musiałbyś szukać archiwalnego 1.4 skoro najnowszy patch się nie
przyjmuje, dość dziwne.

1.3? Zainstalowałem grę z płytki i obecna wersja jaką mam to 1.4.5.1282 więc ... ? No chyba że patchowanie do 1.5 nie jest konieczne do komfortowej rozgrywki / nie zmienia tak bardzo wiele to mogę to olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować