Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 19:23, Magwisienka napisał:

> Tą od Triss czy jakąś inną?
Tak, tą od Triss :)
Ale jak przerywałam teraz grę to się zanosiło, że niedługo będzie druga karta do kolekcji :]


SPOILER:
Jeżeli chodzi ci o akcję w młynie tą już wczoraj zdobyłem(dziś nie gram, za mało czasu). Dialogi tam był genialne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:28, player000 napisał:

Czy Wiedźmina można już kupić normalnie w sklepie??

Jeszcze nie : )a ja zamówiłem i od wczoraj już pomykam w Witchera :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:32, nieszczescie napisał:

> > Tą od Triss czy jakąś inną?
> Tak, tą od Triss :)
> Ale jak przerywałam teraz grę to się zanosiło, że niedługo będzie druga karta do kolekcji
:]
>

SPOILER:
Jeżeli chodzi ci o akcję w młynie tą już wczoraj zdobyłem(dziś nie gram, za mało czasu). Dialogi
tam był genialne :)

Osz kurde a ja zapominałem i zająłem się topielcami... z resztą nie wiem gdzie ten młyn a teraz z Wyzimy nie wyjdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:34, Bartek 93 napisał:

Osz kurde a ja zapominałem i zająłem się topielcami... z resztą nie wiem gdzie ten młyn a teraz
z Wyzimy nie wyjdę :D

Jeśli dobrze pamiętam to młyn masz prawie na przeciwko miejsca gdzie dostajesz misję z topielcami
po drugiej stronie rzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie pograłem, mogę więc opisać swoje wrażenia z gry.
Grafika stoi na wysokim poziomie, nawet na niskich detalach nie razi, wygląda bardzo przyzwoicie. Muzyka jest wprost genialna, znakomicie buduje nastrój nawet wtedy, gdy słyszymy ją jedynie podświadomie. Świat jest rozbudowany, odczuwa się, że wszystko dookoła żyje, a Geralt jest jedynie częścią składową otoczenia. Pod względem fabularnym jest świetnie, dialogi są pomysłowe i często zabawne, lektorzy są idealnie dobrani. Cieszy też urealnienie świata za pomocą wulgarnego słownictwa i licznych analogii "łóżkowych". Nie będę cytował tu krasnoludzkiego kowala, którego tekst rozbawił mnie do łez, bo trochę nie wypada. ;) Grając w Wiedźmina odczuwałem jednak brak klimatu. Może dlatego, że miałem własne wyobrażenie o wiedźmińskim świecie, jakie wyniosłem z Sagi? Nie wiem. Postać Wiedźmina, który stracił pamięć nieco urąga jego osobie przedstawionej przez Sapkowskiego. Może trochę przesadzam, ale to są moje własne odczucia. Geralt stracił nieco ze swojej "twardości". Na szczęście jest to mankament odczuwalny jedynie przez prawdziwych fanatyków, którzy zaliczyli Sagę po kilka(naście) razy.
Podsumowując, jak na pierwsze 3 godziny gry jest bardzo dobrze. Ot, porządny cRPG na światowym poziomie. Zobaczymy jak w miarę postepów w grze rozwinie się fabuła, bo, prawdę mówiąc, na niej zależy mi najbardziej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 15:37, WickedChildren napisał:

mogł by ktos opisac ekwipunek i zadania?? czy są zadania poboczne i czy jest ich duzo

zadań pobocznych jest wystarczająco dużo. fajny pomysł jest z tablicami ogłoszeń. przychodzisz do wioski, przed karczmą lukasz na taką tablicę i ściągasz kilka zleceń, oczywiście najczęściej typowo wiedźmińskich.
bardzo dobrze rozwiązana jest mapa. większość ważnych punktów jest opisana. będąc w danej lokacji możesz kliknąć jakiś ważny punkt do którego poprowadzi cię czerwona strzałka w małym okienku mapy na głównym ekranie i już idąc w tym kierunku. dzięki temu człowiek nie gubi się i nie lata w kółko bez sensu w poszukiwaniu jakiejś chatki.
sam ekwipunek jest rozwiązany średnio. nosić można całkiem sporo, natomiast brak jakiegoś wyraźnego uporządkowania, mamy "groch z kapustą'', a ikonki noszonych towarów są b. małe. na szczęście najechanie na daną rzecz powoduje wyświetlenie się opisu.
wiedźmin trochę podobny jest do gothica, ale wg mnie kładzie go na łopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 17:11, tableta1 napisał:

Jak przelonczyc bieg na chod ?


To wie ktos?:D a i jak sobie np da sie usiasc na krzeslo w karczmie bo to malo klimatyczne jak stoje i pije caly czas chcialbym se usiasc zajarac fajke jak np w Gothic 1 i 2 chodzi o klimmat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:23, Magwisienka napisał:

> Tą od Triss czy jakąś inną?
Tak, tą od Triss :)
Ale jak przerywałam teraz grę to się zanosiło, że niedługo będzie druga karta do kolekcji :]


Hehe na razie z wszystkich jakie spotkałem Pań najciekawsza była driada :P poza tym nie głupi pomysł z tymi kartami tylko nie wiem jak to nazwać ale niech będzie że to kolekcjonowanie kart z kobietami xD

Ps. PEGI chyba powinna do gry dodać jeszcze jeden znacznik [szczegóły obrazek] ;s

I jak na razie gra się naprawdę świetnie tylko trochę mały urodzaj w broni daje sie we znaki bądź jakoś nie mam szczęści do natrafienie na coś nowego i fajnego i oczywiście fabuła trzyma przy grze niesamowicie że nie wiadomo kiedy kończy sie dzień.

20071024190826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 19:02, jaceloth napisał:

wiedźmin trochę podobny jest do gothica, ale wg mnie kładzie go na łopatki

Błąd! Powala znakiem AARD i dobija z takiego fajnego naskoku (bardzo fajnie to wygląda w grze :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej, boss ma pytanie, jako że jest to temat ogólny o grze Wiedźmin, a ta już niedługo trafi w me ręce [leci sobie pocztą ;p],to ciekawy jestem... czy będzie mi działała normalnie. ;/
Teoretycznie komputer mój spełnia zalecane wymagania [E4300 @3GHz, 2GB RAM Geil Dual, 8800GTS sOC], ale w praktyce... no cóż, silnik gry to zmodyfikowana Aurora, a Neverwinter Nights 2 na minimalnych detalach mi trybii średnio z 20FPS''ami :/. Nie wiem jak będzie z Wiedźmakiem.
Nie mam czasu, żeby czytać wszystkie posty w tym temacie, jednak może grał ktoś już na konfiguracji zbliżonej do mojej? Proszę tylko nie podawać czegokolwiek [w odpowiedzi na moje pytanie] związanego z 8800 GTX [ja mam GTS].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 19:14, Bartek 93 napisał:

> wiedźmin trochę podobny jest do gothica, ale wg mnie kładzie go na łopatki
Błąd! Powala znakiem AARD i dobija z takiego fajnego naskoku (bardzo fajnie to wygląda w grze
:P)

myślę, że jednak daje mu na koniec kopa w bójce w karczmie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:28, Rider of Rohan napisał:

Kto gra bezproblemowo na srednich i jaki ma sprzet?


Na forumie wiedźmińskim ma ruszyć dział z konfiguracjami sprzętowymi na których W. się bez problemu odpala.

player000 - 26 jest premiera na razie możesz kupić wysyłkowo przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Geralt stracił

Dnia 24.10.2007 o 19:01, Bumber napisał:

nieco ze swojej "twardości". Na szczęście jest to mankament odczuwalny jedynie przez prawdziwych
fanatyków, którzy zaliczyli Sagę po kilka(naście) razy.


No ale już pod koniec sagi Geralt wyraźnie miękł ^^ Ja niestety jeszcze nie gram... I zagram dopiero jak uzbieram kasę... Ale jedno mnie zastanawia. Sagę przeczytałem 2 razy ostatni raz był jakiś rok temu i tak jakoś sobie teraz przypomniałem. że Vilgeforz przecież strzaskał Geraltowi kolano i od tamtej pory Geralt skarżył się na ból i utracił część szybkości... W grze tego nie ma prawda? A mogły by to być ciekawe - Bohater pół kaleka ^^ no cóż może zdrowe kolano to przez pobyt w krainie z alternatywnego zakończenia ^^?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 19:24, Satruss napisał:

No ale już pod koniec sagi Geralt wyraźnie miękł ^^

E tam wymiękł. Co najwyżej zmienił podejście do niektórzych spraw. :P

Dnia 24.10.2007 o 19:24, Satruss napisał:

/.../ W grze tego nie ma prawda? /.../

Pewno, że nie ma. Coś niedokładnie Sagę czytałeś, bo Geralt wyzbył się tej dolegliwości podczas zimy w Toussaint. Czarodziejka go wyleczyła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować