Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2007 o 20:24, Moras1990 napisał:

Wczoraj oglądałem sobie różne filmiki związane z Wiedźminem i przez cały czas męczyła mnie
jedna rzecz. Geralt przez cały czas miał te swoje dwa miecze. Przez całą grę będzie sie je
miało, czy inne miecze tez będą obsługiwane przez wojaka?


Generalnie są cztery miejsca na broń:
1 na plecach, na miecz srebrny,
1 na plecach, na miecz zwykły,
1 przy pasie, na miecz zwykły lub inną broń białą,
1 na nogawce na nóż bądź sztylet.

Wiedźmiński miecz srebrny jest unikalny, zdobywamy go w wyniku rozwoju fabuły i raczej kiepskim pomysłem byłoby pozbycie się go (co nie znaczy, że nie można).

Miecz zwykły (meteorytowy) można sobie wymieniać do woli, kupować lepszy, przekuwać itp. W trakcie gry na pewno znajdziemy lub zdobędziemy niejeden miecz, który okaże się lepszy od naszego.

Każda broń posiada jakieś dodatkowe modyfikatory, np. zwiększenie szansy na ogłuszenie, powalenie czy rozbrojenie. To, czym będziemy walczyć, zależy wyłącznie od nas.

Jest jeszcze uchwyt na eliksir, petardę lub inną mieszaninę alchemiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam status ", pakowane i przygotowywane do wysyłki" od samego rana :P ale stwierdziłem, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego w końcu pewnie jest troszke tych pre-orderów. Więc lepiej zabrać się wcześniej za pakowanie. Tak samo jak wcześniej wysłali potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:54, Nathais napisał:

... dostaną nagłego olśnienia i pomyślą, że byłoby śmieszne wysłać już teraz..? :)


Wiem, wiem. Czekam cierpliwie do 24 października aż dostanę moją paczuszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:59, Moras1990 napisał:

Dzięki za szybka odpowiedź. :) W sumie to ciekawy pomysł, ale czy tonie będzie trochę dziwnie
wyglądało jak geralt będzie obwieszony mieczami?


Dwa na plecach i jeden przy boku to dużo? (bo tego sztyleciku to nie będzie tak widać pewnie). IMO nie. Fajnie, że srebrny będziemy musieli dopiero zdobyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie bo jezeli to sie dzieje po sadze to jego srebrzak zostal zvilgerfortzony czyli zniszczony przez vilgerfortza i logiczne byloby gdyby trza bylo taki zdobyc na nowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:56, Thandruil napisał:

Miecz zwykły (meteorytowy) można sobie wymieniać do woli, kupować lepszy, przekuwać itp. W
trakcie gry na pewno znajdziemy lub zdobędziemy niejeden miecz, który okaże się lepszy od naszego.


Sami będziemy przekuwać? Czy kowale jacyś? Będą jakieś bajery do ulepszania miecza? Klejnoty jakieś albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:58, batonmars napisał:

ja mam status ", pakowane i przygotowywane do wysyłki" od samego rana :P ale stwierdziłem,
że nie ma w tym nic nadzwyczajnego w końcu pewnie jest troszke tych pre-orderów. Więc lepiej
zabrać się wcześniej za pakowanie. Tak samo jak wcześniej wysłali potwierdzenia.


Trzeba zauważyć, że ludzie na imprezie 11 paź. grali już w polską wersję Wiedźmina co wskazuje na to, że jest gotowy. Więc ewentualna wcześniejsza wysyłka jest.. hmm... ;)

Może idę za daleko, ale.. 12 dostaliśmy maile z potwierdzeniem. 12+5=17.. Może dzisiaj i jutro przygotowują, a 17 zacznie się wielkie wysyłanie :D (no dobra kończę już te głupoty :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:04, heyboy napisał:

> Miecz zwykły (meteorytowy) można sobie wymieniać do woli, kupować lepszy, przekuwać itp.
W
> trakcie gry na pewno znajdziemy lub zdobędziemy niejeden miecz, który okaże się lepszy
od naszego.

Sami będziemy przekuwać? Czy kowale jacyś? Będą jakieś bajery do ulepszania miecza? Klejnoty
jakieś albo coś?


O tym było już wcześniej. Tak, będzie możliwość ulepszania miecza (ale nie wiem czy tylko srebrnego, czy obydwu?) za pomocą klejnotów. Na filmiku widać kowala (ale ludzkiego, który jest komentowany przez Geralta jako.. hmm.. mało obeznanego w swoim fachu ;)), więc raczej tuningu będziemy dokonywać u blacksmitha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:06, qn.ik napisał:

Może idę za daleko, ale.. 12 dostaliśmy maile z potwierdzeniem. 12+5=17.. Może dzisiaj i jutro
przygotowują, a 17 zacznie się wielkie wysyłanie :D (no dobra kończę już te głupoty :P)

Tak jak już wcześniej mówiłam: IMO to jest zbyt piękne, by było prawdziwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale znalezli kilka niedociagniec wiec moze robia patcha zeby gra ktora miala sie okazac mega hitem nie okazala sie czyms >> w stylu G3 <<choc w to watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:08, qn.ik napisał:

O tym było już wcześniej. Tak, będzie możliwość ulepszania miecza (ale nie wiem czy tylko srebrnego,
czy obydwu?) za pomocą klejnotów. Na filmiku widać kowala (ale ludzkiego, który jest komentowany
przez Geralta jako.. hmm.. mało obeznanego w swoim fachu ;)), więc raczej tuningu będziemy
dokonywać u blacksmitha.


No właśnie o srebrnym wiem, ale trochę głupio byłoby się pozbyć miecza żelaznego (z meteorytu w końcu był) na rzecz jakiegoś zwykłego. No chyba, że na ten krasnoludzki z sagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 20:56, Thandruil napisał:

Miecz zwykły (meteorytowy) można sobie wymieniać do woli, kupować lepszy, przekuwać itp. W
trakcie gry na pewno znajdziemy lub zdobędziemy niejeden miecz, który okaże się lepszy od naszego.


A będzie można zdobyć taki miecz jak Sihil lub Gwyhyr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w tym momencie jest tak wielkie obciążenie serwera, że i forum szwankuje i w sklepie ciągle błędy bazy (np chciałem dodać HL2 do koszyka a tu error :/ chyba nie chcą zarobić na mnie? :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:08, qn.ik napisał:

> > Miecz zwykły (meteorytowy) można sobie wymieniać do woli, kupować lepszy, przekuwać
itp.
> W
> > trakcie gry na pewno znajdziemy lub zdobędziemy niejeden miecz, który okaże się lepszy

> od naszego.
>
> Sami będziemy przekuwać? Czy kowale jacyś? Będą jakieś bajery do ulepszania miecza? Klejnoty

> jakieś albo coś?

O tym było już wcześniej. Tak, będzie możliwość ulepszania miecza (ale nie wiem czy tylko srebrnego,
czy obydwu?) za pomocą klejnotów. Na filmiku widać kowala (ale ludzkiego, który jest komentowany
przez Geralta jako.. hmm.. mało obeznanego w swoim fachu ;)), więc raczej tuningu będziemy
dokonywać u blacksmitha.


Obydwa będzie można ulepszać.

A jeszcze odnośnie następnego pytania, gra jest na etapie gold master. Czyli sama gra jest skończona, ale zapominacie o czasie jaki jest potrzebny na tłoczenie, produkcję pudełek i ich zawartości. Pudełkowa wersja na pewno nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż jest to podane na stronach gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:10, lancuch napisał:

no tak ale znalezli kilka niedociagniec wiec moze robia patcha zeby gra ktora miala sie okazac
mega hitem nie okazala sie czyms >> w stylu G3 <<choc w to watpie

Wiesz, G3 mimo swych licznych błędów ma wielu fanów. Ja sama teraz do G3 wróciłam po dłuuugiej przerwie i bawię się doskonale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:10, lancuch napisał:

no tak ale znalezli kilka niedociagniec wiec moze robia patcha zeby gra ktora miala sie okazac
mega hitem nie okazala sie czyms >> w stylu G3 <<choc w to watpie


Odpukaj, wypluj, cofnij! Ale już! Bez wiary nie ma sukcesu, więc wątp! Wątp, ile wlezie.

A tak ad Qn.ik - Marzenia czasem się spełniają, toteż kto to może wiedzieć? Siedemnasty byłby zacnym dniem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz mi tez sie podoba ale tych bledow / bugow bylo ciut przy duzo wiec zeby tylko tego nie bylo z wiedzminem <<<pewne zrodla mowily ze dlatego sie opsunela premiera bo nie chcieli podzielic losu G3 <o bledach mowa> ale ja sie nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować