Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2010 o 21:27, Matizk napisał:

EDIT: A tak swoją drogą, o jakie combo ci chodziło bo nie wiem?


Jest cios bodaj w stylu srebrnym szybkim Patinado, który zadaje większe obrażenia, gdy przeciwnik jest podpalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dlaczego nie mogę stworzyć mikstury Jaskółki mam Vitrid, 2x Rebis, Aether i do tego jakiś alkohol i nie mogę jej stworzyć nie podświetla sie podczas medytacji, np inne sie podświetlają które mogę stworzyć a nie chce.

Edit: Znaki pierwszy i ten 2 ulepszyłem wszystko co mogłem;d Jestem w 2 akcie dopiero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 00:54, Ostrowiak napisał:

Za słaby alkohol, musisz przyrządzić Białą Mewę - podrasowany bimber wiedźmiński, uniwersalna
baza pod eliksiry.


Sprawdziłem i w eq mam tylko mocne alkohole. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to mocny alkohol ma mniej miejsc (chyba 4) na składniki niż Biała Mewa (5?) a niektóre eliksiry wymagają 5.
Więc z mocnego zrób jeszcze mocniejszy czyli Białą Mewę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 01:57, Krzycho napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to mocny alkohol ma mniej miejsc (chyba 4) na składniki niż Biała
Mewa (5?) a niektóre eliksiry wymagają 5.
Więc z mocnego zrób jeszcze mocniejszy czyli Białą Mewę.


Tylko ze Jaskółka ma akurat 4 składniki. Spróbuje może sie uda. Wydaje mi się ze wcześniej robiłem normalnie i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 01:57, Krzycho napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to mocny alkohol ma mniej miejsc (chyba 4) na składniki niż Biała
Mewa (5?) a niektóre eliksiry wymagają 5.
Więc z mocnego zrób jeszcze mocniejszy czyli Białą Mewę.


Miałes racje udało mi sie dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada z której może skorzystasz.
Ja zostawiałem sobie w skrzyni w karczmie, różnego rodzaju alkohole w małych ilościach aby móc w pewnych sytuacjach z kimś wypić lub dać w prezencie. Wszystkie pozostałe ponadliczbowe, nawet najlepsze jak nalewka z mandragory, zamieniałem na Białą Mewę. Jak potem zauważysz to będziesz miał małe ilości różnych alkoholi które będą ci zapełniać cały plecak i będziesz miał rozterkę czy coś wyrzucić albo zostawić.
Podobnie z pożywieniem. Zbierałem wszystkie rodzaje jedzenia i napoje bo to dobre wspomagacze odzyskiwania energii i życia. Wybierałem rodzaje żywności które dość często się pojawiają w grze i robiłem z nich filary zaopatrzeniowe (mało zajętych pól w plecaku a dużo w nich jednostek). W skrzyni zostawiałem z każdego rodzaju po 1-2 sztuki z każdego rodzaju bo potem może się do czegoś przydać. Wszystkie pozostałe pokarmy zamieniałem w świątyni Melitele na jeden ze składników alchemicznych.
Jest to rada aby nie mieć przeładowanego plecaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 18:58, jadam napisał:

Rada z której może skorzystasz.
Ja zostawiałem sobie w skrzyni w karczmie, różnego rodzaju alkohole w małych ilościach
aby móc w pewnych sytuacjach z kimś wypić lub dać w prezencie. Wszystkie pozostałe ponadliczbowe,
nawet najlepsze jak nalewka z mandragory, zamieniałem na Białą Mewę. Jak potem zauważysz
to będziesz miał małe ilości różnych alkoholi które będą ci zapełniać cały plecak i będziesz
miał rozterkę czy coś wyrzucić albo zostawić.
Podobnie z pożywieniem. Zbierałem wszystkie rodzaje jedzenia i napoje bo to dobre wspomagacze
odzyskiwania energii i życia. Wybierałem rodzaje żywności które dość często się pojawiają
w grze i robiłem z nich filary zaopatrzeniowe (mało zajętych pól w plecaku a dużo w nich
jednostek). W skrzyni zostawiałem z każdego rodzaju po 1-2 sztuki z każdego rodzaju bo
potem może się do czegoś przydać. Wszystkie pozostałe pokarmy zamieniałem w świątyni
Melitele na jeden ze składników alchemicznych.

Jest to rada aby nie mieć przeładowanego plecaka.


Jak zrobiłeś to, co pogrubiłem wyżej?:D Dzięki za rade na pewno skorzystam, i mam jeszcze pytanie jak dodać więcej mikstur na ekran gry żebym nie musiał eq zawsze otwierać jak chce sie Kota napić się czy Jaskółkę, tam jest tylko jedno miejsce na jedna miksturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 22:13, gendi-88 napisał:

i mam jeszcze pytanie jak dodać więcej mikstur na ekran gry żebym nie musiał eq zawsze otwierać jak chce sie Kota napić się czy Jaskółkę, tam jest tylko jedno miejsce na jedna miksturę.

Kup/zdobądź lepszą kurtkę. Kurtka dostępna u kowali za 5000 orenów ma dwa sloty na eliksiry, a najlepsza "kurtka" w grze -

Spoiler

Zbroja Kruka

(obojętnie jaka) ma trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 22:13, gendi-88 napisał:

... pozostałe ponadliczbowe, ... nalewka ..., zamieniałem na Białą Mewę. ...

Z każdego alkoholu można wykonać Białą Mewę. Wymagane składniki to rebis i 2x vitriol

Dnia 01.01.2011 o 22:13, gendi-88 napisał:

> Wszystkie pozostałe pokarmy zamieniałem w świątyni
> Melitele na jeden ze składników alchemicznych.

> Jest to rada aby nie mieć przeładowanego plecaka.

Świątynia Melitele jest w Szpitalu w Wyzimie Klasztornej lub na bagnach.
Wkładasz do niej dowolny pokarm a w Twoim plecaku pojawia się składnik: jemioła (hedragenum w wersji nigredo)

Dnia 01.01.2011 o 22:13, gendi-88 napisał:

pytanie jak dodać więcej mikstur na ekran gry żebym nie musiał eq zawsze otwierać jak
chce sie Kota napić się czy Jaskółkę, tam jest tylko jedno miejsce na jedna miksturę.

Niestety aby mieć więcej slotów na mikstury musisz mieć lepszą zbroję.
Możesz poszukać jakiś modów ułatwiających ale uważam, że eliksiry używa się zwykle przed walką. Zbyt duża ilość eliksirów w krótkim czasie potrafi zabić Geralta.
Zamiast picia dużej ilości eliksirów warto nauczyć się robienia eliksirów ze składników np. typu albedo (niższa toksyczność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 23:00, jadam napisał:

> pytanie jak dodać więcej mikstur na ekran gry żebym nie musiał eq zawsze otwierać
jak
> chce sie Kota napić się czy Jaskółkę, tam jest tylko jedno miejsce na jedna miksturę.

>
Niestety aby mieć więcej slotów na mikstury musisz mieć lepszą zbroję.
Możesz poszukać jakiś modów ułatwiających ale uważam, że eliksiry używa się zwykle przed
walką. Zbyt duża ilość eliksirów w krótkim czasie potrafi zabić Geralta.
Zamiast picia dużej ilości eliksirów warto nauczyć się robienia eliksirów ze składników
np. typu albedo (niższa toksyczność)


Ok dzięki postaram się kupić lepsza zbroje, czy ta zbroja, która mam teraz da się sprzedać? Bo próbowałem u tego gościa, który ma ta zbroje, za 5,000tys orenow, ale nie mogłem, co do mikstur to tez się zgadzam ze pije je tylko przed większa walka(ide na bagna teraz) i po prostu nie chciałem klikac w eq tylko w ekranie gry dzięki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 10:34, gendi-88 napisał:


Ok dzięki postaram się kupić lepsza zbroje, czy ta zbroja, która mam teraz da się sprzedać?
Bo próbowałem u tego gościa, który ma ta zbroje, za 5,000tys orenow, ale nie mogłem,
co do mikstur to tez się zgadzam ze pije je tylko przed większa walka(ide na bagna teraz)
i po prostu nie chciałem klikac w eq tylko w ekranie gry dzięki za podpowiedz.


Musisz mieć jakąś zbroję więc nie możesz sprzedać starej jeżeli nie posiadasz nowej:) Chociaż wg mnie i tak opłaca się poczekać kurtkę którą dostaje się fabularnie, gdyż nie oszukujmy się 5000 orenów piechotą nie chodzi a imo ta druga kurtka wcale wiele nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 10:34, gendi-88 napisał:

Ok dzięki postaram się kupić lepsza zbroje, czy ta zbroja, która mam teraz da się sprzedać?
Bo próbowałem u tego gościa, który ma ta zbroje, za 5,000tys orenow, ale nie mogłem,


Idż do karczmy i pograj trochę w kości. Zapisuj grę po każdej udanej partii pokera, tak można się nieco wzbogacić. Ja w pierwszym rozdziale na Podgrodziu dużo popykałem w pokera i mając ok. 7 tysięcy orenów o nic się dalej nie martwiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 12:16, Matizk napisał:

Musisz mieć jakąś zbroję więc nie możesz sprzedać starej jeżeli nie posiadasz nowej:)
Chociaż wg mnie i tak opłaca się poczekać kurtkę którą dostaje się fabularnie, gdyż nie
oszukujmy się 5000 orenów piechotą nie chodzi a imo ta druga kurtka wcale wiele nie daje.


Więc radzisz mi poczekać do następnych rozdziałów na lepsza zbroje? No daje o wiele więcej niż ta aktualna. Czy srebrne i złote talenty można zdobywać tylko za pomocą eliksirów specjalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 14:36, gendi-88 napisał:

Więc radzisz mi poczekać do następnych rozdziałów na lepsza zbroje? No daje o wiele więcej niż ta aktualna.

Ja wykonywałem wszystkie misje poboczne i już pod koniec II aktu kupowałem tą skórzaną kurtkę. Fakt, jest lepsza, ale z kolei gra ma tak niski poziom trudności, że naprawdę nie trzeba kupować tej kurtki.

Dnia 02.01.2011 o 14:36, gendi-88 napisał:

Czy srebrne i złote talenty można zdobywać tylko za pomocą eliksirów specjalnych?

Złote i srebrne talenty zaczniesz dostawać po osiągnięciu konkretnego poziomu doświadczenia(srebrne chyba od 15 albo 20, złote chyba od 25).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 14:48, Lfdracon napisał:

> Więc radzisz mi poczekać do następnych rozdziałów na lepsza zbroje? No daje o wiele
więcej niż ta aktualna.
Ja wykonywałem wszystkie misje poboczne i już pod koniec II aktu kupowałem tą skórzaną
kurtkę. Fakt, jest lepsza, ale z kolei gra ma tak niski poziom trudności, że naprawdę
nie trzeba kupować tej kurtki.

> Czy srebrne i złote talenty można zdobywać tylko za pomocą eliksirów specjalnych?

Złote i srebrne talenty zaczniesz dostawać po osiągnięciu konkretnego poziomu doświadczenia(srebrne
chyba od 15 albo 20, złote chyba od 25).


Dzieki. W którym miejscu pisze jaki mam lvl? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 17:36, gendi-88 napisał:

Dzieki. W którym miejscu pisze jaki mam lvl? :O


Kiedy najedziesz myszką na niebieski pasek wokół medalionu wilka (w trybie TPP - po naciśnięciu Shifta) wyświetli ci się ile masz exp i który lvl, bądź na karcie postaci (po prawej na tej belce, gdzie jest m.in. ekwipunek, jest ikonka postaci), przy rozdawaniu talentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 14:36, gendi-88 napisał:


Więc radzisz mi poczekać do następnych rozdziałów na lepsza zbroje?


Jeżeli grasz na łatwym albo normalnym to jak najbardziej, pieniądze lepiej wydać na książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 19:30, Matizk napisał:

>
> Więc radzisz mi poczekać do następnych rozdziałów na lepsza zbroje?

Jeżeli grasz na łatwym albo normalnym to jak najbardziej, pieniądze lepiej wydać na książki


Grajac w pokera można zarobić i na zbroje i na książki(ostatnia wygrana ponad 550 orenów, idealna partia) ;d Jak wykuć miecz u kowala mam 3x meteoryt o różnych kolorach to tego jakieś runy do miecza i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować