Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 22:23, Rusell napisał:

Liczba głosów graczy też wielka nie jest wiec nie ma sie czym podniecać za bardzo. Wiem co
to jest GR, sam czesto tam zaglądam, źle sie wyraziłem, gra ma 70% na podstawie recenzji uznanego
serwisu (eg, ...
Zresztą, dowiemy się w nadchodzącym tygodniu ale IMHO oceny będą się wachac koło 7/10...

Nie całego serwisu, a jednej recenzji kogoś, na Gr jeszcze nie ma ,,normalnej" recenzji, ani nawet forum, a tych ocan na gs jest koło 30
KUBIAK zobacz na GS koło 30 średnia 9.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

indigo, podobnie jak ty uwielbiam Gothica 1 i 2, a Oblivion i Gothic 3 nie podeszły mi jakoś. Za to Wiedźmin - cud, miód malinka. Teraz udaję się na bagna, żeby tą wieżę przeszukać, ale chyba zacznę grę od nowa bo nie "zdobyłem" tej kobitki w młynie oraz nie wypełniłem wszystkich zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie, czy tego Wiedźmina naprawdę opłaca się kupić i jak z optymalizacją? Jak się ma choćby do Gothic''a 3? Nie oczekuję od tej gry cudów, tylko po prostu kawału dobrej zabawy przez wiele wieczorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 22:25, Emilek177 napisał:

> Liczba głosów graczy też wielka nie jest wiec nie ma sie czym podniecać za bardzo. Wiem
co
> to jest GR, sam czesto tam zaglądam, źle sie wyraziłem, gra ma 70% na podstawie recenzji
uznanego
> serwisu (eg, ...
> Zresztą, dowiemy się w nadchodzącym tygodniu ale IMHO oceny będą się wachac koło 7/10...

Nie całego serwisu, a jednej recenzji kogoś, na Gr jeszcze nie ma ,,normalnej" recenzji, ani
nawet forum, a tych ocan na gs jest koło 30
KUBIAK zobacz na GS koło 30 średnia 9.0


jaki GS??
jakie 30??
8.9
13 Votes

jest tylko tyle, i w dodatku widze to bodajze od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 22:07, Maximo napisał:

[ciach]


dzięki Maximo, że udało Ci się wyłowić mojego posta z tego chaosu :)
no to już mam 2 x tak, 0 x nie. Czekam na więcej. ps. specjalnie nie tnę cytatów, żeby się przebić przez durnowatą walkę gangów...
a propos:
Kiedy wreszcie podpis elektroniczny się upowszechni, żeby można zamknąć niektóre fora dla userów poniżej jakiejś sensownej granicy wiekowej?... :) nonstop tu, gdzie człowiek nie wejdzie, walki 10 letnich fanboy''ów, pyskówy debili o wyższości św. bożego narodzenia nad wielkiej nocy... Weźcie stonujcie - SPOKOJNIE! PiS już nie rządzi :)

ps. dzięki także Bedzio3 - nie zauważyłem wcześniej Twojej odpowiedzi w tej zalewie. No to 3 x tak, 0 x nie (gdy ilość wszystkich "za/przeciw" osiągnie 10 oraz stosunek dla "za" będzie co najmniej 3:1 to kupuję! :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rusell, nie przekonasz tu nikogo, naprawdę. Nikt nie chce słyszeć w ogóle o tym, że ta gra może mieć jakieś wady, a osoby, które mają odmienne zdanie, słyszą sugestie w rodzaju "idź i nie psuj zabawy innym". Ja sobie odpuściłem dyskusję na ten temat, bo to do niczego nie prowadzi. Ja wiem swoje (że gra jest średniakiem), trochę gier w życiu widziałem, w erpegach siedzę na tyle długo, by pamiętać czasy, gdy gry wśród tego gatunku rządziła np. Ultima III (ciekawe ilu z obecnych tu graczy w ogóle wie, że coś takiego istniało?) i całkowicie zgadzam się z recką Eurogamera. Jak dla mnie, jest ona tylko pierwszą z wielu. I choć gra w naszym kraju robi furorę (w końcu to Wiedźmin), to sama tematyka nie wystarczy, by gra ta zrobiła podobne wrażenie na świecie.

Ale cóż, pożyjemy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zaczynać od nowa, skoro jesteś w II lub III akcie. Przecież gra ma 3 zakończenia, więc pewnie jeszcze nie raz ją ukończysz. No chyba, że jesteś aż TAKIM zdobywcą ;)

Mnie nie udało się "zaliczyć" (z braku lepszego słowa) jednej z wieśniaczek, bo możliwość tę odkryłem zbyt późno, nie miałem tulipanów, a na skutek rozwoju fabuły, nie miałem jak już ich tam zdobyć. Trudno, ale generalnie to w poradniku brakuje mi właśnie listy wszystkich chętnych pań... ;) Zresztą, tylko po to do niego zajrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że spoileruję, ale Bestia zabiła mnie już z 20 razy i już mnie nosi...
mam pytanko - bo czytam że jesteś już w II rozdziale - jak ją przeszedłeś????
Ja zaraz normalnie wywalę to wszystko przez okno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2007 o 22:30, Ringno5 napisał:

Ale cóż, pożyjemy - zobaczymy.

Wieźmin to najgorsze ścierwo jakie w życiu widziałem, w ogóle nie przypomina mi starych dobrych czasów, gdy wpisywała się co trzeba robić w linii komend... Dyskusja na najwyższym poziomie, żadnych przykładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Wiedźmina na tym samym sprzęcie na którym grałem w G3 i Wiedźmin chodzi mi na średnich detalach płynniej niż G3 na minimalnych. CDP Red na szczęście przyłożyło się do optymalizacji kodu. Co do samej gry to Wiedźmin jest zdecydowanie warty polecenia i z pewnością o parę klas lepszy od Gothica 3 którego nokautuje przede wszystkim pod względem rozbudowanej fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gram zacina się ale gram! Minimalne ustawienia ale gram! :) kolega mnie widać zmotywował. No nic się jutro pokombinuje jeszcze co zrobic aby się nei zacinało a teraz o samej grze. Bardzo dobre i klimatyczne intro jedne z dłuższych jakie widziałem to się chwali. Na początku troche za długo dialogów i filmików :P ( no może jakby mi sie nie zacinało to mówiłbym teraz innaczej :) ). O grafice nie moge za wiele powiedzieć chociaż tak dokładnych postaci NIE widziałem NIGDY w żadnej grze. Włosy , zarost , żyły ( biust Triss :P no z tym akurat to im nie wyszło :P ) itd. Muzyka..miód..pod zględem klimatu może konkurować tylko z Gothickiem. Wpada w ucho. No to teraz walka i sterowanie. Walka oryginalna , widać CDPR nie bało się zaryzykować i to się chwiali. Bardzo ładnie im to wyszło. Walki są bardzo interesujące i nie wystarczy tylko klikać co jakiś czas. Pomysł z różnymi stylami bardzo trafny too :). Sterowanie intuicyjne bez większych problemów. Aha jeszcze jedno zastrzeżenie , gra trochę za długo się wczytuje nie wiem czy tylko ja tak mam przez ten słaby sprzęt bo są momenty kiedy dłuzej mi się dany obszar wczytuje niż na nim gram ...Gra wymiata! RPG roku ? Zdecydowanie i wychodzi jeszcze w moje urodziny ;]. To się Wam panie i panowie udało gratuluję sukcesu...No i jak przystało na prawdziwego gracza pierwszy problem ^^. Jestem we wnętrzu Kaer Morhen i ide z Triss do laboratorium a tutaj nagle jakaś niewidoczna bariera , która zadaje mi obrażenia ( najprawdopodobniej od elektryczności ). Bariera znajduje się w jadalni przed schodami do laboratorium...Jak ją przejść ;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 22:33, Emilek177 napisał:

> Ale cóż, pożyjemy - zobaczymy.
Wieźmin to najgorsze [ciach] Dyskusja na najwyższym poziomie,
żadnych przykładów



I mam rozumiec, ze ten post byl odskocznia do tej "lepszej" dyskusji :D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy mieliście coś takiego jak ja, że na odwrocie instrukcji macie klucz do rejestracji a nie potrzeba było go wpisywać podczas instalacji gry lub pierwszego uruchomienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 22:36, Kubak10 napisał:

I mam rozumiec, ze ten post byl odskocznia do tej "lepszej" dyskusji :D??

Ja powiem tak nie grałem jeszcze w tą grę, dlatego nie wystawiam jej ani dobrych, ani złych osądów, skoro napisaliście, że jest be i w ogóle to znalazłem coś na tak. recenzje pokazują odczucia autora i tylko od Ciebie samego zależy czy coś Ci się podoba, czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 22:35, KHRoN napisał:

> w piatek, zaczyna sie o 22.

ups, przegapiłem... a nawet poszedł bym z ciekawości...

nie masz raczej czego zalowac, srednio bylo. zaczelo sie 40 minut po czasie, jedyna ciekawa rzecza byla mozliwosc zapytania sie o cos developerow(byl jakis facet od level designu, dziewczyna z administracji i ktostam jeszcze), ale na dobra sprawe wszystkie, ze tak to ujme, "trudne" pytania byly zbywane albo zalewane falami wodolejstwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz służy do rejestracji gry online w CDP RED. Jak uruchamiasz grę z pulpitu, to zamiast od razu ją włączać, wybierz opcję "Zarejestruj Grę". Kilka minut i gotowe. Dzięki temu później będzie można ściągać jakieś dodatki, poradniki, co tam CDP RED wymyśli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować