Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

U mnie po zainstalowaniu patcha 1.5 przestało ''szarpać'' podczas filmików w grze, a podczas intra dźwięk przestał trzeszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wreszcie zagrać w tą grę i przejść ją (zobaczyłem pare filmików z boskiej dwójki i postawilem sobie takie zadanie) ale słyszałem ze cala gra polega na "Nie wiem, może Stefan bedzie wiedział" - "Tak, ja jestem stefan, ale nie za bardzo wiem jak CI pomoc, idz do Marysi" - "Tak , chyba wiem jak Ci pomoc ale bedziesz musial isc dla mnie na drugi koniec swiata po cos" - i tak w kółko, czy to prawda? Nie znosze backtrackingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee... Są misje zbierackie, ale one przychodzą do gracza same jak zwiedza tereny. Takich "łańcuchów" nie poczujesz. Zresztą każdy subquest w grze jest ciekawy.
W Wiedźminie i tak najważniejsze są WYBORY, to największa zaleta gry IMO. Sam zobaczysz jak trochę pograsz.

Swoją drogą, nie grałeś w Wiedźmina? A Polak Ty być? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 17:41, sinir napisał:

Niee... Są misje zbierackie, ale one przychodzą do gracza same jak zwiedza tereny. Takich
"łańcuchów" nie poczujesz. Zresztą każdy subquest w grze jest ciekawy.
W Wiedźminie i tak najważniejsze są WYBORY, to największa zaleta gry IMO. Sam zobaczysz
jak trochę pograsz.

Swoją drogą, nie grałeś w Wiedźmina? A Polak Ty być? :P

Grałem kiedyś w demko, ale to było na starym PC i po prostu nie chciało mi się oglądać rodzimej produkcji na LOW w 25fpsach : P Teraz mogę sobie pozwolić na full, i loadingi mam nadzieje zostały naprawione w którymś patchu i nie trwają już 2 lata : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ... co prawda dopiero zacząłem grać, jestem w drugim akcie w Wyzimie i po około dziewięciu godzinach mogę stwierdzić że nieco takiej bieganiny w te i nazad uświadczyłem ... Co prawda nie było to jakoś wybitnie upierdliwe ale momentami szlag mnie lekko trafiał że dochodząc do punktu B z punktu A teraz muszę udać się do punktu C który jest nieco obok punktu B ... A co do wyborów to się zgodzę - dawno nie widziałem czegoś takiego hm ... chyba od czasów pierwszego Deusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. A co do wyborów to się zgodzę - dawno nie widziałem czegoś takiego

Dnia 15.01.2011 o 19:04, Tyler_D napisał:

hm ... chyba od czasów pierwszego Deusa.


To one nie ograniczają się tylko do "walcz z przeciwnikiem, lub zagadaj aby uniknąć walki?" Może ktoś podać przykład wyboru i konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:12, Piotr13PL napisał:

To one nie ograniczają się tylko do "walcz z przeciwnikiem, lub zagadaj aby uniknąć walki?"
Może ktoś podać przykład wyboru i konsekwencji?

Popierasz A, popierasz B lub jesteś neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:16, Rokuto napisał:

> To one nie ograniczają się tylko do "walcz z przeciwnikiem, lub zagadaj aby uniknąć
walki?"
> Może ktoś podać przykład wyboru i konsekwencji?
Popierasz A, popierasz B lub jesteś neutralny.

Tak, domyślam sie, ale jesli popierzesz A to unikniesz walki z głównym bossem? Bo dla mnie to tylko to by mogło oznaczyć rewolucyjny system wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile zdążyłem pograć to spotkałem się z wyborami typu:

- idź i pomóż grupie A lub pomóż grupie B [ walka z innym rodzajem przeciwnika chociażby tu wchodzi w grę ]
- jeżeli wybierzesz walkę z przeciwnikiem X a nie Y to w innym rozdziale w innej sytuacji [ element stały, niezależny od innych wyborów z tego co wiem ] będziesz walczył z innymi przeciwnikami [ znowu taktyka + ewentualność trafienia na słabszych / mocniejszych w zależności od wcześniejszego wyboru ]
- decyzja czy kogoś wydać i przyprowadzić potajemnie w pułapkę czy poinformować że ktoś czyha na jego życie
- często w dialogach postacie pytają nas na przykład skąd o tym czy o tamtym wiemy - jeżeli nieprawidłowo odpowiemy może to się wiązać albo z bójką tudzież olaniem ciebie ciepłym moczem :-P
- zdarza się też że możemy sobie wybrać jaką nagrodę chcemy otrzymać od NPCa
- od naszych dialogów i decyzji zależy też czy uda nam się "uwieść" tę czy inną dziewoję
- potrzebujemy przedmiotu - możemy go albo zdobyć poprzez questa albo na przykład ktoś może nam go oddać za jakiś przedmiot lub przysługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:18, Piotr13PL napisał:

Tak, domyślam sie, ale jesli popierzesz A to unikniesz walki z głównym bossem? Bo dla
mnie to tylko to by mogło oznaczyć rewolucyjny system wyborów.

Nie. Tutaj popierasz obóz A i stajesz się przeciwnikiem obozu B albo na odwrót. Główny wróg zostaje ten sam. Wszystko to jest uzasadnione fabularnie, a wybór wiąże się z wieloma dylematami. Dodatkowo jest klika mniejszych wyborów typu przyprowadź kogoś, kogo lubisz i masz 3 do wyboru albo postać A i B dają zadanie polegające na przyniesieniu przedmiotu F. To dla kogo to zrobisz zależy od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:04, dreamer94 napisał:

Wiedźmin nie działa na win 7 64 bit, bo wyskoczyło mi coś o jakimś sterowniku i brakiem
uprawnień ?

Mam tą samą wersję Win i chodzi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:04, dreamer94 napisał:

Wiedźmin nie działa na win 7 64 bit, bo wyskoczyło mi coś o jakimś sterowniku i brakiem
uprawnień ?


U mnie na Win 7 64 chodzi bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:13, Piotr13PL napisał:

Mam tą samą wersję Win i chodzi dobrze.

A nie wiecie co może być tego przyczyną, przy starcie systemu wyświetliło mi komunikat, że zablokowano sterownik (tages coś tam..) z powodu niezgodności. Wie ktoś o co kaman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 15:02, dreamer94 napisał:

zablokowano sterownik (tages coś tam..) z powodu niezgodności. Wie ktoś o co kaman


Może chodzi o to, że masz 64 bit, a gra zainstalowala tages dla wersji 32(bo przykladowo tylko taki ma na plycie, a twoj system nie mial wczesniej zainstalowanego tego zabezpieczenia) ?
Dosyć często spotykam się z problemami tages na 64 bit systemach, bo gra miala tylko instalke 32 bit. http://www.tagesprotection.com/main.htm to strona tworcow tego zabezpieczenia pod w menu podf drivers sa stera, a jak to nie pojdzie, to bedziesz chyba musial odinstalowac zla wersje 32 bit. Jak odinstalowac jest napisane pod activation.
Tutaj tez jest troche o tages na win7 po angielsku
http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=17503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 15:59, dreamer94 napisał:

Możesz napisać jak to usunąć, bo nie czaje z tej angielszczyzny ni w ząb...


http://translate.google.pl/ i przetłumacz sobie pytanie Q: How to remove TAGES ? ( while using patch 1.5 ) wraz z odpowiedzią. Mozesz tez sobie przetłumaczyc pytania zwiazane z win7.
Pobierz, uruchom http://tagesprotection.com/5.5/TagesSetup_x64.exe jak bedzie pytanie o odinstalowanie to odinstaluj tages i zresetuj komputer by zobaczyc efekt. Na forum byly podane nazwy plikow(atksgt.sys and lirsgt.sys) ktorymi mozesz sprawdzic czy tagesa faktycznie nie ma, jak ich nie ma to tages nie ma.
Jak program zapyta o instalacje tages, to znaczy, ze nie masz tages(ale to byłoby dziwne).
Jak masz inne gry wymagajace tages to bedziesz musial go zainstalowac bo inaczej nie rusza.
Gra musi miec najnowszego patcha by nie sprawdzala zabezpieczenia.
Wicej nie moge pomoc, bo win7 znam tylko z czytania/słyszenia;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło mi okno, że to nie ta wersja systemu O.o A jak chciałem zainstalować patch 1.5 od wiedźmina wywaliło mi jakiś błąd...
edit 1. Teraz zobaczyłem, że mam system 32, a myślałem, że mam 64 O.O
edit 2. O kurde, działa... Dzisiaj mnie już nic nie zaskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować