Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2011 o 22:30, gendi-88 napisał:

Grajac w pokera można zarobić i na zbroje i na książki(ostatnia wygrana ponad 550 orenów,
idealna partia) ;d Jak wykuć miecz u kowala mam 3x meteoryt o różnych kolorach to tego
jakieś runy do miecza i co dalej?


W opcjach dialogowych u kowala (w wyzimie klasztornej krasnolud, ponieważ spaślak z zakonu pracuje tylko dla klubowiczów ;] ) pytasz czy może przekuć miecz, po czym otwiera się ekran z tym co masz do wyboru. Ja osobiście zawsze, jak tylko mnie było stać, wykuwałem jeden czerwony (ból i krwawienie) i jeden niebieski (rozbrojenie i powalenie chyba) miecz meteorytowy, ten wiedźmiński wypada przy nich słabo. Najlepszy oczywiście ten czerwony, póki nie dostaniesz lepszych w ostatnim akcie ;] Dobra rada - zabijaj wszystkie bestie za trofea, czyli największych przedstawicieli gatunku, to dostaniesz mahakański sihil, za wszystkie 10 bestii ;]

Za to runy służą do ulepszania miecza srebrnego, co jest w miarę przydatne na początku, ale jeśli twoje akcje sprawią, że w późniejszych rozdziałach dostaniesz od Pani Jeziora inny srebrny to nie waż się go przekuwać - jego podstawowe wartości są o wiele lepsze niż gdybyś bawił się z runami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 22:47, Alamut napisał:

W opcjach dialogowych u kowala (w wyzimie klasztornej krasnolud, ponieważ spaślak z zakonu
pracuje tylko dla klubowiczów ;] ) pytasz czy może przekuć miecz, po czym otwiera się
ekran z tym co masz do wyboru. Ja osobiście zawsze, jak tylko mnie było stać, wykuwałem
jeden czerwony (ból i krwawienie) i jeden niebieski (rozbrojenie i powalenie chyba) miecz
meteorytowy, ten wiedźmiński wypada przy nich słabo. Najlepszy oczywiście ten czerwony,
póki nie dostaniesz lepszych w ostatnim akcie ;] Dobra rada - zabijaj wszystkie bestie
za trofea, czyli największych przedstawicieli gatunku, to dostaniesz mahakański sihil,
za wszystkie 10 bestii ;]

Za to runy służą do ulepszania miecza srebrnego, co jest w miarę przydatne na początku,
ale jeśli twoje akcje sprawią, że w późniejszych rozdziałach dostaniesz od Pani Jeziora
inny srebrny to nie waż się go przekuwać - jego podstawowe wartości są o wiele lepsze
niż gdybyś bawił się z runami ;]


Ok, czyli z 3 czerwonych meteorytów można wykuć czerwony miecz tak to rozumiem? Będzie to miecz żelazny na ludzi? Czy można używać go w walce w stylach wiedzminskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 23:15, gendi-88 napisał:

Ok, czyli z 3 czerwonych meteorytów można wykuć czerwony miecz tak to rozumiem? Będzie
to miecz żelazny na ludzi? Czy można używać go w walce w stylach wiedzminskich?


Miecz przeciwko ludziom i normalnym zwierzętom wykorzystujący style wiedźmińskie. De facto możesz nim zastąpić miecz otrzymany w Kaer Morhen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 23:19, Alamut napisał:

Miecz przeciwko ludziom i normalnym zwierzętom wykorzystujący style wiedźmińskie. De
facto możesz nim zastąpić miecz otrzymany w Kaer Morhen.


Yhyym;) Idę już teraz zapalić wszystkie 10 pomników na bagnach czuje cos ze to końcówka 1 aktu, a zostało mi zadanie z Zabłąkaną owieczka i zabicie 3 roślinek wychodzących z ziemi, dla Ogrodnika takie zielone z czerwona głowa (zapomniałem nazwy) gdzie je zjadę 1 znalazłem przy jaskini i chciałbym te zadania skończyć przed zrobieniem głównych qestów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 20:13, gendi-88 napisał:

/.../

Pierwszy akt to się skończył jak pokonałeś Bestię. Otwieranie wieży na bagnach to już akt II. Nie przejmuj się póki co Zabłąkaną Owieczką, quest ten da się skończyć dopiero w następnym akcie. A co do "roślinek" - przed domem Dziadka są przynajmniej dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 21:51, Sandro napisał:

> /.../
Pierwszy akt to się skończył jak pokonałeś Bestię. Otwieranie wieży na bagnach to już
akt II. Nie przejmuj się póki co Zabłąkaną Owieczką, quest ten da się skończyć dopiero
w następnym akcie. A co do "roślinek" - przed domem Dziadka są przynajmniej dwie.


Thx. W które znaki najlepiej inwestować, które najbardziej sie przydadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2011 o 21:50, gendi-88 napisał:

Thx. W które znaki najlepiej inwestować, które najbardziej sie przydadzą?

Zdecydowanie rozbudowany Igni. Jeśli chcesz się bawić to Aard i ten który zakłada pułapkę (do alternatywnego pokonania królowej Kikimor) Na zbyt mocny Igni narzekali gracze bo gra stawała się zbyt łatwa dlatego to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza opcja to najlepszy wybór?

Paanie, nie mąć.

Aard - verypraktyczne verymucz
Igni - praktycznie jako starter combosa, rozpałka i latarka
Quen - ja osobiście na poziomie trudnym nie miałem problemu z piciem eliksiru w walce, ale jak kto woli
Yrden - veryzabawne verymucz
Axii - NAWET O TYM NIE MYŚL GRINGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 21:50, gendi-88 napisał:

Thx. W które znaki najlepiej inwestować, które najbardziej sie przydadzą?


Grasz pewnie na łatwym a więc proponuję:

Najważniejsze w talentach są atrybuty (siła, zręczność, wytrzymałość, inteligencja) i tutaj ładuj na pierwszym planie.
Potem na drugim miejscu igni i ewentualnie aard.
Style mieczy rozwijasz na samym końcu jak pozostaną ci talenty i nie ma na co przeznaczyć.

Można także jak część osób radzi nastawić się na igni i robić za miotacz ognia ale to Twoja sprawa, wybrać musisz sam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UP gram na średnim.

Macie jakąś rade jak poradzić sobie w walce z Królowa Kikimorą, ponieważ na 1 hit zabiera mi ponad 500 życia i umieram odrazu ;o I czy po jej zabiciu będę mógł jeszcze dokończyć zadania w Wyzimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 09:28, gendi-88 napisał:

UP gram na średnim.

Macie jakąś rade jak poradzić sobie w walce z Królowa Kikimorą, ponieważ na 1 hit zabiera
mi ponad 500 życia i umieram odrazu ;o I czy po jej zabiciu będę mógł jeszcze dokończyć
zadania w Wyzimie?


Walka nie polaega na zadawaniu jej obrażeń tylko na bieganiu od podpory do podpory i niszczenie ich za pomocą Aard. Jak zwalisz ostatnią to wszystko się na nią zawali.
Niestety, nie będziesz mógł dokończyć już zadań w Wyzimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 10:24, Evertsen_Dante napisał:

Walka nie polaega na zadawaniu jej obrażeń tylko na bieganiu od podpory do podpory i
niszczenie ich za pomocą Aard. Jak zwalisz ostatnią to wszystko się na nią zawali.
Niestety, nie będziesz mógł dokończyć już zadań w Wyzimie.


Hehehe dzieki. Wiec wczytam starszy sejv i zrobie zadania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę Graviery poza Cmentarzem Wyzimskim, bo już sie tam nie respia a brakuje mi 1 kości do zakończenia zadania? I jak zrobić zadanie dla dentysty z tymi zębami? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba znajdziesz je w kolejnym akcie, z tego co pamiętam (mogę się mylić).

Co do zębów, przynieś mu ząb fledera, graivera, zjadarki, zwykły zwierzęcy, czaszkę barghesta (opcjonalnie) oraz ząb mistrza walk na pięści z aktu 5, to dostaniesz jeden z najlepszych itemów w grze. Zadanie jest rozciągnięte na 3 akty, zęby oddajesz w piątym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 13:22, Ostrowiak napisał:

Co do zębów, przynieś mu ząb fledera, graivera, zjadarki, zwykły zwierzęcy, czaszkę barghesta
(opcjonalnie) oraz ząb mistrza walk na pięści z aktu 5, to dostaniesz jeden z najlepszych
itemów w grze. Zadanie jest rozciągnięte na 3 akty, zęby oddajesz w piątym.


Aha będę mógł wykonać te zadania po przejściu do kolejnego aktu, bo już tylko zostało mi pokonać Królowa Kikimore pisałem o tym chwile temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 13:10, gendi-88 napisał:

Gdzie znajdę Graviery poza Cmentarzem Wyzimskim, bo już sie tam nie respia a brakuje
mi 1 kości do zakończenia zadania? I jak zrobić zadanie dla dentysty z tymi zębami? :O

Na bagnach też chyba buszują, tam gdzie rośnie dwugrot, koło zawalonej wieży. Nocą rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między aktami można wykonywać praktycznie tylko questy-zlecenia, bo w większości przypadków NPC odpowiedzialny za questa jest przypisany do aktu. Kalkstein, dentysta i tego typu pysiaki są spotykani w kilku aktach, więc można w ten sposób kończyć ich questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować